Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Windows Phone 7: Τα πρώτα previews


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 15:58

ναι καλα ολα αυτα,
@ agnwristos αρχικα μαθε να διαβαζεις το poll σου,
το 48.55% λεει ναι οταν το πιανω στο επιμαχο σημειο αλλα δεν εχω προβλημα(προφανως εννοει οτι δεν χανει κλησεις) - συμερασμα; σχεδον το 50% αποδεχεται οτι οταν το πιανεις εκει χανει γραμμες(μπακαλικα) απο το σημα του
το 11.56% λεει οτι ναι εχει προβλημα , δλδ μπορει να χανει και κλισεις και το 3g σημα(πληρωνε data plan μετα....)
το 37.57% λεει οτι ακομα και οταν πιανει το κινητο με ''deathgrip'' εχει σημα καμπανα....(αυτο εμενα μου λεει οτι μου λεει οτι και το ''χωρις deathgrip το σημα ειναι σκατα'' , απο τη στιγμη που το εδειξε ε video η apple εχει τελειωσει το θεμα της κεραιας, το προβλημα ειναι σχεδιαστικο ειτε το θελετε ειτε οχι και υπαρχει θεμα)

αρα το 49+11% εχει προβλημα.....


τελος σιγα την αξιοπρεπια , θα τους πουμε και μπραβο επειδη κατεβασαν τα βιντεο απο το site, αν εισαι μεγαλη εταιρια αναγνωριζεις το λαθος σου, δεν κοιτας να το κουκουλωσεις προσπαθοντας να βρεις και στους αλλους(κατι που ισχυει και στη ζωη αλλα που....), εισαι εσυ ενταξει; τοτε μιλα για τους αλλους...δεν εισαι παψε και ακου τι εχουν να πουνε για εσενα μιας και εδωσες αφορμες η προσπαθησε να το διορθωσεις...τι σημαινει δινω θηκες; εγω εδωσα 700 ευρω ομως...

τελος σιγα μην διοργανωσε ρε παιδια η Microsoft το event...ημαρτον δλδ...φενεται απο την οργανωση αλλωστε...την πλακα τους κανανε...

αυτα τα ολιγα, απο εμενα

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 11/09/2010 - 16:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:00

ναι καλα ολα αυτα,
@ agnwristos αρχικα μαθε να διαβαζεις το poll σου,
το 48.55% λεει ναι οταν το πιανω στο επιμαχο σημειο αλλα δεν εχω προβλημα(προφανως εννοει οτι δεν χανει κλησεις) - συμερασμα; σχεδον το 50% αποδεχεται οτι οταν το πιανεις εκει χανει γραμμες(μπακαλικα) απο το σημα του
το 11.56% λεει οτι ναι εχει προβλημα , δλδ μπορει να χανει και κλισεις και το 3g σημα(πληρωνε data plan μετα....)
το 37.57% λεει οτι ακομα και οταν πιανει το κινητο με ''deathgrip'' εχει σημα καμπανα....(αυτο εμενα μου λεει οτι μου λεει οτι και το ''χωρις deathgrip το σημα ειναι σκατα'' , απο τη στιγμη που το εδειξε ε video η apple εχει τελειωσει το θεμα της κεραιας, το προβλημα ειναι σχεδιαστικο ειτε το θελετε ειτε οχι και υπαρχει θεμα)


τελος σιγα την αξιοπρεπια , θα τους πουμε και μπραβο επειδη κατεβασαν τα βιντεο απο το site, αν εισαι μεγαλη εταιρια αναγνωριζεις το λαθος σου, δεν κοιτας να το κουκουλωσεις προσπαθοντας να βρεις και στους αλλους(κατι που ισχυει και στη ζωη αλλα που....), εισαι εσυ ενταξει; τοτε μιλα για τους αλλους...δεν εισαι παψε και ακου τι εχουν να πουνε για εσενα μιας και εδωσες αφορμες η προσπαθησε να το διορθωσεις...τι σημαινει δινω θηκες; εγω εδωσα 700 ευρω ομως...

τελος σιγα μην διοργανωσε ρε παιδια η Microsoft το event...ημαρτον δλδ...φενεται απο την οργανωση αλλωστε...την πλακα τους κανανε...

αυτα τα ολιγα, απο εμενα


Ξέρω να διαβάσω το poll μου και εγώ ποτέ δεν υποστήριξα οτι δέν πέφτει το σήμα..

Ισα ίσα που η πτώση είναι 27db άν θυμάμαι καλά.. Απλά δέν υπάρχει πρόβλημα δηλαδή δέν χάνουν κλήσεις..

EDIT:
Το deathgrip το έχω κάνει και σε άλλα κινητά που ποτέ δέν το είχα παρατηρήσει πρίν ακουστεί στο iPhone 4 απλά δέν είχα ποτέ πρόβλημα..

Π.χ W995

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 11/09/2010 - 16:06


#78   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:06

Ενώ εσύ που το έψαξες το θέμα και ξέρεις το πρόβλημα..
85.97% = No Problem , 11.70% = Με Deathgrip , 2.34% Πρόβλημα γενικότερα..


ε απο που προκυπτει το 85% = no problem λοιπον;
και ας μην σταθουμε στην συγκεκριμενη στατιαστικη δεν πληρει σχεδον καμια προυποθεση ωστε να θεωρηθει αξιοπιστη περαν των κουτιων με τις επιλογες....
και θα σε συμβουλευα να μην εισαι τοσο υπερμαχος, κρατα και μια πισινη μιας και δεν εχει παραλαβεις το 4 ακομα και δεν το εχεις χρησιμοποιησει καν....κατσε πρωτα να ερθει στα χερια σου...

#79   disil

disil

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:10

Εγώ πάντως που το χρησιμοποιώ 15 ήμερες ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το σήμα .IMHO

#80   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:11

ε απο που προκυπτει το 85% = no problem λοιπον;
και ας μην σταθουμε στην συγκεκριμενη στατιαστικη δεν πληρει σχεδον καμια προυποθεση ωστε να θεωρηθει αξιοπιστη περαν των κουτιων με τις επιλογες....
και θα σε συμβουλευα να μην εισαι τοσο υπερμαχος, κρατα και μια πισινη μιας και δεν εχει παραλαβεις το 4 ακομα και δεν το εχεις χρησιμοποιησει καν....κατσε πρωτα να ερθει στα χερια σου...


Κατάλαβα τι λές.. No problem εννοώ οτι δέν χάνεις κλήσεις δηλαδί παρόλου που πέφτει το σήμα δέν έχεις κάποιο πρόβλημα..

Αν δείς στο poll τις απαντήσεις μου πρακτικά θέλω να μάθω τί γίνεται γιατι το παίρνω άν όλα πάνε καλά άυριο ..

#81   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:11

Η κακογουστια σε όλο της το μεγαλείο.. Τι εχουνε πάθει εκεί στη Microsoft

#82   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:19

Κατάλαβα τι λές.. No problem εννοώ οτι δέν χάνεις κλήσεις δηλαδί παρόλου που πέφτει το σήμα δέν έχεις κάποιο πρόβλημα..

Αν δείς στο poll τις απαντήσεις μου πρακτικά θέλω να μάθω τί γίνεται γιατι το παίρνω άν όλα πάνε καλά άυριο ..


fair enough, απλα επειδη ειχα διαβασει καποιες σελιδες του τοπικ καποιοι ειπαν οτι ειχαν χασει και κλισεις, μπορει να και σε αλλο τοπικ, αλλα το ιδιο θεμα ειχε συζητηθει, anyway δεν ειναι οτι το 85 % δεν εχει προβλημα, ειναι οτι ολοι εχουν προβλημα(οταν το πιανουν χαμηλωνει το σημα) απλα οι περισσοτεροι δεν χανουν κλισεις αντιθετως αναφερθηκαν πολλοι με χασιμο του 3g οταν καναν πλοηγηση στο internet...anyway καλως να το παρεις ειναι φοβερο απλα εμενα με ενοχλει ιδιαιτερα αυτη η αδυναμια και η αντιμετωπιση απο την apple(λογω του οτι θα εδινα ενα μηνιατικο) , αλλιως σαφεστατα ειναι ανωτερο απο το 3gs και ολα τα feaures του ειναι φοβερα.

#83   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:22

fair enough, απλα επειδη ειχα διαβασει καποιες σελιδες του τοπικ καποιοι ειπαν οτι ειχαν χασει και κλισεις, μπορει να και σε αλλο τοπικ, αλλα το ιδιο θεμα ειχε συζητηθει, anyway δεν ειναι οτι το 85 % δεν εχει προβλημα, ειναι οτι ολοι εχουν προβλημα(οταν το πιανουν χαμηλωνει το σημα) απλα οι περισσοτεροι δεν χανουν κλισεις αντιθετως αναφερθηκαν πολλοι με χασιμο του 3g οταν καναν πλοηγηση στο internet...anyway καλως να το παρεις ειναι φοβερο απλα εμενα με ενοχλει ιδιαιτερα αυτη η αδυναμια και η αντιμετωπιση απο την apple(λογω του οτι θα εδινα ενα μηνιατικο) , αλλιως σαφεστατα ειναι ανωτερο απο το 3gs και ολα τα feaures του ειναι φοβερα.


Στο δικό μου topic ήταν αυτά αλλα αυτοί ψηφίσαν κανονικά το deathgrip και πρόβλημα..

#84   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:24

Αμα το ολο θεμα εχει να κανει με την κεραια του iPhone 4 τοτε να δω ποιος αλλος εχει μιλησει σε ασανσερ που κατεβαινει απο τον 8ο στο ισογειο, οταν ολα τα υπολοιπα κινητα, ακομα και το 3GS εχει πατωσει αγρια! Το θεμα με την κεραια ξανασκεφτειτε το. Στην Αμερικη η αδειοδοτηση μιας κεραιας περνει απο 6 μηνες εως και 3 χρονια. Για αυτο εκει εχουνε συνεχεια dropped calls. Ενω εδω σε εμας ξεφυτρωνουν συνεχεια κεραιεσ απο τις εταιριες!!

+1 Ψηνόμαστε σαν κοτόπουλα εδώ, αλλά αυτό που μας νοιάζει είναι το σήμα καμπάνα έτσι δεν είναι?

#85   andymourtz

andymourtz

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Twitter:@@andymourtz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/09/2010 - 16:58

ΧαΧα τι γελοίοι.Τι στοίχημα ότι οι περισσότεροι από αυτους έχουν iPhone!!!!!!
Καραγκιόζηδες που δεν ξέρουν τι τους περιμενει όταν θα αρχίσουν να κρασάρουν τα κινητά και να βγάζουν μπλέ οθόνες :lol: :lol: :lol:

#86   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 17:02

ΧαΧα τι γελοίοι.Τι στοίχημα ότι οι περισσότεροι από αυτους έχουν iPhone!!!!!!
Καραγκιόζηδες που δεν ξέρουν τι τους περιμενει όταν θα αρχίσουν να κρασάρουν τα κινητά και να βγάζουν μπλέ οθόνες :lol: :lol: :lol:

Μην ξεχανμε ομως οτι η μπλε οθονη ειναι copyright Microsoft.λες να της κανει μήνυση ? :P

#87   webwalker

webwalker

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2010 - 17:05

Αυτή η κηδεία λέγεται αυτοσαρκασμός.

#88   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 11/09/2010 - 17:07

Δηλαδή το iPhone επειδή δεν βγάζει μπλε οθόνες όπως λες δεν έχει προβλήματα ε?
Το έχω καταλάβει και εγώ αυτό με τα 2000 τόπικ που ανοίγουν κάθε μέρα και η τελική απάντηση ακόμα και για ένα app είναι Restore.
Οπότε και το iPhone από θέμα Stable OS είναι μια πατάτα σκέτη και μισή.Άσχετα αν είναι καλά φτιαγμένο.
Επίσης το Death Grip είναι πρόβλημα.Τώρα αν μερικοί δεν θέλουν να το καταλάβουν τι να πω?
Και μερικοί λένε οτί εμένα είναι "το καλό" και δεν έχει προβλήματα.
Τι δεν έχει προβλήματα μωρέ?Πλαστικό χέρι έχεις?
ΕΛΕΟΣ.Είμαστε off όμως.

#89   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 17:11

Δηλαδή το iPhone επειδή δεν βγάζει μπλε οθόνες όπως λες δεν έχει προβλήματα ε?
Το έχω καταλάβει και εγώ αυτό με τα 2000 τόπικ που ανοίγουν κάθε μέρα και η τελική απάντηση ακόμα και για ένα app είναι Restore.
Οπότε και το iPhone από θέμα Stable OS είναι μια πατάτα σκέτη και μισή.Άσχετα αν είναι καλά φτιαγμένο.
Επίσης το Death Grip είναι πρόβλημα.Τώρα αν μερικοί δεν θέλουν να το καταλάβουν τι να πω?
Και μερικοί λένε οτί εμένα είναι "το καλό" και δεν έχει προβλήματα.
Τι δεν έχει προβλήματα μωρέ?Πλαστικό χέρι έχεις?
ΕΛΕΟΣ.Είμαστε off όμως.

Ρε τρελλε τα τοπικ ειναι επειδη τα τσακιζουν.εγω σε 3 iPhone ενα αντικατέστησα καινούριο DOA απο εκει και περα μόνο update.

#90   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 11/09/2010 - 17:12

Ρε τρελλε τα τοπικ ειναι επειδη τα τσακιζουν.εγω σε 3 iPhone ενα αντικατέστησα καινούριο DOA απο εκει και περα μόνο update.

w/e και εγώ restore έκανα για custom ipsw μόνο.
Βέβαια να μου πεις δεν φταίει το OS όταν ο άλλος κάνει jailbreak και βάζει ότι να ναι μέσα.
Άρα ο saurik φταίει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες