Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1621   dead

dead

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:41

Προσπαθω να κανω εγγραφη στο online shop του οτε και μου βγαζει συνεχεια σφαλμα εδω και μια ωρα, συμβαινει σε καποιον αλλον η μόνο σε μενα την τυχη μου μεσα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1622   donbaltades

donbaltades

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:donbaltades

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:41

καλημερα....καλοριζικο σε οσους το πηραμε κ καλη υπομονη σε οσους ψαχνουν....
να ρωτησω...τελικα ποση ωρα φορτισης ειναι η καλυτερη για την πρωτη φορα(πριν τη χρηση της συσκευης...)

#1623   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:44

Πληρης φορτιση συν 10 λεπτα παραπανω μετα αφηνεις να σβησει και το επαναλαβανεις.....

#1624   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:45

καλημερα....καλοριζικο σε οσους το πηραμε κ καλη υπομονη σε οσους ψαχνουν....
να ρωτησω...τελικα ποση ωρα φορτισης ειναι η καλυτερη για την πρωτη φορα(πριν τη χρηση της συσκευης...)



εγω προσωπικα σε καινουριο τηλεφωνο καταναλωνω πρωτα ολη τη μπαταρια που εχει και μετα το αφηνω κλειστο να φορτισει 8-10 ωρες.λιγη υπομονη θελει μονο...

α και η καλυτερη φορτιση γινεται μεσω usb απο το pc σου

Τελευταία επεξεργασία από: giorgoos, 27/08/2010 - 09:46


#1625   condorian

condorian

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Twitter:@Hadokoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:48

Εμενα απο Γερμανο που εδωσαν και μοκροσιμ δωρεαν.... εχω Κοσμοτε συμβολαιο...! Δεν πιστευω σε κανεναν φιλο Αν εχει Κοσμοτε συμβολαιο να του χρεωσανε την Μικροσιμ...? :mad:


Εμενα μου χρεωσανε 14.4 ευρω για το microsim που ειχα και συμβολαιο.

c

#1626   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:51

Καλημέρα σας!

Και επειδή κάποια στιγμή πρέπει όλοι να μάθουμε να αναδεικνύουμε - με τον ίδιο ζήλο και την ίδια επιμονή - εκτός απο τα αρνητικά, και τα θετικά σε αυτή τη χώρα (μπάς και αλλάξει κάτι) και σε συνέχεια (ή στον αντίποδα αν προτιμάτε) όσων έλεγα χθές, απλά ξυπνάς το πρωί, βάζεις το καφεδάκι σου, κάνεις log in στο vodafone.gr και αγοράζεις το iPhone4/ανανεώνεις το συμβολαιό σου απο εκεί ήρεμα και ωραία χωρίς κανέναν εκνευρισμό και χωρίς να έχεις να κάνεις με το όποιο (franchise ή μη) κατάστημα Voda..
Και σε 1-2 εργάσιμες το έχεις και στο σπίτι σου.. Ακούς @gk002;; Ακούω να λές :)!
(Ξέρει αυτός τί λέω..)
Επιτέλους σωστό online shopping... (Έτσι και το πάρουν χαμπάρι οι εταιρείες - ειδικά στην Ελλάδα που έχουμε αυτή την αντιμετώπιση - αδιαφορία/αγνοια - στα όποια καταστήματα τεχνολογιας - πόσο βολευει το online shopping... κάποιοι θα κλείσουν..)

Υ.Γ. Να τονίσω ότι στην τελευταία οθόνη ολοκλήρωσης της παραγγελίας η voda σε ενημερώνει υπέυθυνα και ωραία οτι μαζί με την παράδοση του iphone4 παραλαμβάνεις και μία micro-sim η οποία και ενεργοποιείται πάλι μέσω του vodafone.gr χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.. Μπράβο Voda..

Απλά αναρωτιέμαι:
Ήταν τόσο δύσκολο για την κοπελίτσα χθές στο 13830 κάποιος να της είχε δώσει την εντολή να μου πεί:
- Έχετε λογαριασμό στο voda.gr; Θέλετε να σας βοηθήσω να κάνουμε μαζί έναν; Γιατί απο αύριο θα μπορείτε να κάνετε την αγορά του iPhone4/ανανέωση του συμβολαίου σας απο εκεί κανονικά., χωρίς καθυστερήσεις..
(Πολλά ζητάω; Αλλά μάλλον 'μυρίζει' λίγο Ελληνική εταιρεία όπου δεν γνωρίζει το δεξί τί κάνει το αριστερό.. :) Κρίμα.. Τεσπα. Είπαμε. Μόνο τα καλά λέμε σήμερα..)

Αύτη ήταν λοιπόν η φετινή μου 'περιπέτεια' για το iPhone 4..
Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Και.. καλορίζικα!


Ακούω... Ακούω...!!

Άντε βρε...! Καλορίζικο!!
Το ξέρω αυτό που λές φίλε μου! Γι' αυτό έχω 2500 αστεράκια στο Ebay!!

Δυστυχώς όμως δεν τα βρίσκεις όλα εκεί...!
Μακάρι να γίνουν όλα online για να γλυτώσουμε το τρέξιμο! ;)

#1627   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:51

καλημερα....καλοριζικο σε οσους το πηραμε κ καλη υπομονη σε οσους ψαχνουν....
να ρωτησω...τελικα ποση ωρα φορτισης ειναι η καλυτερη για την πρωτη φορα(πριν τη χρηση της συσκευης...)


Χρειάζεται φόρτιση μέχρι να δεις το σήμα ότι φόρτισε, λεπτό παραπάνω. Θα το ξαναβάλεις για φόρτιση όταν η μπαταρία φτάσει κάπου στο 8-10%, μη το αφήσεις να σβήσει τελείως. 8ωρα 10ωρα και λοιπές αηδίες που ακούς ακόμα από καταστήματα κινητής, είναι άχρηστα, τα λένε γιατί απλά δε το κατέχουν.

#1628   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:53

Και παλι ειναι υποχρεωμενη η Εταιρια να στην Δωσει Δ Ω Ρ Ε Α Ν διοτι ειναι απαραιτητη προκειμενου να λειτουργησεις....! εγω φωναξα ειπα αυτο που λεω τωρα και σε εσενα και μετα απο 2 λεπτα μου λεει ο υπαλληλος πως ΚΑΙ ΚΑΛΑ μολις τους στειλανε μειλ που ελεγε για δωρεαν διαθεση της μικροσιμ.... τελικα οτι ναναι στο Ελλαντα

#1629   vlasjo

vlasjo

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:53

Μόλις πήρα και εγώ το iPhone4 32Gb
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: vlasjo, 27/08/2010 - 09:56


#1630   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:55

Χρειάζεται φόρτιση μέχρι να δεις το σήμα ότι φόρτισε, λεπτό παραπάνω. Θα το ξαναβάλεις για φόρτιση όταν η μπαταρία φτάσει κάπου στο 8-10%, μη το αφήσεις να σβήσει τελείως. 8ωρα 10ωρα και λοιπές αηδίες που ακούς ακόμα από καταστήματα κινητής, είναι άχρηστα, τα λένε γιατί απλά δε το κατέχουν.



γιατι τι θα παθει η μπαταρια αμα μεινει παραπανω..!!!;;;;

#1631   amark

amark

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:55

σωστα οταν γεμισει ειναι ετοιμο 30 ωρες να το αφησεις το ιδιο κανει,anyway παω και εγω να παραλαβω το δικο μου με γεια μας!!

#1632   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:58

Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα συνταγματος voda μήπως και έχουν παραλάβει συσκευές μιας και μου είχαν κρατήσει τα στοιχεία για ττην λίστα προπαραγγελιών του καταστήματος... μούφα όμως γιατί το μεσημέρι θα παραλάμβαναν και μου τα μασούσαν... οπότε του ρώτησα να δουν σύμφωνα με τη λίστα πότε θα παραλάβω πιθανόν... την επόμενη εβδομάδα μου είπαν και τους χαιρέτησα... Μετά από αυτό vodafone.gr και 50 ευρώ φθηνότερα απότι σε κατάστημα... το 32αρι με πρόγραμμα 70 unlimited και 170 ευρώ δική μου επιδότηση στα 400,23 ευρουλάκια... όσο είχα πάρει πέρυσι και το 3gs αντίστοιχα.. πιστεύω ότι με την online γορά λογικά σου δεσμεύουν μια συσκευή γιατί την προπληρώνεις κιόλας με πιστωτική. Φαντάζομαι ότι όταν τελειώουν οι διαθέσιμες συσκευές θα γράφει προσωρινά μη διαθέσιμο... παρεπιπτόντως η δυνατότητα αγοράς είχε ενεργοποιηθεί από χθές στις 02.30 τα ξημερώματα... αλλάπερίμενα ο καψερός μπας και απολαύσω σήμερα ένα ακόμη unboxing...Μέχρι χθές μας παραμυθιάζανε όλοι μα όλοι... Βοδαφόνε,Κοσμοτέδες,Γερμανοί, Ισπανοί... κτλ... Μόνο ο Paul το χταπόδι δεν επιστρατεύτηκε....!!!! Αυτά από εμένα. Αρκετή κούραση για το τίποτα. Ελπίζω να το στέλνουν σε 1-2 εργάσιμες που λένε, δηλαδή άντε το πολύ δευτέρα ή τρίτη... Thanks ,για την ανοχή όλων σας στο μακροσκελέστατο μήνυμά μου..

#1633   MuseumofMac

MuseumofMac

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:59

Kαλημερα παιδια και καλοριζικο σε οσους το απεκτησαν.Εχει κανει κανεις παραγγελια μεσω e-cosmote.gr, σκετη συσκευη και τον εχουν παρει τηλεφωνο να επιβεβαιωσουν την παραγγελια;

#1634   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/08/2010 - 10:00

Το πηρααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!! :D :D
Λοιπόν παιδιά μόλις γύρισα από την Vodafone Πάτρας που βρίσκεται στην οδό ακρωτηρίου(εκτός κέντρου). Το συγκεκριμένο κατάστημα παρέλαβε 1 32άρι και 7 16άρια. Το 32άρι το έχω στα χέρια μου :D αλλά τα 16άρια από ότι μου είπε είναι "ελέυθερα". Για κανα δύο έχει προκρατήσεις αλλά δεν είναι και στάνταρ. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας τρέξει, αν και στο συγκεκριμένο κατάστημα από ότι μου είπε η υπάλληλος ποτέ δεν τελειώνουν γρήγορα λόγω του ότι δεν βρίσκεται στο κέντρο.

#1635   rainman007

rainman007

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 10:01

Ακούω... Ακούω...!!

Άντε βρε...! Καλορίζικο!!
Το ξέρω αυτό που λές φίλε μου! Γι' αυτό έχω 2500 αστεράκια στο Ebay!!

Δυστυχώς όμως δεν τα βρίσκεις όλα εκεί...!
Μακάρι να γίνουν όλα online για να γλυτώσουμε το τρέξιμο! ;)


Έτσι είναι.. Δυστυχώς..
(Όμως, με σωστή καταναλωτική συμπεριφορά μπορούμε να καταφέρουμε πολλά... Έκανα και ρήμα.. :))

Αντε καλημέρα μας!
:)

Τελευταία επεξεργασία από: rainman007, 27/08/2010 - 10:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες