Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως με επηρεάζει η πειρατεία σου στο navigon


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2010 - 13:44

Καταρχήν ωραίο nick :rolleyes: :lol:

Κατά δεύτερο αυτά εμένα μου φαίνονται σαν να προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Δηλαδή κατεβάζεις cracked GPS app για να δείξεις την δυσαρέσκεια σου στην τιμολογιακή πολιτική της συγκεκριμένης εταιρίας.

Τι να πω, εγώ έχω την εντύπωση ότι όλοι κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας όσον αφορά τα cracked apps. Πάντα φταίνε οι άλλοι και εγώ δεν ξέρω τίποτα και δεν τρέχει και τίποτα και ήταν ψηλοί και οι αντίπαλοι και είχε και αέρα και ούτε ξέρω ούτε είδα..... Δικαιολογίες, δικαιολογίες δικαιολογίες
Το θέμα είναι ότι την πληρώνουμε και εμείς (στα GPS apps) που θέλουμε με τον παρά μας να κερδίσουμε καλή εξυπηρέτηση και αναβάθμιση των υπηρεσιών....

κοιταξε με αυτο που εγραψα δεν εννοουσα οτι κατεβαζω cracked apps απο επανασταση αλλα επειδη δεν θελω να ξανανιωσω τοσο μακακας οταν ειδα τις εφαρμογες που ειχα αγορασει πριν κανω j/b να ειναι δωρεαν!για αυτο επαναλαμβανω οτι οσο υπαρχουν οι σπασμενες εφαρμογες εγω θα τις κατεβαζω και μονο οι εταιρειες μπορουν να κανουν κατι γι'αυτο οπως εγραψα στο προηγουμενο post.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   billidani7

billidani7

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/02/2010 - 15:56

για αυτο επαναλαμβανω οτι οσο υπαρχουν οι σπασμενες εφαρμογες εγω θα τις κατεβαζω και μονο οι εταιρειες μπορουν να κανουν κατι γι'αυτο οπως εγραψα στο προηγουμενο post.


ΔΗΛΩΝΩ οτι ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΑΠΟΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑΡΚΩΜΑΝΗΣ(ας υπηρχει αστυνομια να τους επιανε, ωστε να μην επαιρνα ναρκωτικα)
ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΚΚΙΝΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΒΙΑΖΩ(αυτα φταινε που υπαρχουν, ας μην υπαρχουν να μην τα παραβιαζα)
ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥ**ΤΑ**ΕΣ ΘΑ ΚΕΡΑΤΩΝΩ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ(δεν φταιω εγω,το κρατος φταει που δεν τις πιανει)

ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ???ΔΗΛΑΔΗ επειδη υπαρχουν ενα σωρο παρανομα πραγματα, φταει καποιος αλλος που εγω επιλεγω να γινω παραβατης.....δεν ειναι λογικη αυτη..ποτε δεν θα παψουν να υπαρχουν παρανομα πραγματα..το θεμα ειναι ο καθενας απο μονος τους να κανει αυτο που πρεπει...

#48   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2010 - 16:10

Επιστρέψτε μου να συμφωνήσω στα λεγόμενα του @billidani7 και της @marian σαν συνάδελφος προγραμματιστής και εγώ.

Στον υπολογιστή μου ότι υπάρχει είναι είτε αυθεντικό είτε open source. Εργάζομαι κυρίως σε unix όπου ότι έχω είναι open source καθώς και (τον τελευταίο καιρό δυστυχώς σε windows) όπου έχω από το ίδιο το λειτουργικό μέχρι το office και οτιδήποτε άλλο υπάρχει πάνω.

Είμαι κατά της πειρατείας και το δηλώνω κατηγορηματικά. Ο μόνος λόγος που υπάρχει το installous στο iphone μου είναι για να δοκιμάζω πριν αγοράσω για να μην κάνω το λάθος και κατεβάσω κάτι που αλλιώς το περίμενα και αλλιώς μου βγήκε.

Επιπλέον να προσθέσω ότι άλλο το jailbreak και άλλο οι σπασμένες εφαρμογές γιατί πολλοί τα συγχέουν, κάτι που παρατήρησα και σε αυτό το θέμα.

