Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Google Nexus S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   BaamBam

BaamBam

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 15:12

Το μονο ωραιο ειναι το λογοτυπο της Google απο σχεδιασμο σαπιο ειναι και βλεπω πλαστικουρα 10 φορες πιο ωραιο το τεσσαρι.....αποψη μου παντα ετσι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 07/12/2010 - 15:17

thanx για το vide.Εντυπωσιακο. Αυτή η τεχνολογία έχει αρχίσει να εφαρμόζεται παγκοσμίως ?

Χρησιμοποιείται κατά κόρον εδώ και χρόνια σε ασιατικές χώρες.

#33   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 07/12/2010 - 15:18

Είχα για ένα εξάμηνο το NexusOne το οποίο είχα για δεύτερο και τελικά αντικαταστάθηκε από 3G. Εγώ και το android διαφωνούσαμε σε πολλά.. :lol:
Εκείνο έδειχνε πιο ποιοτικό, πιο δεμένο τηλέφωνο. Αυτό φαίνεται πολύ ψεύτικο για τα λεφτά του. Η τιμή είναι η ίδια, δεν αλλάζει κάτι, ούτε προς τα πάνω, ούτε προς τα κάτω. Δε θα το έπαιρνα όμως, θα προτιμούσα ένα 8άρι S παρά αυτό.

#34   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/12/2010 - 15:36

E, ναι, τι να περιμένεις από iPhone fans...

Δε μπορείτε να δείτε ότι το κινητό είναι δυνατό, τι θέλετε δηλαδή;

#35   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 07/12/2010 - 15:58

To γεγονός πάντως ότι δεν του έβαλαν dual core επεξεργαστή πάντως το βρίσκω λογικό. Οι εφαρμογές του Android Store δεν μου έχουν φανεί τόσο απαιτητικές, τουλάχιστον από την μεριά των games.

#36   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 15:58

E, ναι, τι να περιμένεις από iPhone fans...

Δε μπορείτε να δείτε ότι το κινητό είναι δυνατό, τι θέλετε δηλαδή;

Χαιρω πολυ φιλε μου και το 4 ειναι δυατο και πολυ καλυτερησ ποιοτητας αμα το nexus ειχε ανθρακονημα ναι θα ηταν πολυ καλυτερο απο 4 απο την στιγμη που ειναι πλαστικο τι πουμε οτι ειναι καλυτερο?αφου δεν ειναι!και τα χρακτηριστικα του ειναι οδοα με το 4 ποιοσ ο λογος να μην το λεμε οτι δεν ειναι καλυτερο?

#37   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 16:02

Απο specs μου θυμίζει το story του PS3. Βγήκε αρκετό καιρό μετά το xbox και δεν παρουσίασε τίποτα περισσότερο. Απο πολλούς άκουγα όμως όταν βγήκε το iphone και είχε λιγότερη ram και επεξεργαστή απο άλλα οτι δεν έχει σημασία αυτό αλλα το λογισμικό της Apple... E νομίζω οτι εδώ πρέπει να εστιάσουμε περισσότερο. Αν το λογισμικό είναι αντάξιο του iOS. Εγώ αν κρίνω οτι πλησιάζει στα επίπεδα του iphone θα κάνω το switch γιατι o stevakos πάει απο το κακό στο χειρότερο.

#38   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 07/12/2010 - 16:04

Μόλις είδα τα video της google που παρουσιάζουν τα νέα χαρακτηριστικά του gingerbread. Εντάξει καλή η Google, αλλά της λείπει πραγματικά ένας Jonathan Ive στα video της. :lol:

#39   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 16:11

Απο specs μου θυμίζει το story του PS3. Βγήκε αρκετό καιρό μετά το xbox και δεν παρουσίασε τίποτα περισσότερο. Απο πολλούς άκουγα όμως όταν βγήκε το iphone και είχε λιγότερη ram και επεξεργαστή απο άλλα οτι δεν έχει σημασία αυτό αλλα το λογισμικό της Apple... E νομίζω οτι εδώ πρέπει να εστιάσουμε περισσότερο. Αν το λογισμικό είναι αντάξιο του iOS. Εγώ αν κρίνω οτι πλησιάζει στα επίπεδα του iphone θα κάνω το switch γιατι o stevakos πάει απο το κακό στο χειρότερο.

Μα αυτο δεν προκειτε να γινει ποτε...!οχι επειδη η google δεν ειναι καλη ταιρια αλλα γιατι αυτεσ οι 3 ετιαριες με τα λογισμικα τους που κονταροχτυπιουντε στην αγορα οπωσ RIM , APPLE , GOOGLE εχουν διαφορετικη κουλτουρα και διαφορετικη σκεψη και γενικοτερα αλλη φιλοσοφια!και δεν θα συνηρπαξουν ποτε!απλα η καθε μια τουσ εχει ταιριαζει σε ενα μεριδιο ανθρωπων!οταν πασχιζεισ στην ιδια φιλοσοφια με την εταιρια που εχεισ επηλεξει τοτε αν πασ αλλου θα σου φανει πολυ περιεργο και ασχημο με αντιτημο να γυρισεισ παλλη πισω!

#40   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 16:13

θα πασς αλλου μονο αμα εισαι αγανακτισμενος και δεν πιστευω να ειναι κανεις απο αυτην την εταιρια!!κακα τα ψεματα!

#41   erratic

erratic

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/12/2010 - 16:22

Στο design νομίζω δεν χρειάζεται να το συζητήσουμε ότι δεν φτάνει το iPhone ούτε για αστείο…

Στο μόνο σημείο που θα μπορούσε να κερδίσει το iPhone θα ήταν στο hardware και αυτό δεν το βλέπω…

Kαι hardware δεν εννοώ το multitouch που επίσης δεν υπάρχει άλλο σαν του iPhone.

#42   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 16:48

Ότι και να πω είναι λίγο...Από που να αρχίσω ...
Από την κάκιστη εμπειρία χρήσης που έχει κάποιος iPhonάς μόλις πάει σε Android...
Από τα Κρασαρίσματα του λειτουργικού σε ανυποψίαστο χρόνο...
Από τις εφαρμογές που η κάθε μία έχει δική της φιλοσοφία στο UI...
Από το Flash στις σελίδες που 1Ghz και 512Ram δεν του φτάνουν ούτε για ζήτω...
Από την ποιότητα διαθέσιμων εφαρμογών...
Από τα σχεδόν ανύπαρκτα Games...

Ας κάτσει η Google πρώτα να γράψει λειτουργικό της προκοπής και μετά ασχολείται και με τις συσκευές.
Όσο για το Nexus S , σίγουρα είναι ότι καλύτερο σε Android μόνο και μόνο επειδή θα παίρνει άμεσα τις αναβαθμίσεις.
Η S-Amoled είναι αρκετά καλή αλλά εάν βάλεις δίπλα την Retina θα ξενερώσεις.
Τώρα από ποιότητα κατασκευής ... τι να λέμε...

Αυτά από κάποιον που έχει Galaxy S + iPhone 4

#43   harispao

harispao

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:racing

Δημοσίευση 07/12/2010 - 17:18

Τόσα χρόνια το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του iPhone ήταν και είναι το iOS και ο τρόπος που διαχειρίζεται αυτό τον επεξεργαστή της συσκευής.
Επίσης οθονάρες αφή απίστευτη και ευκολία στή χρήση συν την υποστήριξη των συσκευών της με συνεχείς αναβαθμίσεις έχουν κάνει τις συσκευές της περίπου μύθο...
Αν δεν είχε και αυτά τα κολλήματά της με bluetooth,ράδιο...
Και το τελευταίο ότι οι συσκευές τους κρατάνε την μεταπωλητική αξία τους πάρα πολύ ψηλά

#44   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/12/2010 - 17:26

άργησε λίγο μου φαίνεται

#45   Dimos234

Dimos234

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 17:31

Δεν έχει απολύτως τίποτα καινούργιο το περίμενα μακραν καλύτερο Όπως 1GHz είναι λίγα για εμένα, και 512 ram Πάλι λίγα είναι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες