Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει Τελικά η Αγορά Του iphone 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
138 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   bluescorpion

bluescorpion

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 12:02

Γεια σας σε ολους, η δικη μου γνωμη για το 4 ειναι η εξης.
1.ΔΕΝ εχω παθει πλακα με την retina οθονη.Ειχα 3g πριν το 4.Σιγουρα πριν το 3g ηταν σαν να ζουσα στην παλαιολυθικη εποχη με ολα αυτα τα διαφορα τηλεφωνα ομως το περασμα απο το 3 στο 4 εμενα προσωπικα δεν μου εδωσε τιποτα το τρομερο.
2. το 4αρι ειναι 30% πιο γρηγορο απο το παλιο 3g μου.Ε και?? Ετσι ηταν και το 3 με λειτουργικο os2 οταν το πρωτοπηρα.Ασε που κατα τη γνωμη μου και το iphone 4 με os4 πεταει αλλα με το μετα 2 χρονων os5 (λεμε τωρα) θα σερνετε.Παλι θα χριαστει να τα χωσω να παρω τηλεφωνο.
3.Για το σημα εχοντας WIND ειναι καλο.Επηρεαζεται απο το κρατημα(χωρις θηκη) αλλα δεν το επηρεαζει κατα πολυ και σε καμια περιπτωση δεν εχω χαμενες κλησεις.Αρα δεν τρεχει σπουδαιο προβλημα.
4.Το βιντεο HD και οι φωτο 5Μρ ειναι για τα μπαζα.Δεν εχουν σχεση με τα δικα μου δεδομενα σε φωτογραφικες μηχανες και βιντεοκαμερες.Δεν περημενα τιποτα παραπανω βεβαια και τελικα δεν πηρα τιποτα παραπανω απο το 4.
5.Σχεδιαστικα και κατασκευαστικα σκιζει.Δεν υπαρχει κανενα αλλο τηλεφωνο με τοσο καλη κατασκευη και αισθητικη.Τελος.
6.Και τελευταιο εχω να πω πως αν πριν ημουν χρηστης 3gs ΔΕΝ θα ειχα αλλαξει τηλεφωνο.Το 3gs ειναι πολυ καλο και απροβληματιστο .

1. μαλλον εχεις μυωπια,βρες μου ενα κινητο με τετοια αναλυση και ευκρινεια οθονης
2. το 4αρι ειναι 99% πιο γρηγορο απο το 3g σου.τα υπολοιπα που λες για os5 δε τα σχολιαζω καν.
3. συμφωνω
4. δε θα ελεγα οτι το βιντεο ειδικα ειναι για τα μπαζα.αν θες καλο βιντεο παρε αυτο εδω My link

5. κατι κανεις εδω :P
6. και εγω ημουν χρηστης 3gs και ασε με να γνωριζω.εσυ που ησουν χρηστης 3g εχεις γνωμη για το 3gs?
φιλικα παντα Παναγιωτης :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2010 - 12:13

Εγω πάλι θα συμφωνησω με κατακεφαλο.Ωραια η retina η οθονη ωραια τα υλικα κατασκευης αλλα δεν προσφερει σχεδον καμια διαφορα σε εμπειρια χρησης στην καθημερινοτητα σε σχεση με το 3gs.Εγω αν και κατοχος 3gs εξι μηνων το πηρα για την ομορφια του και για την παρτη μου αλλα σε καμια περιπτωση δε νιωθω οτι με το 3gs θα ημουν "πισω".Το 3gs ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και το 4 πολυ ακριβο.

#108   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 12:19

Εγώ ειχα γράψει οτι δεν θα αποχωριστώ το 3Gs για ένα τηλέφωνο χωρίς καμπύλες..

Το 4 δεν παιζεται απο ομορφιά.Ειναι Αντρικό τηλέφωνο.

Αν εχεις τα χρήματα παρτο.Μην χρεωθείς όμως γι'αυτο αν έχεις 3Gs

#109   giannism1

giannism1

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 05/10/2010 - 12:25

Εγω ειχα παρει το 3gs φετος τον ιουνιο κ μετα το πουλησα κ πηρα το 4,με το σημα ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,η οθονη κατα την αποψη μου δεν παιζετε ετσι απλα...Απο θεμα ταχητητας ειναι πολυ πιο γρηγορο απο το προηγοθμενο μοντελο,κ τελος οσο για την μπαταρια οσοι ειχαν 3Gs κ πηραν το 4 θα σου πουν οτι η μπαταρια κραταει σχεδον 2 μερες κ αν λεω ψεματα ας με διαψευσει καποιος.με λιγα λογια εγω εσκασα τα 780ευροπουλα αλλα ειμαι 100% ευχαριστημενος ::)

Τελευταία επεξεργασία από: giannism1, 05/10/2010 - 12:26


#110   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2010 - 12:30

Εγω ειχα παρει το 3gs φετος τον ιουνιο κ μετα το πουλησα κ πηρα το 4,με το σημα ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,η οθονη κατα την αποψη μου δεν παιζετε ετσι απλα...Απο θεμα ταχητητας ειναι πολυ πιο γρηγορο απο το προηγοθμενο μοντελο,κ τελος οσο για την μπαταρια οσοι ειχαν 3Gs κ πηραν το 4 θα σου πουν οτι η μπαταρια κραταει σχεδον 2 μερες κ αν λεω ψεματα ας με διαψευσει καποιος.με λιγα λογια εγω εσκασα τα 780ευροπουλα αλλα ειμαι 100% ευχαριστημενος ::)

θα συμφωνησω μαζι σου σε οτι λες εκτος απο το θεμα της ταχυτητας.Δεν ξερω αν η apple εχει υποχρονισει τον Α4 για να μας προσφερει την ταχυτητα "απλοχερα¨" μετα αλλα πολυ πιο γρηγορο απο το 3gs δεν το λες.Η διαφορα στην ταχυτητα βασικων εφαρμογων και πλοηγησης στο μενου ειναι προς το παρον ανεπαισθητη

#111   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 12:35

Περισσότερο διαφήμιση γίνεται με αυτό το "πρόβλημα" με το σήμα, παρά πρόβλημα είναι. Δεν έχω χάσει κλήσεις, ούτε έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο!

#112   gha

gha

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/10/2010 - 12:39

Πρώτη μέρα σήμερα με 4 και χωρίς θήκη, απάντησα σε τρεις κλήσεις (σχεδόν 4' με 5' η κάθε μία). Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής με σήμα (vodafone)...Το προτείνω ανεπιφύλακτα, οι άνθρωποι είναι χρόνια μπροστά:)

#113   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/10/2010 - 21:49

Σιγουρα οποιος εχει 3gs κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται το 4.Απο ταχυτητα το 4αρι ειναι 10% πιο γρηγορο.ε και??.Απο οθονη 30% καλητερο.ε και.ΟΛΗ η εμπειρια πλοηγησης ιδια.Εγω το πηρα γιατι το 3g μου με ΟS 4 σερνοτανε σαν φιδι.Το χαρισα λοιπον στην γυναικα μου να την αναβαθμησω απο το κλασσικο Nokia απολο τηλεφωνακι της.

#114   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 05/10/2010 - 22:12

Και εγώ είμαι εδω και 2 μέρες κάτοχος του iphone 4, παράλληλα πλέον με το 3gs, μπορώ να πώ πως όταν βλέπω την οθόνη του 3gs σε πολλές περιπτώσεις νομίζω ότι έχω μυωπία, σε σχέση με αυτήν του iphone4. Αν τα βάλεις δίπλα-διπλά θα καταλάβεις πως η οθόνη του 4 απλά δεν υπάρχει άλλη καλύτερη.
Όσον αφορά την ταχύτητα δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη γιατί το 3gs είναι jailbreak ενω το 4 όχι οπότε τα δεδομένα διαφορετικά.
Για την μπαταρία έχω την εντύπωση ότι ο χρόνος αναμονής του 4 είναι περίπου διπλάσιος απο αυτόν του 3gs αλλά ομοίως το jailbreake πρέπει να παίζει ρόλο.
Τέλος όσον αφορά την αισθητική, πιστεύω πως είναι πανέμορφο το 4, όχι ότι ήταν άσχημο το 3gs απλά μου δίνει την εντύπωση ότι δεν είναι ανθεκτικό όσο το 3gs, φοβάμαι πως άμα παίσει θα σκορπίσει.

#115   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/10/2010 - 22:21

Συμφωνω με το φιλο tsitadim σε οτι αφορα το jb και το design. Παντως για τη μπαταρια εχω την εντυπωση οτι το OS4 ξοδευει περισσοτερη μπαταρια απο το 3,0.Ας με διαψευσει καποιος.Παλαιοτερα εκανα 2 φορες jb το 3g μου με θυσια στην ταχυτητα και στην μπαταρια,σαν καποια πραγματα να τρεχουν συνεχεια στην συσκευη χωρις να το καταλαβαινεις.Ενταξει ειμαι αντιθετος με το jb αλλα με ενδιαφερει πολυ το ολο πραγμα και διαβαζω συνεχεια για αυτο.Το jb ειναι διασκεδαστικο!!!

#116   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 05/10/2010 - 22:41

Χώρις βέβαια να αντικρούσω κάποια άποψη συμφορουμίτη, συζήτηση κάνουμε, δεν μπορώ να πιστέψω κάποιον που λέει πως πήγε απο 3GS σε 4 και δεν είδε διαφορά στην οθόνη ή στην κάμερα. 4πλάσια pixel, στις ίδιες ίντσες!! Αν το κοιτάω από το πλάι μπορώ και διακρίνω τέλεια τι φαίνεται στο άλλο άκρο της οθόνης! Πως γίνεται να μην φαίνεται η διαφορά? Ταχύτητα? Ακόμα και στο swipe, sto scroll νιώθω διαφορά( χρήστης όλων των iPhone). Σχεδιαστικά νομίζω είναι περιττό να προβώ σε σχόλια αφού το ωραίο είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η σχεδίαση του. Φωτογραφική μηχανή ή κάμερα? Φωτογραφίες που έχω τραβήξει εγώ από το τηλέφωνο, στην Τζία. δείτε εδώ

Τελευταία επεξεργασία από: JP335i, 05/10/2010 - 22:51


#117   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/10/2010 - 22:51

Το iPhone 4 είναι η ίδια η αιχμή της τεχνολογίας στον κόσμο των smartphones.
Ότι καλύτερο μπορεί να προσφέρει σε ιδιαίτερα μαζικό εμπορικό (σημαντικό) στάδιο μια εταιρεία τεχνολογίας.
Μια συσκευή που στην φάση που διανύει μπορείς να πεις ότι έχει ωριμάσει.
Για εμένα προσωπικά δεν υπάρχει εναλλακτική αυτή την στιγμή στην αγορά.
Το μόνο μελανό σημείο ίσως ….η τιμή.

#118   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 05/10/2010 - 22:52

Χώρις βέβαια να αντικρούσω κάποια άποψη συμφορουμίτη, συζήτηση κάνουμε, δεν μπορώ να πιστέψω κάποιον που λέει πως πήγε απο 3GS σε 4 και δεν είδε διαφορά στην οθόνη ή στην κάμερα. 4πλάσια pixel, στις ίδιες ίντσες!! Αν το κοιτάω από το πλάι μπορώ και διακρίνω τέλεια τι φαίνεται στο άλλο άκρο της οθόνης! Πως γίνεται να μην φαίνεται η διαφορά? Ταχύτητα? Ακόμα και στο swipe, sto scroll νιώθω διαφορά( χρήστης όλων των iPhone). Σχεδιαστικά νομίζω είναι περιττό να προβώ σε σχόλια αφού το ωραίο είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η σχεδίαση του. Φωτογραφική μηχανή ή κάμερα? Φωτογραφίες που έχω τραβήξει εγώ από το τηλέφωνο, στην Τζία. δείτε εδώ



Δεν ξέρω για ποιό λόγο μόνο αυτή ανέβηκε.

#119   anetos

anetos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/10/2010 - 23:40

καταρχας επειδη διαβασα κατι ποστ τοθ στιλ...ε σιγα εχει μια οθονη ρετινα εχει μια καμερα 5 mpx εχει το ενα εχει το αλλο..σεβαστη η γνωμη του καθενος αλλα αμα δεν σε νοιαζει η οθονη τα 5 mpx ι διπλη καμερα το facetime το δευτερο μικροφωνο και αλλα πολλα που τα ξερετε... καλα κανετε τοτε και μενετε με το 3gs σας!!ωραιο τηλεφωνο αλλα σας παρακαλω μην λετε οτι δεν βλεπετε διαφορες..ειδικα στην οθονη γιατι θα ανυσυχισο για ορισμενους απο εσας:)
2)καπου διαβασα οτι η μπαταρια κραταει 2 μερες του 4 εμενα προσωπικα μου κραταει τοσο οταν εxw 10 ωρες usage..αν το δουλεψω νορμαλ πεζω το λιγοτερο 3 μερες....
3)το σημα ειναι ορατο το προβλημα αλλα με την 4.0 εκδοση στρωνει αρκετα το προβλημα του σηματος
4)συζηταμε για το iphone 4 και αυτο σημαινει οτι ειπαρχουν καποιοι που δεν ειχαν ποτε iphone και σκευτονται να το παρουν..ε λοιπον σε αυτους εγω προτινο να το παρουν σαν πολλη παλιος χρηστης μηλοτηλεφονου!!!αυτο λοιπον συνεπαγεται οτι οσοι εχετε 3g kai 3gs ειναι δικαιωμα σας να μην το παρετε...η να το παρετε!!απο κει και περα πιστευο οτι πρεπει να εξεταζουμε την συσκευει ως αυτονομη και οχι ως συγκριση με τα παλια μηλοτηλεφωνα....αν και για μενα ειναι οτι
καλυτερο εχει φτιαξει η aple μεχρι τωρα!!!!!!
5)κατι τελευταιο η μεγαλη λεπτομερεια της οθονης που μου κανει εντυπωση ειναι στο εικονιδιο ρυθμισεις...που αμα το παρατηρισετε καλα βλεπετε τρομερη λεπτομερεια...!!!

και κατι τελευταιο για τα νεα παιδια..επειδη ολα τα πραματα εχουν τα θετικα και αρνητικα τους..το iphone για μενα εχει 3 αρνητικα..
1)το κολημα τους με την πειρατια(ringtones κτλ)ανεκαθεν υπηρχε αυτο!!
2)το μικρο προβλημα της κεραιας στο 4αρι
3)η εφαρμογες στο αpp store που πρεπει να πληρωνεις!!!(τοσα λεφτα δινουμε θα μπορουσα να προσφερει πιο πολλα free χωρις ενοειτε j/B)

τελος θελω να πω οτι δεν θελω να προσβαλω κανεναν απλα λεω την γνωμη πανω σε αυτα που διαβαζω..

#120   mailo

mailo

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:00

θα συμφωνησω σχεδον με ολα οσα ανεφερθηκαν παραπάνω ως προς τα καλα του 4.μια ερωτηση μονο σχετικα με τη μπαταρια...
πως γινεται και εχέτε τέτοιες τρελες αποδόσεις στη μπαταρια του 4 ειλικρινα δεν το καταλαβαίνω.αποκορύφωμα όλων αυτο που μόλις έγραψε ο φίλος anetos παραπάνω.προσωπικά η δική μου μπαταρία κρατάει max 2 μέρες με χρηση περίπου 5 ωρών και μαλιστα οι 4 στις 5 ειναι κλησεις ομιλίας.wifi 3g απενεργοποιημένα εφαρμογες κλειστές κτλ κτλ...για μενα η μπαταρια του είναι ψιλοαπογοήτευση...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες