Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Dealber iPhone 7 32gb 463 ευρώ!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 28/02/2017 - 10:41

Εδώ και πάνω από μια εβδομάδα πάντως η "προσφορά" θα έληγε σε 3 μέρες και ακόμα να ληξει....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/02/2017 - 10:47

Εδώ και πάνω από μια εβδομάδα πάντως η "προσφορά" θα έληγε σε 3 μέρες και ακόμα να ληξει....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στην αρχη ηταν 1 μερα και καποιες ωρες.

Τωρα απλα το ξεχυλωσαν ωστε να μαζευτουν περισσοτερα ποντικακια να φανε το τυρακι...

Ειλικρινα ευχομαι να μην ειναι απατη γιατι λυπαμαι τα παιδια που θα δωσουν σχεδον το 70% ενος μηνιατικου για να παρουν κουπονι..

Απο την αλλη ευχομαι αν τυχον ειναι μουφα η δουλεια να ειναι και η ντορεττουλα στα γραφεια τους  :)



#63   trunksan

trunksan

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2017 - 16:07

Κατ' αρχήν το διαβάστε εδώ για να πάρετε ιδέα: https://www.trustpil...iew/dealber.com
 

Τους μίλησα στο τηλ χθες και με απέφυγαν ως συνήθως, Επειδή μυρίζομαι ότι "this is the end"
Ήδη έκανα καταγγελία στην δίωξη ηλ. εγκλήματος, στο ΙΝΚΑ και στο safeline.gr

Αν δω ότι καθυστερούν, μετά θα πληρώσω κ 35 eur στο ΚΕΠΚΑ για να αναλάβει την υπόθεση.

Αν πάλι ούτε αυτό λειτουργήσει θα πρέπει ο ίδιος να κάνω αγωγή (τα νομικά έξοδα είναι κανα κατοστάρικο) μέσω του δικηγορικού γραφείου που με εκπροσωπεί. 
Η ζημία που θα υποστώ εάν δεν εκδοθούν τα εισιτήρια αγγίζει τα 1000 eur διότι   τότε έκαναν ~180 eur (ήδη πληρωμένα τα 60) αλλά τώρα κοστίζουν πάνω από 300.



#64   trunksan

trunksan

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2017 - 16:19

Το κακό είναι ότι αν βάλεις να πάνε να τους σπάσουν το μαγαζί θα την πληρώσει κανάς υπαλληλάκος και όχι ο πραγματικός υπεύθυνος.

Με 50 eur το άτομο παίρνεις τους καλύτερους χούλιγκανς του λιμανιού αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην προκειμένη περίπτωση, δεν είναι η λύση. Διότι αυτή την εποχή στην Ελλάδα, μόνο έτσι βρίσκεις το δίκιο σου. 

 

Πάντως, είμαι πολύ περίεργος να δω αν όλοι αυτοί οι μηχανισμοί λειτουργούν (Δίωξη, Προστασία καταναλωτή κτλ) ή απλά παραμυθιάζουν τον κόσμο, παίρνουν χρήματα του Δημόσιου Ταμείου και της ΕΕ και στην ουσία δεν προσφέρουν τίποτα.

Μέχρι τώρα δεν είχα κάτι μεμπτό εναντίον αυτών, μάλιστα ο Συνήγορος του πολίτη με ξελάσπωσε σε μια γραφειοκρατική υπόθεση με τον στρατό και εάν έδινα συγκατάθεση θα γινόταν και στρατοδικείο με σίγουρη καταδίκη και απόλυση του καραβανά, αλλά τον λυπήθηκα και απ'ότι έμαθα απλά πήρε μετάθεση από το Ρουφ στο Πεντάγωνο... ας πούμε δυσμενή διότι έμενε Καλλιθέα. 



#65   testatos

testatos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2017 - 17:42

Εμένα με μοιάζει με πώληση refurbished κινητών απο βουλγαρια(Η βουλγαρια με ήρθε λογού οτι λέει οτι είναι το ευρωπαϊκό μοντέλο)...



#66   trunksan

trunksan

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2017 - 18:13

Αποστολή εξετελέσθη, βγήκαν τα εισιτήρια άλλα αναγκάστηκα να φτάσω σε πολύ ακραία μέτρα.

Τελικά δεν χρειάστηκε να πάω στο ΚΕΠΚΑ.............. ΑΛΛΑ οι καταγγελίες έχουν φύγει για τη Δίωξη, το safeline και το ΙΝΚΑ.

Τώρα από περιέργεια μόνο θα δω πως θα αντιδράσουν οι μηχανισμοί, διότι δεν είναι απαραίτητοι.

Κανένα από αυτά δεν τους τάραξε αλλά η παρακάτω κίνηση :

Επικοινώνησα με την Τράπεζα της Ελλάδας πρώτα με e-mail και αφού βρήκα το κατάλληλο άτομο του μίλησα στο τηλέφωνο και του εξήγησα το περιεχόμενο της αγωγής που είχα σκοπό να τους κάνω.
Υπήρχε ΠΟΛΥ συγκεκριμένη παράβαση όρου κουπονιού. Τώρα έχουν αλλάξει το λεκτικό των κουπονιών τους. Εαν είχα να αντιμετωπίσω αυτό το νέο λεκτικό τότε ίσως και να ήμουνα αναγκασμένος να καταφύγω σε αγωγή, αλλά στην προκειμένη περίπτωση ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΗ η παράβαση των όρων, δεν χρειαζόταν να είσαι νομικός για να το δεις.

Από την πρώτη στιγμή που αγόρασα τα κουπόνια ήξερα τι μπορεί να συναντήσω (όπως και έγινε αυτό που φοβόμουνα) και είχα στο μυαλό μου πολλά σενάρια για το πως θα τα αντιμετωπίσω. Όπως έγραψα και στο αρχικό μου μήνυμα, ήταν υπολογισμένο ρίσκο.

Σίγουρα βοήθησε ότι είχα κάνει μαθήματα εμπορικού δικαίου στο πρώτο έτος στο πανεπιστήμιο και έχω γνώσεις του κοινοτικού δικαίου.

Παρολ' αυτά αν δεν είχαν κάνει αυτή την ξεκάθαρη παραβίαση των όρων ίσως και να έβγαινα εγώ χαμένος στο τέλος (βέβαια αν δεν ήταν ξεκάθαροι οι όροι δεν θα το αγόραζα εξ'αρχής).

Έχετε το νου σας Γατάκια!

Μακριά από τη dealber ή τέλος πάντων, να υπολογίζετε καλά το ρίσκο.


If it's too good to be true than it probably ain't!


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 03/03/2017 - 23:15
Μετά απο αίτημα του χρήστη


#67   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/03/2017 - 19:41

Παλι ντορεττα εχει και παλι dealber
Αν και ειναι κονσερβα
Τωρα μετα τις 13 μαρτιου τι θα γινει θα δειξει...

#68   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/03/2017 - 13:26

https://www.dealber....-iphone-6s-plus

 

Εσκασε και για το 6s 32 και 6s plus

Αλλα το δινει (αααααν το δωσει) 459 ευρα (ακριβο αφου στο σκρουτζ ξεκιναει απο 520)

 

Παραγγελια απο 10 Απριλιου (αντε και καλο πασχα!!)

 

Και μπαινεις στο deal και σου εχει φωτο το 6αρι :lol:   :lol:   :lol:



#69   assoalex

assoalex

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/03/2017 - 17:01

Αποστολή εξετελέσθη, βγήκαν τα εισιτήρια άλλα αναγκάστηκα να φτάσω σε πολύ ακραία μέτρα. Σε σημείο να με πάρει τηλέφωνο το ίδιο το λαμόγιο ο Κοκλόνης.
Τελικά δεν χρειάστηκε να πάω στο ΚΕΠΚΑ.............. ΑΛΛΑ οι καταγγελίες έχουν φύγει για τη Δίωξη, το safeline και το ΙΝΚΑ.
Τώρα από περιέργεια μόνο θα δω πως θα αντιδράσουν οι μηχανισμοί, διότι δεν είναι απαραίτητοι.

Κανένα από αυτά δεν τους τάραξε αλλά η παρακάτω κίνηση :

Επικοινώνησα με την Τράπεζα της Ελλάδας πρώτα με e-mail και αφού βρήκα το κατάλληλο άτομο του μίλησα στο τηλέφωνο και του εξήγησα το περιεχόμενο της αγωγής που είχα σκοπό να τους κάνω.
Υπήρχε ΠΟΛΥ συγκεκριμένη παράβαση όρου κουπονιού. Τώρα έχουν αλλάξει το λεκτικό των κουπονιών τους. Εαν είχα να αντιμετωπίσω αυτό το νέο λεκτικό τότε ίσως και να ήμουνα αναγκασμένος να καταφύγω σε αγωγή, αλλά στην προκειμένη περίπτωση ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΗ η παράβαση των όρων, δεν χρειαζόταν να είσαι νομικός για να το δεις.

Ο τύπος συμφώνησε μαζί μου (του έστειλα και μερικά screenshots για να καταλάβει καλύτερα) και για να ξεμπερδεύει η κατάσταση πήρε τηλέφωνο ο ίδιος στην dealber και προφανώς αυτά που τους είπε τους τάραξαν διότι το θέμα που σερνόταν 2 μήνες λύθηκε σε μια ώρα. Ευτυχώς που έπεσα σε τύπο μάγκα και όχι κανά καρεκλοκένταυρο.

Από την πρώτη στιγμή που αγόρασα τα κουπόνια ήξερα τι μπορεί να συναντήσω (όπως και έγινε αυτό που φοβόμουνα) και είχα στο μυαλό μου πολλά σενάρια για το πως θα τα αντιμετωπίσω. Όπως έγραψα και στο αρχικό μου μήνυμα, ήταν υπολογισμένο ρίσκο.
Σίγουρα βοήθησε ότι είχα κάνει μαθήματα εμπορικού δικαίου στο πρώτο έτος στο πανεπιστήμιο και έχω γνώσεις του κοινοτικού δικαίου.

Παρολ' αυτά αν δεν είχαν κάνει αυτή την ξεκάθαρη παραβίαση των όρων ίσως και να έβγαινα εγώ χαμένος στο τέλος (βέβαια αν δεν ήταν ξεκάθαροι οι όροι δεν θα το αγόραζα εξ'αρχής).

Έχετε το νου σας Γατάκια!

Μακριά από τη dealber ή τέλος πάντων, να υπολογίζετε καλά το ρίσκο.

If it's too good to be true than it probably ain't!


θες να γινεις λιγο πιο αναλυτικος με την περιπτωση σου για να βοηθηθουν και αλλοι φιλοι του φορουμ εδω μεσα.;

Παντως συγχαρητηρια που ξεμπερδεψες

#70   Easygeorge

Easygeorge

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/03/2017 - 19:35

Καλησπέρα σας είδα κατά τύχη το forum και διάβασα τα αρνητικά σχόλια για το Dealber και θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη μου σαν πελάτης. 

Έχω χρησιμοποιήσει το site και πραγματικά και τις 2 φορές που αγόρασα κουπόνια ( 1 ταξίδι στο Λονδίνο και μια δωροεπιταγη από mediamark) έμεινα πολύ ευχαριστημενος αν και την δωροεπιταγη μου την καθυστέρησαν 3 μέρες αλλά οκ και 10 να την καθυστερούσαν δεν θα είχα  θέμα καθώς ήταν πολύ καλή προσφορά. 

 

Επίσης να αναφέρω ότι την δωροεπιταγή την παρέλαβα από τα γραφεία τους στην Συγγρού  και αυτό που είδα ήταν πολύ προσεγμένα γραφεία με νέους ανθρώπους και πολύ ευγενικούς.

 

Ο Λόγος που με ενόχλησε και μπήκα στον κόπο να γράψω στο φόρουμ σας είναι ότι εμείς οι Ελληνες πάντα θα βάζουμε ταμπέλες με το έτσι θέλω!!  Ας προσέχουμε λοιπών τι λέμε για κάτι που δεν γνωρίζουμε γιατί το μόνο που κάνετε είναι να προκαλείτε κακό στους ανθρώπους που δουλεύουν σε αυτή την εταιρία γιατί πίσω από κάθε εταιρία που εσείς βρίζεται τόσο εύκολα και με τόση άγνοια το τι μπορεί να προκαλέσετε υπάρχουν οικογένειες που βγάζουν το ψωμί τους. Αυτά από εμένα ελπίζω να βοήθησα και εγώ με την γνώμη μου. 



#71   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/03/2017 - 19:49

Ένας "τυχαίος" πελάτης, διάβασε τα σχόλια και μπήκε να μας γράψει την εμπειρία του.

 

Welcome.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#72   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/03/2017 - 19:51

Καλησπέρα σας είδα κατά τύχη το forum και διάβασα τα αρνητικά σχόλια για το Dealber και θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη μου σαν πελάτης.
Έχω χρησιμοποιήσει το site και πραγματικά και τις 2 φορές που αγόρασα κουπόνια ( 1 ταξίδι στο Λονδίνο και μια δωροεπιταγη από mediamark) έμεινα πολύ ευχαριστημενος αν και την δωροεπιταγη μου την καθυστέρησαν 3 μέρες αλλά οκ και 10 να την καθυστερούσαν δεν θα είχα θέμα καθώς ήταν πολύ καλή προσφορά.

Επίσης να αναφέρω ότι την δωροεπιταγή την παρέλαβα από τα γραφεία τους στην Συγγρού και αυτό που είδα ήταν πολύ προσεγμένα γραφεία με νέους ανθρώπους και πολύ ευγενικούς.

Ο Λόγος που με ενόχλησε και μπήκα στον κόπο να γράψω στο φόρουμ σας είναι ότι εμείς οι Ελληνες πάντα θα βάζουμε ταμπέλες με το έτσι θέλω!! Ας προσέχουμε λοιπών τι λέμε για κάτι που δεν γνωρίζουμε γιατί το μόνο που κάνετε είναι να προκαλείτε κακό στους ανθρώπους που δουλεύουν σε αυτή την εταιρία γιατί πίσω από κάθε εταιρία που εσείς βρίζεται τόσο εύκολα και με τόση άγνοια το τι μπορεί να προκαλέσετε υπάρχουν οικογένειες που βγάζουν το ψωμί τους. Αυτά από εμένα ελπίζω να βοήθησα και εγώ με την γνώμη μου.

Μέλος από "43 λεπτά πριν"


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#73   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/03/2017 - 20:16

[quote name="Easygeorge" post="1878836" timestamp="1488562531"]Καλησπέρα σας είδα κατά τύχη το forum και διάβασα τα αρνητικά σχόλια για το Dealber και θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη μου σαν πελάτης. 

Καλως ηρθες ουρανοκατεβατε φιλε μας!! και ελπιζω να μην μας εξαφανιστεις με 1-2 μηνυματακια χαρας και υπερηφανιας για την εταιρια..


 Οσο για την δησφημιση αν θες μπες στο facebook της dealber και διαβασε τι λενε...
Επισης ανοιχτα σε προκαλω να μας φερεις 2-3 ατομα που αποδεδειγμενα εχουν παρει iphone

#74   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2017 - 20:23

Καλησπέρα σας είδα κατά τύχη το forum και διάβασα τα αρνητικά σχόλια για το Dealber και θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη μου σαν πελάτης.
Έχω χρησιμοποιήσει το site και πραγματικά και τις 2 φορές που αγόρασα κουπόνια ( 1 ταξίδι στο Λονδίνο και μια δωροεπιταγη από mediamark) έμεινα πολύ ευχαριστημενος αν και την δωροεπιταγη μου την καθυστέρησαν 3 μέρες αλλά οκ και 10 να την καθυστερούσαν δεν θα είχα θέμα καθώς ήταν πολύ καλή προσφορά.

Επίσης να αναφέρω ότι την δωροεπιταγή την παρέλαβα από τα γραφεία τους στην Συγγρού και αυτό που είδα ήταν πολύ προσεγμένα γραφεία με νέους ανθρώπους και πολύ ευγενικούς.

Ο Λόγος που με ενόχλησε και μπήκα στον κόπο να γράψω στο φόρουμ σας είναι ότι εμείς οι Ελληνες πάντα θα βάζουμε ταμπέλες με το έτσι θέλω!! Ας προσέχουμε λοιπών τι λέμε για κάτι που δεν γνωρίζουμε γιατί το μόνο που κάνετε είναι να προκαλείτε κακό στους ανθρώπους που δουλεύουν σε αυτή την εταιρία γιατί πίσω από κάθε εταιρία που εσείς βρίζεται τόσο εύκολα και με τόση άγνοια το τι μπορεί να προκαλέσετε υπάρχουν οικογένειες που βγάζουν το ψωμί τους. Αυτά από εμένα ελπίζω να βοήθησα και εγώ με την γνώμη μου.


Δακρυσα.....

#75   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/03/2017 - 20:30

Εγώ εκλασα


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες