Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] iPhone 7 επέστρεψε απο service με γρατζουνιά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
181 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/03/2017 - 16:15

πως το έκλεισες τελικά το τηλεφωνικό ραντεβού;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

μεσω email γιατι μου στειλανε αυτοι απαντηση επειδη εστειλα ενα mail στον tim cook και ειπα ολη την ιστορια οπως εγινε.

 

Οκ ας ελπίσουμε να σου δώσουν λύση.

Στη περίπτωση μου το τηλεφωνικό "ραντεβού" κανονίστηκε απο το Ελληνικο support.


Sent from my iPhone using Tapatalk

εμενα το ελληνικο support δεν το πηρε και πολυ στα σοβαρα το θεμα και μου λεγανε οτι νανε.καθε φορα διαφορετικα πραγματα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 06/03/2017 - 18:47

εμενα το ελληνικο support δεν το πηρε και πολυ στα σοβαρα το θεμα και μου λεγανε οτι νανε.καθε φορα διαφορετικα πραγματα


Ακριβώς. Εγώ πιστεύω πως έπεσα σε καλό σύμβουλο και έδωσε βάση στο θέμα προωθώντας το σωστά στους ανώτερους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#108   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/03/2017 - 11:36

Ακριβώς. Εγώ πιστεύω πως έπεσα σε καλό σύμβουλο και έδωσε βάση στο θέμα προωθώντας το σωστά στους ανώτερους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ισχυει αυτο...γιατι εγω στην αρχη επεσα σε μια καλη κοπελα...και μετα εξαφανιστηκε και μου ειπαν οτι εφυγε απο την δουλεια.Ερασιτεχνες και σε αυτο στην Ελλαδα.γιαυτο εγραψα ενα ωραιο email με οτι εγινε και το εστειλα στον κυριο cook. Να ειναι καλα ο pavlossss που μου το προτεινε και ειπε να επειμενω. Παυλο σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.



#109   katharma30

katharma30

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/03/2017 - 11:45

Το ίδιο έπαθα και εγώ,ενώ στην αρχή μίλησα με μια κοπέλα πολύ καλή και εξυπηρετικοτατη,αφού πήγα το τηλ στην infoquest και της έστειλα mail να μιλήσει μαζί τους δεν απαντούσε ,μια ,δυο ,τρεις,μετά ξανακαλέσαμε αλλά τπτ απάντησε άλλος ο οποίος μου είπε η κυρία τάδε μπορεί να είναι άριστη θα μιλήσουμε μαζί. Και δεν έκανε τπτ. Για ενημέρωσε που έστειλες παράπονα γιατί έστειλα εκεί αλλά τπτ.

#110   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/03/2017 - 16:09

χτες επικοινωνησαν μαζι μου τηλεφωνικος για να ακουσουν  τι ακριβως εγινε και μου ειπαν οτι θα μιλησουν και με το καταστημα να δουν τι θα πουν απο την πλευρα τους και θα με ξανακαλεσουν ξανα για να δουμε ποια θα ειναι η λυση....ολοκληρη γραφειοκρατια που ουτε στο Ελληνικο δημοσιο δν υπαρχει.  :lol:



#111   GiwrgosM

GiwrgosM

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/03/2017 - 18:43

Καλησπέρα στο forum , διάβασα ολα τα post σας και ήθελα να παραθέσω την απογοήτευση μου για istorm τσιμισκης . Πρίν απο μία εβδομαδα 6s plus 64αρι με 4 μήνες εγγύηση ,την ώρα που παω να βγάλω φωτογραφία , κολάει (μου βγάζει το buffering με την εφαρμογη στο μπακ-ραουντ)  black-screen-spinning-wheel-on-boot.png  κολάει εκει , το κάνω force restart 10 φορές τίποτα, έμενε στο apple logo . Πάω σπιτι ,το κάνω restore απο itunes πάλι καλα ανοίγει ,αλλα δυσλειτουργούσε ,κολούσε αισθητα , δεν άνοιγε αρκετες εφαρμογεσ , με πέταγε απο άλλες , όταν πηγαινα να μπώ στα μνμ με πετουσε και τετοια . Το πάω επιτόπου στο istorm , το βλέπει ο τεχνικός ( ο θεός να τον κάνει ) το βάζει στο wifi , κάνει την οθόνη δεξια αριστερα , μιά χαρά είναι μου λεει και μου το δίνει επιτόπου πίσω ... "Αν θέλεις λεει το αφήνεις και το βλέπουμε ,αλλα δεν φαινεται να έχει κάτι ,επειδή το έχεις γεμίσει κολάει ,μου λεει με μία ευγενική ειρωνεία"(με 1gb ελεύθερο ). Το κάνω restore τα σβήνω όλα 55gb σχεδόν ελευθερα . Την άλλη μερα κάνει επανεκίνηση μόνο του,ξανά μανά τα ίδια κολλήματα και μου βγάζει κάτι pixel η οθόνη ,καρφί παλι istorm ,παλι τα ίδια ,μια χαρα είναι το κινητο και τετεια ,επιμένω να το αφήσω και για καλή μου τύχη "πεθαινει" στα χέρια του expert premium sercive guy. Αφού δεν μπορούσε να το αρνηθεί πλέον το πήρε και αναμένω . :/ Σε περίπτωση που δέν βρουν κάτι ,να ακολουθήσω τον δρόμο των υπολοίπων ? Apple > case >ραντεβού ? Έχετε να προτείνετε κάτι που πιστεύετε οτι θα βοηθησει, ή παρόμοια εμπειρία ? Ευχαριστώ.Ελπίζω να μην κούρασα.



#112   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/03/2017 - 18:58

Καλησπέρα στο forum , διάβασα ολα τα post σας και ήθελα να παραθέσω την απογοήτευση μου για istorm τσιμισκης . Πρίν απο μία εβδομαδα 6s plus 64αρι με 4 μήνες εγγύηση ,την ώρα που παω να βγάλω φωτογραφία , κολάει (μου βγάζει το buffering με την εφαρμογη στο μπακ-ραουντ)  black-screen-spinning-wheel-on-boot.png  κολάει εκει , το κάνω force restart 10 φορές τίποτα, έμενε στο apple logo . Πάω σπιτι ,το κάνω restore απο itunes πάλι καλα ανοίγει ,αλλα δυσλειτουργούσε ,κολούσε αισθητα , δεν άνοιγε αρκετες εφαρμογεσ , με πέταγε απο άλλες , όταν πηγαινα να μπώ στα μνμ με πετουσε και τετοια . Το πάω επιτόπου στο istorm , το βλέπει ο τεχνικός ( ο θεός να τον κάνει ) το βάζει στο wifi , κάνει την οθόνη δεξια αριστερα , μιά χαρά είναι μου λεει και μου το δίνει επιτόπου πίσω ... "Αν θέλεις λεει το αφήνεις και το βλέπουμε ,αλλα δεν φαινεται να έχει κάτι ,επειδή το έχεις γεμίσει κολάει ,μου λεει με μία ευγενική ειρωνεία"(με 1gb ελεύθερο ). Το κάνω restore τα σβήνω όλα 55gb σχεδόν ελευθερα . Την άλλη μερα κάνει επανεκίνηση μόνο του,ξανά μανά τα ίδια κολλήματα και μου βγάζει κάτι pixel η οθόνη ,καρφί παλι istorm ,παλι τα ίδια ,μια χαρα είναι το κινητο και τετεια ,επιμένω να το αφήσω και για καλή μου τύχη "πεθαινει" στα χέρια του expert premium sercive guy. Αφού δεν μπορούσε να το αρνηθεί πλέον το πήρε και αναμένω . :/ Σε περίπτωση που δέν βρουν κάτι ,να ακολουθήσω τον δρόμο των υπολοίπων ? Apple > case >ραντεβού ? Έχετε να προτείνετε κάτι που πιστεύετε οτι θα βοηθησει, ή παρόμοια εμπειρία ? Ευχαριστώ.Ελπίζω να μην κούρασα.

Δεν είναι πλέον να μπλέκεις με iStorm.

 

Αν για τον οποιονδήποτε λόγο σου αρνηθούν, να μιλήσεις είτε με το κατάστημα που έκανες αγορά, είτε με Document να τους στείλεις τη συσκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#113   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 11/03/2017 - 23:12

Καλησπέρα στο forum , διάβασα ολα τα post σας και ήθελα να παραθέσω την απογοήτευση μου για istorm τσιμισκης . Πρίν απο μία εβδομαδα 6s plus 64αρι με 4 μήνες εγγύηση ,την ώρα που παω να βγάλω φωτογραφία , κολάει (μου βγάζει το buffering με την εφαρμογη στο μπακ-ραουντ)  black-screen-spinning-wheel-on-boot.png  κολάει εκει , το κάνω force restart 10 φορές τίποτα, έμενε στο apple logo . Πάω σπιτι ,το κάνω restore απο itunes πάλι καλα ανοίγει ,αλλα δυσλειτουργούσε ,κολούσε αισθητα , δεν άνοιγε αρκετες εφαρμογεσ , με πέταγε απο άλλες , όταν πηγαινα να μπώ στα μνμ με πετουσε και τετοια . Το πάω επιτόπου στο istorm , το βλέπει ο τεχνικός ( ο θεός να τον κάνει ) το βάζει στο wifi , κάνει την οθόνη δεξια αριστερα , μιά χαρά είναι μου λεει και μου το δίνει επιτόπου πίσω ... "Αν θέλεις λεει το αφήνεις και το βλέπουμε ,αλλα δεν φαινεται να έχει κάτι ,επειδή το έχεις γεμίσει κολάει ,μου λεει με μία ευγενική ειρωνεία"(με 1gb ελεύθερο ). Το κάνω restore τα σβήνω όλα 55gb σχεδόν ελευθερα . Την άλλη μερα κάνει επανεκίνηση μόνο του,ξανά μανά τα ίδια κολλήματα και μου βγάζει κάτι pixel η οθόνη ,καρφί παλι istorm ,παλι τα ίδια ,μια χαρα είναι το κινητο και τετεια ,επιμένω να το αφήσω και για καλή μου τύχη "πεθαινει" στα χέρια του expert premium sercive guy. Αφού δεν μπορούσε να το αρνηθεί πλέον το πήρε και αναμένω . :/ Σε περίπτωση που δέν βρουν κάτι ,να ακολουθήσω τον δρόμο των υπολοίπων ? Apple > case >ραντεβού ? Έχετε να προτείνετε κάτι που πιστεύετε οτι θα βοηθησει, ή παρόμοια εμπειρία ? Ευχαριστώ.Ελπίζω να μην κούρασα.

 

 

Δεν είναι πλέον να μπλέκεις με iStorm.

 

Αν για τον οποιονδήποτε λόγο σου αρνηθούν, να μιλήσεις είτε με το κατάστημα που έκανες αγορά, είτε με Document να τους στείλεις τη συσκευή.

Εαν δεν ειναι προβλημα λειτουργικού και ειναι κάτι άλλο, η λογική λέει πως πας για ανακατασκευασμένη συσκευή. Δε νομίζω να σου αρνηθούν το οτιδήποτε. Αν γίνει κάτι τέτοιο αρχικά και εγώ θα πρότεινα Document.
Επίσης να κρατήσεις τα παραστατικά παραλαβής παράδοσης από iStorm και καλά θα κάνεις στο εξής να μείνεις μακριά τους.



#114   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/03/2017 - 20:18

Παντως ειναι μεγαλα αλανια τα παιδια που κανουν παραλαβη στο service στο istorm στην τσιμισκη.Το καταλαβατε ετσι; 



#115   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 12/03/2017 - 20:39

Παντως ειναι μεγαλα αλανια τα παιδια που κανουν παραλαβη στο service στο istorm στην τσιμισκη.Το καταλαβατε ετσι;


Τι εννοείς φίλε; Ευγενέστατοι είναι αλλα μέχρι εκεί. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ ξανά συσκευή μου εκεί. Πιστεύω πως δε φταίνε τα παιδιά που παραλαμβάνουν αλλά τι γίνεται μετ´ επειτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#116   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/03/2017 - 22:09

Τι εννοείς φίλε; Ευγενέστατοι είναι αλλα μέχρι εκεί. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ ξανά συσκευή μου εκεί. Πιστεύω πως δε φταίνε τα παιδιά που παραλαμβάνουν αλλά τι γίνεται μετ´ επειτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

λεω οτι εγω οταν πηγα πισω και του ειπα οτι δεν λειτουργει το home button μου ελεγε με παραξενο τροπο οτι δεν ειναι κουμπι και οτι ειναι touch λες και εγω δεν το ηξερα.και ετσι ειναι κανονιικα και οταν του ειπα δεν ανταποκρινεται καθολου μου ελεγε οτι ετσι ειναι...και καθομουν και του εξηγουσα οτι τα ξερω ολα αυτα κ οτι δεν εχει ουτε feedback ουτε κανει τιποτα και μετα παρελαβε την συσκευη. και οσο για το μετα αστα να πανε.... εμενα μου ειπαν οτι δοκιμασανε κ αλλη οθονη αλλα τιποτα κ οτι μαλλον εγινει βραχυκυκλωμα στην μητρικη. στο customer service της apple hellas ειπανε οτι δεν την πηραξανε καθολου την συσκευη,γιατι κανονικα οταν ειναι απο αμερικη τους απαγορευουν να την ανοιξουν.οτι νανε.



