Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

AppleTV (2010 model)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
234 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   zografos

zografos

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:53

Στο AppleTV η τελευταία έκδοση (με AirPlay) λέγεται 4.1 !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:56

Στο AppleTV η τελευταία έκδοση (με AirPlay) λέγεται 4.1 !!!


Η 4.2 είναι!!!! Το iOS είναι το 4.2. Το software version είναι το 4.1.

AppleTV2,1_4.2_8C150_Restore.ipsw


Και η προηγούμενη είναι η 4.1, η οποία ονομάζεται 4.0 Software version.

AppleTV2,1_4.1_8M89_Restore.ipsw

#108   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:56

ευχαριστω αυτον τον οδηγο ακολουθω αλλα με τα προβληματα που προανεφερα! Τεσπα θα το προσπαθησω ισως να φταιει το micro usb που χρησιμοποιω!!! Δεν ξερω. Τωρα για την εκδοση στην Τηλεοραση μου λεει πως εχει την 4.1 ψαχνω για update αλλα μου λεει πως ειμαι up to date! Ειδα στο iclarified που εχει στα Firmwares μια custom 4.2 και μια 4.1 οποτε δεν ξερω ισως να εχεις δικιο αλλα δεν μου κανει κατι. Εντω μεταξυ ειναι καταπληκτικα γρηγορο αθορυβο κ επειδη εχω κ αμερικανικο λογαριασμο μου δειχνει κ οτι ακριβως βλεπουν αμερικη ειναι απαιχτο. Το μονο που θελω ειναι να το σπασω τωρα για να παιξω λιγακη με τις υπολοιπες δυνατοτητες του. Αυτη τη στιγμη φτιαχνω μια νεα custom IPSW και βλεπουμε επειδη ειμαι δουλεια σε μη imac προσπαθω με το vmware μπας κ καταφερω κατι.

#109   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2010 - 12:57

ευχαριστω αυτον τον οδηγο ακολουθω αλλα με τα προβληματα που προανεφερα! Τεσπα θα το προσπαθησω ισως να φταιει το micro usb που χρησιμοποιω!!! Δεν ξερω. Τωρα για την εκδοση στην Τηλεοραση μου λεει πως εχει την 4.1 ψαχνω για update αλλα μου λεει πως ειμαι up to date! Ειδα στο iclarified που εχει στα Firmwares μια custom 4.2 και μια 4.1 οποτε δεν ξερω ισως να εχεις δικιο αλλα δεν μου κανει κατι. Εντω μεταξυ ειναι καταπληκτικα γρηγορο αθορυβο κ επειδη εχω κ αμερικανικο λογαριασμο μου δειχνει κ οτι ακριβως βλεπουν αμερικη ειναι απαιχτο. Το μονο που θελω ειναι να το σπασω τωρα για να παιξω λιγακη με τις υπολοιπες δυνατοτητες του. Αυτη τη στιγμη φτιαχνω μια νεα custom IPSW και βλεπουμε επειδη ειμαι δουλεια σε μη imac προσπαθω με το vmware μπας κ καταφερω κατι.


Μηπως χρησιμοποιεις microUSB απο κινητο Nokia? Αν ναι, θελεις drivers για να παιξει.

Δες τι software version λεει και τι iOS λεει.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 30/11/2010 - 12:58


#110   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2010 - 13:59

Μηπως χρησιμοποιεις microUSB απο κινητο Nokia? Αν ναι, θελεις drivers για να παιξει.

Δες τι software version λεει και τι iOS λεει.


ΑΥΤΟ! χρησιμοποιω

#111   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2010 - 14:01

ΑΥΤΟ! χρησιμοποιω


Οκ, τοτε. Δε θα πρεπει να εχεις προβλημα στην αναγνωριση. Υπαρχει θεματακι με τα καλωδια απο Nokia.

#112   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 15/12/2010 - 00:30

Η Apple έδωσε σήμερα σε κυκλοφορία το iOS 4.2.1 για το AppleTV (Build 8C154) με άγνωστες προς το παρόν προσθήκες ή αλλαγές .

Η προηγούμενη έκδοση λογισμικού για το AppleTV (iOS 4.2) είχε διατεθεί στις 22 Νοεμβρίου ταυτόχρονα με την διάθεση του iOS 4.2.1 στα iPhone/iPod touch και iPad. Το μπέρδεμα της ονομασίας της έκδοσης για το iOS του AppleTV ωφείλεται στο γεγονός ότι η Apple αναφέρεται στην προηγούμενη έκδοση ως "4.1" ενώ σύμφωνα με τις πρώτες αναφορές χρηστών το σημερινό update αναφέρεται ως "4.1.1" στο AppleTV.

Ελπίζουμε στις επόμενες ώρες να ξεκαθαρίσει το τοπίο, για να γνωρίζουμε όλοι μας σε ποιά έκδοση λογισμικού αναφερόμαστε...
Behind the Scenes...

#113   leonbis2000

leonbis2000

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2010 - 02:00

Μόλις το αναβάθμισα και εγώ και επιβεβαιώνω ότι στο about αναγράφει 4.1.1.

#114   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 15/12/2010 - 10:23

4.1.1 γραφει!

#115   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/12/2010 - 10:35

Μην μπερδεύεστε...

Για το Apple TV, άλλο το iOS και άλλο το Software Version. Χρησιμοποιούν διαφορετικό versioning. Έτσι έγινε και με την κυκλοφορία του iOS 4.2. Εμφανιζόταν ως Software Version 4.1. Άνω ήταν εγκατεστημένο το iOS 4.2.

Το ίδιο ισχύει και τώρα. Αν στην οθόνη του About, πατήσετε μια ακόμα φορά το Play (αν θυμάμαι καλά), εμφανίζεται η έκδοση του iOS που έχει εγκατασταθεί. Δηλαδή μετά το τελευταίο update η 4.2.1.

#116   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/12/2010 - 10:55

ετσι ακριβως την πατησα κ εγω κ δεν μπορω να κανω jb γιατι νομιζα πως ημουν στην εκδοση 4.0 κ το πηγα στην 4.1 για να το κανω αλλα δυστυχως πατωντας πανω με διπλο κλικ (εγω νομιζω ειναι απο το 'ΟΚ' κουμπι του remote και οχι απο το Play) στο About καταλαβα οτι ημουν ηδη στην iOS 4.2.

οποτε ακομα δεν κανω κανενα update μεχρι να ξεκαθαρισει το πεδιο με το τι μπορει να γινει.....

οτι πληροφοριες εχετε ενημερωστε μας γιατι ειναι ολοκληρη διαδικασια να αλλαζω ολες τις 720p movies σε mp4 για να παιζουν μεσω itunes. Ευχαριστω

#117   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/12/2010 - 11:01

ετσι ακριβως την πατησα κ εγω κ δεν μπορω να κανω jb γιατι νομιζα πως ημουν στην εκδοση 4.0 κ το πηγα στην 4.1 για να το κανω αλλα δυστυχως πατωντας πανω με διπλο κλικ (εγω νομιζω ειναι απο το 'ΟΚ' κουμπι του remote και οχι απο το Play) στο About καταλαβα οτι ημουν ηδη στην iOS 4.2.

οποτε ακομα δεν κανω κανενα update μεχρι να ξεκαθαρισει το πεδιο με το τι μπορει να γινει.....

οτι πληροφοριες εχετε ενημερωστε μας γιατι ειναι ολοκληρη διαδικασια να αλλαζω ολες τις 720p movies σε mp4 για να παιζουν μεσω itunes. Ευχαριστω


Θυμασαι που στο ειχα πει τοτε για τη version μερικα posts πριν. Που σε ρωτησα τι γραφει και οτι πρεπει να ειχες παει στην 4.2. για να μην μπορεις να κανεις Jailbreak. Και μου λεγατε οτι η τελευταια ειναι η 4.1 και οχι η 4.2...

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 15/12/2010 - 11:01


#118   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2010 - 11:03

παιδια να ρωτησω κατι ... θελω να παρω το apple tv(3ης γενιας,το μαυρο) .. υπαρχει κατι που να προσεξω ?

καποια ιδιαιτερη version κατι ?
πρεπει να περιμενω το ελληνικο αν ερθει ποτε ?

ευχαριστω προκαταβολικα

#119   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/12/2010 - 11:07

παιδια να ρωτησω κατι ... θελω να παρω το apple tv(3ης γενιας,το μαυρο) .. υπαρχει κατι που να προσεξω ?

καποια ιδιαιτερη version κατι ?
πρεπει να περιμενω το ελληνικο αν ερθει ποτε ?

ευχαριστω προκαταβολικα


1. Ειναι το 2ης γενιας.
2. Δεν υπαρχει κατι να προσεξεις. Μια εκδοση κυκλοφορει. Το λειτουργικο θα ειναι οτι εχει επανω αυτο που θα αγορασεις. Οσο πιο αργα το παρεις τοσο νεοτερο το λειτουργικο που θα εχει απο το εργοστασιο.
3. Ελλαδα δε θα ερθει επισημα. Ετσι εχουν πει τουλαχιστον. Γιατι η βασικη λειτουργια που ειναι η ενοικιαση σειρων, ταινιων δεν υποστηριζεται απο το Ελληνικο iTunes Store.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 15/12/2010 - 11:08


#120   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/12/2010 - 11:16

Το Apple TV το φαντάζομαι σαν έναν media palyer με ασύρματη σύνδεση με όλες μου τις Apple συσκευές (Mac, iPhone, iPod). Όμως, έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι, για να ενοικιάσεις ταινία ή σειρά, πρέπει να έχεις λογαριασμό στο Αμερικάνικο iTunes, σωστά;

Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει, ώστε να μην ψάχνω στο forum, τις απαντήσεις; (σίγουρα τις έχετε απαντήσει και αλλού. Αν υπάρχει και κανένα διαθέσιμο link, ακόμη καλύτερα)

Ευχαριστώ πολύ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες