Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορίες, σχόλια για το iTunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2412 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Spirou

Spirou

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 01/12/2009 - 12:44

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?

Γιατι οταν κατεβαζω μια εφαρμογη στο itunes και κανω apply δεν μου την περναει στο τηλεφωνο?????

Τελευταία επεξεργασία από: Spirou, 01/12/2009 - 12:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2009 - 19:47

Aν είναι "δωρεάν" εφαρμογή, δεν θα σου εμφανίζεται στο iphone σου εάν 1ον. δεν έχεις κάνει jailbreak και 2ον. εάν δεν έχεις το AppSync μέσω του Cydia.

#138   siounacr

siounacr

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2009 - 10:04

Κύριοι,

Πολύ νέος στην οικογένεια του iphone. Πρόσφατα, και συγκεκριμένα πριν από δυο μέρες, το iphone κατά το συγχρονισμό με το pc μέσω itunes μένει κολλημένο στο "syncing contacts with...." και δεν επανακάμπτει αλλά ούτε και ολοκληρώνει τη διαδικασία συγχρονισμού.
Επιπρόσθετα, όσο διαρκεί αυτό το "syncing contacts with...." ο υπολογιστής σέρνεται.
Υπάρχει λύση στο πρόβλημα?

#139   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 03/12/2009 - 15:50

δοκίμασε να συγχρονήσεις το κινητό σε άλλο pc.Αν συνεχίσει το πρόβλημα θέλει restore το iphone. Αν δν υπάρχει πρόβλημα τότε έχεις πρόβλημα στο PC σου ;)

#140   TIGI

TIGI

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 19/12/2009 - 13:25

εγω εχω συγχρονισει τις επαφες μεσω itunes αλλα τα τραγουδια δεν εμφανιζονται στο iphone eνω στο Itunes φαινεται να ειναι περασμενα! μπορει καποιος να με βοηθησει?

#141   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2009 - 15:17

παιδια εμενα δεν δουλειυει το wifi και θελω να βαλω κατι εφαρμογες μεσω τ itunes..αλλα δεν μ τς κανει sync....μαλλον τς κανει..αλλα δεν γινετε τπτ....ενω μ γραφει οτι κανει sync μ βγαζει complete αλλα στο κινιτο τπτ...τι προτεινετε.?

#142   trelaras

trelaras

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2009 - 16:08

μια απορια για να μην ανοιγω αλλο θεμα
προσθεσα εναν νεο φακελο στις φωτογραφιες και ξαφνικα για καποιον λογο μου φτιαχνει και εναν 3ο φακελο με ολες τις φωτογραφιες μαζι απο τους αλλους 2 φακελους(photo Library)τον εχει ονομασει και θελω να τον σβησω αλλα δν θυμαμαι το πως!(το ειχα κανει μια φορα) καμια βοηθεια πανω σε αυτο?

#143   trelaras

trelaras

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2009 - 01:34

κανενας δν ξερει?

#144   jimmyvans

jimmyvans

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 17:28

εχω μολις αγορασει το iphone 3gs 16 gb.εχω κατεβασει το itunes 9 k δεν μπορω να κανω sync αλλα ουτε ενεργοποιειται η αρχικη διαδικασια ρυθμισης.οταν συνδεω το iphone δεν μπορει να συνδεθει με το itunes stores!τι να κανω?
ευχαριστω εκ των προτερων

Τελευταία επεξεργασία από: jimmyvans, 31/12/2009 - 17:38


#145   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2009 - 19:23

εχω μολις αγορασει το iphone 3gs 16 gb.εχω κατεβασει το itunes 9 k δεν μπορω να κανω sync αλλα ουτε ενεργοποιειται η αρχικη διαδικασια ρυθμισης.οταν συνδεω το iphone δεν μπορει να συνδεθει με το itunes stores!τι να κανω?
ευχαριστω εκ των προτερων

τι λειτουργικό έχεις; Δοκιμασες να αλλάξεις USB port ; Την συσκευή την έχεις ανοιχτή δηλαδή να φωτίζει; .. Πόση ώρα περιμενες για activate .. Μήπως έχεις κάποιο firewall που εμποδίζει ; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο αυτή τη στιγμή...

#146   ramatilos

ramatilos

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 20:00

γεια σας παιδια εκανα αναβαθμιση στο itunes προχθες κ απο τοτε μου βγαζει αυτο qtcf.dll κ οτι δεν μπορει να ανοιξει την εφαρμογη μπορειτε να με βοηθεισετε

#147   mike22

mike22

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2009 - 21:27

γεια σας παιδια εκανα αναβαθμιση στο itunes προχθες κ απο τοτε μου βγαζει αυτο qtcf.dll κ οτι δεν μπορει να ανοιξει την εφαρμογη μπορειτε να με βοηθεισετε


απεγκαταστησε το και ξανακανε εγκατασταση

#148   dimitris7

dimitris7

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 22:10

Παιδια καλησπερα υπαρχει καποιο ειμαι καινουργιος κατοχος του iphone και προσπαθω να το καταλαβω.απο οτι καταλαβα για μπορεσω να περασω καποιο τραγουδι η καποια φωτο μεσα στο κινητο μπορω να το κανω μονο μεσο του itunes το θεμα ειναι δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει καθολου και θα ηθελα να βαλω ενα δικο μου τραγουδι να χτυπαει γιατι μου σπαει τα νευρα να χτυπα με αυτους τους ετιμους ηχους που εχει.Ευχαριστω πολυ

#149   mike22

mike22

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2009 - 22:22

Παιδια καλησπερα υπαρχει καποιο ειμαι καινουργιος κατοχος του iphone και προσπαθω να το καταλαβω.απο οτι καταλαβα για μπορεσω να περασω καποιο τραγουδι η καποια φωτο μεσα στο κινητο μπορω να το κανω μονο μεσο του itunes το θεμα ειναι δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευει καθολου και θα ηθελα να βαλω ενα δικο μου τραγουδι να χτυπαει γιατι μου σπαει τα νευρα να χτυπα με αυτους τους ετιμους ηχους που εχει.Ευχαριστω πολυ


Για να βαλεις ενα δικο σου τραγουδι για ringtone ειναι μια σχετικα πολυπλοκη διαδικασια:

Ολόκληρο τραγούδι ως ήχος κλήσης

1) Πηγαίνετε στο iΤunes-> Preferences στην καρτέλα General στο κέντρο περίπου υπάρχει ένα κουμπί "Import Setings" πατήστε το και στο νέο παράθυρο που ανοίγει στο "Import Using" βάλτε AAC Encoder.

2) Διαλέξτε το κομμάτι που θέλετε μέσα από την λίστα σας και πατήστε δεξί-κλικ-> Create AAC version. Όταν τελειώσει η διαδικασία πατήστε δεξί κλικ->show in windows explorer στο αρχείο που δημιουργήθηκε(έγινε αυτόματα import στην λίστα σας).

3) Στο παράθυρο που σας εμφανίστηκε έχετε το τραγούδι που μετατρέψατε με κατάληξη ".m4a" πατήστε δεξί κλικ->Μετονομασία και αλλάξτε την κατάληξη σε ".m4r"

4) Συνδεθείτε μέσω ssh στο iphone και παγαίνετε στην διαδρομή "/private/var/stash/Ringtones.UUhUh3" και εκεί με drag & drop μεταφέρετε το αρχείο ".m4r" που μετονομάσατε.

Ο φάκελος ringtone διαφέρει από iPhone σε iPhone.
Πχ στο δικό μου ονομάζεται Ringtones.UUhUh3.
Αυτό που αλλάζει σε κάθε κινητό είναι τα γράμματα μετά την τελεία.

5) Αν πάτε στο Settings->Sounds του iphone θα το βρείτε στην λίστα με τα default Ringtones.

ΥΓ: Το δοκίμασα και μου έπαιξε ολόκληρο τραγούδι 3λεπτά και 13 δευτερόλεπτα


Μέρος κομματιού ως Ringtones(Χωρίς χρονικό περιορισμό)

Όλα τα βήματα είναι ακριβώς τα ίδια με τα από πάνω, με μία μόνο προσθήκη.
Αυτή είναι η διαδικασία για να "κόψετε" το κομμάτι και να βάλετε όποιο μέρος του θέλετε εσείς.

Όταν τελειώσετε το πρώτο βήμα κάντε το εξής:

1α) Μέσα στο iTunes, πηγαίνετε στο τραγούδι mp3 που θέλετε να κάνετε ringtone. Πατήστε πάνω του δεξί κλικ-> Get Info -> Options και εκεί αλλάξτε το Start time και το End Time του τραγουδιού όπως θέλετε εσείς. Πατήστε ΟΚ, όταν τελειώσετε. Πηγαίνετε στο βήμα 2.

Σημαντικό: Όταν τελειώσετε με όλα τα βήματα, πηγαίνετε ξανά στο mp3 και αλλάξτε του τα Start Time και End Time για να το ακούτε ξανά ολόκληρο.

Φυσικά αυτή την διαδικασία μπορείτε να την κάνετε και με κάποιο mp3 editor, όπως πχ. τον Wave Editor του Νero.

http://www.iphonehel...α-για-ringtone/

#150   nliolios

nliolios

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2010 - 15:13

Μετά από προτροπή, αναβάθμισα το Qtime Player σε 7. Έγιναν όλα μπάχαλο!!!. Δεν φορτώνει το itunes και βγάζει μήνυμα "Το σημείο εισαγωγής QTCF_CFUniCharGetUnicodePropertyDataForPlane της διαδικασίας δεν είναι δυνατό να εντοπιστεί στη βιβλιοθήκη δυναμικής σύνδεσης QTCF.Dll".Έκανα τρεις απ εγκαταστάσεις του itunes και Qtime, "καθάρισα" registry με το ccleaner,αλλά τίποτα. Κάθε φορά έκανα reboot
Φοβάμαι μήπως στην απ' εγκατάσταση του itunes έσβησα και τις βιβλιοθήκες.Δεν βρίσκω στο program files το dir itunes. Έχασα Μουσική και εφαρμογές? Για να ξέρω αν ξεκίνησε καλά το 2010...
Περιμένω με αγωνία τη βοήθειά σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
ΝΑΛ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες