Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 GlassGate


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
131 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iPhone 4 GlassGate

iPhone 4 GlassGate

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αν το iPhone 4 σας υποφέρει από το Glassgate ποιός έχει την ευθύνη;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/10/2010 - 17:36

το γεγονος ειναι αυτο!απλος πρεπει να βρουμε ενα τροπο (θηκη) ειτε σιληνονεις ειτε κατι αλλο που του κανει οσο το δυνατον λιγοτερη ζημια!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   stk

stk

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2010 - 17:37

Βασικά υπάρχουν slider θήκες οι οποίες ακριβώς στην μέση κ σε όλο το ύψος της θήκης, έχουν ένα μια λεπτή γιαλιστερη λουρίδα υλικό (λάστιχο ίσως) που υποτίθεται ότι βοηθάει στο να γλυστράει πιο εύκολα το κινητο κατα την τοποθέτηση. Αυτή η λουρίδα είναι λίγο μιρκότερη απο το συνολικό ύψος του κινητού. Σε ένα υποθετικό λοιπόν σενάριο κατα το οποίο έχουμε το κινητό στην κωλότσεπη με την πλάτη προς τα έξω, παμε να κάτσουμε κάπου.. όλο το βάρος το τρώει το πίσω γυαλί κ μάλιστα με κόντρα αυτή την λουρίδα. Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν σπάει..

Αν θύμαμαι καλά μια τέτοια (με λωρίδα στην μέση) πρέπει να είναι η incase slider. Δείτε λίγο youtube.

Τελευταία επεξεργασία από: stk, 08/10/2010 - 17:45


#63   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 17:43

Προσωπικά ποτέ μου δεν συμπάθησα γενικά τις θήκες σκληρού πλαστικού για ευνόητους λόγους. Με κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις ούτε την παραμικρή απόσβεση κρούσης εξασφαλίζουν, ούτε προστασία από τριβή παρέχει το υλικό τους, το αντίθετο μάλιστα είναι ότι πιo επιρρεπές στο να χαράξει την συσκευή που καλύπτει. Οπότε ποιό το νόημα πέραν της όποιας εμφάνισης;

Τελευταία επεξεργασία από: Athan, 08/10/2010 - 17:52


#64   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/10/2010 - 17:54

Χμμ καποιο συνδυασμό Ελλάδας με carbon fiber δέν έχουμε?.. Σαν το Iphone του iphonehellas :P Αναρτημένη εικόνα

φιλε μου κανει οτι θα εκανα και εγω αν δεν εβαζα την zagg!παρε μια φωτο με το τι θελεις η αυτη που μας εδειξες!και πανε σε αυτα τα μαγαζια που κανουν αυτοκολητα και μπλουζες!να σου παρει μετρα με το κινητο και θα στο φτιαξει ακβριβος και χωρης κενα και ζορι!θα πεις αυτοκολητα για εξωτερηκο χωρο!εχω βαλει στο αμαξι και δεν εχει ξεθοριασει ουτε χαλασει!θα και εβαζα τετειο!για ψαξτω!:)

#65   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/10/2010 - 17:55

φιλε μου κανει οτι θα εκανα και εγω αν δεν εβαζα την zagg!παρε μια φωτο με το τι θελεις η αυτη που μας εδειξες!και πανε σε αυτα τα μαγαζια που κανουν αυτοκολητα και μπλουζες!να σου παρει μετρα με το κινητο και θα στο φτιαξει ακβριβος και χωρης κενα και ζορι!θα πεις αυτοκολητα για εξωτερηκο χωρο!εχω βαλει στο αμαξι και δεν εχει ξεθοριασει ουτε χαλασει!θα και εβαζα τετειο!για ψαξτω!:)


Ακουγεται φοβερά ελκυστικό.. Με το που το πάρω θα ψάξω τέτοιο μαγαζί :D

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 08/10/2010 - 17:56


#66   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/10/2010 - 17:59

Ακουγεται φοβερά ελκυστικό.. Με το που το πάρω θα ψάξω τέτοιο μαγαζί :D

εγω ειχα παει και σε εναν με μεβρανες για να μου πει για το 3m το carbon και μου ειπε οτι μπορει να το κανει με ενα 20ρικο το 3gs!αλλα δεν εκατσε!

#67   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/10/2010 - 18:02

εγω ειχα παει και σε εναν με μεβρανες για να μου πει για το 3m το carbon και μου ειπε οτι μπορει να το κανει με ενα 20ρικο το 3gs!αλλα δεν εκατσε!


Λές να γίνεται?

#68   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/10/2010 - 18:03

Λές να γίνεται?

αφου γραφω παραπανω το μπορουσε να το κανει αλλα δεν εκατσε λογο οτι το εκανα τραμπα με το desire!

#69   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/10/2010 - 18:06

αφου γραφω παραπανω το μπορουσε να το κανει αλλα δεν εκατσε λογο οτι το εκανα τραμπα με το desire!


Αααα.. Τέλεια θα είναι να γίνει κάτι τέτοιο :D

#70   dimisd

dimisd

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 19:17

Παιδιά εγώ θα σας πώ ένα πράγμα. Έπρεπε να δείτε τη μούρη μου όταν για πρώτη φορά είχα πάρει το πρώτο touch της LG στην παραλία και το έβγαλα από τη θήκη του. Η οθόνη με ένα slide έγινε σαν bar code από την άμμο. Φυσικά η οθόνη αλλάχτηκε στην εγγύηση αλλά το συγκρίνω με την τωρινή retina της Apple. Όσον αφορά την πλάτη του 4, θα ήθελα να σας δώσω μια συμβουλή μιας και περάσανε από τα χέρια μου γςνικότερα κάμποσα iphone, ότι χρειαζεστε slim fit θήκη σιλικόνης απλά και το κινητάκι σας θα είναι κομπλέ για όσο χρόνο το έχετε. Όσοι πήρανε τα iphone που έδωσα κατά καιρούς απλά μείνανε όταν είδαν ότι τα κινητά ήταν απλά βιτρίνας, ούτε ένα σημαδάκι.
Αν πέσει κάτω ένα iphone και διαλύσει θα κατηγορήσουμε την Apple για αυτό; Δεν νομίζω.

#71   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 08/10/2010 - 21:10

παιδια εγω που του εχω απλες ζελατινες θα παρει μεσα σκονη; η πρεπει να το βαλω zagg???

#72   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 21:11

η apple κονομουσε απο τις μπροστα σπασμενες οθονες γι αυτο εβαλε και πισω γιαλι για να διπλασιαστουν τα σπασιματα και τα εσοδα απο ανταλακτικα και επισκευες

#73   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 08/10/2010 - 21:55

αυτα ειναι παπαριες....προσπαθουν να βρουν κατι για να δισφιμισουν την apple (οι στελεχοι της adroid και της microsoft) βγηκαν και ειπαν τωρα οτι αν πεσει το iphone κατω σπαει....και βεβεα θα σπασει αν δεν το προσεχεις τζαμι ειναι απο την φηση του ειναι ΕΥΘΡΑΦΣΤΟ....οτι και να του κανεις....αν βγω τωρα εγω και πω οτι το iphone 4 μου επεσε απο τον 5μτο οροφο και εγεινε κοματια θα πω η apple φτεει που δεν βαζει βιδες απο τιτανιο και να τις κολισει με οξιγονοκοληση....δεν καταλαβενω γιατη δεν κοιτανε τα μουτρα τους.....

#74   tasos53

tasos53

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 22:01

Βαζεις ενα τετοιο απο πισω και τελειωνουν ολα και ειναι και πανεμορφο sgp skin quard
Φυσικα το πακετο περιλαμβανει και για μπροστα προστατευτικο .
Γνωμη μου γενικα το iphone να ειναι ελευθερο και να μην του φορας τπτ.
Αλλα αν κατι στα τοσα χρονια με ενοχλουσε ειναι οι γρατζουνιες της πλατης.
Το 3g τραγικο το s μπροστα καινουριο εντελως ουτε καν αμοιχη και πισω το μυλο ειχε γινει....
Το skin ειναι η λυση δεν βλεπω κατι αλλο...εχει που εχει τον ογκο του με κατι θηκες γινεται ipad επισης χανεται το design

#75   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 08/10/2010 - 22:38

Ρε παιδια το προβλημα υπαρχει και στις θηκες που δινει δωρεαν η apple ???

Αν ξερει καποιος ας απαντησει plz γιατι μου ηρθε η belkin απο το προγγραμα ..
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες