Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 22:21

Τώρα διάβασα ότι με κατηγορούν ότι είναι στημένο όλο αυτό ... Έχω ακούσει και έχω ακούσει σε αυτο το thread το άκουσα και αυτο :). Σε παρακαλώ αν θέλεις να με ρωτήσεις κάτι στείλε μου pm


Στημένο η όχι, πράγμα που δεν νομίζω να είναι εσύ βγήκες κερδισμένος ;)

8000+ views το topic όλο και κάποιοι θα δοκίμασαν το app σου.

Για πες μας τώρα τα download stats

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2011 - 22:22

Στημένο η όχι, πράγμα που δεν νομίζω να είναι εσύ βγήκες κερδισμένος ;)

8000+ views το topic όλο και κάποιοι θα δοκίμασαν το app σου.

Για πες μας τώρα τα download stats



367 Replies
8170 Views
:lol: :lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#363   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 22:29

Τότε μάλλον ο εκπαιδευτικός σας θα έπρεπε να γνωρίζει ότι στα σχολεία τα παιδάκια δεν μαθαίνουν να προφέρουν τα γράμματα Α= Άλφα, Β=Βήτα, Γ=Γάμα κτλ, αλλά ααα,βββ,γγγ κτλ. Αυτό ονομάζεται γραφοφωνημική αντιστοιχία και είναι ακριβώς αυτό που λέει η λέξη, δηλαδή να αντιστοιχίσεις στο μυαλό σου πως γράφεται και πως ακούγεται ένα γραμμα.
Η σύγχρονη διδασκαλία επιβάλει τα παιδιά να μαθαίνουν την αλφάβητα στο σχολείο με εντελώς διαφορετικό τρόπο και το μόνο που θα καταφέρει η εφαρμογή σου είναι να τα μπερδέψει.
Ο τρόπος διδασκαλίας έχει αλλάξει. Και αν όντως υπάρχει ο εκπαιδευτικός όπως λες (θα μου επιτρέψεις να έχω τις αμφιβολίες μου), τότε θα έπρεπε να εμφανίζεται το ονοματάκι του στα credits/info της εφαρμογής.


Άντε πάλι με τα συμπεράσματα τις δολοπολοκιες και τις προσβολές.

OK ... Λοιπόν το παιδί για να μάθει τα γράμματα, περνάει απο διάφορα στάδια, τα οποία προφανώς δεν γνώριζεις, το πρώτο στάδιο δεν είναι αυτο που λες, υπάρχουν αλλα δυο πριν φτάσει σε αυτο που περιγράφεις. Το τελικό στάδιο είναι τα ονόματα των γραμμάτων και η ορθογραφία που διδάσκει η εφαρμογή μας, δεν ισχυριζόμαστε πουθενά οτι μαθαίνει τα γράμματα αλλα τα ονόματα των γραμμάτων και την ορθογραφία.

Εκλεισα με τις προσβολές στο πρόσωπο μου και στη δουλειά μου.

Σας ευχαριστω πολύ όλους ανεξερέτος ...

Τελευταία επεξεργασία από: Anlock, 16/03/2011 - 22:32


#364   Rottweiler

Rottweiler

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:greekrottys

Δημοσίευση 16/03/2011 - 22:37

Οι Έλληνες προγραμματιστές έχουν ένα δικό τους τιμολόγιο όπως οι Έλληνες ταβερνιάρηδες στα νησιά που έχουν την χωριάτικη 8 ευρώ. Πολύ χρήμα για τίποτα αξιόλογο. Δεν έχω αυτή την εφαρμογή ούτε την έχω δει με γενικές εντυπώσεις κρίνω και ασχολούμαι με το App Store και το iPhone από το 2G μεταχειρισμένο που είχα πάρει...

#365   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/03/2011 - 22:53

Άντε πάλι με τα συμπεράσματα τις δολοπολοκιες και τις προσβολές.

OK ... Λοιπόν το παιδί για να μάθει τα γράμματα, περνάει απο διάφορα στάδια, τα οποία προφανώς δεν γνώριζεις, το πρώτο στάδιο δεν είναι αυτο που λες, υπάρχουν αλλα δυο πριν φτάσει σε αυτο που περιγράφεις. Το τελικό στάδιο είναι τα ονόματα των γραμμάτων και η ορθογραφία που διδάσκει η εφαρμογή μας, δεν ισχυριζόμαστε πουθενά οτι μαθαίνει τα γράμματα αλλα τα ονόματα των γραμμάτων και την ορθογραφία.

Εκλεισα με τις προσβολές στο πρόσωπο μου και στη δουλειά μου.

Σας ευχαριστω πολύ όλους ανεξερέτος ...

Κατ' αρχάς δεν νομίζω ότι έγραψα κάτι προσβλητικό προς εσένα, αλλά ούτε και για την δουλειά σου. Εσύ άνοιξες το topic, επέλεξες να εκτεθείς και σου λέω την γνώμη μου. Λυπάμαι πραγματικά αν το βλέπεις έτσι.
Ακολουθεί απόσπασμα της περιγραφής της εφαρμογής σου από το δικό σου site:

"First Greek Words: Learning Animals is the first educational application for children exclusively developed in Greek, that helps children learn the letters, their names, how they form words, and how to spell."

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 16/03/2011 - 23:01


#366   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/03/2011 - 23:15

Οι Έλληνες προγραμματιστές έχουν ένα δικό τους τιμολόγιο όπως οι Έλληνες ταβερνιάρηδες στα νησιά που έχουν την χωριάτικη 8 ευρώ. Πολύ χρήμα για τίποτα αξιόλογο. Δεν έχω αυτή την εφαρμογή ούτε την έχω δει με γενικές εντυπώσεις κρίνω και ασχολούμαι με το App Store και το iPhone από το 2G μεταχειρισμένο που είχα πάρει...


Συγνώμη που παρεμβαίνω, γιατί μας τσουβαλιάζεις όλους και γίνεται σωρηδόν αυτό (με τους Έλληνες προγραμματιστές)...

Αν δεν σας αρέσουν οι εφαρμογές μας και αν θεωρείται πως ζητάμε υπέρογκα ποσά, να μην τις αγοράζετε και να μην τις ψάχνετε σπασμένες.
Το θέμα είναι οτι οι περισσότεροι όμως τις εφαρμογές των Ελλήνων προγραμματιστών τις έχετε όλες, αλλά σπασμένες.

#367   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/03/2011 - 23:17

Να δείς που στο τέλος θα καταλήξει σε μάχη Πελάτες <-> Developers,..
Αν είναι δυνατόν ρε παιδια..

#368   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2011 - 23:21

Εγώ θα το θέσω αλλιώς.. Ο φίλος που άνοιξε το ποστ είχε ποτέ σπασμένη εφαρμογή στο κινητό του ? Έχει κατεβάσει ποτέ από τορρεντ μήπως ? Αν όχι μπράβο του ! να συνεχίσει έτσι και θα δικαιωθεί γι'αυτη την επιλογή του..αν κάποτε όμως είχε η έχει, .. τότε δυστυχώς ήρθε η σειρά σας...

Λοιπόν ας αφήσουμε την υποκρισία κ την κριτική για τους άλλους κ ας κοιτάξουμε τι κάνουμε εμείς γιατί από εμάς ξεκινάνε όλα κ σε εμάς απ'οτι φαίνεται καταλήγουν...

κ μια υποσημείωσις.. τίποτα προσωπικό με κανέναν. ;)


Δι'ταυτα.. όλοι κλέβουμε κάτι από κάποιον άλλο, Γνώση, θέση παρκινκ, πνευματικά δικαιώματα τραγουδιών, δικαιώματα ταινιών..Μας ενοχλεί όμως αν μας κλέψουν ακόμα κ τον αναπτήρα . Οπότε βάλτε ενα χαμογελακι κ ακόμα ένα ευχαριστώ στον τίτλο κ το θέμα νομίζω έκλεισε..

#369   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 23:25

Δεν θα σας πω τις μ@λακιες που λενε καποιοι οτι στηριζω ελληνες developers και εχω αλλες σπασμενες και ελληνικες αυθεντικες αυτα ειναι μ@λακιες...η εισαι σωστος η οχι...λοιπον ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του..ο καθε προγραμματιστης κοστολογει οσο θελει την εφαρμογη του...δωστε το lite τζαμπα και στην πληρη εκδοση δωστε περισσοτερα στοιχεια,αφουγκραστειτε την γνωμη του κοσμου,και βγαλτε update αρκετα ωστε να ανγκασετε το κοσμο να αγορασει αυθεντικη την εφαρμογη απο το να την εχει σπασμενη...

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 16/03/2011 - 23:28


#370   HapKiDoka

HapKiDoka

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 23:38

οταν γραψεις εσυ πιο πολυπλοκη τοτε ελα κ τριψτη μου στη μουρη. μεχρι τοτε ομως κ αφου δεν ξερεις τιποτα απο προγραμματισμο καλυτερα να αποφευγεις να μειωνεις ετσι τη δουλεια των αλλων.


Δεν μειωσα κανενα, παλι μπερδευτικες...Πολυ μιλας ομως μαγκα μου και λες και στους αλλους τι πρεπει να κανουν και τι οχι...Μην συνεχισεις αλλο!

Τελευταία επεξεργασία από: HapKiDoka, 16/03/2011 - 23:40


#371   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/03/2011 - 23:55

Στη τελικη αναλυση μια απλη εφαρμογη για κινητο εφτιαξες, δεν βρηκες την ατελειωτη πηγη ενεργειας και στη κλεψανε. Deal with it!!



Δεν μειωσα κανενα, παλι μπερδευτικες...Πολυ μιλας ομως μαγκα μου και λες και στους αλλους τι πρεπει να κανουν και τι οχι...Μην συνεχισεις αλλο!

τωρα αν εχεις προβληματα εκφρασης κ δεν καταλαβαινεις τι γραφεις ποιος σου φταιει;

#372   Rottweiler

Rottweiler

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:greekrottys

Δημοσίευση 17/03/2011 - 01:05

Συγνώμη που παρεμβαίνω, γιατί μας τσουβαλιάζεις όλους και γίνεται σωρηδόν αυτό (με τους Έλληνες προγραμματιστές)...

Αν δεν σας αρέσουν οι εφαρμογές μας και αν θεωρείται πως ζητάμε υπέρογκα ποσά, να μην τις αγοράζετε και να μην τις ψάχνετε σπασμένες.
Το θέμα είναι οτι οι περισσότεροι όμως τις εφαρμογές των Ελλήνων προγραμματιστών τις έχετε όλες, αλλά σπασμένες.


Εφαρμογή έως 0.79 ελληνική αγοράζεται μπορώ να στο αποδείξω από το AppStore Account. Εφαρμογή πάνω από αυτό το ποσό κατεβαίνει από τα γνωστά "μαγαζιά" γιατί θεωρώ ότι δεν το αξίζει κάποια.

Βάλτε μυαλό και τιμολογήστε σωστά. Το AppStore δεν είναι μια ακόμα ευκαιρία για αρπαχτές...

Τελευταία επεξεργασία από: Rottweiler, 17/03/2011 - 01:06


#373   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/03/2011 - 01:09

Εφαρμογή έως 0.79 ελληνική αγοράζεται μπορώ να στο αποδείξω από το AppStore Account. Εφαρμογή πάνω από αυτό το ποσό κατεβαίνει από τα γνωστά "μαγαζιά" γιατί θεωρώ ότι δεν το αξίζει κάποια.

Βάλτε μυαλό και τιμολογήστε σωστά. Το AppStore δεν είναι μια ακόμα ευκαιρία για αρπαχτές...

Εσυ δηλαδή στη δουλειά σου τους λες "παιδιά δώστε μου το χαμηλότερο μισθό που μπορείτε κ εγω θα χαίρομαι κιόλας";

#374   Rottweiler

Rottweiler

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:greekrottys

Δημοσίευση 17/03/2011 - 01:34

Εσυ δηλαδή στη δουλειά σου τους λες "παιδιά δώστε μου το χαμηλότερο μισθό που μπορείτε κ εγω θα χαίρομαι κιόλας";


Εγώ στην δουλειά μου αποδίδω για να περνώ το περισσότερο. Δεν κάνω το εύκολο για να κάνω μια αρπαχτή. Μην συγκρίνεις πράγματα ανομία.

Μήπως θες και παραδείγματα Ελληναράδων προγραμματιστών?

Εφαρμογή Αργυρώ... 4 euro για copy paste συνταγών

Εφαρμογή ανέκδοτα... 1.5 euro gia copy paste απο sites.

Εφαρμογή Meteo 3 ευρώ για μια αθλια εφαρμογή καιρού!

Εφαρμογή Μικρό λεξικό 20 euro!!!!

Πλακα μας κάνετε έτσι? Έλα πέστε το ξεκάθαρα...

Τελευταία επεξεργασία από: Rottweiler, 17/03/2011 - 01:39


#375   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 17/03/2011 - 07:15

Εγώ στην δουλειά μου αποδίδω για να περνώ το περισσότερο. Δεν κάνω το εύκολο για να κάνω μια αρπαχτή. Μην συγκρίνεις πράγματα ανομία.

Μήπως θες και παραδείγματα Ελληναράδων προγραμματιστών?

Εφαρμογή Αργυρώ... 4 euro για copy paste συνταγών

Εφαρμογή ανέκδοτα... 1.5 euro gia copy paste απο sites.

Εφαρμογή Meteo 3 ευρώ για μια αθλια εφαρμογή καιρού!

Εφαρμογή Μικρό λεξικό 20 euro!!!!

Πλακα μας κάνετε έτσι? Έλα πέστε το ξεκάθαρα...

Ετσι ετσι πεστα

Αυτο με τα ανεκδοτα οταν το ειδα δεν το πιστευα... ελεγα πλακα μας κaνει ο τυπος,
ελεγα δεν μπορει διαφημιστικό θα ειναι οπως εκανε ο αλλος ο τυπος....

Εβγαλε ενα app (δεν θυμαμαι ποιο) και το πουλησε νομιζω περιπου 480 δολαρια και μιλαμε
οτι το μονο που εκανε ηταν να βαζεις μια διευθυνση και μετε σε πηγαινε στο google maps
και στην εδειχνε... απιστευτο!!!!

Μετα απο μερικες μερες το ειδα με εκπτωση να το δινει στα 0.99 δολαρια και μετα ξανα πανω
στα 480 και μετα ξανα κατω κοκ... μιλαμε αυτο ειναι marketing!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες