Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Motorola Xoom


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2011 - 22:46

Οι επιθετικές διαφημίσεις είναι κάτι σύνηθες στην αγορά της Αμερικής οπότε μην εκπλήσσεστε...

To Super Bowl είναι ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ στην Αμερική και είναι πολύ σωστή στρατηγικά επιλογή για να τραβήξει τα βλέμματα...

Πριν ένα χρόνο δεν υπήρχε ανταγωνισμός στην κατηγορία των tablets αλλά τώρα έχουν έρθει τα πάνω κάτω...

H apple θα είναι αυτή που θα πρέπει να αντιγράψει τον ανταγωνισμό καθώς την ξεπέρασε μόλις σε ένα χρόνο.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά το Playbook και το Xoom έχουν ήδη ανακοινωθεί , ξέρουμε , τα specs τους και βλέπουμε καθημερινά Video που πρωταγωνιστούν.

H apple είναι αυτή λοιπόν που πρέπει να κλείσει το gap με τον ανταγωνισμό καθώς :

Οι ανταγωνιστές υποστηρίζουν flash.
Oι ανταγωνιστές έχουν browsers που βλέπεις όλο το περιεχόμενο των ιστοσελίδων και όχι το μισό.
Οι ανταγωνιστές έχουν υποδοχές για κάρτες μνήμης.
Οι ανταγωνιστές έχουν dual core επεξεργαστές.
Οι ανταγωνιστές έχουν εξόδους HDMI.
Oι ανταγωνιστές έχουν το καλύτερο chip γραφικών.
Οι ανταγωνιστές έχουν τις καλύτερες κάμερες.
Οι ανταγωνιστές έχουν πλήρη και σοβαρή υλοποίηση του multitasking.
Oι ανταγωνιστές έχουν σοβαρή ενσωμάτωση των site κοινωνικής δικτύωσης στο λειτουργικό.
Οι ανταγωνιστές έχουν χίλια δύο widgets για μπορείτε να εκμεταλλευτείτε πραγματικά τις οθόνες 7 και 10 ιντσών.


Ποιος πρέπει να αντιγράψει ποιον λοιπόν ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/01/2011 - 22:55

Φίλε Looter έχεις δίκιο σ'αυτά που λες. Πρόσεξε όμως. Το Atrix της Motorola μου άρεσε πάρα πολύ γιατί όντως εκτός απο το εντυπωσιακό hardware φέρνει κάτι νέο και σαν εμπειρία χρήσης και σαν software και σαν χρηστικότητα.
Μια διαφήμιση όμως με μοναδικό επιχείρημα την "ελευθερία" και το hardware, μαζί και με το αναγκαίο αλλά κακό του Internet το flash είναι για γελια. Τουλάχιστον η apple πέρσι σου είπε "φωτογραφίες, web, mail, videos, μουσική". Το Xoom τι είναι σχεδιασμένο για να κάνει καλύτερα; Ας μας πουν και θα το ξανασκεφτώ.

#48   im2

im2

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 00:52

παιδιά κάποιοι από εσάς δεν χρειάζεται να απορρίπτετε αμέσως ότι είναι μη-apple. χαλαρώστε...ειδικά αυτοί που έμαθαν την apple με το iphone....

Το ζητούμενο δεν ειναι η συσκευή μας να έχει το μηλαράκι από πίσω αλλά να μας προσφέρει αυτό που θέλουμε, μια χρήσιμη και ευχάριστη λειτουργικότητα.

Ευχαριστούμε την apple που ανέλαβε το βασίλειο του mobile internet και το ανέπτυξε...αλλά πραγματικά νομίζω ότι θέλουμε ένα βήμα μπροστά και απ οτι φαίνεται το ipad 2 δεν θα το κάνει.

Πέρσυ όλοι οι apple haters κακολογούσαν τις τεχνικές ανεπάρκειες του ipad. κι εγώ του έλεγα... οκ, πού ειναι ο ανταγωνισμός να συγκρίνω;

Περσι ομως ειναι ....πέρσι και ο ανταγωνισμός φέτος υπάρχει και είναι σοβαρός. Βαρέθηκα να μην έχω ολοκληρωμένη ιντερνετ εμπειρία στο iphone και στο ipad...

#49   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 01:24

Δυστηχως πολλοι μαθανε την apple απο το iphone...και apple fan δεν γινεσαι απο το iphone...αλλα αν εχεις παρακολουθησει την πορεια της εταιρειας..και εχεις χειριστει τουλαχιστον και εναν G4!!! ααααχχχ εποχες...βεβαια φταιει και η apple με την κατα καιρους κλειστη πολιτικη της...και γενικα τον τροπο που λειτουργει...ο οποιος τροπος μαρεσει προσωπικα...γιαυτο και οι χρηστες apple...ειναι ο ορισμος του πιστου οπαδου/χρηστη...αφοσιωση...συγνωμη δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...ελπιζω να καταλαβαινουν καπιοι τι ενοω :-)

Τελευταία επεξεργασία από: Iakovos80, 01/02/2011 - 01:29


#50   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 01:36

Επισης...το flash δεν ειναι και καμια τρομακτικη ελλειψη...προσωπικα...δεν μου λειπει καθολου...και ας ειμαι flash developer και ας το υπερλατρευω το flash.

Η καμερα στο ipad ειναι περιτη για εμενα μιας και υπαρχει το camera connection kit και περναω αυτοματα και ευκολα τις φωτο που τραβαω απο το iphone στο ipad.

Ο safari πεταει

Η καρτα μνημης...οκ...ειναι υπερβολη...εκτος αν θες να βαλεις ο,τι εχεις και δεν εχεις μεσα στο ipad...τι να πω...γουστα ειναι αυτα :-)

Και τελος, για να μην σας κουραζω...τα widgets...οκ...γουστα ειναι αυτα...μαρεσει να τα εχω ολα στα φακελακια μου...σε λιγες σελιδες...και να εχω ακριβως ο,τι θελω.

Μπραβο που το android κανει βηματα μπροστα...και οσο βλεπεται να μην ανακοινωνει κατι η apple...ετοιμαζει κατι πολυ μεγαλο...για τουλαχιστον τους χρηστες που ξερει εκεινη.

Αυτα και συγνωμη για την εκταση του post :-)

Τελευταία επεξεργασία από: Iakovos80, 01/02/2011 - 01:37


#51   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 02:40

Το spot θυμίζει tutorial σε 3d studio max για αρχάριους. Δεν είναι με τίποτα επιπέδου superbowl. Μακάρι να είναι το xoom όπως τα λένε γιατι κανονικό hands on δεν είδα. Κατι έτοιμα videos μόνο. Και ελπίζω να μη κάνουν το λάθος του galaxy στην τιμή... (κοντά στα 700 νομίζω?). Αν δεν ανέβει ο ανταγωνισμός δεν έχει λόγο να σοβαρευτεί η apple.

#52   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 08:45

H apple θα είναι αυτή που θα πρέπει να αντιγράψει τον ανταγωνισμό καθώς την ξεπέρασε μόλις σε ένα χρόνο.

H apple είναι αυτή λοιπόν που πρέπει να κλείσει το gap με τον ανταγωνισμό καθώς :

Οι ανταγωνιστές υποστηρίζουν flash.
Oι ανταγωνιστές έχουν browsers που βλέπεις όλο το περιεχόμενο των ιστοσελίδων και όχι το μισό.
Οι ανταγωνιστές έχουν υποδοχές για κάρτες μνήμης.
Οι ανταγωνιστές έχουν dual core επεξεργαστές.
Οι ανταγωνιστές έχουν εξόδους HDMI.
Oι ανταγωνιστές έχουν το καλύτερο chip γραφικών.
Οι ανταγωνιστές έχουν τις καλύτερες κάμερες.
Οι ανταγωνιστές έχουν πλήρη και σοβαρή υλοποίηση του multitasking.
Oι ανταγωνιστές έχουν σοβαρή ενσωμάτωση των site κοινωνικής δικτύωσης στο λειτουργικό.
Οι ανταγωνιστές έχουν χίλια δύο widgets για μπορείτε να εκμεταλλευτείτε πραγματικά τις οθόνες 7 και 10 ιντσών.


Ποιος πρέπει να αντιγράψει ποιον λοιπόν ;


Φίλε μου όλα τα παραπάνω ισχύουν και για το iphone χρόνια τώρα, με τον ανταγωνισμό να έχει ξεπεράσει την apple από το iphone 3G κιόλας! Ακόμα και με το iphone 4 ίσα που κατάφερε να φτάσει τον ανταγωνισμό σε hardware σε ορισμένους τομείς. Κι όμως η apple όπως αναφέρω συχνά έχει 2 βασικότατα προτερήματα που τραβάνε τον κόσμο. Πρώτον η τεράστια υποστήριξη από 3ους κατασκευαστές και σε software και σε hardware (ότι συσκευή και να βγαίνει, από αυτοκίνητο μέχρι και καφετιέρα υποστηρίζει ipod/iphone συσκευές), και το 2ο είναι ότι τα έχει όλα σε μια κοινή πλατφόρμα (ίδιο iOS για όλες τις συσκευές της και κοινές εφαρμογές) και δεν ψάχνεσαι αν το update αυτό κάνει για το κινητό μου, αν αυτή η εφαρμογή τρέχει σε εμένα, αν κάνει η ανάλυση, αν το σηκώνει η συσκευή μου, κλπ.

Σε αυτό πατάει και η apple βλέποντας τον κόσμο να την στηρίζει και έτσι δεν κάνει κινήσεις να προσθέσει πράγματα αφού έτσι κι αλλιώς πουλάει...

Για μένα το μεγαλύτερο λάθος του android είναι ότι ο κάθε κατασκευαστής βγάζει δικιά του έκδοση του λειτουργικού με αποτέλεσμα να υπάρχουν ασυμβατότητες στις εφαρμογές, στα updates, κλπ και κάθε 3 μήνες ψάχνεσαι...

#53   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 01/02/2011 - 09:14

Παντως τα σπαει το βιντεακι....και περιμενω πως και πως και το XOOM!!!! iPAD 2 και Xoom!!!

#54   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 01/02/2011 - 10:24

Είναι μια πολιτική που την ακολουθείς όταν έχεις ξεμείνει από ιδέες καινοτόμες και διαφορετικές. Τι ποιό εύκολο, για να προωθήσεις το προιόν σου, να χρησιμοποιήσεις τα μειονεκτήματα του ανταγωνιστή σου ενώ θα έπρεπε να χρησιμοποίει τα πλεονεκτήματα της ίδιας σου της συσκεύης ή οτιδήποτε άλλο προωθείς.


"Hello, I'm a Mac. And I'm a PC"

σου θυμιζει τιποτα αυτη η σειρα διαφημισεων που ετρεχε για χρονια;

Προσωπικα η συγκεκριμενη διαφημιση με αφηνει αδιαφορο, θα μπορουσαν να φτιαξουν κατι πολυ πιο εξυπνο, μοιαζει σαν φυλλαδιο απο αυτα που βρισκουμε στη πορτα μας και διαφημιζουν "LCD 46" μονο με 449 euro". Κοτζαμ motorola (και για superbowl κιολας) δεν μπορουσε να κανει κατι καλυτερο απο "το αφεντικο τρελλαθηκε";

#55   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2011 - 10:32

Φίλε μου όλα τα παραπάνω ισχύουν και για το iphone χρόνια τώρα, με τον ανταγωνισμό να έχει ξεπεράσει την apple από το iphone 3G κιόλας! Ακόμα και με το iphone 4 ίσα που κατάφερε να φτάσει τον ανταγωνισμό σε hardware σε ορισμένους τομείς. Κι όμως η apple όπως αναφέρω συχνά έχει 2 βασικότατα προτερήματα που τραβάνε τον κόσμο. Πρώτον η τεράστια υποστήριξη από 3ους κατασκευαστές και σε software και σε hardware (ότι συσκευή και να βγαίνει, από αυτοκίνητο μέχρι και καφετιέρα υποστηρίζει ipod/iphone συσκευές), και το 2ο είναι ότι τα έχει όλα σε μια κοινή πλατφόρμα (ίδιο iOS για όλες τις συσκευές της και κοινές εφαρμογές) και δεν ψάχνεσαι αν το update αυτό κάνει για το κινητό μου, αν αυτή η εφαρμογή τρέχει σε εμένα, αν κάνει η ανάλυση, αν το σηκώνει η συσκευή μου, κλπ.

Σε αυτό πατάει και η apple βλέποντας τον κόσμο να την στηρίζει και έτσι δεν κάνει κινήσεις να προσθέσει πράγματα αφού έτσι κι αλλιώς πουλάει...

Για μένα το μεγαλύτερο λάθος του android είναι ότι ο κάθε κατασκευαστής βγάζει δικιά του έκδοση του λειτουργικού με αποτέλεσμα να υπάρχουν ασυμβατότητες στις εφαρμογές, στα updates, κλπ και κάθεε 3 μήνες ψάχνεσαι...


Κάνεις λάθος!

Multitouch εφάμιλλο δεν υπήρχε μέχρι πριν κάποιους μήνες από τον ανταγωνισμό και αυτό ήταν ένα σοβαρό πρόβλημα στην εμπειρία χρήσης της συσκευής.
Τώρα άλλαξαν τα δεδομένα.
Επίσης μην ξεχνάς ότι μιλάμε για ταμπλέτες και όχι για τηλέφωνα και οι απαιτήσεις είναι διαφορετικές.

Ειδικά την υποδοχή για κάρτες μνήμης απορώ πως την αγνοείτε ορισμένοι.

Σου δίνω το πιο απλό παράδειγμα :

Είμαι σε παρέα με το tab μου και δίπλα μια φίλη μου μου δίνει την κάρτα μνήμης της φωτογραφικής της για να δούμε τις φώτο από το τελευταίο ταξίδι που έκανε.
Όταν της είπα ότι δεν έχει υποδοχή για κάρτες δεν το πίστευε κανείς.
Κουβαλούσα ένα πράγμα ενός κιλού με οθόνη 10 ιντσών και δεν μπορούσαμε να δούμε ούτε τις φώτο μας...

Δηλαδή έλεος ρε παιδιά , στο 2011 είμαστε...

#56   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 01/02/2011 - 10:55

Σωστος Looter!!! +1

#57   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 11:20

Επισης...το flash δεν ειναι και καμια τρομακτικη ελλειψη...προσωπικα...δεν μου λειπει καθολου...και ας ειμαι flash developer και ας το υπερλατρευω το flash.

Η καμερα στο ipad ειναι περιτη για εμενα μιας και υπαρχει το camera connection kit και περναω αυτοματα και ευκολα τις φωτο που τραβαω απο το iphone στο ipad.

Ο safari πεταει

Η καρτα μνημης...οκ...ειναι υπερβολη...εκτος αν θες να βαλεις ο,τι εχεις και δεν εχεις μεσα στο ipad...τι να πω...γουστα ειναι αυτα :-)

Και τελος, για να μην σας κουραζω...τα widgets...οκ...γουστα ειναι αυτα...μαρεσει να τα εχω ολα στα φακελακια μου...σε λιγες σελιδες...και να εχω ακριβως ο,τι θελω.

Μπραβο που το android κανει βηματα μπροστα...και οσο βλεπεται να μην ανακοινωνει κατι η apple...ετοιμαζει κατι πολυ μεγαλο...για τουλαχιστον τους χρηστες που ξερει εκεινη.

Αυτα και συγνωμη για την εκταση του post :-)


εισαι απιστευτος πραγματικα...
Αλλα αν ειχε ολα τα παραπανω το ipad δεν θα ειχες προβλημα ομως και θα γινοταν Ο υμνος για την apple αυτη την πρωτοποριακη εταιρια...
Και τελος παντων τι παραπανω εχει το iOS που δεν εχει το android στην τελικη; τοσο πολυ σας αρεσουν δλδ τα τετραγωνα χρωματιστα κουτακια; αν εξαιρεσουμε το appstore που και στην τελικη και το Market πλεον διαθετει τις περισσοτερες εφαρμογες του appstore. Βεβαια παω στοιχημα οτι αρκετοι απο εμας, ουτε που εχουν ψαξει να δουν εφαρμογες του appstore και απλα ανανεωνουν καθε μερα τα top 25 , κατι που μπορουν να το κανουν μεχρι και στο ovi που λεει ο λογος.
Εδω μεχρι πριν λιγο καιρο δεν μπορουσαμε να συγχρονισουμε τα mail ωστε να χτυπανε την ωρα που ερχονται χωρις να πρεπει να κανει update καθε 15 λεπτα και να καταναλωνει πολυ γρηγορα την μπαταρια...
Εστω οτι το Xoom θα ερχοταν στην ιδια τιμη με το ipad οι περισσοτεροι θα επιλεγατε το ipad , εστω οτι ερχοταν σε χαμηλοτερη τιμη απο το ipad παλι θα επιλεγατε το ipad γιατι θα προτιμουσες να παρεις το camera connection kit να κανει τος ipad jb ωστε να μπορεις να βαζεις και κανενα flashακι για παιξει και κανενα τραγουδι που δεν εχεις μεσα, και φυσικα θα πας να παρεις και το καλωδιο συνδεσης για την tv -για να δεις και καμια ταινια στην tv- που η apple πουλαει στην πρωτοποριακη τιμη των 50-60-70-δεν ξερω ποσων ευρω γιατι μεχρι και το καλωδιο εχει design...κλπ κλπ

anyway 1ον το xoom δεν εχει παρουσιαστει , 2ον το ipad 2 δεν εχει παρουσιαστει , 3oν δεν με ενδιαφερει καθολου ο φανατισμος για καποιες εταιριες.
τα ιδια θα ελεγα και για την motorola και για καθε εταιρια που ειχε την ιδια πολιτκη με την apple(ωραια ειχε τα κοτσια και ετρεξε ενα project που αυτο τον καιρο δεν μπορουσαν να τρεξουν και οι αλλες, εγω λεω να αφησει ετσι ως το 1ο tablet , και να το εχουμε στο μυαλλο μας ως τα καλυτερο tablet μιας και οι ελλειψεις του ειναι ειδικα σχεδιασμενες ωστε να μην μασ χρειαζονται.)
Αλλες εταιριες ετρεξαν τα project με τα πρωτα smartphones η apple ακολουθησε...τετοια επιχειρηματα ειναι για κλαματα.

οσο για το ipad is a big iphone ...but its a big iphone ------> το iphone ειναι το πιο επιτυχημενο κινητο (η οπως διατυπωθηκε) τοτε ας παιρναμε μια portable tv και ας το συνδεαμε πανω...πραγματικα δεν υπαρχει τροπος να σχολιαστει αλλιως.

ευχαριστω για το χρονο σας, και συγγνωμη αν προσεβαλλα καποιους, δεν ειχα σκοπο.
Υ.Γ επισης για να προλαβω τα γνωστα apple hateboy - fanboy η οτιδηποτε , πρεπει να ενημερωσω οτι χρησιμοποιηω apple ΟS.X εδω και καιρο καθως και windows, επισης ειμαι χρηστης iphone , και εχω ξεπερασει το θεμα 'ζηλια' εδω και καιρο.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 01/02/2011 - 11:24


#58   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 01/02/2011 - 11:23

Η διαφήμιση είναι τραγική. Πουθενά δεν υπάρχει αναφορά σε tablet. Οι 9 στους 10 θα νομίζουν ότι η διαφήμιση αναφέρεται σε νέο κινητό της Motorola και όχι σε tablet.

Αφήνοντας την διαφήμιση στην άκρη, τα χαρακτηριστικά ακούγονται εντυπωσιακά. Όπως όμως γνωρίζουμε τα χαρακτηριστικά δεν κάνουν τον παπά... υπάρχουν πολλοί ακόμα παράγοντες που επηρεάζουν το αγοραστικό κοινό. Να σημειώσω ότι το αγοραστικό κοινό δεν θεωρούμαστε εμείς οι gagdet freaks που γνωρίζουμε τι είναι το iOS, τι είναι το Froyo κτλ. Καλώς ή κακώς εμείς αποτελούμε το μικρότερο δυνατό ποσοστό στην αγοραστική πίτα...
Behind the Scenes...

#59   nickliki1

nickliki1

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:nickliki

Δημοσίευση 01/02/2011 - 11:36

Κάνεις λάθος!

Multitouch εφάμιλλο δεν υπήρχε μέχρι πριν κάποιους μήνες από τον ανταγωνισμό και αυτό ήταν ένα σοβαρό πρόβλημα στην εμπειρία χρήσης της συσκευής.
Τώρα άλλαξαν τα δεδομένα.
Επίσης μην ξεχνάς ότι μιλάμε για ταμπλέτες και όχι για τηλέφωνα και οι απαιτήσεις είναι διαφορετικές.

Ειδικά την υποδοχή για κάρτες μνήμης απορώ πως την αγνοείτε ορισμένοι.

Σου δίνω το πιο απλό παράδειγμα :

Είμαι σε παρέα με το tab μου και δίπλα μια φίλη μου μου δίνει την κάρτα μνήμης της φωτογραφικής της για να δούμε τις φώτο από το τελευταίο ταξίδι που έκανε.
Όταν της είπα ότι δεν έχει υποδοχή για κάρτες δεν το πίστευε κανείς.
Κουβαλούσα ένα πράγμα ενός κιλού με οθόνη 10 ιντσών και δεν μπορούσαμε να δούμε ούτε τις φώτο μας...

Δηλαδή έλεος ρε παιδιά , στο 2011 είμαστε...

CAMERA CONNECTION KIT

#60   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2011 - 11:37

η πρωτη διαφημιση θα ελεγα οτι πρεπει να προσπαθησεις για ΜΗΝ να καταλαβεις οτι αναφερεται σε tablet, μιας και επιασε ενα προς ενα ολα τα tablets που κυκλοφορουν, και τελος κατελυξε σε ενα τετραγωνο σκεπασμενο ''πραγμα''
ειναι αυτονοητο νομιζω.
η δευτερη αφορα, το ιδιο θεμα με αυτο της apple , δλδ μια ''νεα εποχη'' για τη motorola...

τωρα σχετικα με το αγοραστικο κοινο, σαφως υπαρχουν πολυ παραγωντες που το επηρεαζουν ( βλεπε την Τσαπανιδου στο ΣΚΑΙ καθε πρωι με το ipad στα χερια το οποιο ομως εχει το τρεχουν με teamviewer - η οτιδηποτε αλλο μιας και εχει windows σαν interface-) anyway δεν μπορω να γραψω και να αναλυσω ολο το G.Mankiw για τη θεωρια του καταναλωτη.
θα το γυρισω σε εσενα ομως, ρωτωντας σε , ποτε θα ηταν καλυτερο ενα αλλο tablet απο το ipad (για εσενα) και αν οντως ηταν καλυτερο και στην ιδια τιμη ποιο θα αγοραζες.
Εχε υπ οψιν σου οτι οταν θα πληρωσεις 500 euro για ''κατι'' apple τα 100 θα πανε στο logo της apple και αν πληρωσεις 500 για ''κατι'' motorola τα 75 θα πανε στο Logo της motorola (τα νουμερα ειναι τυχαια στην πραγματικοτητα οι αποκλεισεις ειναι πολυ μικροτερες)

CAMERA CONNECTION KIT

ειναι σα να σου λενε : 1 θυρα usb σε laptop ------> παρε hub...ελεος δλδ...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 01/02/2011 - 11:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες