Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

APTicket: Το τέλος του Jailbreak (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
80 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 25/02/2010 - 14:47

Μα χάνετε η ελευθεριά είναι σαν να έχεις έναν δικτάτορα και να κίνησε μέσα σε ορισμένα πλαίσια πως θα εξελιχθείς? (ίσως λίγο παρατραβηγμένο άλλα για έμφαση το έθεσα).



Η apple έχει μια μανία με κάθε τι δικό τις κατασκεύασμα το θεωρεί εξολοκλήρου δικό τις και εσύ απλά το δανείζεσαι. Δεν πάει έτσι όμως ναι μεν μας συναρπάζει η apple σαν apple και ως προς τι παράγει ποιοτικό, ωραίο design, προσεγμένο και δεν σημαδεύεται όμως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Το iphone (δίκη μου άποψη πάντα) ξεχώρισε για το ωραίο design την πάρα πολύ καλή multi gesture οθόνη που μέχρι τότε δεν είχε κανένας αν δεν κάνω λάθος, τώρα σιγά σιγά αρχίζουν όλοι να βάζουν multi gesture, έχει πάρα πολύ ωραίο, απλό και ελαφρύ λειτουργικό αλλα και οι άλλες πλατφόρμες εξελίσσονται και η πλατφόρμα τις νοκια ανέκαθεν ήταν μια από τις ποιο κορυφαίες στον τομέα αυτό(άποψη μου). Οπότε λοιπόν άμα βγάλει η νοκια φεριπιν ενα αντάξιο μοντέλο του iphone τι σε κάνει να νομίζεις οτι μεγάλη μάζα δεν θα κινηθεί εκεί? Μην ξεχνάς πως πολύ χρήστες iphone ήταν πρώην χρήστες Windows Mobile τα WM είχαν ενα κακο πως δεν ήταν εύχρηστα φαίνεται πως η MS έμαθε και έπραξε δεόντως όποτε ας μην θεοποιούμε την apple ο steve έχει ένα χάρισμα στο να χρησιμοποιεί δυνατές λέξεις στης παρουσιάσεις του και να θαμπώνει το κοινό κάνοντας την τρίχα τριχαρα, μήπως τελικά όλα είναι μια ιδέα? Αν κάποιος ήταν λίγο παρατηρητικός στην παρουσίαση του ipad θα είδε πόσο φτωχή ήταν η παρουσίαση και ανακύκλωνε συνεχεία τις ίδιες λέξεις ;)


λες τελικα ολα να ειναι μια ιδεα....; μια ιδεα που πωλησε δεν ξερω και εγω ποσα εκατομυρια...; μην τρελαθουμε δεν ειναι ολος ο κοσμος τρελλος να σπαταλαει 700+ ευρω για κατι που μπορει να ειναι απλα μια ''ιδεα''

αν ειναι τοσο ικανος ο steve να θαμπωνει τοσα εκατομυρια σε ολοκληρο το κοσμο του αξιζει φιλε μου :lol:

παντος εγω δεν θαμπωθηκα απο τον Steve αλλα τυφλωθηκα απο ενα σωρο συσκευες και ενα σωρο λεφτα που εχασα προσπαθωντας να βρω κατι ''καλυτερο'' απο το μηλο... :D


παντα φιλικα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 25/02/2010 - 14:47

μάλιστα....θα περιμένουμε περισσότερα και ας ελπίζουμε να μην είναι το τέλος του jalbreak (που δεν νομίζω ότι θα είναι γιατί όλα σπάνε είτε με ευκολία είτε με δυσκολία)

#18   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/02/2010 - 14:53

Σας υπενθυμίζω οτι κάτι παρόμοιο γινόταν και παλαιότερα με την Sony και το PS2.
Δηλαδή λέτε άλλος ένας κολοσσός όπως η Sony να μην ήξερε πως να κρατήσει κλειδωμένη μια συσκευή της; Ο λόγος που δεν το έκανε, είναι επειδή πάρα πολύς κόσμος αγόραζε τότε το PS2, ακριβώς επειδή μπορούσε να το σπάσει.

Το ίδιο ακριβώς πιστεύω γίνεται τώρα με την Apple και το iphone.
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#19   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:08

Σας υπενθυμίζω οτι κάτι παρόμοιο γινόταν και παλαιότερα με την Sony και το PS2.
Δηλαδή λέτε άλλος ένας κολοσσός όπως η Sony να μην ήξερε πως να κρατήσει κλειδωμένη μια συσκευή της; Ο λόγος που δεν το έκανε, είναι επειδή πάρα πολύς κόσμος αγόραζε τότε το PS2, ακριβώς επειδή μπορούσε να το σπάσει.

Το ίδιο ακριβώς πιστεύω γίνεται τώρα με την Apple και το iphone.


ναι αλλα το ps3 κλεινει 3 χρονια και ακομα δεν εχει σπασει....

#20   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:18

That proves my point, my friend
Δεν έχει σπάσει διότι η Sony δεν ήθελε να σπάσει...ετσι πιστεύω εγω.
Εξάλλου, εαν έχεις PS3 νομίζω θα έχεις καταλάβει ότι δεν είναι απλά μια παιχνιδομηχανή, όπως το PS2. Εχει πολύ περισσότερες δυνατότητες, και γιαυτό πουλάει τρελά.
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#21   macliminal

macliminal

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:19

και εγώ θα ήθελα να είναι open το iphone OS αλλά αν το δουμε απο την σκοπιά της apple δεν κερδίζει τίποτα με open συσκευή...
...
-το 90% των ατόμων που το έχουν δεν πολυνοιάζονται για το jailbreak (οι άσχετοι βασικά)
...


Από την έκδοση 3.0 και μετά δεν χρησιμοποιώ jailbroken συσκευή. Καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου έτσι όπως είναι και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο (μιλάω για απρόβλεπτα bugs αλλά και τον "νταβά" του αν και πότε και πως θα αναβαθμίσω όταν βγαίνει νέο firmware)

Η ευκολία που αποκαλείς άσχετο εμένα (αλλά και αρκετούς χιλλιάδες ακόμη χρήστες) χωρίς καν να ξέρεις ποιος έιμαι νομίζω πως δείχνει το τρόπο που σκέφτεσαι ή μάλλον το τρόπο που ΔΕΝ σκέφτεσαι όταν γράφεις. Είμαι σίγουρος πως αν σκεφτείς λιγο πιο έξω απο τον εαυτό σου, θα αναθεωρήσεις.

Φιλικά πάντα.

#22   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:22

Από την έκδοση 3.0 και μετά δεν χρησιμοποιώ jailbroken συσκευή. Καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου έτσι όπως είναι και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο (μιλάω για απρόβλεπτα bugs αλλά και τον "νταβά" του αν και πότε και πως θα αναβαθμίσω όταν βγαίνει νέο firmware)

Η ευκολία που αποκαλείς άσχετο εμένα (αλλά και αρκετούς χιλλιάδες ακόμη χρήστες) χωρίς καν να ξέρεις ποιος έιμαι νομίζω πως δείχνει το τρόπο που σκέφτεσαι ή μάλλον το τρόπο που ΔΕΝ σκέφτεσαι όταν γράφεις. Είμαι σίγουρος πως αν σκεφτείς λιγο πιο έξω απο τον εαυτό σου, θα αναθεωρήσεις.

Φιλικά πάντα.


Μόλις πήρες ένα +1 επειδή υπερασπίστηκες με άψογο, κατα την γνώμη μου, τρόπο, όλους εμάς τους "ασχετους"!!! (θα σε κανω και add να είμαστε παρέα εμείς οι "ασχετοι")
Couldn't have said it better myself!! Ευγε!
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#23   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:22

Κατα την φτωχη μου γνωμη, μια εταιρεια οπως η Apple το μονο που δεν θελει ειναι να χασει πωλησεις. Ξερει πολυ καλα οτι σταματοντας το jb θα χασει πολλους πελατες. Οποτε ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειται να σταματησει κατι τετοιο. (για να μην μπω στο τριπακι να ανφερω οτι παιζει να το κανουν ολο αυτο απο μονοι τους, για τον ντορο. Και το jb μπορει να ειναι απο μεσα...)

#24   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:23

λες τελικα ολα να ειναι μια ιδεα....; μια ιδεα που πωλησε δεν ξερω και εγω ποσα εκατομυρια...; μην τρελαθουμε δεν ειναι ολος ο κοσμος τρελλος να σπαταλαει 700+ ευρω για κατι που μπορει να ειναι απλα μια ''ιδεα''

αν ειναι τοσο ικανος ο steve να θαμπωνει τοσα εκατομυρια σε ολοκληρο το κοσμο του αξιζει φιλε μου :lol:

παντος εγω δεν θαμπωθηκα απο τον Steve αλλα τυφλωθηκα απο ενα σωρο συσκευες και ενα σωρο λεφτα που εχασα προσπαθωντας να βρω κατι ''καλυτερο'' απο το μηλο... :D


παντα φιλικα

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα, ας το ξαναπώ διαφορετικά, μήπως τελικά όλα είναι μια ιδέα ως προς το ότι τίποτα δεν μπορεί να υπερισχύσει του iphone? Το γιατι το Iphone έκανε εκατομμύρια πώλησης είναι άλλο κεφαλαίο, άλλα μην ξεχνάς πως η πρώτη εντύπωση είναι και η σημαντικότερη και ο steve κατάφερε να δώσει μια πολύ καλή εντύπωση δεν είπα βεβαία πως όλη η επιτυχία του iPhone οφείλετε στον steve, αλλά μην τα θεοποιούμε όλα ;)


EDIT: Μην ξεχνάτε ότι ο καθένας έχει κάποιες απαιτήσεις από την συσκευή του και του αρέσει να σκαλίζει την συσκευή του μέχρι ένα σημείο δεν σημαίνει ότι επειδή ο αλφα-χ-ψ δεν κάνει jb είναι άσχετος απλά δεν ενδιαφέρετε για τα πέντε-δέκα παραπάνω πράγματα που μπορεί να έχει από το jb όταν αναφερόμαστε σε jb σαφώς και γίνετε σε προσωπικό επίπεδο βάσει του τι θέλει η περιμένει να πάρει κάποιος από το Χ gadget του

Τελευταία επεξεργασία από: Deviance, 25/02/2010 - 15:29


#25   spiridon10

spiridon10

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 15:28

iphone χωρις j/b ειναι ενα απλο τηλεφωνο..... οποτε εαν κλειδωσει οριστικα θα παει στον κουβα..... οπως πηγε το νοκια μου οταν ανακαλυψα το μηλο

Τελευταία επεξεργασία από: spiridon10, 25/02/2010 - 15:30


#26   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:17

Εγω παντως το δηλωνω ξεκαθαρα! Αν η Apple με οποιονδηποτε τροπο κλειδωσει το iphone και δεν μπορει να γινει jailbrake θα στραφω αλλου. _

#27   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:27

αν γινει αδυνατο το jailbrake ο κοσμος που ειχε jailbrake θα σουταρει το iphone και θα παει στο android

#28   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:33

με αυτά που διαβάζω σε αυτό το thread αρχίζω να ανησυχώ για το community της apple.. πραγματικά δεν μπορώ να κατανοήσω το σκεπτικό κάποιων ατόμων και θέλω να πιστεύω ότι η ηλικία τους δεν πρέπει να ξεπερνά τα 16 χρόνια.

1.η apple δημιούργησε ένα κινητό τηλέφωνο πάνω απόλα με απίστευτες δυνατότητες μεταξύ των οποίων και η ασυναγώνιστη multitouch οθόνη αφής. δεν θυμάμαι ουδέποτε να έκανε λόγο για την απόλυτα παραμετροποιήσιμη συσκευή που μπορεί να μπαίνει ο καθένας μέσα και να της αλλάζει τα φώτα, ούτε για τον υπολογιστή τσέπης όπως θέλουν να την αποκαλούν κάποιοι για να δικαιολογήσουν τα χρήματα που δώσανε. η apple παρουσίασε το iphone ως μια συσκευή που είναι 3 πράγματα : τηλέφωνο, ipod (multimedia player) και web browser. η επιτυχία του τηλεφώνου αυτού δεν οφείλεται στους παπάδες ( ; ) που μπορεί να κάνει όταν το κάνεις jailbreak ΑΛΛΑ στην απλότητα πάνω στην οποία στηρίζεται ώστε να κάνει ο οποιοσδήποτε ο,τιδήποτε ! απορώ δηλαδή πως κάποιοι θεωρούν ακόμα και τώρα ότι το iphone είναι για τους απανταχού power users. καλώς ή κακώς συνειδητοποιεί κανείς ότι το iphone είναι fashion statement, mainstream gadget και στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν μπαίνει ο άλλος στην διαδικασία να μάθει τί μπορεί να του προσφέρει άμα το ξεκλειδώσει για τον απλούστατο λόγο, επειδή προσφέρει τα πάντα που θα του προσέφερε ένα οποιαδήποτε τηλέφωνο με απλό τρόπο και τέλεια ανταπόκριση σε ό,τι κινήσεις κάνει. επιπλέον όπως έχω αναφέρει και σε άλλο post μου, το iphone έχει την εξής πολυτέλεια : it just works (εφόσον έχει αποκτηθεί με νόμιμο τρόπο). όλα αυτά που διαβάζω περί ρητορικής ικανότητας του steve jobs, είναι ο ορισμός της γραφικότητας. ο άνθρωπος μπορεί να το κατέχει να παρουσιάζει με εντυπωσιακό τρόπο τις δημιουργίες της apple, αλλά ας μην τρελαθούμε, δεν εκτινάχθηκαν οι πωλήσεις του iphone από αυτά που είπε σε μια παρουσίαση..

2.δεν μπορώ να δεχτώ ότι η apple μυστικά στηρίζει το jailbreak για τον απλούστατο λόγο ότι το επιχειρησιακό της κέρδος δεν γυρίζει γύρω από το iphone (τουλάχιστον όχι αποκλειστικά) αλλά από μαγαζιά όπως το itunes, το appstore, το επερχόμενο ibookstore και όλες οι συμφωνίες που συνάπτει με δισκογραφικές, εκδοτικούς οίκους, app developers και δίκτυα κινητής. μπορεί το jailbreak να τραβάει και χρήστες που θέλουν μια πιο ανοιχτή συσκευή ώστε να πειραματίζονται επάνω της και να την φέρνουν στα μέτρα τους αλλά αν συγκρίνετε τις απώλειες από τα cracked apps / unlocks σε συνδυασμό με το αγοραστικό της κοινό που στην πλειψοφία του είναι απλοί χρήστες κινητής τηλεφωνίας πραγματικά δεν την συμφέρει μια τέτοια κατάσταση. είναι φυσικό και επόμενο από την στιγμή που η φιλοσοφία της apple είναι " σου παρέχω ό,τι πιο λειτουργικό μπορώ αλλά θα πληρώσεις για να το αποκτήσεις " και το κατανοώ από την στιγμή που μιλάμε για επιχείρηση. τί ποιό λογικό να επιζητά το κέρδος λοιπόν ; ή θεωρεί κανείς ότι ο jobs είναι μια σύγχρονη μητέρα τερέζα ; ο άνθρωπος λειτουργεί και σκέφτεται σαν γνήσιος επιχειρηματίας με άξονα το κέρδος και τον ανταγωνισμό.

3.κάποιος προηγούμενος θεώρησε ότι όσοι έχουν non jailbroken iphone είναι άσχετοι. πραγματικά φίλε μου ελπίζω να είσαι στην καλύτερη πιτσιρικάς και τα λες αυτά ειδάλλως ο τρόπος σκέψης σου θέλει λίγο βελτίωση. λοιπόν για να ξεκαθαρίζει η κατάσταση, δυστυχώς για την πλειοψηφία των χρηστών, JAILBREAK = TZAMPA APPS. δοκιμάστε να σκεφτείτε ένα jailbreak χωρίς όλα αυτά τα cracked apps από το γνωστό μαγαζί. πόσοι από εσάς θα μπαίνατε τότε στην διαδικασία να ξεκλειδώσετε το τηλέφωνο για ένα sbsettings και ένα backgrounder. είμαι σίγουρος ότι άμα βγάλει κανείς τον παράγοντα των σπασμένων εφαρμογών οι περισσότεροι θα γύριζαν πίσω στο original restore και θα συμβιβάζονταν με το κουμπί αφετηρίας για να μεταβαίνουν από εφαρμογή σε εφαρμογή. στην τελική, NO JAILBREAK = ταχύτητα και μπαταρία. για να ξεκαθαρίσω λίγο και την δική μου θέση στο θέμα αυτό, ναι είμαι και εγώ ένας από τους πολλούς που έκαναν jailbreak, αλλά, πέρα από το ότι κατέχω την συσκευή σχετικά μικρό διάστημα (από τα χριστούγεννα) και σαν power user ήθελα να δω τί παραπάνω μπορώ να κάνω με το τηλέφωνο, τελευταία έχω αρχίσει να αναθεωρώ. αν σκεφτεί κανείς ότι σύντομα έρχετε θωρακισμένο νέο update από την apple με πολλές αλλαγές, θυσιάζω το sbsettings και το proswitcher για να έχω μια καθαρή συσκευή με ό,τι μπορεί να μου προσφέρει (θέλω να πιστεύω ότι με το νέο update θα μου προσφέρει τόσα που ίσως το jb για ένα sbsettings να φαντάζει αστείο).

4.και κλείνω, κάποιος άλλος ανέφερε για το ipad ότι και αυτό το κλείδωσε η apple όσο καλύτερα μπορούσε και τώρα τί θα κάνουμε, θα πατώσει, δεν θα το αγοράσει κανένας γιατί δεν θα μπορείς να του βάλεις lockscreen, νέα themes κτλ υπάρχουν δύο βασικά επιχειρήματα πάνω σε αυτό το θέμα : α) απλά φίλε μου δες λίγο τα στατιστικά με τις προτιμήσεις του αγοραστικού κοινού σε ενδεχόμενη αγορά της συγκεκριμένης συσκευής και μιλάμε για το πρώτο μοντέλο. β) ποιός σου είπε εσένα ότι το ipad η apple το κατασκεύασε πάνω στα πρότυπα του pc ώστε να μπορείς να του αλλάξεις τα φώτα. συνειδητοποίησε ότι το ipad είναι μια συγκεκριμένη κατηγορία από μόνο του (θα το έλεγα entertainment device) με συγκεκριμένες λειτουργίες όπως μεταξώ άλλων ανάγνωση βιβλίων, web browsing και gaming. δεν σου κάνουν ; θεωρείς ότι επικρατεί δικτατορία πάνω στο τί σου επιτρέπει να κάνεις και τί όχι ; μην ασχολήσε μαζί του και πάρε ένα laptop.

σχετικά με το τελευταίο comment πάνω στο ipad, προσωπικά το θεωρώ άχρηστο μιας και δεν θα μου προσφέρει κάτι παραπάνω απότι θα μου προσέφερε ένα laptop αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το θεωρούν πολλοί αντικατάστατο ενός pc.. εξαρχής δεν δημιουργήθηκε με αυτό το σκεπτικό. και σχετικά με το ανοιχτό λογισμικό που προωθούν πολλές άλλες εταιρίες και φαντάζει ουτοπία στα μάτια πολλών : καμία από αυτές τις εταιρίες δεν έχει από πίσω ένα appstore τέτοιου βεληνεκούς ώστε να θέλει να το θωρακίσει όσο καλύτερα μπορεί για να προστατέψει το κέρδος της.

#29   mapas

mapas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:55

Από την έκδοση 3.0 και μετά δεν χρησιμοποιώ jailbroken συσκευή. Καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου έτσι όπως είναι και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο (μιλάω για απρόβλεπτα bugs αλλά και τον "νταβά" του αν και πότε και πως θα αναβαθμίσω όταν βγαίνει νέο firmware)

Η ευκολία που αποκαλείς άσχετο εμένα (αλλά και αρκετούς χιλλιάδες ακόμη χρήστες) χωρίς καν να ξέρεις ποιος έιμαι νομίζω πως δείχνει το τρόπο που σκέφτεσαι ή μάλλον το τρόπο που ΔΕΝ σκέφτεσαι όταν γράφεις. Είμαι σίγουρος πως αν σκεφτείς λιγο πιο έξω απο τον εαυτό σου, θα αναθεωρήσεις.

Φιλικά πάντα.


sorry δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν...
αλλά οι μεγάλη πλειοψηφία των ατόμων που δεν ενδιαφέρονται για jailbreak δεν είναι ψαγμένοι...

εγώ προσωπικά γουστάρω themes, backround apps, bluetooth file transfers, console, ssh, file system, samba mounts κτλ... απλά εννοούσα ότι πολλοί δεν ασχολούνται με όλα αυτά... θέλουν απλά να έχουν ένα τηλέφωνο με μερικές εφαρμογές...

συγγνώμη για άλλη μια φορά αν σε προσέβαλα...

#30   igouharry

igouharry

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2010 - 16:57

Από την έκδοση 3.0 και μετά δεν χρησιμοποιώ jailbroken συσκευή. Καλύπτει πλήρως τις ανάγκες μου έτσι όπως είναι και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο (μιλάω για απρόβλεπτα bugs αλλά και τον "νταβά" του αν και πότε και πως θα αναβαθμίσω όταν βγαίνει νέο firmware)

Η ευκολία που αποκαλείς άσχετο εμένα (αλλά και αρκετούς χιλλιάδες ακόμη χρήστες) χωρίς καν να ξέρεις ποιος έιμαι νομίζω πως δείχνει το τρόπο που σκέφτεσαι ή μάλλον το τρόπο που ΔΕΝ σκέφτεσαι όταν γράφεις. Είμαι σίγουρος πως αν σκεφτείς λιγο πιο έξω απο τον εαυτό σου, θα αναθεωρήσεις.

Φιλικά πάντα.

Plus με τόνο και από μένα !!
Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί που νομίζουν ότι όταν έχεις jb iPhone είσαι και έξυπνος ... !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες