Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/12/2016 - 17:20

Αλλά είπαμε πέθανε η γάτα (Jobs) χορεύουν τα ποντίκια!!!!! Το να κάνετε εκδηλώσεις παρουσιάσεις μέσα στα εφετζιλικια και στα καραγκιοζιλίκια πρώτοι είσαστε. Το να κάνετε ένα λειτουργικό σωστό δεν......πήρατε το iOS που ήταν κατά γενική ομολογία το πιο σοβαρό και σταθερό λειτουργικό και το γεμίσατε στικερς καρδούλες αρκουδάκια αστεράκια και το κάνετε kidipedia ρεζίλιδες.
Αυτές τις μάλ..... στο τέλος της πληρώνει η εταιρία εύχομαι καλές πτώσεις στις πωλήσεις και να μειωθεί ακόμα πιο πολύ το μεριδίο των χρηστών με iOS λειτουργικό.


Χμ....Άμα σου πω ότι εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να πάρω ubuntu phone! Ο μόνος λόγος που πήρα iphone ήταν για το λειτουργικό του αλλά έτσι όπως πάει με βλέπω να πηγαίνω κατά εκεί. Στο εξωτερικό όλες οι μεγάλες επιχειρήσεις εταιρείες κλπ δουλεύουν Linux και πρόσφατα που τα έβαλα σε ένα αρχαίο υπολογιστή που είχα έπαθα σοκ με το πόσο γρήγορα δουλεύει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/12/2016 - 17:30

Γουστάρω όταν θα αρχίσουν αγωγές για αποζημιώσεις όχι μόνο απο απλούς χρήστες αλλά και επιχειρήσεις που χρησιμοποιούν iPhones για τα στελέχη τους. Αλλά είπαμε κλειστό λειτουργικό και ότι θέλουν κάνουν. Μαύρη πέτρα πίσω μου υπάρχουν και αλλά αξιόλογα τηλέφωνα και πιο φθηνά.....α ρε Στιβ παράγκα θα σου το κάνουν το μαγαζί

#348   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 17:50

Γουστάρω όταν θα αρχίσουν αγωγές για αποζημιώσεις όχι μόνο απο απλούς χρήστες αλλά και επιχειρήσεις που χρησιμοποιούν iPhones για τα στελέχη τους. Αλλά είπαμε κλειστό λειτουργικό και ότι θέλουν κάνουν. Μαύρη πέτρα πίσω μου υπάρχουν και αλλά αξιόλογα τηλέφωνα και πιο φθηνά.....α ρε Στιβ παράγκα θα σου το κάνουν το μαγαζί

φημες λενε οτι απο τις αγωγες η apple θα κλεισει του χρονου.

Υγ...οχι ρε γ@μωτο
Υγ2...αντε να βγει το νεο μοντελο να το παρουμε.

#349   imonty

imonty

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 18:49

Δεν έχει άδικο σε αυτά που λέει.Εκτος κι αν δε συμφωνούμε στο ότι ένα τηλέφωνο με τη συγκεκριμένη συμπεριφορά είναι τουλάχιστον αναξιόπιστο.

#350   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 19:27

Εγώ μετά από την αλλαγη μπαταριας από document έχω πάθει πλακα με την συσκευή .

Είχα αγοράσει το iphone 6s από day 1 κυκλοφορίας Ελλάδα και η αλήθεια είναι ότι είχα πρόβλημα από τις πρώτες μέρες με την μπαταρια του (ios 9.x)

Δεν ήταν τόσο έντονο ,αλλα υπήρχε θέμα με τις αποτομες αλλαγές ποσοστού της μπαταριας και κάτι κλεισίματα στο 13-15%

Δεν το είχα ψάξει τότε... δεν ήθελα να το στείλω για αλλαγη με ανακατασκευασμένο (περισσότερο ψυχολογικοί λόγοι :) ) αλλα θεματάκι είχε η συσκευή το οποιο παλευοταν και πίστευα κάθε φορα ότι με το επόμενο update θα διορθωθεί το πρόβλημα ...

Τελικά όχι μονο δεν διορθώθηκε αλλα μετά το τελευταίο update 10.1.1 η κατάσταση έγινε τραγική 

Η συσκευή μόλις έφτανε στο 40% έσβηνε και ζητούσε φόρτιση 

Επίσης το ποσοστό μπαταριας είχε τρελαθεί και έδειχνε από το 20% αντί να πέφτει να δειχνει π.χ 25%

Τελευταίες μέρες δεν είχα μαζι μου την συσκευή διότι έκλεινε ξαφνικά όπως είπα στο 40% με πολύ ελάχιστη χρήση 

Εσταλει document τοποθετήθηκε μπαταρια καινούργια και πραγματικά δεν πιστεύω ότι δουλεύει έτσι άψογα (φτου-φτου) το iphone.

To ποσοστό κατεβαίνει 1 προς 1% και η μπαταρια έφτασε στο 4% χωρίς να κλείσει με παρα πολύ κατ εμε χρήση 

Δεν το είχα αισθανθεί αυτό (τόσο καλη αυτονομία) ούτε την πρωτη ημερα αγορας της συσκευής. 

Το κινητό μου είχε s/n QQ  το οποιο αναφερόταν στα site ότι δεν περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα ,το οποιο αποδείχτηκε λάθος διότι δεν είχε να κάνει με τα γράμματα αλλα τον μηνα κατασκευής της συσκευής .

Το δικό μου ήταν μεσα στο Σεπτέμβρη και ήταν στο πρόγραμμα αλλαγης κανονικότατα 

Τέλος καλο όλα καλα και η διαδικασία μέσω document άψογη .

Συνημμένα αρχεία


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#351   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/12/2016 - 15:14

Μου άλλαξαν κι εμένα σήμερα την μπαταρία αλλά γενική εικόνα ακόμα δεν έχω θα δω και θα σας πω. Αλήθεια πως μπορείς να ξέρεις αν όντως σου άλλαξαν μπαταρία; Φαίνεται από κάπου; Υπάρχει κάποια εφαρμογή γι αυτό;

#352   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 09/12/2016 - 15:23

14a4182a1d753080a99f681daa5505a5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#353   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/12/2016 - 16:20

Αυτό το και καλά διαγνωστικό που τρέχουν στην iStorm τι είναι ?? Μπορούν να μου αρνηθούν αντικατάσταση εφόσον το επίσημο site λέει οτι το serial μου είναι στο πρόγραμμα ?



#354   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2016 - 16:35

Αυτό το και καλά διαγνωστικό που τρέχουν στην iStorm τι είναι ?? Μπορούν να μου αρνηθούν αντικατάσταση εφόσον το επίσημο site λέει οτι το serial μου είναι στο πρόγραμμα ?

oχι



#355   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/12/2016 - 16:57

Αυτό το και καλά διαγνωστικό που τρέχουν στην iStorm τι είναι ?? Μπορούν να μου αρνηθούν αντικατάσταση εφόσον το επίσημο site λέει οτι το serial μου είναι στο πρόγραμμα ?


Και σε εμένα έτρεξαν αυτό το διαγνωστικό κρατάει 10 λεπτά το πολύ για άλλους λόγους γίνεται, μάλλον για να δώσει κάποιες πληροφορίες στην Apple. Μόλις τελείωσε ο έλεγχος μου έδωσαν το τηλέφωνο και μου είπαν "θα σας παραγγειλουμε την μπαταρία και μόλις έρθει θα σας ειδοποιησουμε τηλεφωνικά να έρθετε να σας την αλλάξουμε" όπως και έγινε τελικά.

#356   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/12/2016 - 17:03

Και σε εμένα έτρεξαν αυτό το διαγνωστικό κρατάει 10 λεπτά το πολύ για άλλους λόγους γίνεται, μάλλον για να δώσει κάποιες πληροφορίες στην Apple. Μόλις τελείωσε ο έλεγχος μου έδωσαν το τηλέφωνο και μου είπαν "θα σας παραγγειλουμε την μπαταρία και μόλις έρθει θα σας ειδοποιησουμε τηλεφωνικά να έρθετε να σας την αλλάξουμε" όπως και έγινε τελικά.

Εγώ που έχω ios 9 θα έχω θέμα με το διαγνωστικό ? 



#357   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/12/2016 - 17:07

Εγώ που έχω ios 9 θα έχω θέμα με το διαγνωστικό ?


Πρέπει να κάνεις επαναφορά τη συσκευή σου κι αν δεν το κάνεις το κάνουν αυτοί

#358   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/12/2016 - 17:45

Εγώ που έχω ios 9 θα έχω θέμα με το διαγνωστικό ? 

Δε παίζει κανένα ρόλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#359   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/12/2016 - 18:05

14a4182a1d753080a99f681daa5505a5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συνημμένα αρχεία



#360   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 09/12/2016 - 18:07

Δεν είναι αυτή η εφαρμογή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες