Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αξίζει Τελικά η Αγορά Του iphone 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
138 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   anetos

anetos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:06

φιλε δεν εχω λογο να σου πω ψεματα..το μονο που εχω να σου πω ειναι τα εξεις:
εχω κλειστω το 3g
και την φοτεινοτητα αuto

τωρα θα σε συμβουλευα αν εχεις κανει σωστη αρχικη φορτιση(δηλαδη 8 ωρες ρευμα πρωτη φορτιση)οταν μπενεις στις εφαρμογες σου πχ facebook msn skype να κανεις Log out και οχι να βγενεις με home button γιατι παραμενουν ανοιχτες και τρωνε παρα πολλη μπαταρια...επεισης κοιτα το και στης ριθμησεις γιατι καποια προγραματα εχουν ενεργοποιηση και απενεργοποιηση απο εκει για Log out...!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   anetos

anetos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:09

και για του λογου το αλληθες τωρα που μιλαμε εχω 8misi ωρες usage
2 μερες και 10 ωρες αναμονη και η μπαταρια μου ειναι 20 %...

#123   kornsep

kornsep

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Corey8

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:10

παιδια μου φενεται ή η οθονη του 4 ειναι λιγο πιο "στενή" απο του 3g & 3gs ... δεν ξερω ετσι μου φενετε εμενα εαν και ξερω οτι εχουν την ιδια "διαγωνιο"

#124   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:15

Εγώ τι φόρτωσα Σάββατο βράδυ και έχω σήμερα 62%

#125   anetos

anetos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:18

παιδια μου φενεται ή η οθονη του 4 ειναι λιγο πιο "στενή" απο του 3g & 3gs ... δεν ξερω ετσι μου φενετε εμενα εαν και ξερω οτι εχουν την ιδια "διαγωνιο"

oxi φιλε μου..η οθονη του iphone 3gs and 3g ειναι 1 cm μικροτερη απο του 4..δηλ του 3gs ειναι 8.9 και του 4 9.0 cm...

#126   mailo

mailo

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:18

φιλε δεν εχω λογο να σου πω ψεματα..το μονο που εχω να σου πω ειναι τα εξεις:
εχω κλειστω το 3g
και την φοτεινοτητα αuto

τωρα θα σε συμβουλευα αν εχεις κανει σωστη αρχικη φορτιση(δηλαδη 8 ωρες ρευμα πρωτη φορτιση)οταν μπενεις στις εφαρμογες σου πχ facebook msn skype να κανεις Log out και οχι να βγενεις με home button γιατι παραμενουν ανοιχτες και τρωνε παρα πολλη μπαταρια...επεισης κοιτα το και στης ριθμησεις γιατι καποια προγραματα εχουν ενεργοποιηση και απενεργοποιηση απο εκει για Log out...!!


δεν εχω κανενα λόγω να θεωρησω οτι μου λες ψεματα και χαίρομαι ειλικρινα που εισαι μαλλον απο του τυχερους με τη μπαταρια.ολα αυτα που μου λες να κανω τα εχω ηδη κανει και τα γνωριζω καλα.το προβλημα δεν λυθηκε απλα παραμενει το ιδιο οπωσ ανεφερα πριν.οσον αφορα την αρχικη φορτιση των 8 ορων που μου λες πρεπει να σου πω οτι εισαι ο πρωτος που το ανεφερεις.τοσο η voda οσο και η ιδια η apple στο αμερικα που επικοινωνησα μαζι τους δεν ανεφεραν τππτ για 8ωρη φορτιση.Αυτο μου είπαν συναιβεναι στο παρελθον με τις παλιου τυπου μπαταριες.τωρα απλα ακόμη και στη 1η φορτιση φορτίζεις μεχρι το 100% και that was it..

#127   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:22

Ναι αξιζει αλλα κανενας δεν αναφερε εκτος μπαταριας ram επεξεργαστη κτλ τις σπουδαιες ανβαθμισεις που ειχαμε και στα firmware.καποτε παρακαλουσαμε για το αυτονοητο ελληνικο πληκτρολογιο.Με το λογισμικο που εδωσαν με το hardware ναι το iphone αξιζε απο την 3.0 εκδοση και μετα ανεξαρτητως 3g η 3gs η 4 ηταν ενα βημα μπροστα με τις ελλειψεις(πχ bluetooth η multitasking το οποιο αργησε αρκετα χρονια)αλλα συναμα με την απλοτητα του λογισμικου του και κυριως την δυνατοτητα του,πως οτι και να γινει και να κολλησει στη χειροτερη περιπτωση να επιστρεφεις με ενα restore.

#128   anetos

anetos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:22

δεν εχω κανενα λόγω να θεωρησω οτι μου λες ψεματα και χαίρομαι ειλικρινα που εισαι μαλλον απο του τυχερους με τη μπαταρια.ολα αυτα που μου λες να κανω τα εχω ηδη κανει και τα γνωριζω καλα.το προβλημα δεν λυθηκε απλα παραμενει το ιδιο οπωσ ανεφερα πριν.οσον αφορα την αρχικη φορτιση των 8 ορων που μου λες πρεπει να σου πω οτι εισαι ο πρωτος που το ανεφερεις.τοσο η voda οσο και η ιδια η apple στο αμερικα που επικοινωνησα μαζι τους δεν ανεφεραν τππτ για 8ωρη φορτιση.Αυτο μου είπαν συναιβεναι στο παρελθον με τις παλιου τυπου μπαταριες.τωρα απλα ακόμη και στη 1η φορτιση φορτίζεις μεχρι το 100% και that was it..

η αρχικη φορτιση φιλε μου ισχυει και δεν εχει να κανει με την aple απλα επειδη εχω μιλησει με ηλεκτρονικους η μπαταρα λιθιου εχει τρια χαρακτιριστικα..:
1)καλη πρωτη φορτιση
2)1 φορα το μηνα την αφηνεις να αποφορτιζει
και 3)ποτε μα ποτε δεν διακοπτης μια φορτισει γιατι μειονεις την ζωη της μπαταριας!!και ειδικα στο iphone που εχει ταχυφορτιστει...

#129   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:24

και έμενα μου είπαν η πρώτη φόρτιση να είναι 8 ώρες στο app store

#130   mailo

mailo

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:33

η αρχικη φορτιση φιλε μου ισχυει και δεν εχει να κανει με την aple απλα επειδη εχω μιλησει με ηλεκτρονικους η μπαταρα λιθιου εχει τρια χαρακτιριστικα..:
1)καλη πρωτη φορτιση
2)1 φορα το μηνα την αφηνεις να αποφορτιζει
και 3)ποτε μα ποτε δεν διακοπτης μια φορτισει γιατι μειονεις την ζωη της μπαταριας!!και ειδικα στο iphone που εχει ταχυφορτιστει...

αρα ουσιαστικά αν εξαιρεσω τη voda που μπορεί να λεει και μ...ιες και όλοι ξερουμε οτι το κάνει συχνά αυτο που μου λες είναι οτι η κατασκευαστρια εταιρεία δεν ξέρει πως πρέπέι να γίνει η πρωτη φορτιση της μπαταριας....μου ακουγεται καπως αλλα δεν θα αμφισβητησω αυτα που μου λες γιατι εσυ εχεις και χειροπιαστες αποδείξεις απο τη χρήση του τηλ σου.
οπως και να χει εγω το παιχνιδι με τη μπαταρια το χασα οποτε δεν νομιζω οτι μπορω να κανω τωρα πια κατι γι αυτο....παρα μονο να ζηλευω (με τη καλη εννοια ) όλους εσας.

#131   anetos

anetos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:40

αρα ουσιαστικά αν εξαιρεσω τη voda που μπορεί να λεει και μ...ιες και όλοι ξερουμε οτι το κάνει συχνά αυτο που μου λες είναι οτι η κατασκευαστρια εταιρεία δεν ξέρει πως πρέπέι να γίνει η πρωτη φορτιση της μπαταριας....μου ακουγεται καπως αλλα δεν θα αμφισβητησω αυτα που μου λες γιατι εσυ εχεις και χειροπιαστες αποδείξεις απο τη χρήση του τηλ σου.
οπως και να χει εγω το παιχνιδι με τη μπαταρια το χασα οποτε δεν νομιζω οτι μπορω να κανω τωρα πια κατι γι αυτο....παρα μονο να ζηλευω (με τη καλη εννοια ) όλους εσας.

χμμ ξερεις ειχα μια σκεψη...μπορεις αν θες να το πας απο κει που το πηρες και να τους πεις οτι η μπαταρια κραταει λιγο συμφωνα παντα με τα χαρακτιριστικα που δινει η αpple..εκεινη θα το τσεκαρουν και πιστευο να τα καταφερεις να στην αλλαξουν(ειναι λιγο δυσκολο να το δεχτουν αλλα δεν εχεις να χασεις κατι..)αν φωναξεις και λιγο....:)και για να μην σου λενε και ιστοριες...η aple αυτα υποσχεται για τα iphone τις...http://blogs.techrepublic.com.com/hiner/?p=4953

#132   mailo

mailo

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:45

χμμ ξερεις ειχα μια σκεψη...μπορεις αν θες να το πας απο κει που το πηρες και να τους πεις οτι η μπαταρια κραταει λιγο συμφωνα παντα με τα χαρακτιριστικα που δινει η αpple..εκεινη θα το τσεκαρουν και πιστευο να τα καταφερεις να στην αλλαξουν(ειναι λιγο δυσκολο να το δεχτουν αλλα δεν εχεις να χασεις κατι..)αν φωναξεις και λιγο....:)και για να μην σου λενε και ιστοριες...η aple αυτα υποσχεται για τα iphone τις...http://blogs.techrepublic.com.com/hiner/?p=4953

thanks για τη συμβουλη φιλε μου αλλα το τηλ το πηρα απο τα κεντρικα της voda Με ηλεκτονικη παραγγελια.τωρα αν μπλέξεις με το service τους αστα να πανε...ουτε να το σκεφτομαι δε θελω.απ την αλλη γνωρίζω ετσι τουλαχιστον μου εχουν πει οτι το service της voda δεν ανοίγει και δεν επισκευαζει το εν λογω τηλ οποτε πρεπει μαλλον να πάει εξω κανα μηνα κτλ κτλ.μαλλον μλπεξιμο μεγαλο και ταλαιπωρια....anyway thnaks και παλι.θα δω τι θα κανω τελικα

#133   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 06/10/2010 - 00:59

Και πως γινεται ρε παιδια που λετε ποτε να μην το βγαζουμε απο την πριζα πριν φορτισει εντελως?
Αν το συνδεσουμε στο λαπτοπ για να περασουμε πχ 3 τραγουδια και ενα βιντεακι , οση ωρα ειναι στο λαπτοπ συνδεμενο για να κανουμε sync με itunes δεν φορτιζει κι ολας? Τοτε τι πρεπει να κανουμε? καθε φορα που θελουμε να περασουμε κατι πρεπει και να το αφηνουμε να φορτισει εντελως?

Γινετε να συδεθει σε λαπτοπ χωρις να φορτιζει ??? :(
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#134   kornsep

kornsep

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Corey8

Δημοσίευση 06/10/2010 - 07:44

εγω παιδια αγορασα ενα 32αρι προχθες και οπως ηταν λογικο η μπαταρια τελειωσε μεσα σε 28 ωρες περιπου αφου δεν το αφησα καθολου απο τα χερια μου , εαν και δεν ηταν full φορτισμενο οταν το εβγαλα απο το κουτι του ,το αφησα να τελειωσει η μπαταρια εντελως και να σβησει και μετα το φορτισα για 4 ωρες περιπου, δλδ με το που εφτασε στο 100% η φορτιση το αποσυνδεσα και αρχισα να το "χαζευω" και παλι , βασικα δεν μου ειπαν τπτ απο το καταστημα που το αγορασα για την πρωτη φορτιση

#135   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/10/2010 - 08:26

Καλα το τι διαβαζω εδω μεσα δν λεγεται...τι στενες οθονες,τι ''σιγα την διαφορα απο το 3g'',και φυσικα το κλασικο ''πολυς λογος για το τπτ το δικο μου 4ρι εχει τελειο σημα αρα δν υπαρχει θεμα''.Σαν να λεει μια μανα το παιδι μου ειναι αρρωστο,και η αλλη να απανταει εμενα παντως ειναι μια χαρα,αρα μπορει και το δικο σου να μην ειναι αρρωστο...χαχαχαχα,ΕΛΕΟΣ.Ο αλλος τολμησε και ειπε πως το 3g ειναι αργο αλλα και το 4ρι αργο θα ειναι στο μελλον.Ιδεα δν εχουν οι μισοι για τον επεξεργαστη,για την RAM και γενικα για να μαθαινουμε και τιποτα ας ψαξουν τις διαφορες του 4 με τα 3gs και 3g,και μετα να βγουνε και να μιλησουν.το κινητο ειναι αψογο,ταχυτατατο,στολιδι,κοσμημα...ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ.απλα και ομορφα

Τελευταία επεξεργασία από: steved, 06/10/2010 - 08:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες