Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ρυθμίσεις Tethering και MMS για όλους τους παρόχους [iPhone OS 3.0]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/06/2010 - 14:28

Παιδιά καλησπέρα. Διάβασα το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν έβγαλα και πολύ άκρη. Θέλω να ενεργοποιησω τα mms στο 3gs μου αλλά δεν βλέπω τις επιλογές που έχουν αναφερθεί παραπάνω.στο network μόνο το VPN έχω. Είμαι cosmote συμβόλαιο..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/06/2010 - 14:31

Τοτε παρε τηλεφωνο στην Cosmote και πες τους να σου ενεργοποιησουν την υπηρεσια των MMS.Στην Cosmote δεν εχεις την επιλογη για cellular data network διοτι οι ρυθμισεις μπαινουν απευθειας απο το iTunes.

#168   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/06/2010 - 14:53

ok το κάνω αύριο και σε ενημερώνω Παρη. Thanx anyway


Sent from my iPhone using Tapatalk

#169   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/06/2010 - 14:54

Tιποτα φιλε μου.

#170   dimitra2501

dimitra2501

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/07/2010 - 19:58

<span style='color: red'>
<span style='font-size: px;'><span class='bbc_underline'><strong class='bbc'>Internet Tethering</strong></span></span></span>: Δουλεύει μόνο για χρήστες <span class='bbc_underline'><strong class='bbc'>ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ</strong></span> και όχι καρτοκινητής γι'αυτό όσο και να το παιδεύετε δε θα έχετε. Δουλεύει για χρήστες Vodafone, Cosmote και WIND.

<strong class='bbc'>Vodafone,Cosmote:</strong> Λαμβάνετε τις ρυθμίσεις αμέσως μετά την αναβάθμιση στην 3.0 από το iTunes.
<strong class='bbc'>WIND:</strong> Πηγαιντε εδω: <a href='http://help.benm.at/help.php. ' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'>http://help.benm.at/.../help.php. </a> απο το iPhone σας και κατεβάστε τις ρυθμισεις Wind και εγκαταστήστε τις.

Οδηγιες εδώ: <a href='http://iclarified.co...x.php?enid=4272' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'>link</a>

<span style='color: red'><span style='font-size: px;'><span class='bbc_underline'><strong class='bbc'>MMS</strong></span></span></span>: Δουλεύει και για χρήστες συμβολαίου και καρτοκινητής.Δουλεύει για Vodafone, Cosmote και WIND.

<strong class='bbc'>Vodafone,Cosmote:</strong> Λαμβάνετε τις ρυθμίσεις αμέσως μετά την αναβάθμιση στην 3.0 από το iTunes.
<strong class='bbc'>WIND:</strong>Για να τα ενεργοποιήσουμε πάμε Settings-->General-->Network-->Cellular Data Network και βάζουμε τα εξής:

Για <strong class='bbc'>Internet</strong>:  APN gint.b-online.gr (username και password κενα)
Για <strong class='bbc'>MMS</strong>:
APN: mnet.b-online.gr
Username: mms
Password: mms
MMSC: <a href='http://192.168.200.95/servlets/mms' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'>http://192.168.200.9...ervlets/mms</a>
MMS Proxy: 192.168.200.11:9401
Τα υπόλοιπα κενά...




edit by sepsis:
<p class='citation'>Quote</p><div class="blockquote"><div class='quote'>Ανοίγουμε με το Safari στο iPhone μας, τη σελίδα <a href='http://help.benm.at.' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'>http://help.benm.at.</a> Πατάμε εκεί που λέει MobileConfigs, διαλέγουμε τη χώρα μας και τον provider μας και κατεβάζουμε το αρχείο με τις ρυθμίσεις. Το iPhone θα τις περάσει και ενεργοποιήσει αμέσως!



Χωρίς το παραπάνω κόλπο:

- Vodafone: ενεργοποιήται αυτόματα ΚΑΙ το MMS, ΚΑΙ το TETHERING.

- Cosmote: ενεργοποιήται αυτόματα το MMS, αλλά ΟΧΙ το TETHERING.

- Wind: δεν ενεργοποιήται αυτόματα, ΟΥΤΕ το MMS, ΟΥΤΕ το TETHERING.



many thanks to iGeorge 3G  :)</div></div>


γεια σασ!ειχα κανει τισ ρυθμισεισ της wind κανονικοτατα και εστελνα mms αλλα και λαμβανα..Εκανα update προσφατα και βλεπω πωσ δεν μου βγαζει επιλογη οταν στελνω μια φωτογραφια για να στειλω mms.Καθε φορα που θα κανω update θα χανονται οι ρυθμισεις?Γιστι πηγα να τισ δω και εχουν σβηστει ολα.Και εκτοσ απο αυτο δεν μπορω να βρω τισ ρυθμισεις πια.ενω πιο παλια υπηρχαν.Η σελιδα που δινεισ δεν ανοιγει.Μπορει καποιος να μου τισ πει?Μονο για mms για συνδεση-συμβολαιο wind

#171   dimitra2501

dimitra2501

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/07/2010 - 15:02

Βαλε αυτα και θα εισαι μια χαρα.

Wind:
APN: gint.b-online.gr
Username: κενο
Passowrd: κενο



Γεια σου.Μπορεις ν μπυ πεισ τι πρεπει να κανω για wind συνδεση?εκανα update και χαθηκαν οι ρυθμισεις.αλλα επισησ δεν μπορω να κανω και κατι με αυτα μονο που μου γραφεις εδω.Θυμαμαι οτι εβαζα και κατι αλλο το οποιο τωρα δεν το βρισκω.Δεν μου βγαζει επιλογη καν για να στειλω μμσ οταν ανοιγω μια φωτογραφια.

#172   samson21

samson21

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:23

Nα σας ρωτησω και εγω κατι...υπαρχουν ιδιαιτερως ρυθμισεις για το wind plus???

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 07/07/2010 - 13:14
Greeklish to Greek.


#173   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:29

To wind plus φίλε μου δεν υποστηρίζεται από το iPhone. Αλλά τί το θες; Υπάρχουν χιλιάδες site στα οποία μπορείς να μπεις ;)

Επίσης τα greeklish απαγορευόνται από τους κανόνες του forum.

Τελευταία επεξεργασία από: nikolas410, 07/07/2010 - 12:30


#174   degothia

degothia

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/08/2010 - 12:48

Καλησπερα εχω καρτοσυμβολαιο Cosmote και δεν λειτουργει το MMS. τι μπορω να κανω?εχει ερωτηθει ξανα αυτο αλλα δεν πηρε απαντηση..

#175   dimitra2501

dimitra2501

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 04/02/2011 - 16:01

Καλησπέρα σας,

Έχω 250mb από την wind και θέλω να ενεργοποιήσω το ιντερνετ γιατί τόσο καιρό χρησιμοποιώ μόνο το ασύρματο.Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν λειτουργεί?Έβαλα τις ρυθμίσεις κανονικότατα αλλά τίποτα.το cellular data πρέπει να ειναι on,έτσι?Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?

Ετχαριστώ

#176   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/02/2011 - 16:29

Καλησπέρα σας,

Έχω 250mb από την wind και θέλω να ενεργοποιήσω το ιντερνετ γιατί τόσο καιρό χρησιμοποιώ μόνο το ασύρματο.Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν λειτουργεί?Έβαλα τις ρυθμίσεις κανονικότατα αλλά τίποτα.το cellular data πρέπει να ειναι on,έτσι?Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?

Ετχαριστώ


κανονικα το μονο που θες ειναι στο APN : gint.b-online.gr και τα αλλα δυο κενα. αν δεν δουλευει, κλειστο και ξαν'ανοιξε το και αν δεν δουλευει και τοτε πηγαινε στην σελιδ που εχει το APN κατω κατω και κανε επαναφορα ρυθμισεων. ξαναβαλε το APN και δοκιμασε. ελπιζω ενα απο αυτα να δουλεψει.

#177   dimitra2501

dimitra2501

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:04

κανονικα το μονο που θες ειναι στο APN : gint.b-online.gr και τα αλλα δυο κενα. αν δεν δουλευει, κλειστο και ξαν'ανοιξε το και αν δεν δουλευει και τοτε πηγαινε στην σελιδ που εχει το APN κατω κατω και κανε επαναφορα ρυθμισεων. ξαναβαλε το APN και δοκιμασε. ελπιζω ενα απο αυτα να δουλεψει.



ΟΚ το έκανα,δεν θα έπρεπε να μπαίνει?πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι όπως ασ πούμε κανεις με το ασύρματο δίκτυο?λογικά θα υπάρχει,γιατί αλλιώς θα είναι μονίμως ανοιχτό!

#178   georgi0

georgi0

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/05/2011 - 00:59

με vodafone 4.3.2 jailbroken 3Gs, πως ενεργοποιω το tethering ? το hotspot με βγαζει στην σελιδα της vodafone....

#179   efthimioup

efthimioup

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2011 - 15:53

μιλαμε για μονο για jailbroken iphone?

Τελευταία επεξεργασία από: efthimioup, 08/05/2011 - 15:53


#180   drkaltsas

drkaltsas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Chris_Kaltsas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 11/05/2011 - 00:06

Και εγώ έχω Iphone 4 με το 4.3.3., Vodafone σύνδεση και όταν ενεργοποιώ το hotspot και συνδέω το macbook με βγάζει την σελίδα την Vodafone για να πληρώσω.. Πως σ.. το παρακάμπτουμε αυτό; Έχω τόσα mb να καταναλώσω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (2)