#117   GiwrgosM

GiwrgosM

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2017 - 14:24

λεω οτι εγω οταν πηγα πισω και του ειπα οτι δεν λειτουργει το home button μου ελεγε με παραξενο τροπο οτι δεν ειναι κουμπι και οτι ειναι touch λες και εγω δεν το ηξερα.και ετσι ειναι κανονιικα και οταν του ειπα δεν ανταποκρινεται καθολου μου ελεγε οτι ετσι ειναι...και καθομουν και του εξηγουσα οτι τα ξερω ολα αυτα κ οτι δεν εχει ουτε feedback ουτε κανει τιποτα και μετα παρελαβε την συσκευη. και οσο για το μετα αστα να πανε.... εμενα μου ειπαν οτι δοκιμασανε κ αλλη οθονη αλλα τιποτα κ οτι μαλλον εγινει βραχυκυκλωμα στην μητρικη. στο customer service της apple hellas ειπανε οτι δεν την πηραξανε καθολου την συσκευη,γιατι κανονικα οταν ειναι απο αμερικη τους απαγορευουν να την ανοιξουν.οτι νανε.

Άσε πολύ εξυπνάδα και ύφος , όταν πήγα την 1η φορά ,το πιάνει στα χέρια του κάνει δεξια ,αριστερα την οθόνη ,μια χαρα είναι μου λεει δεν κολάει  B) σκέτα τζιμάνια.

 

Χθές Τρίτη παρέλαβα την συσκευή μου ,ΧΩΡΙΣ εννοείτε να βρουν κάτι και μου άφησαν ενθύμιο μια γρατζουνιά στο κάτω μέρος ,ανάμεσα στο ηχείο κια το beezle . 

Μετά απο 1 ώρα τα ίδια ,δεν ανοιγε εφαρμογές και για κάποιο περίεργο λόγο δεν έχει καθόλου widgets ,εξαφανίστηκαν ,ούτε έχει επιλογή να προσθέσω ?  >:(  >:( 

Μιάς και είναι θέμα λογισμικού ( θέλω να πιστεύω) μήπως υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω χωρίς την βοήθεια απο τα τζιμάνια ? (Έχω δοκιμάσει και restore με itunes απο παλιό iphone ,και restore μεσα απο την συσκευη ) 



#118   GiwrgosM

GiwrgosM

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2017 - 14:38

Εαν δεν ειναι προβλημα λειτουργικού και ειναι κάτι άλλο, η λογική λέει πως πας για ανακατασκευασμένη συσκευή. Δε νομίζω να σου αρνηθούν το οτιδήποτε. Αν γίνει κάτι τέτοιο αρχικά και εγώ θα πρότεινα Document.
Επίσης να κρατήσεις τα παραστατικά παραλαβής παράδοσης από iStorm και καλά θα κάνεις στο εξής να μείνεις μακριά τους.

Το κακό είναι οτι μπορεί μετα απο ενα απλο restart να δουλέψει μια χαρά και στα ξαφνικά να κάνει ένα reboot η να ξεκινήσει να crashαρει .Και σκεφτομαι,  σιγά μην κάτσουν και στην θεσσ. και στο κάθε service να φορτώσουν το κινητο με δεδομένα και να κάνουν προσομοίωση σε κανονική χρήση .



#119   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2017 - 15:12

Άσε πολύ εξυπνάδα και ύφος , όταν πήγα την 1η φορά ,το πιάνει στα χέρια του κάνει δεξια ,αριστερα την οθόνη ,μια χαρα είναι μου λεει δεν κολάει  B) σκέτα τζιμάνια.

 

Χθές Τρίτη παρέλαβα την συσκευή μου ,ΧΩΡΙΣ εννοείτε να βρουν κάτι και μου άφησαν ενθύμιο μια γρατζουνιά στο κάτω μέρος ,ανάμεσα στο ηχείο κια το beezle . 

Μετά απο 1 ώρα τα ίδια ,δεν ανοιγε εφαρμογές και για κάποιο περίεργο λόγο δεν έχει καθόλου widgets ,εξαφανίστηκαν ,ούτε έχει επιλογή να προσθέσω ?  > :(  > :( 

Μιάς και είναι θέμα λογισμικού ( θέλω να πιστεύω) μήπως υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω χωρίς την βοήθεια απο τα τζιμάνια ? (Έχω δοκιμάσει και restore με itunes απο παλιό iphone ,και restore μεσα απο την συσκευη ) 

βασικα καθαρο restore εχεις κανει?



#120   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2017 - 16:21

Από ήδη στιγμή που σου επέστρεψαν το κινητό με προίκα μια γρατζουνιά κάνε το θέμα για αντικατάσταση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες