Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορίες, σχόλια για το iTunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2412 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2010 - 17:02

Να ρωτήσω κάτι θα ήθελα.
Έχω ένα ipod touch 2g με jailbreak και το έχω στο pc μου με το itunes. Έχω τραγούδια, εφαρμογές κλπ. Έχω επίσης και το iphone 3gs μου με την παλιά bootrom και σκοπεύω να το σπάσω. Μπορώ να το συνδέσω στο pc μου στο itunes όπου έχω και εκεί δηλωμένο το ipod touch 2g μου? Δηλαδή θα το αναγνωρίσει σαν διαφορετική συσκευή με το δικό της library ή θα πάει να μου κάνει sync την δηλωμένη library του ipod με συνέπεια να μου τα μπερδέψει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2010 - 18:39

Να ρωτήσω κάτι θα ήθελα.
Έχω ένα ipod touch 2g με jailbreak και το έχω στο pc μου με το itunes. Έχω τραγούδια, εφαρμογές κλπ. Έχω επίσης και το iphone 3gs μου με την παλιά bootrom και σκοπεύω να το σπάσω. Μπορώ να το συνδέσω στο pc μου στο itunes όπου έχω και εκεί δηλωμένο το ipod touch 2g μου? Δηλαδή θα το αναγνωρίσει σαν διαφορετική συσκευή με το δικό της library ή θα πάει να μου κάνει sync την δηλωμένη library του ipod με συνέπεια να μου τα μπερδέψει?

Το iTunes το βλέπει σαν ξεχωριστή συσκευή το iPhone

#153   nliolios

nliolios

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2010 - 21:26

Μετά το 3ο καθάρισμα και την 4η εγκατάσταση itunes όλα δούλεψαν μαγικά. Δεν εκνευρίζομαι...
Ευχαριστώ όσους είχαν κάτι παρόμοιο ή μου απάντησαν
ΝΑΛ

#154   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2010 - 18:30

Το iTunes το βλέπει σαν ξεχωριστή συσκευή το iPhone


Λοιπόν, συνέδεσα το iphone μου στο itunes αλλά στο κομμάτι των applications μου εμφανίζει στο παράθυρο τις apps που έχω εγκατεστημένες στο ipod και μου λέει οτι εάν κάνω sync θα χάσω όλες τις εφαρμογές του iphone και θα αντικατασταθούν με αυτές του ιpod.
Τι πρέπει να κάνω? Έχω παραλείψει κάποιο βήμα?

#155   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 18:40

Παιδια καινουργιος κατοχος 3gs και εγω και απο το πρωτο λεπτο εχω βλασφημησει την ωρα και τη στιγμη που το απεκτησα.Τι αθλιοτητα ειναι αυτη με το i tunes?Που στο καλο βρισκονται οι επαφες ωστε να σβησω τις παλιες του αδερφου μου που μπηκαν μεσα στο δικο μου?Πως περναω τραγουδια?Μηπως υπαρχει καποιο ελληνικο tutorial για το i tunes για να μη σας πρηζω?Ειναι αδιανοητο το ποσο περιπλοκο ειναι να κανει 5 πραγματα που τα αλλα κινητα τα κανουνε αμεσα.Ευχαριστω και συγνωμη για το υφος αλλα οπου να'ναι θα πεταχτει απο το μπαλκονι. >:(

#156   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 20:54

Λοιπόν, συνέδεσα το iphone μου στο itunes αλλά στο κομμάτι των applications μου εμφανίζει στο παράθυρο τις apps που έχω εγκατεστημένες στο ipod και μου λέει οτι εάν κάνω sync θα χάσω όλες τις εφαρμογές του iphone και θα αντικατασταθούν με αυτές του ιpod.
Τι πρέπει να κάνω? Έχω παραλείψει κάποιο βήμα?

για να καταλαβω χρησιμοποιεις 2 account.. στο itunes; ή εχεις κατεβασει αλλες εφαρμογες στο iphone και αλλες στο ipod..;

#157   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 20:59

Παιδια καινουργιος κατοχος 3gs και εγω και απο το πρωτο λεπτο εχω βλασφημησει την ωρα και τη στιγμη που το απεκτησα.Τι αθλιοτητα ειναι αυτη με το i tunes?Που στο καλο βρισκονται οι επαφες ωστε να σβησω τις παλιες του αδερφου μου που μπηκαν μεσα στο δικο μου?Πως περναω τραγουδια?Μηπως υπαρχει καποιο ελληνικο tutorial για το i tunes για να μη σας πρηζω?Ειναι αδιανοητο το ποσο περιπλοκο ειναι να κανει 5 πραγματα που τα αλλα κινητα τα κανουνε αμεσα.Ευχαριστω και συγνωμη για το υφος αλλα οπου να'ναι θα πεταχτει απο το μπαλκονι. >:(

οι επαφες που συγχρονισε ηταν στο outlook .. καλο θα ειναι να διαβαζεις πριν πατησεις οκ.. γιατι σε ρωτησε για replace contacts και προφανως ειπες yes.. ειναι οντως διαφορετικο το ολο σκηνικο με το iphone.. πρεπει να μαθεις να σκεφτεσαι εντελως διαφορετικα.. διαβασε τον οδηγο για νεους χρηστες ,υπαρχει και manual στα ελληνικα για την συσκευη που κρατας στα χερια σου.. ( google it pdf iphone user guide ) :)

#158   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 21:08

Ρε φιλε εισαι ο κλασσικος που απανταει παντα και παντου ε? :rolleyes: Σε ευχαριστω ρε μαγκα.Θα κοιταξω να βρω το manual που μου ειπες.Παντως πολυ μανικι το σκηνικο.

#159   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 21:17

Ρε φιλε εισαι ο κλασσικος που απανταει παντα και παντου ε? :rolleyes: Σε ευχαριστω ρε μαγκα.Θα κοιταξω να βρω το manual που μου ειπες.Παντως πολυ μανικι το σκηνικο.

ειναι αληθεια πως χρειαζεται αρκετο διαβασμα.. πιστεψε με αξιζει τον κοπο.. εχω iphone απο σεπτεμβριο 2007 και ακομη διαβαζω.. αλλα αξιζει! ( απαντω οταν γνωριζω.. οταν δεν γνωριζω δεν απαντω.. μην δημιουργησω επιπλεον προβληματα). :)

#160   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 08/01/2010 - 11:39

Να ρωτηξω και εγώ κάτι με την σειρά μου
Έχω κατεβάσει την δισκογραφία ενός συγκροτήματος, γίνεται κάπως να βλέπω τον συγκρότημα στο tab με τους καλλιτέχνες και να μην βλέπω τους δίσκους του στο αντίστοιχο tab, παρά μόνο εάν επιλέξω το συγκρότημα?

#161   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 08/01/2010 - 11:51

Και για να μην κάνω new threat θέλω επίσης να αναφέρω ένα πρόβλημα που έχω με το iTunes και τα windows 7! Να πείτε καμία ιδέα...

Μου βγάζει αραιά και που ένα μήνυμα ότι η library δεν μπορεί να σωθεί!
Το έψαξα λίγο στο νετ και αυτό που βρήκα σαν λύση ήταν να βγάλω την επιλογή read-only σε οτιδήποτε iTunes related!
Αποτέλεσμα δεν είχα, αλλά αγνόησα το πρόβλημα και συνέχισα να χρησιμοποιώ την εφαρμογή.
Πριν 3 μέρες όμως η library χάθηκε!!!!!
Με αποτέλεσμα να πρέπει να ξαναπεράσω ότι είχα από μουσική βίντεο κτλ.
Και ένταξη αυτό δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα ένα απλό add είναι!
Το γαμώτο είναι ότι έχασα όλες τις playlist μου!

Υπάρχει κάτι και για αυτό? Είναι κρίμα να κάτσω να τις ξαναφτιάξω και να χαθούν ένα ωραίο πρωινό!

#162   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2010 - 19:55

για να καταλαβω χρησιμοποιεις 2 account.. στο itunes; ή εχεις κατεβασει αλλες εφαρμογες στο iphone και αλλες στο ipod..;


Όχι, είμαι στο itunes με ένα account. Στο μεν ipod touch 2g έχω άλλες εφαρμογές, στο δε iphone 3gs μου άλλες εφαρμογές. Και τα 2 είναι jb.
Τι μου προτείνεις να κάνω?

#163   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2010 - 20:10

Όχι, είμαι στο itunes με ένα account. Στο μεν ipod touch 2g έχω άλλες εφαρμογές, στο δε iphone 3gs μου άλλες εφαρμογές. Και τα 2 είναι jb.
Τι μου προτείνεις να κάνω?

πειραμα : κατεβασε οτι εφαρμογες εχεις αγορασει στο iphone απο itunes .. πατας πανω στην συσκευη και κανεις δεξι κλικ - tranfer purchase.. συγχρονισμο με itunes επιλεγοντας ποιες εφαρμογες θελεις, που.

#164   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2010 - 20:34

πειραμα : κατεβασε οτι εφαρμογες εχεις αγορασει στο iphone απο itunes .. πατας πανω στην συσκευη και κανεις δεξι κλικ - tranfer purchase.. συγχρονισμο με itunes επιλεγοντας ποιες εφαρμογες θελεις, που.


Επειδή δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς και τι ενέργειες πρέπει να κάνω, σου είναι εύκολο σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις αν μπορείς βήμα βήμα τι θα πρέπει να κάνω?
Εγώ όταν συνδέω το iphone και πάω στο κουτάκι στο itunes των applications μου εμφανίζει δεξιά την οθόνη του iphone απενεργοποιημένη (δηλαδή με σκιά, δεν μπορώ να πατήσω πάνω της) με τις εφαρμογές που έχω στο iphone ενώ αριστερά σε μια στήλη μου έχει τις εφαρμογές του ipod. Όταν πάω να τσεκάρω το sync που είναι πιο πάνω αριστερά μου βγάζει μήνυμα οτι θα σβήσει όλες τις εφαρμογές του iphone και θα τις αντικαταστήσει με αυτές του ipod.

#165   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2010 - 20:56

καταρχην οταν ανοιγεις το itunes πανω αριστερα που λεει applications εχει καποιο αριθμο διπλα ?
εχεις κανει authorize computer ;

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/01/2010 - 20:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (14)