Τέλος να πω οτι όσον αφορά το θέμα νοοτροπία είναι κάτι το οποίο μαθαίνεται από μικρό παιδί κυρίως αλλά ποτέ δεν είναι αργά να αλλάξει κάποιος. Η χώρα μας πάει κατά διαόλου ακριβώς γιατί το 90% των πολιτών της είναι κλέφτες. Ναι κλέφτες κύριες και κύριοι γιατί όταν ο κάποιος έχει μια εταιρία με 3 υποκαταστήματα και δηλώνει κάτω από 10.000€ παρακαλώ στην εφορία δεν μπορεί να χαρακτηριστεί αλλιώς παρά κλέφτης.

Είμαι 21 ετών και το παραδέχομαι δεν έχω την εμπειρία στην ζωή που έχει ένας 40άρης αλλά πιστεύω ξέρω κάποια πράγματα πολύ καλύτερα. Όταν κάνω συζητήσεις με μεγαλύτερους και τους ρωτάω γιατί κλέβεις nova ή γιατί κλέβει το ρολόι του νερού σου κτλ μου απαντούν, γιατί με κλέβει το κράτος. Ωραία δεν λέω οτι το κράτος είναι άγιο (και ειδικά στην χώρα μας) αλλά το κράτος αν δεν απατώμαι το δημιουργούμε εμείς οι πολίτες και εμείς είμαστε αυτοί που κλέβουμε την εφορία και την κάθε εφορία. Κοινώς το όλο θέμα στην χώρα μας είναι ένας φαύλος κύκλος. Ο ένας κλέβει τον άλλον και αυτή είναι η νοοτροπία του Έλληνα.

Γι' αυτό ήθελα από όταν ήμουν ακόμα 12 χρονών να σηκωθώ και να φύγω από αυτήν την χώρα (και ελπίζω να το καταφέρω).

#49   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/02/2010 - 16:13

κοιταξε με αυτο που εγραψα δεν εννοουσα οτι κατεβαζω cracked apps απο επανασταση αλλα επειδη δεν θελω να ξανανιωσω τοσο μακακας οταν ειδα τις εφαρμογες που ειχα αγορασει πριν κανω j/b να ειναι δωρεαν!για αυτο επαναλαμβανω οτι οσο υπαρχουν οι σπασμενες εφαρμογες εγω θα τις κατεβαζω και μονο οι εταιρειες μπορουν να κανουν κατι γι'αυτο οπως εγραψα στο προηγουμενο post.

προηγούμενο ποστ

οσο υπαρχουν σπασμενες εφαρμογες θα υπαρχουν και ανθρωποι που θα τις παιρνουν.μην περιμενει κανεις "νομοταγης" οτι ολοι οι αλλοι θα σταματησουν να κατεβαζουν σπασμενες απο μονοι τους.πρεπει οι εταιρειες να κανουν κατι για αυτο το φαινομενο οχι με το να κλειδωνουν το προιον τους με χιλιαδες updates αλλα να το προσφερουν απο την αρχη ολοκληρωμενο και ως προς τις εφαρμογες με λογικη κοστολογηση αναλογα σε ποια αγορα απευθυνονται.οσον αφορα τη χωρα μας οι περισσοτερες εταιρειες μας εχουν γραμμενους με αποτελεσμα ειτε τα προιοντα(hardware software) να ειναι ελλιπη ειτε να μην υπαρχει σωστη τεχνικη υποστηριξη.αρα αφου δεν με σεβονται και με αντιμετωπιζουν μονο ποσοτικα γιατι να τους σεβαστω εγω?


Με ποιά εταιρία είχες πρόβλημα όσο αγόραζες τις εφαρμογές νόμιμα από το appstore?

Ποιά εφαρμογή αγόρασες που θεωρείς ότι είχε υπερεκτιμημένη κοστολόγιση? Δεν ειρωνεύομαι απλά είμαι περίεργη να δω γιατί προσωπικά δε μου έχει τύχει κάτι ανάλογο...

Επίσης έτσι που το λες στο τελευταίο σου ποστ μου δίνεις την εντύπωση ότι δεν είχες ποτέ πρόβλημα με εφαρμογή (ή είχες ελάχιστα προβληματα) και απλά ένιωσες μ***κας όταν είδες ότι υπάρχουν τσάμπα

Για πες μου όμως, τώρα που τις κατεβάζεις τσάμπα νομίζεις ότι διατηρείς το δικαίωμα να γκρινιάζεις για την εξυπηρέτηση και την κοστολόγιση? Τώρα αν δεν είσαι ικανοποιημένος δεν μπορείς να κάνεις παράπονο. Αν κατεβάσεις το european fact book και δεις Macedonia αντί για FYROM ή την Τουρκία στη λίστα δεν μπορείς να στείλεις email...

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 03/02/2010 - 16:18


#50   billidani7

billidani7

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/02/2010 - 16:37

ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ

δεν ειμαι κανενας σοβαροφανης και τυπολατρης....πρεπει ομως καποια στιγμη να σταματησουμε να ριχνουμε ευθυνες στους αλλους και να δουμε εμεις τι κανουμε.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ολοι οι παραπανω που εχουν τετοιες νοοτροπιες ειναι ο λογος που ποτε αυτη η χωρα δεν θα παει μπροστα.Ειναι αυτοι που ποτε δεν θα σεβαστουν κανεναν, ειναι αυτοι που θα κλεψουν στην φορολογια, ειναι αυτοι που λενε <ελα μωρε ο πρωτος η ο τελευταιος ειμαι> ειναι αυτοι που δεν κανουν καλα την δουλεια τους(δημοσιες υπηρεσιες νοσοκομια, δασκαλοι κ.α) και ταλαιπωρουν το υπολοιπο κοινωνικο συνολο...

(καποιος θα πει καλα αυτος συνεδεσε το gps με την παρακμη της Ελλαδας...ποσο χαζος μπορει να ειναι....ΟΧΙ κυριοι το θεμα εχει πολλες προεκτασεις και οποιος δεν το καταλαβαινει απλα κλεινει τα ματια του και βολευεται)

Τελευταία επεξεργασία από: billidani7, 03/02/2010 - 16:37


#51   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2010 - 16:44

δηλαδη θεωρεις λογικο οτι για να με σεβαστει η εταιρια navigon θα πρεπει να αγοραζω την εφαρμογη της και 200 ευρω να εκανε και οχι πολιτικη προσεγγισης νεων πελατων μειωση τιμων?με τα cd θυμασαι τι γινοταν 23 ευρω να αγορασεις ενα δισκακι ο κοσμος ειχε βαρεθει να τα σκαει και για μενα καλα εκανε δεν θα τους χρυσοπληρωνουμε ολους φτανει πια αλλα και γιατι δεν μπορουσε να συνεχιστει αλλο η κατασταση ετσι οι δισκογραφικες εριξαν τις τιμες στα 8,9 ευρω οποτε παλι ολοι μας επιστρεφουν στα αυθιεντικα δισκακια μετα τις μειωσεις τιμων.Marketing κατι ψηλα ξερω κια πρωτα μειωνεις τιμες και μετα εχεις απαιτησεις απο τους καταναλωτες...και τελειως πληροφοριακα η πειρατεια δεν ειναι αυτη που συμβαλλει στο να παιρνω χαμηλο μισθο αλλου βρισκεται το λαθος και 35% αυτα που βγαζεις το χρονο τα παιρνει ξερετε ποιος....

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 03/02/2010 - 16:52


#52   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/02/2010 - 16:53

Δεν είπα ότι πρέπει να τα αγοράζεις όλα όσο και να κάνουν. Ίσα ίσα αν διαβάσεις πιο πάνω είπα ότι δεν μου αρέσουν οι εταιρίες που κοιτάνε μόνο τα υπερκέρδη.

Θυμάμαι με τα δισκάκια τι είχε γίνει...

Αν θέλουμε να ρίξουμε τις τιμές απλά δεν αγοράζουμε όμως. Το να τις αγοράζουμε σπασμένες όμως δεν μας τιμάει.

Και η navigon συγκεκριμένα θυμάμαι εδώ και μερικούς μήνες έδινε το East Europe 50€ και αυτό ολόκληρης της Ευρώπης 75€ ενώ τώρα τα πήγε 99€ (αν δεν κάνω λάθος με τις τιμές, πάντως σίγουρα ήταν πιο φτηνά). 50€ δεν είναι κατά τη γνώμη μου πολλά για ένα GPS, αν δουλεύει σωστά (δεν έχω δοκιμάσει καμία GPS εφαρμογή)

Όταν λέω ότι η πειρατεία συμβάλει στους χαμηλούς μισθούς εννοώ την μορφή της πειρατείας που λέγεται φοροδιαφυγή. Αν το κράτος δεν εισπράτει, δεν θα δώσει... Τώρα δεν ξέρω και τι δουλειά κάνεις, αν είναι δημοσίου ή ιδιωτική κλπ. Μιλάω γενικά και όχι προσωπικά για σένα. Επίσης σίγουρα υπάρχουν και οι πολιτικοί κλπ που κλέβουν το δημόσιο χρήμα αλλά και αυτό πειρατεία είναι..

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 03/02/2010 - 16:55


#53   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2010 - 16:56

50 ευρω για το navigon ειναι φανταστικη τιμη τωρα για τα παιχνιδια τα cracked που κοστιζουν 0,79 δηλαδη λιγοτερο απο μια μπουγατσα με τυρι ναι οχι σπασμενα σε αυτο συμφωνω και με πεισατε οτι εχετε απολυτο δικαιο

#54   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/02/2010 - 17:07

Ελπίζω να πείσουμε κι άλλους! Είναι κρίμα όπως λες, ειδικα για τέτοιες τιμές να υπάρχει τόσο μεγάλη πειρατεία... Το εισιτήριο στο μετρό κάνει πιο πολύ και κρατάει 1.5 ώρα... Τουλάχιστον η εφαρμογή σου μένει όσο θες :P

#55   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2010 - 19:04

καθομαστε και συγκρινουμε τα ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΠΑΣΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ??ε θα τρελαθω θα πηδηχτω απ'το παραθυρο!! :lol: :lol: πραγματικα πρεπει να ξανακοιταξουμε τις προτεραιοτητες που βαζουμε στη ζωη μας...ακομη ελπιζω να ειστε τοσο νομοταγεις σε ολες τις πτυχες τις ζωης σας οσο ειστε και στον υπολογιστη σας...(no offence για κανεναν)

#56   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/02/2010 - 19:19

Επιπλέον να προσθέσω ότι άλλο το jailbreak και άλλο οι σπασμένες εφαρμογές γιατί πολλοί τα συγχέουν, κάτι που παρατήρησα και σε αυτό το θέμα.


δε τα συγχεω φιλε μου .. το jaikbrake μας δινει το cydia...ειπα σαν πηγη την θεωρουμε νομιμη αρα το περιεχομενο της οχι ...γιατι το instalous το εβαλες απο το cydia αρα πιο το κρατουμενο...ξερω οτι το jaikbrake ειναι αμφιβολλο ακομα για το τι ειναι ...και πιστευω οτι καλα ειναι και υπαρχει για να μην εχουμε ενα κουτι με δυο πληκτρα... παντα φιλικα φιλε μου
και τον πιο μεγαλο κλεφτη να τον κλεψεις το σπιτι θα διαμαρτυριθει...ακομα και ο κλεφτεις εχει δικαιοματα πιστευω...να αναφερω ενα σκηνικο απο το καλο μας κρατος..
ενας εχεις στο μπαλκονι του ενα σκυλο μπηκε ο κλεφτης να τους κλεψει και αποφασησε να φυγει απο το μπαλκονι και τον δαγκωσε ο σκυλος και δε τον αφηνε και μολις ηρθε η αστυνομια μαντεψτε τι ειπε στον κλεφτη...."θες να τον κανεις μυνηση που σε δαγκωσε ο σκυλος" και ο κλεφτης τον κοιτουσε σαν μα...ας...τι να πεις...

Τελευταία επεξεργασία από: ProSONIC, 03/02/2010 - 19:23


#57   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/02/2010 - 19:24

Δυστυχώς οι σπασμένες εφαρμογές έχουν άμμεση σχέση με τη διαφθορά στην κοινωνία... Και τα 2 αποτέλεσμα της ίδιας νοοτροπίας και τρόπου ζωής είναι.

Δεν λέει κανείς ότι αν κατεβάζεις σπασμένες εφαρμογές θα γίνεις διεφθαρμένος αλλά στην ίδια λογική βασίζονται...

#58   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/02/2010 - 19:27

δε τα συγχεω φιλε μου .. το jaikbrake μας δινει το cydia...ειπα σαν πηγη την θεωρουμε νομιμη αρα το περιεχομενο της οχι ...γιατι το instalous το εβαλες απο το cydia αρα πιο το κρατουμενο...ξερω οτι το jaikbrake ειναι αμφιβολλο ακομα για το τι ειναι ...και πιστευω οτι καλα ειναι και υπαρχει για να μην εχουμε ενα κουτι με δυο πληκτρα... παντα φιλικα φιλε μου
και τον πιο μεγαλο κλεφτη να τον κλεψεις το σπιτι θα διαμαρτυριθει...ακομα και ο κλεφτεις εχει δικαιοματα πιστευω...να αναφερω ενα σκηνικο απο το καλο μας κρατος..
ενας εχεις στο μπαλκονι του ενα σκυλο μπηκε ο κλεφτης να τους κλεψει και αποφασησε να φυγει απο το μπαλκονι και τον δαγκωσε ο σκυλος και δε τον αφηνε και μολις ηρθε η αστυνομια μαντεψτε τι ειπε στον κλεφτη...."θες να τον κανεις μυνηση που σε δαγκωσε ο σκυλος" και ο κλεφτης τον κοιτουσε σαν μα...ας...τι να πεις...


Και οι κλέφτες έχουν δικαιώματα αλλά σε άλλα σημεία πέραν αυτών που κλέβουν. Για παράδειγμα αν ο κλέφτης έκλεβε από αυτό το σπίτι μια τηλεόραση που δεν δούλευε δεν μπορεί να κάνει μήνυση για το συγκεκριμένο θέμα. Το ότι τον δάγκωσε ο σκύλος είναι άλλο περιστατικό γιατί δεν έκλεψε τον σκύλο.

Τι θέλω να πω, αν εσύ κατεβάζεις πειρατικές εφαρμογές και σου χαλάσει αύριο το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης σαφώς και θα παραπονεθείς. Αν σου χαλάσει όμως η εφαρμογή που κατέβασες σπασμένη δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

#59   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2010 - 19:46

Δεν περνώ θεση ούτε υπέρ ούτε κατα των cracked εφαρμογών ούτε εντάσωμε υπέρ της γνώμης κανενός..

Έχω όμως μερικές απορίες..

Αν βρεις μια εφαρμογή παιδιά που στο rewie είναι τελεία παρουσιασμένη(και είναι λογικό γιατί αν δεν πενέψεις το σπίτι σου θα πεσει να πλακώσει λεει ο λαός) και λες ωραία την αγοράζω και δίνεις ενα σεβαστό πόσο του ύψους των 100€(μιας και μιλάμε για GPS εφαρμογή..)Έπειτα αυτή η εφαρμογή δεν είναι αντάξια των προσδοκιών σου τι κάνεις?Μετανιώνεις που έριξες 100€ στον κάδο η όχι?Υπάρχει περίπτωση να δικαιωθείς?Δεν το νομίζω..

Ποια είναι η γνώμη σας λοιπόν εφόσον εξαπατηθείτε και έχετε δώσει ενα τέτοιο πόσο?(και φυσικά δεν αναφέρομε σε εφαρμογές του ύψους το 0,79€,είναι αστεία η τιμή ώστε να παραπονεθείς ότι και να σου βγει)..


Και να θυμίσω ότι δεν μιλάμε για ένα λειτουργικό σύστημα όπως είναι τα Windows τα MacOS κτλ κτλ που είναι δοκιμασμένα κτλ κτλ..Μιλάμε για ένα GPS πρόγραμμα οπού στην ίδια τιμή μπορείς να πάρεις ολόκληρη την συσκευή με βάση στήριξης-φορτιστή κτλ κτλ(που η TomTom για το iPhone την πουλάει ξεχωριστά αλλα 100€) μαζί με το software εγκατεστημένο για το αυτοκίνητο στην ίδια τιμή και ίσως πολλές φόρες λίγο πιο φτηνό..Μήπως λοιπόν κάποιοι κύριοι εκμεταλλεύονται την αγάπη του κόσμου για το iPhone και πουλάνε τον κούκο αηδόνι?

Διευκρινίζω ότι παραμένω ουδέτερος στο θέμα και άπλα ζητώ να ακούσω της απόψεις και των 2 πλευρων.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 03/02/2010 - 19:52

ezgif_com_crop_2.gif


#60   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/02/2010 - 20:12

@ProSONIC

To cydia θεωρείται νόμιμο αλλά δεν θεωρούνται τα πάντα που περιέχει παράνομα, εδώ είσαι λάθος. Το λέω αυτό καθώς το cydia δεν περιέχει μόνο το instalous αλλά χίλια δύο άλλα πράγματα τα οποία δεν έχουν να κάνουν με πειρατεία.

@thanasis

Γι' αυτό ακριβώς που αναφέρεις είπα οτι είμαι υπέρ της δοκιμής πρώτα μιας "σπασμένης" εφαρμογής και αν είναι άξια των απαιτήσεών μου, ναι τότε θα την αγοράσω. Ακόμα και αυτά τα 0.79 αν μαζευτούν σιγά σιγά γίνονται πολλά ;)

Επιπλέον θα συμφωνήσω με το γεγονός οτι μερικές φορές υπάρχει υπερτιμολόγηση και μπορώ να δώσω άμεσα μερικά παραδείγματα αλλά δεν θα το κάνω για να μην θίξω κανέναν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες