Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

iPhone 4 στην Ελλάδα. Πότε; Πόσο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2029 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1606   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:00

το πειρα!!!!!!!!!!!



καλοριζικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1607   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:05

Jailbreak κανονικα στην 4.0.1 και ολα λειτουργουν οκ στο ελληνικο iphone 4...

#1608   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:08

Jailbreak κανονικα στην 4.0.1 και ολα λειτουργουν οκ στο ελληνικο iphone 4...



δωσε περισσοτερς info φιλε μου!

#1609   HaVaNeZoS

HaVaNeZoS

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:09

Χαρα σε αυτους που το απεκτησαν ηδη!Εδω στο Ηρακλειο Κρητης γινεται ο χαμος...πηγα απο 9 το πρωι που ανοιξαν τα καταστηματα (Vodafone - Germanos - Oteshop) και τα γυρισα!Τα μεν Oteshop - Germanos δεν τα ειχαν καν κ μ ειπαν απο εβδομαδα κ τα δε της Vodafone τα πηρα ολα σβαρνα ενα προς ενα αλλα κανενα δεν δινει συσκευη,ολοι μου ειπαν πρωτα τα συμβολαια μετα οι προκρατησεις κ μετα σκετες συσκευες(ειμαι απο αυτους με την προκρατηση κ ευχομαι να το εχω συντομα) οποτε καλα κρασια...2 καταστηματα μου ειπαν μονο οτι απο Τριτη θα εχουν περισσοτερα κομματια κ οτι ισως ηταν εφικτο τοτε να το εχω αλλα μεχρι τοτε...!!!!!Οποτε καλη υπομονη στα συντεκνακια τση πολης του Ηρακλειου εκτος κ αν εχουν συμβολαια :D :D :D !!!

Τελευταία επεξεργασία από: HaVaNeZoS, 27/08/2010 - 09:10


#1610   Metallium

Metallium

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:20

Απερίγραπτη η χαρά... Πήγα στο OTEshop που είχα σταμπάρει και το τσίμπησα!
Ενημερωτικά, μου φόρτωσαν μια microSIM της Cosmote (έχω WIND) για 13 ευρώ και κάτι ψιλά μαζί με το τηλέφωνο.

Τελευταία επεξεργασία από: Metallium, 27/08/2010 - 09:21


#1611   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:24

Μία φιλική συμβουλή:

Αφήστε τα καταστήματα και μπείτε στα websites των εταιρειών. Ολοκληρώνεις άμεσα την παραγγελία σου και απλά το περιμένεις σπίτι σου....

Το www.vodafone.gr δίνει 50€ επιπλέον έκπτωση και το www.e-cosmote.gr σας επιτρέπει να αγοράσετε το iPhone 4 ως ΣΚΕΤΗ συσκευή. Διαλέγετε και παίρνετε ανάλογα με την εταιρεία σας...
Behind the Scenes...

#1612   rainman007

rainman007

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:25

+1!!

Διάλογός μου σήμερα το πρωί με 13830 (Voda):
- Καλημέρα.. Ημουν απο τους πρώτους που είχα κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος (απο την 1η κιόλας μέρα!) απο το site σας τον Ιούλιο για το iPhone 4, μαλιστά μου είχατε τηλ. τότε για επιβεβαίωση - 2 μήνες πρίν - και μού είχατε πεί θα με ειδοποιήσετε και ακόμα δεν έχω λάβει τίποτα.
- Λυπάμαι κύριε δεν έχουμε ακόμα καμία ενημέρωση το iPhone 4.
- Ναί;; Γιατί μόλις με πήραν απο COTE όπου είχα κάνει την ίδια διαδικασία - και ανακοινώθηκε επίσημα - και με ενημέρωσαν.
- Λυπάμαι κύριε δεν γνωρίζω κάτι σχετικά.
- Δεν είναι κρίμα μετά απο 12+ χρόνια συνδρομητή σας (συμβόλαιο) να φύγω λόγω αυτού;
- Λυπάμαι κύριε δεν έχουμε καμία ενημέρωση ακόμα.
- Τί να πώ. Ευχαριστώ...

Αμέσως μετά στο δρόμο για τη δουλειά σταματάω σε ένα κατάστημα Voda:
- Καλημέρα, μήπως έχετε καμία ενημ. για το iPhone4 γιατι το και το.. (τα παραπάνω)
- Τί να σας πώ. Δέν έχουμε καμία ενημέρωση.
- Μα με πήραν απο COTE να παραλάβω στην Παρασκευή. Τουλάχιστον πότε περίπου έρχεται;;
- Δέν γνωρίζουμε κάτι. Ακούγεται για μέσα της επόμενης εβδομάδας.
- Είναι κρίμα γιατί είμαι 12 χρόνια συνδρομητή σας!
- Τί να σας πώ.
(Φεύγω)
Και βέβαια να τονίσω πως το μαγαζί ήταν ΓΕΜΑΤΟ με προωθητικά φυλλάδια (αυτά τα τρίφυλλα), για το iPhone 4 συγκεκριμένα, πού μόλις είχε βάλει ο τύπος..

Αυτά για να εκφράσω το - για μία ακόμη φορά - απίστευτο sales που διαθέτουν οι εταιρείες στο Ελλαδιστάν!
Αυτή η κατάσταση όπου κανείς δεν ενδιαφέρεται ούτε καν για το ίδιο του το προιον (σε περιόδους κρίσης κιόλας!!) και όπου εμείς που απλά ασχολούμαστε γνωρίζουμε περισσότερα απο τους - υποτίθεται - υπαλλήλους, που κάποιος έχει προσλάβει(!), είδικα για τον χώρο της τεχνολογίας μιλάω, είναι τουλάχιστον εκνευριστική!

Σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο, και όσοι έχουν ζήσει στο εξωτερικό ξέρουν για τί μιλάω, οι άνθρωποι θα είχαν σκιστεί να με εξυπηρετήσουν.. Τουλάχιστον να μου πούν πότε βγαίνει και ένα συγνώμη και παρακαλούμε περιμένετε να το πάρετε απο εμας κτλπ...
Και μετά μιλαμε για κρίση...

(Είμαστε άξιοι της μοίρας μας.. Αυτό που γίνεται τώρα είναι απλά διορθωτικές κινήσεις..)

Αααχ τα είπα και ξαλάφρωσα.. :) :)
Ευχαριστώ!



Καλημέρα σας!

Και επειδή κάποια στιγμή πρέπει όλοι να μάθουμε να αναδεικνύουμε - με τον ίδιο ζήλο και την ίδια επιμονή - εκτός απο τα αρνητικά, και τα θετικά σε αυτή τη χώρα (μπάς και αλλάξει κάτι) και σε συνέχεια (ή στον αντίποδα αν προτιμάτε) όσων έλεγα χθές, απλά ξυπνάς το πρωί, βάζεις το καφεδάκι σου, κάνεις log in στο vodafone.gr και αγοράζεις το iPhone4/ανανεώνεις το συμβολαιό σου απο εκεί ήρεμα και ωραία χωρίς κανέναν εκνευρισμό και χωρίς να έχεις να κάνεις με το όποιο (franchise ή μη) κατάστημα Voda..
Και σε 1-2 εργάσιμες το έχεις και στο σπίτι σου.. Ακούς @gk002;; Ακούω να λές :)!
(Ξέρει αυτός τί λέω..)
Επιτέλους σωστό online shopping... (Έτσι και το πάρουν χαμπάρι οι εταιρείες - ειδικά στην Ελλάδα που έχουμε αυτή την αντιμετώπιση - αδιαφορία/αγνοια - στα όποια καταστήματα τεχνολογιας - πόσο βολευει το online shopping... κάποιοι θα κλείσουν..)

Υ.Γ. Να τονίσω ότι στην τελευταία οθόνη ολοκλήρωσης της παραγγελίας η voda σε ενημερώνει υπέυθυνα και ωραία οτι μαζί με την παράδοση του iphone4 παραλαμβάνεις και μία micro-sim η οποία και ενεργοποιείται πάλι μέσω του vodafone.gr χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.. Μπράβο Voda..

Απλά αναρωτιέμαι:
Ήταν τόσο δύσκολο για την κοπελίτσα χθές στο 13830 κάποιος να της είχε δώσει την εντολή να μου πεί:
- Έχετε λογαριασμό στο voda.gr; Θέλετε να σας βοηθήσω να κάνουμε μαζί έναν; Γιατί απο αύριο θα μπορείτε να κάνετε την αγορά του iPhone4/ανανέωση του συμβολαίου σας απο εκεί κανονικά., χωρίς καθυστερήσεις..
(Πολλά ζητάω; Αλλά μάλλον 'μυρίζει' λίγο Ελληνική εταιρεία όπου δεν γνωρίζει το δεξί τί κάνει το αριστερό.. :) Κρίμα.. Τεσπα. Είπαμε. Μόνο τα καλά λέμε σήμερα..)

Αύτη ήταν λοιπόν η φετινή μου 'περιπέτεια' για το iPhone 4..
Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Και.. καλορίζικα!

#1613   djtelis

djtelis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:djtelis

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:26

αγορασα το 32 799 σκετη συσκευη απο γερμανο πατρας

#1614   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:26

Χαρα σε αυτους που το απεκτησαν ηδη!Εδω στο Ηρακλειο Κρητης γινεται ο χαμος...πηγα απο 9 το πρωι που ανοιξαν τα καταστηματα (Vodafone - Germanos - Oteshop) και τα γυρισα!Τα μεν Oteshop - Germanos δεν τα ειχαν καν κ μ ειπαν απο εβδομαδα κ τα δε της Vodafone τα πηρα ολα σβαρνα ενα προς ενα αλλα κανενα δεν δινει συσκευη,ολοι μου ειπαν πρωτα τα συμβολαια μετα οι προκρατησεις κ μετα σκετες συσκευες(ειμαι απο αυτους με την προκρατηση κ ευχομαι να το εχω συντομα) οποτε καλα κρασια...2 καταστηματα μου ειπαν μονο οτι απο Τριτη θα εχουν περισσοτερα κομματια κ οτι ισως ηταν εφικτο τοτε να το εχω αλλα μεχρι τοτε...!!!!!Οποτε καλη υπομονη στα συντεκνακια τση πολης του Ηρακλειου εκτος κ αν εχουν συμβολαια :D :D :D !!!

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να μην σου δωσουνε απαξ και εχουνε σκετη συσκευη, το συμβολαιο που εχουνε συναψει με την Apple για το iPhone 4 ΔΕΝ ΤΟΥΣ΅ΔΙΝΕΙ το δικαιωμα να το προωθουνε ΜΟΝΟ σε συμβολαια.....
Ακου προσεχτικα τι ΠΡΕΠΕΙ να κανεις Αν δεν κολλας βεβεαια....!
Θα πας θα πεις πως θελεις να κανεις αιτηση για νεο συμβολαιο πεσ τους για το μοντελο που ενδιαφερεσε κανονικα... και ΖΗΤΑ να στο βγαλουν να το δεις..... μολις στο φερουνε πες το εξης ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΑΝ ΣΚΕΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ το θεμα ειναι πως τοτε δεν μπορουν και δεν εχουνε το δικαιωμααπο την ελληνικη νομοθεσια να σου αρνηθουν την αγορα του (ειμαι δικηγορος) το να σου αρνηθει οποιοδηποτε καταστημα την αγορα ενως απο τα προιοντα που παρεχει αποτελει Πλημελλημα..... Συνηγορος του Πολιτη, ΙΝΚΑ, το συμβολαιο που εχουνε συναψει με την Apple για το iPhone 4 τιποτα απο τα παραπανω δεν τους το επιτρεπει...!
Αυτα και μην κοιμαστε....

#1615   donbaltades

donbaltades

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:donbaltades

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:28

καλημερα....καλοριζικο σε οσους το πηραμε κ καλη υπομονη σε οσους ψαχνουν....
να ρωτησω...τελικα ποση ωρα φορτισης ειναι η καλυτερη για την πρωτη φορα(πριν τη χρηση της συσκευης...)

#1616   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:28

Μία φιλική συμβουλή:

Αφήστε τα καταστήματα και μπείτε στα websites των εταιρειών. Ολοκληρώνεις άμεσα την παραγγελία σου και απλά το περιμένεις σπίτι σου....

Το www.vodafone.gr δίνει 50€ επιπλέον έκπτωση και το www.e-cosmote.gr σας επιτρέπει να αγοράσετε το iPhone 4 ως ΣΚΕΤΗ συσκευή. Διαλέγετε και παίρνετε ανάλογα με την εταιρεία σας...


To θέμα είναι ότι έχουν να μας στείλουν η θα τα περιμένουμε για κάνα δυο εβδομάδες?

#1617   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:29

Το πηρα κι εγω... Αλλο τηλεφωνο! Απο Γερμανο εδωσα χθες προκαταβολη και σημερα μπηκα στη vodafone επειδικτικα με τη σακουλα να ζητησω Microsim...... Ο τυπος που μου εδωσε ακυρο χθες σημερα με κοιτουσε λιγο καπως... Να βαλει τις "εκδηλωσεις ενδιαφεροντος" εκει που ξερει. 12 χρονια συνδρομητες δεν ηθελε τα 660 ευρω μου!

#1618   AnKi

AnKi

    iPH Member

  • 243 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:31

Το πήρα! Σκέτη συσκευή απο το oteshop στον πεζόδρομο στην Καλαμαριά.

#1619   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:33

Το πήρα! Σκέτη συσκευή απο το oteshop στον πεζόδρομο στην Καλαμαριά.



χαχα εγω το εχω φτιαξει το καταστημα αυτο...!:-)

#1620   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 27/08/2010 - 09:39

Ρε παιδια ας ανεβασει καποιος κανα βιντεακι unboxing εγω δεν μπορω γμτ ειμαι δουλεια...!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες