Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ρυθμίσεις Tethering και MMS για όλους τους παρόχους [iPhone OS 3.0]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2010 - 19:55

Ρε παιδιά πως γινεται να έχω internet στο pc απο το iphone; Πήγα στο itunes αλλα δεν βρήκα τιποτα για tethering. Έχω f2g.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   geor92

geor92

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 01:02

Μια ερώτηση.. Το Internet Tethering εάν δεν έχεις wifi τι ακριβώς κάνει; Ευχαριστώ!

#153   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 01:14

Tethering είναι η σύνδεση του iPhone ως modem με το pc.. Δηλαδή εάν έχεις data plan .. Μπορεις να μπαίνεις στο Ίντερνετ από το pc .. Μέσω του iPhone..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/03/2010 - 01:15


#154   thaniolos

thaniolos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2010 - 01:26

γεια σε οσους ακομα παρακολουθουν αυτο το thread...
εχω ενα 3gs 3.1.2 (7D11)τι ειναι παλι ευτη η παρενθεση ???? δεν νομιζω να υπηρχε παλια, jailbroken (blackrain)
εχω cosmote συμβολαιο με ιντερνετ
εχω κουφαθει γιατι πριν κανα μηνα εβλεπα το tethering και τωρα ξαφνικα δεν την εχω καν αυτη την επιλογη (τωρα που τη χρειαζομαι ...)
ξερει κανεις να μου πει τι εγινε και πως μπορω να το ξαναεχω ???
ευχαριστω εκ των προτερων

#155   dimitra2501

dimitra2501

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/05/2010 - 18:20

Γεια σας,
Είμαι νέο μέλος και σας έχς οδηγό!Μου φαίνονται όλα περίπλοκα.Θέλω να ρωτήσω..Πάτησα τις ρυθμίσεις για wind για τα mms,αλλά τίποτα..
Το internet tethering δεν έχει σχέση από ότι κατάλαβα με το internet που έχω δωρεάν απο την wind ε? Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν λειτουργούν τα mms?Πάτησα όλα τα στοιχεία οπωσ δίνονται πάνω.
Επίσης για να συνδεθώ δυνδέομαι μόνο απο δικό μου δίκτυο,για να μπω απο της εταιρίας θα πρέπει να πάω στη wind να το ενεργοποιήσω?

#156   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 23/05/2010 - 18:25

Για να εχεις mms και internet στο κινητο σου πρεπει πρωτα απ'ολα να ειναι και τα δυο ενεργοποιημενα απο τον παροχο.

#157   koyklos7

koyklos7

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2010 - 10:50

Γιατι μετα απο ενα update σε 3.1.3 δεν μπορω να κανω tethering? μου λεει setup και να εποικινωνησω με voda , κατι ειχα ακουσει γιαυτο με τις χρεωσεις αλλα διαβασα οτι τελικα το βγαλαν , τελικα τι γινεται ;

#158   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/06/2010 - 11:50

Δεν παιζει σημασια που εκανες αναβαθμιση σε 3.1.3 αλλα που εκανες update carrier settings φιλε μου.Με αυτο το update η Vodafone σταματησε να υπσοτηριζει το internet tethering δωρεαν και πλεον το χρεωνει.Δοκιμασε να κανεις παλι ενα restore+set up as a mew ΑΛΛΑ να μην κανεις update carrier settings.Ετσι ισως ξαναεχεις την δυνατοτητα για tethering.

#159   koyklos7

koyklos7

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2010 - 18:08

βασικα ενω ειχα την 3.1.2 δεν εκανα κανενα carrier update γιαυτο το λογο, αλλα με το που εκανα το update δεν με ξαναρωτησε για carrier update, τωρα μπορει και εγω να το πατησα και να μην το θυμαμαι ..

#160   dimitra2501

dimitra2501

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/06/2010 - 22:29

<span style='color: red'>
<span style='font-size: px;'><span class='bbc_underline'><strong class='bbc'>Internet Tethering</strong></span></span></span>: Δουλεύει μόνο για χρήστες <span class='bbc_underline'><strong class='bbc'>ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ</strong></span> και όχι καρτοκινητής γι'αυτό όσο και να το παιδεύετε δε θα έχετε. Δουλεύει για χρήστες Vodafone, Cosmote και WIND.

<strong class='bbc'>Vodafone,Cosmote:</strong> Λαμβάνετε τις ρυθμίσεις αμέσως μετά την αναβάθμιση στην 3.0 από το iTunes.
<strong class='bbc'>WIND:</strong> Πηγαιντε εδω: <a href='http://help.benm.at/help.php. ' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'>http://help.benm.at/.../help.php. </a> απο το iPhone σας και κατεβάστε τις ρυθμισεις Wind και εγκαταστήστε τις.

Οδηγιες εδώ: <a href='http://iclarified.co...x.php?enid=4272' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'>link</a>

<span style='color: red'><span style='font-size: px;'><span class='bbc_underline'><strong class='bbc'>MMS</strong></span></span></span>: Δουλεύει και για χρήστες συμβολαίου και καρτοκινητής.Δουλεύει για Vodafone, Cosmote και WIND.

<strong class='bbc'>Vodafone,Cosmote:</strong> Λαμβάνετε τις ρυθμίσεις αμέσως μετά την αναβάθμιση στην 3.0 από το iTunes.
<strong class='bbc'>WIND:</strong>Για να τα ενεργοποιήσουμε πάμε Settings-->General-->Network-->Cellular Data Network και βάζουμε τα εξής:

Για <strong class='bbc'>Internet</strong>:  APN gint.b-online.gr (username και password κενα)
Για <strong class='bbc'>MMS</strong>:
APN: mnet.b-online.gr
Username: mms
Password: mms
MMSC: <a href='http://192.168.200.95/servlets/mms' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'>http://192.168.200.9...ervlets/mms</a>
MMS Proxy: 192.168.200.11:9401
Τα υπόλοιπα κενά...




edit by sepsis:
<p class='citation'>Quote</p><div class="blockquote"><div class='quote'>Ανοίγουμε με το Safari στο iPhone μας, τη σελίδα <a href='http://help.benm.at.' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'>http://help.benm.at.</a> Πατάμε εκεί που λέει MobileConfigs, διαλέγουμε τη χώρα μας και τον provider μας και κατεβάζουμε το αρχείο με τις ρυθμίσεις. Το iPhone θα τις περάσει και ενεργοποιήσει αμέσως!



Χωρίς το παραπάνω κόλπο:

- Vodafone: ενεργοποιήται αυτόματα ΚΑΙ το MMS, ΚΑΙ το TETHERING.

- Cosmote: ενεργοποιήται αυτόματα το MMS, αλλά ΟΧΙ το TETHERING.

- Wind: δεν ενεργοποιήται αυτόματα, ΟΥΤΕ το MMS, ΟΥΤΕ το TETHERING.



many thanks to iGeorge 3G  :)</div></div>





τα έκανα όλα και λειτούργησε άψογα.Αλλά γιατί ξαφνικά δεν μπορώ ούτε να λάβω ούτε να στείλω mms?το έκανα επανεκίνηση και τιποτα.Γνωρίζει κανείς κάτι?

#161   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/06/2010 - 22:31

Εχεις καρτα η συμβολαιο?

#162   dimitra2501

dimitra2501

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/06/2010 - 22:33

Εχεις καρτα η συμβολαιο?


Συμβόλαιο..wind

#163   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/06/2010 - 22:37

Βαλε αυτα και θα εισαι μια χαρα.

Wind:
APN: gint.b-online.gr
Username: κενο
Passowrd: κενο

#164   dimitra2501

dimitra2501

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/06/2010 - 22:49

Βαλε αυτα και θα εισαι μια χαρα.

Wind:
APN: gint.b-online.gr
Username: κενο
Passowrd: κενο


δηλαδη να τα αλλαξω??Γιατι αλλα ελεγε πανω..

#165   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/06/2010 - 23:17

Ναι να τα αλλαξεις και να βαλεις αυτα φιλη μου.Ετσι θα δουλεψει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες