Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

2 νέα iPhones και μία μυστηριώδης συσκευή εμφανίζονται μέσα στο AppleTV firmware!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 20:22

αν το κανει αυτο η apple να βγαλει καινουρια συσκευη θα τους κανω μηνυση για το 4αρι...και απο οτι βλεπω και παρα πολλυς ακομα κοσμος..


και ο λογος που θα τους κανεις εσυ και πολυς κοσμος μηνυση;

και κρατατε μικρο καλαθι στο τι πιστευει ο καθενας για την apple γιατι μπορει να μην τις κοβει απο κεραιες αλλα σε κατι τετοια ειναι μανουλα... ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:08

Οι εφαρμογες του android ειναι απιστευτες αλλα ακομη εχουν πληρη εφαργμοφη μονο στις ΗΠΑ. Ειχα το HTC magic εκει εβγαζα φωτο ενα εστιατοριο η ακομη και το empire state και ειχα κατευθειαν αντιστοιχα sites με rating εστιατοριου και την ιστορια τοθ ESB... το search τησ google και οτι αυτο συνεπαγεται ειναι χρονια μπροστα... απλα η google δεν εχει ακομη account στην ευρωπη...Επισης η λογικη της free υπερεσιας φαινεται να λειτουργει πολυ καλα για την google.

Πηρα το iphone 4 με πληρη επιγνωση του οτι το itunes( χωρις jb δεν εχω file manager...) και η λογικη της apple θα με νευριασει, επειδη θεωρω πως ειναι μακραν η κορυφαια συσκευη και ειναι ενα gadget-entertainment center... σαν εργαλειο δουλειας το android ειναι κορυφαιο απλοποιει τα παντα βλ. file manager ευκολη λειτουργια σαν stickaki κλπ...

Οποτε ειναι κριμα να κρινουμε δογματικα καποια πραγματα χωρις να τα δοκιμασουμε.

+1

#48   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:17

Και τί γίνεται ρε μάγκες άμα τελικά βγάλει καινούριο iphone η apple;;; Θα τρέξουμε όλοι οι πορωμένοι να το πάρουμε από την πρώτη μνμα της κυκλοφορίας του;

#49   anetos

anetos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:22

ο λογος θα ειναι ελατωματικο προιον.....!!το οποιο θα απαιτησω να φτιαχτει!!η να μου το αντικαταστησει!!

#50   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:22

Πολύ σύντομα , και οχι τον "ιουνη" , "ιουλιο".

Εγω ξεκινησα με το ipod touch 1g και μετα πηγα στο iphone 3g στα τοσα χρονια λοιπον ποτε μα ποτε η apple δεν βιαστηκε να αναβαθμισει μοντελο και το ιδιο ισχυει και στα mac της αλλα anyway..θεωρεις δηλαδη οτι το ετησιο συνεδριο που γινεται καλοκαιρι παραδοσιακα θα παει πχ Χριστουγεννα;

#51   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:37

Πάντως θα χάσουν μεγάλο μέρος των πωλήσεών τους αν βγάλουν κάτι καινούριο...

#52   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:43

Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει μοντέλο αλλά θα υπάρξει κατά την γνώμη μου κάποια αλλαγή εσωτερικά γιαυτό και έχουν μαζέψει όλα τα τηλέφωνα από την αγορά τουλάχιστον από την cosmote και θα φέρουν καινούργια από τον άλλο μήνα. Και η Apple είναι καλυμένη νομικά γιατί πολύ απλά είπε όποιος θεωρεί ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο του να το γυρίσει πίσω μέχρι 30/09 όποιος το κρατήσει μετά από αυτή την ημερομηνία αποδέχεται ότι το τηλέφωνο του δουλεύει άψογα άρα δεν υπάρχει λόγος να πάρει καινούργιο...

#53   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:45

Εγω ξεκινησα με το ipod touch 1g και μετα πηγα στο iphone 3g στα τοσα χρονια λοιπον ποτε μα ποτε η apple δεν βιαστηκε να αναβαθμισει μοντελο και το ιδιο ισχυει και στα mac της αλλα anyway..θεωρεις δηλαδη οτι το ετησιο συνεδριο που γινεται καλοκαιρι παραδοσιακα θα παει πχ Χριστουγεννα;

Κανένας δεν ξέρει.
Μόνο μην σκάσει κανένα iBIGOPHONE like galaxy tab και παίρνει και τηλέφωνα.

#54   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 00:31

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο είστε ορισμένοι τόσο κάθετοι στο ενδεχόμενο νέας συσκευής iPhone... Το ότι μας χαλάει ξαφνικά να έχουμε παλιά έκδοση, δεν πάει να πει ότι η Apple δεν έχει το δικαίωμα να δώσει στην παραγωγή νέα έκδοση. Τι δηλαδή, επειδή κάποιοι αγόρασαν το 4 σημαίνει ότι η εταιρία είναι υποχρεωμένη να μην κάνει κίνηση για ένα χρόνο; Αφού και πάλι όλοι θα τρέξουν να το αγοράσουν... Ή μήπως έχω άδικο...;;;

#55   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/09/2010 - 08:29

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο είστε ορισμένοι τόσο κάθετοι στο ενδεχόμενο νέας συσκευής iPhone... Το ότι μας χαλάει ξαφνικά να έχουμε παλιά έκδοση, δεν πάει να πει ότι η Apple δεν έχει το δικαίωμα να δώσει στην παραγωγή νέα έκδοση. Τι δηλαδή, επειδή κάποιοι αγόρασαν το 4 σημαίνει ότι η εταιρία είναι υποχρεωμένη να μην κάνει κίνηση για ένα χρόνο; Αφού και πάλι όλοι θα τρέξουν να το αγοράσουν... Ή μήπως έχω άδικο...;;;


Σωστος...και το τι νομιζει ο καθενας για το αν θα βγει καινουριο ή οχι, αναβαθμισμενο hardware, αλλη συσκευη απο το μηδεν ή οτιδηποτε αλλο, ολα αυτα που γραφοντε εδω μεσα, ειναι προσωπικες γνωμες του καθενος, εικασιες και μαντεψιες (παντα σεβαστες φυσικα)! Οποτε, το μονο που σιγουρα ισχυει ειναι οτι η apple θα κανει αυτο που γουσταρει, κι εμεις (οποιοι εμεις τελοσπαντων), θα ακολουθησουμε τυφλα, σαν καλα παιδακια! :lol:

(και οτι αναβαθμιζει οποτε γουσταρει, εγω πηρα το macbook και μετα απο 4 μηνες αναβαθμισε την μνημη, την ram και την καρτα γραφικων. Οποτε... ;) )

#56   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2010 - 08:34

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο είστε ορισμένοι τόσο κάθετοι στο ενδεχόμενο νέας συσκευής iPhone... Το ότι μας χαλάει ξαφνικά να έχουμε παλιά έκδοση, δεν πάει να πει ότι η Apple δεν έχει το δικαίωμα να δώσει στην παραγωγή νέα έκδοση. Τι δηλαδή, επειδή κάποιοι αγόρασαν το 4 σημαίνει ότι η εταιρία είναι υποχρεωμένη να μην κάνει κίνηση για ένα χρόνο; Αφού και πάλι όλοι θα τρέξουν να το αγοράσουν... Ή μήπως έχω άδικο...;;;


Αλλο ένα χρόνο που είναι λογικό και άλλο ένα μηνά....

#57   evripidis90

evripidis90

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/09/2010 - 08:44

Καλημέρα παιδιά...
Η Κίνα (που αναπτύσεται σαν μία από τις μεγαλύτερες αγορές της Apple) σχεδόν μόλις πήρε το iPhone4 (περίεργο μου φαίνεται που το πήραμε πρώτοι εμείς).Αν πει και βγάλει μία ανανεωμένη συσκευή θα δυσαρεστήσει πολύ τους πελάτες της καθώς μόλις μέσα σε λίγους μήνες η αξία της συσκευής τους θα έχει πέσει κατακόρυφα με την έλευση του νέου μοντέλου.
Μου φαίνεται λίγο κάπως να πάρει τέτοιο ρίσκο η εταιρία,που στο κάτω κάτω και ελλατωματικό να είναι το προιόν της,πουλάει εκατομμύρια κομμάτια καθημερινά...

Και όσο που κάτι που διάβασα πως η cosmote έχει και καλά αδειάσει και δεν φέρνει νέα 4άρια για να πάρει τις καινούριες συσκευές,λέτε να είναι τόσο ξύπνιοι την κοτέ και να το έκαναν αυτό,ενώ όλοι οι άλλοι πάροχοι ανά τον κόσμο να φέρνουν και να πουλάνε συνέχεια?

#58   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2010 - 09:17

Η γνώμη μου είναι ότι δε θα βγάλει νέο μοντέλο.Βέβαια μην έχοντας το πάθος για τα iphone αφού τον Ιούνιο πήρα το πρώτο 3gs και τώρα το 4αρι θα πω ξανά ότι αν ανακοινώσει νέο μοντέλο σε λιγότερο από 6 μήνες από την κυκλοφορία του 4 στην Αμερική,1-2 μήνες Ευρώπη και ούτε 1 μήνα Κίνα, μόνο φερέγγυα δεν θα αποδειχτεί.Επιπλέον σκεφτείτε πόσες εταιρείες έχουν ήδη αγοράσει iphone4 για χονδρική προώθηση.Σε αυτές τί θα πεί;Πάμε για άλλα και αυτο σας το πιστώνω.Μιλάμε για χιλιάδες κομμάτια.Επιπλέον στην Αμερική υπάρχουν ενώσεις καταναλωτών που κάνουν δουλειά.Οι αγωγές θα πάνε σύννεφο και πιστέψτε με δε μπορεί να ισχυριστεί ότι σας έδωσα τη δυνατότητα αλλαγής και δεν κάνατε τίποτα άρα δεν υπάρχει πρόβλημα...

Τελικά όμως, αν βγει εμένα θα με χάσει γιατί δεν έχω συνηθίσει να προσκυνάω.Θα πουλήσω και γειά σου Apple.Αυτό όμως που με ενοχλεί είναι οτι μερικοί εδώ μέσα χαίρονται με την υποψία νέου Iphone και ούτε καν έχουν το τωρινό.Χαίρονται λοιπόν που κάποιοι που το πήραμε την "πατήσαμε" ή θα την έχουμε "πατήσει" εαν βγει νέο.Δεν ξέρω αν είναι από κόμπλεξ,ζήλεια ή απλά αγνό ενδιαφέρον για την προοπτική ύπαρξης μιας νέας συσκευής χωρίς προβλήματα όσο αυτό είναι εφικτό.Υπάρχουν βέβαια και οι σκεπτικιστές που δεν το πήραν από επιλογή,περιμένοντας να δουν τί θα γίνει με όσα προβλήματα παρουσιάζει.Το ίδιο πάντως με ενοχλούν και αυτοί που σαν πιστοί στρατιώτες λένε "αν βγει νέο θα το πάρουμε", άκριτα και ακαταλόγιστα καταναλωτικοί.

Εγώ πάντως όντας κάτοχος ενός άψογου Iphone4 32GB σας λέω ότι χαίρομαι - απολαμβάνω τη χρήση του και ότι τόσο αυτό το τόπικ όσο και αυτό του jailbreak της 4.1 κινούνται μεταξύ πραγματικότητας και μυθοπλασίας και προσωπικά έχουν αρχίσει να με κουραζουν και να με αγχώνουν...Είστε ελεύθεροι να συμφωνήσετε ή να διαφωνήσετε αλλά δε θα ήθελα να μπούμε στη διαδικασία περαιτέρω ανάλυσης αφού σκόπος του μεγάλου μου ποστ (συγνώμη) ήταν απλά η κατάθεση μιας άποψης.Πάντα φιλικά.

#59   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/09/2010 - 09:42

Η γνώμη μου είναι ότι δε θα βγάλει νέο μοντέλο.Βέβαια μην έχοντας το πάθος για τα iphone αφού τον Ιούνιο πήρα το πρώτο 3gs και τώρα το 4αρι θα πω ξανά ότι αν ανακοινώσει νέο μοντέλο σε λιγότερο από 6 μήνες από την κυκλοφορία του 4 στην Αμερική,1-2 μήνες Ευρώπη και ούτε 1 μήνα Κίνα, μόνο φερέγγυα δεν θα αποδειχτεί.Επιπλέον σκεφτείτε πόσες εταιρείες έχουν ήδη αγοράσει iphone4 για χονδρική προώθηση.Σε αυτές τί θα πεί;Πάμε για άλλα και αυτο σας το πιστώνω.Μιλάμε για χιλιάδες κομμάτια.Επιπλέον στην Αμερική υπάρχουν ενώσεις καταναλωτών που κάνουν δουλειά.Οι αγωγές θα πάνε σύννεφο και πιστέψτε με δε μπορεί να ισχυριστεί ότι σας έδωσα τη δυνατότητα αλλαγής και δεν κάνατε τίποτα άρα δεν υπάρχει πρόβλημα...

Τελικά όμως, αν βγει εμένα θα με χάσει γιατί δεν έχω συνηθίσει να προσκυνάω.Θα πουλήσω και γειά σου Apple.Αυτό όμως που με ενοχλεί είναι οτι μερικοί εδώ μέσα χαίρονται με την υποψία νέου Iphone και ούτε καν έχουν το τωρινό.Χαίρονται λοιπόν που κάποιοι που το πήραμε την "πατήσαμε" ή θα την έχουμε "πατήσει" εαν βγει νέο.Δεν ξέρω αν είναι από κόμπλεξ,ζήλεια ή απλά αγνό ενδιαφέρον για την προοπτική ύπαρξης μιας νέας συσκευής χωρίς προβλήματα όσο αυτό είναι εφικτό.Υπάρχουν βέβαια και οι σκεπτικιστές που δεν το πήραν από επιλογή,περιμένοντας να δουν τί θα γίνει με όσα προβλήματα παρουσιάζει.Το ίδιο πάντως με ενοχλούν και αυτοί που σαν πιστοί στρατιώτες λένε "αν βγει νέο θα το πάρουμε", άκριτα και ακαταλόγιστα καταναλωτικοί.

Εγώ πάντως όντας κάτοχος ενός άψογου Iphone4 32GB σας λέω ότι χαίρομαι - απολαμβάνω τη χρήση του και ότι τόσο αυτό το τόπικ όσο και αυτό του jailbreak της 4.1 κινούνται μεταξύ πραγματικότητας και μυθοπλασίας και προσωπικά έχουν αρχίσει να με κουραζουν και να με αγχώνουν...Είστε ελεύθεροι να συμφωνήσετε ή να διαφωνήσετε αλλά δε θα ήθελα να μπούμε στη διαδικασία περαιτέρω ανάλυσης αφού σκόπος του μεγάλου μου ποστ (συγνώμη) ήταν απλά η κατάθεση μιας άποψης.Πάντα φιλικά.


+1 ;)

#60   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/09/2010 - 09:59

Η γνώμη μου είναι ότι δε θα βγάλει νέο μοντέλο.

Θα βγάλει, και αυτό είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο είναι παλιά είδηση & δεν έχει να κάνει με το death grip. Θα το βγάλει για την Verison και το UMTS δίκτυό της. Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι θα το βγάλει χωρίς κάποιο fix για το death grip ε τότε τι να πω... Και τι δηλαδή δεν θα εφαρμόσει αυτό το fix και στα GSM? Απλά δεν πρόκειται να το φωνάξει, ούτε να το διαφημίσει, και ούτε πρόκειται να είναι ορατό. Ούτως ή άλλως η επίσημη θέση της apple είναι ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, και αν υπάρχει είναι περιορισμένο στο 0,5% και το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα smartphones, κτλ..

Αυτό όμως που με ενοχλεί είναι οτι μερικοί εδώ μέσα χαίρονται με την υποψία νέου Iphone

Ναι, χαίρομαι με την υποψία, όχι γιατί εσύ την "πάτησες" αλλά γιατί επιβεβαιώνεται η κρίση μου να μην τρέξω να πάρω κάτι πού εν γνώσει μου έχει σοβαρό σχεδιαστικό πρόβλημα σε μια από τις βασικές του λειτουργίες. Παρ' όλο που έχω πιστωμένη την επιδότησή μου (310€) στο πλαίσιο, και παρ' όλο που έχω iPhone από την εποχή του 2G με turbo SIM και δεν μπορώ να διανοηθώ να έχω άλλο κινητό ποτέ ξανά...

Εγώ πάντως όντας κάτοχος ενός άψογου Iphone4 32GB σας λέω ότι χαίρομαι - απολαμβάνω τη χρήση του

Χαίρομαι πραγματικά που (με τα δικά σου κριτήρια) δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το iPhone σου. Γιατί αυτό μετράει πραγματικά στην τελική.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 29/09/2010 - 10:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες