Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] iPhone 7 επέστρεψε απο service με γρατζουνιά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
181 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   apostolis13

apostolis13

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2017 - 16:22

Μου είπαν ότι δεν είναι δικό τους πρόβλημα αλλά της Apple. Σε τσατ που έκανα μαζί τους μου είπαν να δοκιμάσω και στην document και αν δεν βρεθεί λύση θα ξανά μιλήσουμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/03/2017 - 17:12

H Apple δεν αναφέρει πουθενά κάτι τέτοιο.

 

Ο,τι σου είπαν είναι καθαρά δική τους επινόηση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#138   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/03/2017 - 22:33

https://store.apple....dewarranty.html

 

Εκτύπωσε το και πάνε με αυτό. Για τον 1ο χρόνο η εγγύηση είναι παγκόσμια από την ίδια την Apple.

Επίσης, νομίζω πως ο νόμος λέει ξεκάθαρα πως αν αγοράστηκε κάτι απο Ελλάδα, ακόμη και αν η συσκευή είναι Αμερικάνικη, έχεις δικαίωμα εγγύησης καλής λειτουργίας είτε απο το κατάστημα αγοράς είτε απο τον προμηθευτή του - αντιπρόσωπο κλπ



#139   apostolis13

apostolis13

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2017 - 09:58

Δεν ξέρω τι να κάνω μου την έχει δώσει πολύ άσχημα το όλο θέμα μπορώ να στείλω κάπου εμαιλ να τους βρίσω? Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι να κάνω κάποια καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή?

#140   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/03/2017 - 12:55

Δε χρειάζεται να βρίσεις κανέναν.

 

Θα πάρεις τηλ. στο Support (00800 4414 5417) όπου και θα αναφέρεις τι έχει γίνει για να σου ανοίξουν Case.

 

Εναλλακτικά μπορείς να απευθυνθείς στον ΣτΚ για καταγγελία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#141   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/03/2017 - 13:15

Δεν ξέρω τι να κάνω μου την έχει δώσει πολύ άσχημα το όλο θέμα μπορώ να στείλω κάπου εμαιλ να τους βρίσω? Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι να κάνω κάποια καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή?


Ψυχραιμία φίλε και κάνε όλα τα απαραίτητα. Αρχικά Τηλέφωνο στο apple support και εξήγησε αναλυτικά τι συνέβει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: JimBala, 23/03/2017 - 13:16


#142   apostolis13

apostolis13

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2017 - 13:55

Θα το κάνω αλλά είναι λίγο κάπως να έχεις δώσει 1000 ευρώ και να σε κοροϊδεύουν τα λαμογια της Ελλάδας.

#143   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2017 - 20:43

Θα το κάνω αλλά είναι λίγο κάπως να έχεις δώσει 1000 ευρώ και να σε κοροϊδεύουν τα λαμογια της Ελλάδας.

σκεψου οτι εμενα μου χαλασανε το home button στο istorm και δεν το αναγνωριζουν καν.και φυσικα για αντικατασταση με στελνουν αμερικη χαχαχαχχα



#144   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/03/2017 - 21:33

Πολύ πιθανό και στο Support το ίδιο να σου πουν καθώς έχω και γω ένα Apple Watch από Αμερική με πρόβλημα στην οθόνη. Κάτι γίνεται με την Apple και τις συσκευές που είναι από Αμερική και τις έχουν on hold. Δεν τίθεται θέμα να μην εξυπηρετηθείς. Πάρε τηλέφωνο να ανοίξεις case.


Τελευταία επεξεργασία από: iStar, 23/03/2017 - 21:34

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#145   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/03/2017 - 18:04

Την παρασκευη πηγα το κινητο σε ενα τσακαλι στην καλαμαρια γνωστο καταστημα που επισκευαζει apple προιντα και στον χωρο σας.

Του ειπα τι εγινε με το istorm κτλ και αυτο που μου ειπαν οτι η μπλοκαρισμενη βραχυκυκλωσε την μητρικη του κινητου και τα παλικαρια γελουσαν,μου ειπαν πως δεν γινεται αυτο που σου ειπα....και σιγουρα στο ανοιξαν το κινητο κ κανανε χαζομαρα με το home button. στην αρχη στο istorm μου λεγανε το ανοιξαμε και δεν μπορουσαμε να κανουμε κατι...μετα στo apple suport ειπαν οτι δεν ανοιχτηκε η συσκευη ενω εμενα μου ειπαν την δευτερη φορα που το κρατησαν οτι δοκιμασαν και αλλη οθονη ακομα....οτι νανε!!!

το αφησα στην καλαμαρια και θα δουν τι μπορουν να κανουν τα παιδια....απλα θα χασω το touch id αν αλλαξουν το home button .

 

Ζητω το istorm τσιμισκης! 



#146   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/03/2017 - 18:21

..απλα θα χασω το touch id αν αλλαξουν το home button .

Και την εγγύηση που είχες. Κακώς το άφησες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#147   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/03/2017 - 18:27

Και την εγγύηση που είχες. Κακώς το άφησες.

Νικο  2 μηνες ασχοληθηκα και δεν εβγαλα ακρη...μιλησα μεχρι και με ιρλανδια και καθησαν και πιστεψαν τι τους ειπε το istorm οτι ειχε την ζημια στο home button οταν το πηγα.επρεπε απο την αρχη να το πηγαινα στην καλαμαρια να εβγαζε το παλικαρι απο την συσκευη και να ηταν ολα καλα. απλα μου αποδειξαν οτι ειναι αναξιοι εμπιστοσυνης το istorm στην τσιμισκη. Δεν ασχοληθηκαν καθολου να με εξυπηρετησουν. και απλα θα τους κανω και μια καταγγελια με τον συννηγορο του καταναλωτη και με το report του service απο το μαγαζι που το πηγα και τελος. τετοια θεματα ποτε δεν ειχα με την samsung στα κινητα.



#148   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/03/2017 - 18:34

Έπρεπε να το τραβήξες μέχρι τέλους και να μην τους κάνεις τη χάρη απο τη στιγμή που δεν έχεις καμία ευθύνη για ο,τι έγινε.

 

Όπως και τη καταγγελία στον ΣτΚ. Έπρεπε να την είχες κάνει απο πρίν..

 

Δεν υπήρχε περίπτωση να μη βγάλεις άκρη.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 26/03/2017 - 18:35

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#149   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/03/2017 - 20:37

καλησπερα στο forum.

σημερα με πηρε ο τεχνικος που πηγα το κινητο...τα παλικαρια στο istorm ανοιξανε το κινητο και κοψανε το flex που ενωνει το home button με την οθονη.επισης δεν βαλανε τις φλατζες τις αδιαβραχοποιησης .το παλικαρι μου εβγαλε την μπλοκαρισμενη sim και τωρα πρεπει να αλλαξω οθονη γιατι ειναι fix το flex με την οθονη.το καλο της υποθεσης ειναι οτι δεν χαλασε το home button και ειναι σε καλη κατασταση κ ετσι δεν χανω το sensor id. 

Προσοχη λοιπον με το κινητα σας και που τα πατε για service. και οσο μπορειτε μακρια απο το istorm.



#150   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 28/03/2017 - 22:42

καλησπερα στο forum.
σημερα με πηρε ο τεχνικος που πηγα το κινητο...τα παλικαρια στο istorm ανοιξανε το κινητο και κοψανε το flex που ενωνει το home button με την οθονη.επισης δεν βαλανε τις φλατζες τις αδιαβραχοποιησης .το παλικαρι μου εβγαλε την μπλοκαρισμενη sim και τωρα πρεπει να αλλαξω οθονη γιατι ειναι fix το flex με την οθονη.το καλο της υποθεσης ειναι οτι δεν χαλασε το home button και ειναι σε καλη κατασταση κ ετσι δεν χανω το sensor id.
Προσοχη λοιπον με το κινητα σας και που τα πατε για service. και οσο μπορειτε μακρια απο το istorm.


Φίλε μ έτσι όπως μας τα περιγράφεις: Πηγαίνοντας σε ένα άλλο εξουσιοδοτημένο, την υποστήριξη του support και με τις βλάβες που είχε το κινητό, δεδομένου ότι εχεις τις αποδείξεις παραλαβής παράδοσης από istorm, μπορούσες να τους κανείς ρεζίλι. Δεν αναφερα τη καταγγελία όπου και εκεί αν το κυνηγούσες πιστεύω θα έβγαζες άκρη. Βέβαια θα έπαιρνε χρόνο, αλλά Γιατί τους έκανες τη χάρη...
Εύχομαι να λήξουν όλα κ να χαρείς τη συσκευή σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες