Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Dealber iPhone 7 32gb 463 ευρώ!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/02/2017 - 14:57

Το να μπεις σπονσορας σε αυτες τις εκπομπες τυπου "τρεμει ο κωλος μου να βγει η ψυχη μου" απο την αποψη θεαματικοτητας αρα και επιβιωσης οπως και σε σαιτ τυπου newsit που εχουν καταντησει μπακαλομαγαζα κουτοπονηριας, ειναι το πιο ευκολο πραγμα σημερα.Εξαλλου απο αυτα τα μεγαλα δωρα που δηθεν κληρωνουν τα καναλια αναθεμα και αν παιρνει κανεις τιποτα (ιδιως εκει στο Ε που μοιραζει μισθους και mac).Προφανως ο τυπος κανει καποια βηματα ανακτησης εμπιστοσυνης ακομα και αν μπει μεσα στην αρχη. Προσωπικα δεν θελω να εχω σχεση με απατεωνισκους τετοιου τυπου που εξακολουθουν και περιφερονται σαν υαινες χωρις να συγκινειται προληπτικα κανενας υποτιθεμενος εισαγγελεας.
Το θεμα δεν ειμαστε εμεις εδω που λεμε και 5 πραγματα ωστε να ενημερωνομαστε αλλα ο απλος κοσμακης που ξημεροσταλιαζεται στη tv και την παταει με ολες αυτες τις αηδιες


you kalypses me :)
Ετσι ακριβως ειναι.
Απλα καλο να ενημερωνουμε οσο πιο πολλους μπορουμε.
Γιατι η πλυση εγκεφαλου εχει καψει αρκετους εγκεφαλους.
Αλλα πιστεψε με αν τελικα ο τυπος ειναι λαμογιο και εστω και 1 εδω μεσα θελει "παρεουλα" για τις κλωτσιες ειμαι μεσα χαλαρα!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/02/2017 - 15:07

Και εγώ όπως είπα κρατάω επιφυλάξεις και δεν ρισκάρω να δώσω 570€ αλλά είμαι και προετοιμασμένος να κλαίμε όλοι μαζί παρέα εάν αρχίσουν να παραλαμβάνουν από μαρτη συσκευές ... όσο για τις κλωτσιές και εγώ μέσα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#48   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/02/2017 - 15:20

Και εγώ όπως είπα κρατάω επιφυλάξεις και δεν ρισκάρω να δώσω 570€ αλλά είμαι και προετοιμασμένος να κλαίμε όλοι μαζί παρέα εάν αρχίσουν να παραλαμβάνουν από μαρτη συσκευές ... όσο για τις κλωτσιές και εγώ μέσα
Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστος!
Απλα ας ειχε πχ paypal ή ας σου ελεγε να δωσεις πχ ενα μερος του ποσου και το αλλο με τον ερχομο του προιοντος και θα αγοραζα 5 7αρια 5 ipad και 10 playstation.
Αλλα οταν λεει οτι ακομη και απο εκει να πας να πληρωσεις δεν το δεχεται αλλα θελει μονο μεσω καρτας ωστε να στα παρει αμεσα, ποιος μου λεει οτι απο τελος Μαρτη δεν θα γινει καπνος;

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 23/02/2017 - 15:20


#49   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/02/2017 - 16:23

Σωστος!
Απλα ας ειχε πχ paypal ή ας σου ελεγε να δωσεις πχ ενα μερος του ποσου και το αλλο με τον ερχομο του προιοντος και θα αγοραζα 5 7αρια 5 ipad και 10 playstation.
Αλλα οταν λεει οτι ακομη και απο εκει να πας να πληρωσεις δεν το δεχεται αλλα θελει μονο μεσω καρτας ωστε να στα παρει αμεσα, ποιος μου λεει οτι απο τελος Μαρτη δεν θα γινει καπνος;


Βασικά το μεμπτό ειναι πως σου λέει πως πρακτικά αγοράζεις ένα κουπόνι. Που ναι μεν σου δίνει την δυνατότητα να παραλάβεις ένα κινητό αλλα σου λέει πως δεν πουλάει το κινητό αλλα το κουπόνι.
Δεν πειράζει θα το παρουμε απο άλλου :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#50   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/02/2017 - 16:53

Βασικά το μεμπτό ειναι πως σου λέει πως πρακτικά αγοράζεις ένα κουπόνι. Που ναι μεν σου δίνει την δυνατότητα να παραλάβεις ένα κινητό αλλα σου λέει πως δεν πουλάει το κινητό αλλα το κουπόνι.
Δεν πειράζει θα το παρουμε απο άλλου :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όλα αυτά τα site έτσι δουλεύουν, έχω γνωστούς που είχαν πάρει το 7 από deals365 που τουλάχιστον είναι χρόνια και δεν είναι απάτη και μέχρι να έρθουν τα κινητά κουπόνια είχαν και πήγαν και τα παρέλαβαν μετά από 15/20 μέρες... αλλά ναι άστο θα το πάρουμε από άλλου και στην τελική εάν είναι και κερδίζει λεφτά ο τύπος από αυτό σίγουρα θα ξανά φέρει με την ίδια τιμή το deals365 τα πούλαγε κανένα 3μηνο


Sent from my iPhone using Tapatalk

#51   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2017 - 17:38

παντε στο group τους σε αλλη χωρα οπως αγγλια που εχουν γραφεια η αμερικη να κλαψετε απο τα σχολια.τα μονα αστερια πανε και ερχονται 



#52   trunksan

trunksan

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2017 - 17:53

Γεια σας παιδιά. 

Λοiπόν ακούστε πως έχει η φάση. Το γνωρίζω αυτό το site από την πρώτη στιγμή που βγήκε κατά τον Οκτώβριο.

Από την πρώτη στιγμή τα πάντα ήταν ύποπτα και ΠΑΡΑΝΟΜΑ. Πρόκειται για "κατά κάποιο τρόπο" συνέχεια της AirfastTickets.

 

Παρανομία: Χρησιμοποίησαν τη newsletter λίστα του παλιού air fast. Ως γνωστόν πρέπει να έχεις την συγκατάθεση του άλλου για να του στέλνεις newsletter.

 Αρχικά είχε έδρα στη Βουλγαρία, μετά στην Κύπρο και τώρα Αθήνα. Υποθέτω ο λόγος που αρχικά άνοιξε σε αυτές τις χώρες είναι διότι οι διαδικασίες ίδρυσης εταιρειών (και τα κόστη μικρά) εκεί είναι πολύ πιο απλές και φυσικά να είναι πολύ πιο εύκολο να την κοπανήσει αν γίνει καμμιά στραβή. Μάλλον δεν έχουν ασχοληθεί να αλλάξουν το legal notice καθώς εφόσον η εταιρεία έχει έδρα την Αθήνα, τα Ελληνικά δικαστήρια είναι αρμόδια, αλίμονο αν για μια Ελληνική εταιρεία έχουν αρμοδιότητα τα δικαστήρια της Σόφιας. Οπότε ακόμα και αν γράφει Σόφια, αυτό δεν γίνεται να ι σχύει.

 Αρχικά είχαν κάποιο Γαλλικό gateway πληρωμών για τις κάρτες. Τώρα έχουν μια Ελληνική εταιρεία "Every Pay" η οποία αντιγράφει τα χρώματα της PayPal. Αυτό είναι ίσως το μόνο θετικό διότι με τον διαμεσολαβητή στη Γαλλία άντε να βρεις άκρη. Πάντως ενώ γράφει ότι είναι αδειοδοτημένη εταιρεία από την ΤτΕ, δεν έχουν αναρτήσει την απόφαση που τους αφορά, αλλά εφόσον λειτουργεί ως πύλη, θεωρώ ότι είναι απλά παράλειψη.

  Σχετικά τώρα με την προσωπική μου εμπειρία:

 

Αρχικά αγόρασα ένα κουπόνι για πτήση για τον Αύγουστο για ένα φιλαράκι ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΡΙΣΚΑ. Μετά από 3 εβδομάδες από όταν το έκλεισα (και ενώ φυσικά είχε περάσει ένας μήνας από την αγορά του κουπονιού)μου το στείλαν. Σίγουρα δεν  είναι το καλύτερο σέρβις αλλά εδώ το ρίσκο μου βγήκε.

 

Παρατηρούσα τη δραστηριότητα του site για καιρό και φυσικά κατάλαβα, η μάλλον επιβεβαίωσα (διότι το υποψιαζόμουν από την αρχή) τι θα κάνουν. Με το που θα γίνουν γνωστοί, θα βγάλουν μερικά τρανταχτά deal, θα φεσώσουν προμηθευτές και πελάτες και θα την κοπανήσουν. Όλο αυτό με τις μεταχρονολημένες συναλλαγές, αυτό δείχνει.

 

ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΡΙΣΚΟ:  Αγόρασα και 4 άλλα κουπόνια για αεροπορικά (άλλη προσφορά). Κατά το τέλος Δεκεμβρίου τα έκλεισα (είχε περάσει 1 μήνας). Τώρα, 2 μήνες μετά, δεν έχω λάβει τα εισητήρια.  Επειδή βλέπω τα σημάδια (Ντορέτα, ακριβές προσφορές, διαφήμιση online...) ότι το καιρός για να γίνουν λαγοί πλησιάζει (πιστεύω θα γίνει μέσα στο Μάρτιο), τους έστειλα σήμερα e-mail λέγοντας ότι θα κινηθώ νομικά. Αύριο θα τους μιλήσω και στο τηλ και αν μέχρι την Τρίτη το μεσημέρι δεν έχω τα εισητήρια (Δευτέρα είνα αργία) θα φύγουν καταγγελίες προς:

Συνήγορο του Καταναλωτή

Δίωξη ηλ. Εγκλήματος (Τμήμα Ειδικών Υποθέσεων και Δίωξης Διαδικτυακών Οικονομικών Εγκλημάτων)
ΚεΠΚα (Κέντρο Προστασία Καταναλωτή)
ΙνΚαΓ.Γ. Κα

 Και κατά της πύλης τους everypay.gr. επειδή διευκολύνουν την πραγματοποίηση απάτης

 Αυτά περί του dealber


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 03/03/2017 - 23:14
Μετά απο αίτημα του χρήστη


#53   trunksan

trunksan

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2017 - 18:03

ααα και να ξέρετε, δεν είμαι κανάς σταυροφόρος ούτε ο Charles Bronson (Vigilante/Death wish) αν μου βγάλουν τα εισητήρια δεν θα συνεχίσω...έχετε το ΝΟΥ σας!



#54   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/02/2017 - 18:12

ααα και να ξέρετε, δεν είμαι κανάς σταυροφόρος ούτε ο Charles Bronson (Vigilante/Death wish) αν μου βγάλουν τα εισητήρια δεν θα συνεχίσω...έχετε το ΝΟΥ σας!

Δεν αγοράζεις και κανένα iPhone εσυ που είσαι παλιός πελάτης θα στο φερουν! Και μας λες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#55   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/02/2017 - 18:46

Γεια σας παιδιά.
 
Λοπόν ακούστε πως έχει η φάση. Το γνωρίζω αυτό το site από την πρώτη στιγμή που βγήκε κατά τον Οκτώβριο. Όπως σωστά αναφέρατε είναι του απατεωνάκου που έτρεχε το Airfasttickets και βάρεσε κανόνι πρόπερσι (αν θυμάμαι καλά τον χρόνο).
 
Από την πρώτη στιγμή τα πάντα ήταν ύποπτα και ΠΑΡΑΝΟΜΑ.
Παρανομία 1: Χρησιμοποίησαν τη newsletter λίστα του παλιού air fast. Ως γνωστόν πρέπει να έχεις την συγκατάθεση του άλλου για να του στέλνεις newsletter.
 
Αρχικά είχε έδρα στη Βουλγαρία, μετά στην Κύπρο και τώρα Αθήνα. Υποθέτω ο λόγος που αρχικά άνοιξε σε αυτές τις χώρες είναι διότι οι διαδικασίες ίδρυσης εταιρειών (και τα κόστη μικρά) εκεί είναι πολύ πιο απλές και φυσικά να είναι πολύ πιο εύκολο να την κοπανήσει αν γίνει καμμιά στραβή. Μάλλον δεν έχουν ασχοληθεί να αλλάξουν το legal notice καθώς εφόσον η εταιρεία έχει έδρα την Αθήνα, τα Ελληνικά δικαστήρια είναι αρμόδια, αλίμονο αν για μια Ελληνική εταιρεία έχουν αρμοδιότητα τα δικαστήρια της Σόφιας. Οπότε ακόμα και αν γράφει Σόφια, αυτό δεν γίνεται να ισχύει.
 
Παραομία 2: Η επίσημη ονομασία της εταιρείας βάσει του VIES είναι FAST CALL ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ||FAST CALL IKE, ενώ στο site δηλώνουν ότι έιναι dealber IKE. Ακόμα κ αν είναι διακριτικός τίτλος (που δεν γίνεται να είναι Dealber IKE, σκέτο dealber θα μπορούσε), θα έπρεπε να αναφέρουν και τον νομικό τίττλο δίπλα στο  ΑΦΜ.
 
Αρχικά είχαν κάποιο Γαλλικό gateway πληρωμών για τις κάρτες. Τώρα έχουν μια Ελληνική εταρεία "Every Pay" η οποία αντιγράφει τα χρώματα της Paypal. Αυτό είναι ίσως το μόνο θετικό διότι με τον διαμεσολαβητή στη Γαλλία άντε να βρεις άκρη. Πάντως ενώ γράφει ότι είναι αδειοδοτημένη εταρεία από την ΤτΕ, δεν έχουν αναρτήσει την απόφαση που τους αφορά, αλλά εφόδον λειτουργεί ως πύλη, θεωρώ ότι είναι απλά παράλειψη.
 
 
Σχετικά τώρα με την προσωπική μου εμπειρία:
 
Αρχικά αγόρασα ένα κουπόνι για πτήση για τον Αύγουστο για ένα φιλαράκι ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΡΙΣΚΑ. Μετά από 3 εβδομάδες από όταν το έκλεισα (και ενώ φυσικά είχε περάσει ένας μήνας από την αγορά του κουπονιού)μου το στείλαν. Σίγουρα δεν  είναι το καλύτερο σέρβις αλλά εδώ το ρίσκο μου βγήκε.
 
Παρατηρούσα τη δραστηριότητα του site για καιρό και φυσικά κατάλαβα, η μάλλον επιβεβαίωσα (διότι το υποψιαζόμουν από την αρχή) τι θα κάνουν. Με το που θα γίνουν γνωστοί, θα βγάλουν μερικά τρανταχτά deal, θα φεσώσουν προμηθευτές και πελάτες και θα την κοπανήσουν. Όλο αυτό με τις μεταχρονολημένες συναλλαγές, αυτό δείχνει.
 
ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΡΙΣΚΟ:  Αγόρασα και 4 άλλα κουπόνια για αεροπορικά (άλλη προσφορά). Κατά το τέλος Δεκεμβρίου τα έκλεισα (είχε περάσει 1 μήνας). Τώρα, 2 μήνες μετά, δεν έχω λάβει τα εισητήρια.  Επειδή βλέπω τα σημάδια (Ντορέτα, ακριβές προσφορές, διαφήμιση online...) ότι το καιρός για να γίνουν λαγοί πλησιάζει (πιστεύω θα γίνει μέσα στο Μάρτιο), τους έστειλα σήμερα e-mail λέγοντας ότι θα κινηθώ νομικά. Αύριο θα τους μιλήσω και στο τηλ και αν μέχρι την Τρίτη το μεσημέρι δεν έχω τα εισητήρια (Δευτέρα είνα αργία) θα φύγουν καταγγελίες προς:
Συνήγορο του Καταναλωτή
Δίωξη ηλ. Εγκλήματος (Τμήμα Ειδικών Υποθέσεων και Δίωξης Διαδικτυακών Οικονομικών Εγκλημάτων)
ΚεΠΚα (Κέντρο Προστασία Καταναλωτή)
ΙνΚα
Γ.Γ. Κα
 
Και κατά της πύλης τους everypay.gr. επειδή διευκολύνουν την πραγματοποίηση απάτης
 
Αυτά περί του dealber


Σορυ για το μπινελικι αλλα με μια κουβεντα Γ@ΜΑΣ!!
Πιο ξεκαθαρα δεν μπορουσες να τα πεις φιλε!!
Ευτυχως που ενημερωνετε ο κοσμος για να ξεφευγει απο καθε λαμογιο που βαζει και φωτο στο site απο κοπη πιτας με καθε μαιντανο και στο τελος την πληρωνει ο κοσμακης

Αν λοιπον δεν σου φερουν τα εισητηρια κανε μου μια μεγαλη χαρη (θα μου φτιαξεις την μερα).. στειλε μου μηνυματακι να παμε καμμια βολτουλα απο το μαγαζακι τους ετσι για την γνωριμια ρε αδελφε :)


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 23/02/2017 - 18:48


#56   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 23/02/2017 - 23:47

Κάποιος από Αθήνα γιατί δεν πάει από τα γραφεία να δει τι παίζει;Λ.Συγγρου 194 λέει είναι.

#57   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/02/2017 - 15:28

Κάποιος από Αθήνα γιατί δεν πάει από τα γραφεία να δει τι παίζει;Λ.Συγγρου 194 λέει είναι.

Και τι θα καταλαβεις;
Το πιθανοτερο ειναι να ειναι καποιο γραφειο σε οροφο χωρις πολλα διακριτικα και με 10 καμερες...


#58   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 24/02/2017 - 15:30

Και τι θα καταλαβεις;
Το πιθανοτερο ειναι να ειναι καποιο γραφειο σε οροφο χωρις πολλα διακριτικα και με 10 καμερες...

Εγω τίποτα...Το λέω για αυτούς που αναρωτιούνται τι εταιρία είναι αυτή.

#59   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 25/02/2017 - 11:19

καλημερα

μετα απο το συσχετισμο που εκανα με την airfasttickets προχτες επανερχομαι με κατι αλλο

πιστευω οτι η προσφορα βρωμαει γιατι

ενω το κουπονι μπορεις να το χρησιμοποιησεις γυρω στις 15 μερες μετα αναφερεται στους ορους οτι επιστροφη χρηματων γινεται μεχρι 14 μερες απο την αγορα δηλαδη

οταν εχει περασει ο χρονος για να ζητησεις επιστροφη (οι 14 μερες ειναι υποχρεωτικο να υπαρχει γιατι κανεις την αγορα μεσω ιντερνετ αρα ...)

 

"Το κουπόνι σας μπορεί πάντα να εξαργυρωθεί από τον έμπορο που το εξέδωσε τουλάχιστον για το ποσό που καταβλήθηκε -ακόμη και αν έχει λήξει η διαφημιστική τy αξία. Μετά από το χρονικό διάστημα (14) δεκατεσσάρων ημερών, το dealber δεν θα επιστρέψει κανένα κουπόνι και όλες οι πωλήσεις είναι τελικές, εκτός αν ορίζεται διαφορετικά."

 

γι΄αυτο πιστευω οτι θα σταματησουν την προσφορα οταν φτασουν στις 14 μερες πριν την υλοποιηση του κουπονιου (πριν τις13 Μαρτίου αρα θα τελειωσει 27 φεβρουαριου)

 

εγω παντως θα παραμεινω θεατης και θα περιμενω


Τελευταία επεξεργασία από: leon00, 25/02/2017 - 11:19


#60   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/02/2017 - 10:37

113 αγορες...

Αντε 13 μερουλες εμειναν.. Ελπιζω να βρεθει καποιος να μας ενημερωσει τι τελικα εγινε..

Αλλιως λεω να ξεκινησουμε για Λ. Συγγρου για να "γνωριστουμε" με τα παλικαρια!!

Λεει τρεχατε - άλλες 50 αγορες έμειναν.. :lol:  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)