Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

2 νέα iPhones και μία μυστηριώδης συσκευή εμφανίζονται μέσα στο AppleTV firmware!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   maca

maca

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:imacaros

Δημοσίευση 29/09/2010 - 10:15

ρε παιδιά μια ερώτηση....
εάν και γίνει και βγει νέο iphone η έστω βελτιωμένη έκδοση....
Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε εμείς που πήραμε το 4 ώστε να προσβάλουμε την κίνηση αυτή της Apple και να μας κάνουν αντικατάσταση?
η κάποια μήνυση η κάτι τέτοιο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/09/2010 - 10:27

ρε παιδιά μια ερώτηση....
εάν και γίνει και βγει νέο iphone η έστω βελτιωμένη έκδοση....
Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε εμείς που πήραμε το 4 ώστε να προσβάλουμε την κίνηση αυτή της Apple και να μας κάνουν αντικατάσταση?
η κάποια μήνυση η κάτι τέτοιο?

Αν τελικά γίνει κάτι τέτοιο, το μοντέλο θα παραμείνει το ίδιο, (A1332). Και να είσαι σίγουρος ότι η apple θα το έχει ψάξει πάρα πολύ καλά νομικά πριν κάνει οτιδήποτε... Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεί κάποιος να κάνει τίποτε απολύτως.

#63   alien

alien

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2010 - 11:02

ρε παιδιά μια ερώτηση....
εάν και γίνει και βγει νέο iphone η έστω βελτιωμένη έκδοση....
Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε εμείς που πήραμε το 4 ώστε να προσβάλουμε την κίνηση αυτή της Apple και να μας κάνουν αντικατάσταση?
η κάποια μήνυση η κάτι τέτοιο?



Λίγο χλωμό το κόβω αφού έχει ήδη καλύψει τα νότα της η apple δίνοντας σου
την επιλογή να το επιστρέψεις πίσω μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου.

#64   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/09/2010 - 00:47

Θα βγάλει, και αυτό είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο είναι παλιά είδηση & δεν έχει να κάνει με το death grip. Θα το βγάλει για την Verison και το UMTS δίκτυό της. Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι θα το βγάλει χωρίς κάποιο fix για το death grip ε τότε τι να πω... Και τι δηλαδή δεν θα εφαρμόσει αυτό το fix και στα GSM? Απλά δεν πρόκειται να το φωνάξει, ούτε να το διαφημίσει, και ούτε πρόκειται να είναι ορατό. Ούτως ή άλλως η επίσημη θέση της apple είναι ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, και αν υπάρχει είναι περιορισμένο στο 0,5% και το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα smartphones, κτλ..


Ναι, χαίρομαι με την υποψία, όχι γιατί εσύ την "πάτησες" αλλά γιατί επιβεβαιώνεται η κρίση μου να μην τρέξω να πάρω κάτι πού εν γνώσει μου έχει σοβαρό σχεδιαστικό πρόβλημα σε μια από τις βασικές του λειτουργίες. Παρ' όλο που έχω πιστωμένη την επιδότησή μου (310€) στο πλαίσιο, και παρ' όλο που έχω iPhone από την εποχή του 2G με turbo SIM και δεν μπορώ να διανοηθώ να έχω άλλο κινητό ποτέ ξανά...


Χαίρομαι πραγματικά που (με τα δικά σου κριτήρια) δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το iPhone σου. Γιατί αυτό μετράει πραγματικά στην τελική.



#65   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/09/2010 - 01:22

Το ότι θα βγάλει για το δίκτυο της verizon κτλ το ξέρω κ μάλιστα όντας ο πρώτος ο οποίος απάντησα ΤΥΧΑΙΑ στο συγκεκριμένο thread το αναφέρω(θα μπορουσες να το είχες διαβάσει...αλλα δεν τρέχει κ τίποτα).
Για το fix μπορεί ήδη σε κάποια να εχουν αλλάξει κάτι.Δηλαδή τί κάτι.Μια ταίνια για γείωση είναι όλη η δουλειά.ΠΙστεύω όμως ότι μία πιθανή ανάκληση προιόντος θα λειτουργούσε καλύτερα για το προφίλ μιας εταιρείας απ'το να βγάλει νέα συσκευή και να μειώσει την αξία αγοραστική και τεχνολογική ενός προιόντος της με 3-4 μήνες ζωής-κυκλοφορίας.
Για την επιβεβαίωση της κρίσης σου δεν έχω να πω τίποτα.Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.Άλλος θα μπορούσε να περιμένει μέχρι να πέσει η τιμή,άλλος μέχρι να είναι σίγουρος (γίνεται ποτέ αυτό;) ότι δε θα έχει προβλήματα και τέλος τα δικά μου κριτήρια δεν έχουν παρωπίδες.Πούλησα το 3gs 2 μόλις μηνών για να μη χάσει μεγάλη αξία και εφόσον μπορούσα πήρα το 4αρι.Έχω vodafone με σήμα "καμπάνα" δεν είχα κανένα πρόβλημα με κλήσεις και αυτό κατέθεσα.Επιπλέον δε νομίζω να είμαι και ο μόνος.Ίσως αν φτιάχναμε ένα thread όσοι δεν έχουμε προβλήματα να είμασταν περισσότεροι,ίσως λιγότεροι...Συνήθως πάντως τα προβλήματα είναι αυτα που απασχολούν και αναδεικνύονται και μάλιστα δικαολογημένα.
Τέλος σκεφτόμουν να μην απαντήσω επί προσωπικού γιατί όπως ανέφερα έκανα μια γενική τοποθέτηση και σκέφτηκα ότι θα βγούμε και εκτός θέματος αλλά με ενόχλησε η αναφορά σου στα κριτήρια μου,ίσως όμως και να παρεξηγώ τον γραπτό λόγο.Όπως και να έχει έφτασε ο καιρός που τελειώνει το πρόγραμμα με τις θήκες και θα δουμε σύντομα τις όποιες κινήσεις της apple.

Υ.γ Απάντησα με νέο ποστ γιατί για κάποιο λόγο δε με αφήνει να κάνω edit στο παραπάνω.Αν θέλει ο mod το σβήνει.

Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 30/09/2010 - 01:24


#66   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/09/2010 - 09:42

Το ότι θα βγάλει για το δίκτυο της verizon κτλ το ξέρω κ μάλιστα όντας ο πρώτος ο οποίος απάντησα ΤΥΧΑΙΑ στο συγκεκριμένο thread το αναφέρω(θα μπορουσες να το είχες διαβάσει...αλλα δεν τρέχει κ τίποτα).
Για το fix μπορεί ήδη σε κάποια να εχουν αλλάξει κάτι.Δηλαδή τί κάτι.Μια ταίνια για γείωση είναι όλη η δουλειά.ΠΙστεύω όμως ότι μία πιθανή ανάκληση προιόντος θα λειτουργούσε καλύτερα για το προφίλ μιας εταιρείας απ'το να βγάλει νέα συσκευή και να μειώσει την αξία αγοραστική και τεχνολογική ενός προιόντος της με 3-4 μήνες ζωής-κυκλοφορίας.
Για την επιβεβαίωση της κρίσης σου δεν έχω να πω τίποτα.Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.Άλλος θα μπορούσε να περιμένει μέχρι να πέσει η τιμή,άλλος μέχρι να είναι σίγουρος (γίνεται ποτέ αυτό;) ότι δε θα έχει προβλήματα και τέλος τα δικά μου κριτήρια δεν έχουν παρωπίδες.Πούλησα το 3gs 2 μόλις μηνών για να μη χάσει μεγάλη αξία και εφόσον μπορούσα πήρα το 4αρι.Έχω vodafone με σήμα "καμπάνα" δεν είχα κανένα πρόβλημα με κλήσεις και αυτό κατέθεσα.Επιπλέον δε νομίζω να είμαι και ο μόνος.Ίσως αν φτιάχναμε ένα thread όσοι δεν έχουμε προβλήματα να είμασταν περισσότεροι,ίσως λιγότεροι...Συνήθως πάντως τα προβλήματα είναι αυτα που απασχολούν και αναδεικνύονται και μάλιστα δικαολογημένα.
Τέλος σκεφτόμουν να μην απαντήσω επί προσωπικού γιατί όπως ανέφερα έκανα μια γενική τοποθέτηση και σκέφτηκα ότι θα βγούμε και εκτός θέματος αλλά με ενόχλησε η αναφορά σου στα κριτήρια μου,ίσως όμως και να παρεξηγώ τον γραπτό λόγο.Όπως και να έχει έφτασε ο καιρός που τελειώνει το πρόγραμμα με τις θήκες και θα δουμε σύντομα τις όποιες κινήσεις της apple.

Υ.γ Απάντησα με νέο ποστ γιατί για κάποιο λόγο δε με αφήνει να κάνω edit στο παραπάνω.Αν θέλει ο mod το σβήνει.

Φίλε μου το ύφος της απάντησής σου δείχνει καθαρά ότι θίχτηκες. Δεν νομίζω ότι έγραψα κάτι που να σε θίγει, ούτε ήταν στις προθέσεις μου. Απλά ο καθένας μας καταθέτει τις απόψεις του.
Όσον αφορά την πιθανή ανάκληση, εσύ το λες. Φυσικά και δεν πρόκειται να γίνει καμία ανάκληση. Ήδη έχει γίνει μια έμμεση. Όταν σου λέει δηλαδή φέρτο πίσω όποτε θέλεις (έως 30/9) και πάρε όλα τα λεφτά σου πίσω μετρητά, αυτό τι είναι?
Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί σε ενόχλησε η αναφορά μου στα κριτήριά σου. Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια όσον αφορά την ικανοποίησή του ή όχι από κάποιο προϊόν. Κάποιον π.χ του αρκεί που είναι όμορφο, κομψό γρήγορο με άπαιχτη οθόνη και είναι απόλυτα ικανοποιημένος, εμένα να μην έχω προβλήματα στην λήψη του γιατί έχω data plan που το πληρώνω κάθε μήνα και είμαι 3G συνέχεια και μιλάω πολύ.
Θέλω να πω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό στην προκειμένη περίπτωση.
Αν θέλουμε όμως να το κάνουμε αντικειμενικό, τότε βάλε το στο 3G, κάνε dial *3001#12345#* (σε 4.1 μόνο, αλλιώς το κάνεις με το signal από cydia) για να δεις τα dbm αντί τις μπάρες του σήματος, και εφάρμοσε το death grip. Θα δεις ότι το σήμα πέφτει και στο δικό σου "άψογο" iPhone από 25 με 27 dbm.

#67   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/10/2010 - 11:45

Δείτε και εδώ Apple Readies Verizon iPhone

#68   guzel

guzel

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2010 - 11:49

iphone nano.. ωραιο θα ειναι!!

#69   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 13:31

Τελικά το νέο iPhone θα είναι νέα έκδοση που θα υποστηρίζει την verizon για την Αμερική. Το είδα Σήμερα στα νέα του CNN και χτες στο msn.com! Μου κάνει πραγματικά εντύπωση που δεν Έχει γραφτεί στην κεντρική σελίδα του site γιατί συνήθως οι moderators είναι αρκετά γρήγοροι στα post που γράφουν και αφορούν το iphone...

#70   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 13:35

Τελικά το νέο iPhone θα είναι νέα έκδοση που θα υποστηρίζει την verizon για την Αμερική. Το είδα Σήμερα στα νέα του CNN και χτες στο msn.com! Μου κάνει πραγματικά εντύπωση που δεν Έχει γραφτεί στην κεντρική σελίδα του site γιατί συνήθως οι moderators είναι αρκετά γρήγοροι στα post που γράφουν και αφορούν το iphone...

γιατι οπως ειπε ο sepsis αν δεν κανω λαθος δεν θα παιρνει καρτα sim (αρα θα ειναι αχρηστο γ ευρωπη και δεν θα κυκλοφορησει ευρωπη)

#71   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/10/2010 - 13:38

Μου κάνει πραγματικά εντύπωση που δεν Έχει γραφτεί στην κεντρική σελίδα του site γιατί συνήθως οι moderators είναι αρκετά γρήγοροι στα post που γράφουν και αφορούν το iphone...

Δεν πρόκειται για κάτι καινούργιο φίλε μου. Φημολογίες κυκλοφορούν εδώ και ένα χρόνο τουλάχιστον.

#72   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:10

γιατι οπως ειπε ο sepsis αν δεν κανω λαθος δεν θα παιρνει καρτα sim (αρα θα ειναι αχρηστο γ ευρωπη και δεν θα κυκλοφορησει ευρωπη)


Σ αυτό έχεις δίκιο. Τουλάχιστον μέχρι τώρα όλα τα κινητά που βγάζει η verizon είναι χωρίς sim. Όπως κ να Έχει πάντως οι συχνοτητες που χρησιμοποιεί η verizon δεν υπάρχουν στην Ευρώπη οπότε κ με sim να βγει πάλι άχρηστο θα είναι για την Ευρώπη.

#73   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:12

Δεν πρόκειται για κάτι καινούργιο φίλε μου. Φημολογίες κυκλοφορούν εδώ και ένα χρόνο τουλάχιστον.


Ελπίζω να βγει γιατί η AT&T είναι για τον π...ο!

#74   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/10/2010 - 16:00

Οι φήμες για κυκλοφορία νέων μοντέλων iPhone συνεχίζονται αδιάλειπτα: iPhone στην Verizon από το 2011, νέα iPhone 4 με καλύτερη λήψη σήματος, μικρότερα iPhone 4 (Nano), μεγαλύτερα iPhone 4 (!?)

Αναρτημένη εικόνα


Σύμφωνα με τον Shaw Wu, αναλυτή της Kaufman Bros:

Our sources believe these likely represent new high-end and low-end iPhone models to complement its current iPhone 4”

“One possibility we are picking up is a “mini” or “nano” iPhone with a smaller candybar form factor leveraging technology in its new mini touchscreen iPod nano. We believe Apple moving to a more complete iPhone product line makes strategic sense in that its iPhone 4 addresses only the high-end of the market"

“We think Apple should take a page out of its iPod playbook where it has had a lot (of) success with a 3-tier strategy addressing entry-level, mid-range and high-end, making it difficult for competitors.


Πριν από μερικές ημέρες είχαμε δει ότι στο πρόσφατο AppleTV iOS, εμφανίζονται αναφορές σε 2 νέα iPhones... Τυχαίο;

Πιστεύετε ότι θα δούμε νέα μοντέλα iPhone μέσα στο 2011 και πριν την καθιερωμένη ανακοίνωση του νέου iPhone από την Apple το καλοκαίρι;

[via appleinsider]
Behind the Scenes...

#75   djc

djc

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/10/2010 - 16:04

μπα δε νομιζω να κανει κατι τετοιο η apple δεν εχει καπιο λογο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες