Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/03/2011 - 23:49

κανονικα θα πρεπε να χαιρεσαι , σιγα ρε φιλε το destinator σου κλεψαν!!! ντροπη σου θα πρεπε να την εδινες μονος σου δωρεαν να χαρουν τα παιδακια.....ελεος!!! 1,5 ε για ποιο λογο το χομπι σουεκανες στην τελικη developer απο που και ως που εγινες ρε μεγαλε??


Σε κόβω στάνταρ για ανήλικο. Οπότε αφόσον δεν έχεις δουλέψει ποτέ σου να δείς πως βγαίνει το μεροκάματο, λογικό να γράφεις αυτά τα κουλά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/03/2011 - 23:51

PC: Έχω Windows, NOD32 και Advanced Sysyem Optimizer νόμιμα αγορασμένα. Όλο το άλλο λογισμικό μου είναι free. Το τελευταίο παιχνίδι που αγόρασα ήταν το Starcraft II. Πριν από αυτό το Cataclysm. Πριν απο αυτό το WotLK. Πρίν απο αυτό το Burning Crusade. Και πριν απο αυτό το WoW. Έχω επίσης αγορασμένα τα Warcraft I, II και III, και καμία 25ριά ακόμα παιχνίδια, αγορασμένα απο το 2000 και μετά. Πριν το 2000 ήμουν βουτηγμένος στο κλέψυ-κόπυ: πρέπει να έπαιρνα μέχρι και 10 αντεγραμμένα παιχνίδια τη βδομάδα απο το γνωστό μαγαζάκι πίσω απο τη Στουρνάρη...

iPhone: Έχω καμιά εικοσαριά εφαρμογές νόμιμα αγορασμένες, και καμιά εκατοστή free, όλα απο AppStore. Επίσης έχω και 7-8 εφαρμογές αγορασμένες απο Cydia, μαζί με μερικές free.

Archos 101: Έχω 5 αγορασμένες εφαρμογές και άλλες 10 free.

Μουσική: Διαθέτω μια πολύ ωραία συλλογή με ~500 νόμιμα CD, όλη ψηφιοποιημένη και περασμένη στο iTunes. Επίσης έχω και καμιά 30ριά κομμάτια αγορασμένα απευθείας απο iTunes. Δουλεύω τη συλλογή μου 20 χρόνια τώρα...

Ταινίες: Έχω μια συλλογή από 110 DVD, όλα νόμιμα. Κομμάτια διαλεγμένα ένα προς ένα (πχ έχω τον Κλέφτη Ποδηλάτων, το Εργαστήρι του δόκτωρος Καλλιγκάρι, τον Γαλάζιο Άγγελο, τα Director's Cut του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών με τα αγαλματάκια, την κασετίνα των επεισοδίων IV, V, VI του Πόλεμου των ¨Αστρων, την κασετίνα με την τριλογία του Νονού...). Μαζεύω τα κομμάτια αυτά εδώ και 15 χρόνια.

Απο εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί να θεωρηθεί πειρατικό... Τα τζήν μου για παράδειγμα είναι όλα ίδια μάρκα (Lee) και ΔΕΝ είναι μαϊμούδες, τα δε 2 κουστούμια που έχω δεν είναι επώνυμα, τα έχω ράψει σε ράφτη. Μπλούζες, T-Shirt και καπέλα αγοράζω απο το Jinx.com.

Ελπίζω να σε κάλυψα.


Για το youtube ποιά η άποψή σου?

Το επισκέπτεσαι?

#453   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 17/03/2011 - 23:58

PC: Έχω Windows, NOD32 και Advanced Sysyem Optimizer νόμιμα αγορασμένα. Όλο το άλλο λογισμικό μου είναι free. Το τελευταίο παιχνίδι που αγόρασα ήταν το Starcraft II. Πριν από αυτό το Cataclysm. Πριν απο αυτό το WotLK. Πρίν απο αυτό το Burning Crusade. Και πριν απο αυτό το WoW. Έχω επίσης αγορασμένα τα Warcraft I, II και III, και καμία 25ριά ακόμα παιχνίδια, αγορασμένα απο το 2000 και μετά. Πριν το 2000 ήμουν βουτηγμένος στο κλέψυ-κόπυ: πρέπει να έπαιρνα μέχρι και 10 αντεγραμμένα παιχνίδια τη βδομάδα απο το γνωστό μαγαζάκι πίσω απο τη Στουρνάρη...
iPhone: Έχω καμιά εικοσαριά εφαρμογές νόμιμα αγορασμένες, και καμιά εκατοστή free, όλα απο AppStore. Επίσης έχω και 7-8 εφαρμογές αγορασμένες απο Cydia, μαζί με μερικές free.
Archos 101: Έχω 5 αγορασμένες εφαρμογές και άλλες 10 free.
Μουσική: Διαθέτω μια πολύ ωραία συλλογή με ~500 νόμιμα CD, όλη ψηφιοποιημένη και περασμένη στο iTunes. Επίσης έχω και καμιά 30ριά κομμάτια αγορασμένα απευθείας απο iTunes. Δουλεύω τη συλλογή μου 20 χρόνια τώρα...
Ταινίες: Έχω μια συλλογή από 110 DVD, όλα νόμιμα. Κομμάτια διαλεγμένα ένα προς ένα (πχ έχω τον Κλέφτη Ποδηλάτων, το Εργαστήρι του δόκτωρος Καλλιγκάρι, τον Γαλάζιο Άγγελο, τα Director's Cut του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών με τα αγαλματάκια, την κασετίνα των επεισοδίων IV, V, VI του Πόλεμου των ¨Αστρων, την κασετίνα με την τριλογία του Νονού...). Μαζεύω τα κομμάτια αυτά εδώ και 15 χρόνια.
Απο εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί να θεωρηθεί πειρατικό... Τα τζήν μου για παράδειγμα είναι όλα ίδια μάρκα (Lee) και ΔΕΝ είναι μαϊμούδες, τα δε 2 κουστούμια που έχω δεν είναι επώνυμα, τα έχω ράψει σε ράφτη. Μπλούζες, T-Shirt και καπέλα αγοράζω απο το Jinx.com.
Ελπίζω να σε κάλυψα.

YOU MADE MY DAY
REPSECT
ARrivederci

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 18/03/2011 - 00:08


#454   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/03/2011 - 00:33

Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το παρόν βήμα για να απευθύνω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον ανώνυμο φίλο που είχε την ευγενή καλοσύνη να σπάσει την εφαρμογή μας και να την ανεβάσει σε γνωστό site. Συμφωνώ μαζί του ότι 1,59€ είναι πολλά λεφτά, και η εφαρμογή μας δεν τα αξίζει, οπότε πολύ καλά της έκανε!!!

Για να μην παρεξηγηθώ

1) Γνωρίζω ότι jailbreaking δεν σημαίνει cracked apps και δεν διαφωνώ με το jailbreaking. Πιστεύω ακράδαντα στην ελευθέρια της επιλογής και της έκφρασης, όταν βέβαια δεν καταπάτα την ελευθερία και τα δικαιώματα του πλησίον.
2) Αναρτώ το θέμα εδώ, μια και είναι η μεγαλύτερη κοινότητα iPhone της Ελλάδας (της οποίας είμαι μέλος) και κάπου πρέπει να πω τον πόνο μου βρε αδελφέ …
3) Πιστεύω ότι αν θέλουμε το Ελληνικό development να έχει μέλλον θα πρέπει να σεβαστούμε την προσπάθεια των Ελλήνων developer και να μην την εξευτελίζουμε.

Και σε άλλα με υγεία :)



Φίλε μου δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Είναι ιδεολογία μη ηθικό να εγκαθιστά κανείς μη νόμιμες εφαρμογές. Στα PC λέγαμε ότι ήταν ακριβές. Στο iPhone δεν μπορούμε να το πούμε αφού οι περισσότερες κάνουν 1-3€. Εκεί πολλές φορές κραδαινουμε λάβαρα κλάσης woodStock ότι όλα πρέπει να είναι δωρεάν.

Νομίζω οι περισσότεροι δεν έχουμε μάθει να επιβραβευουμε την προσπάθεια προγραμματιστων αγοράζοντας το προϊόν τους ακόμη κι αν τιμάται με αυτό το εξευτελιστικά μικρό πόσο.

Εξαίρεση θεωρώ αυτό που αναφέρουν πολλοί φίλοι μας εδώ, τις ακριβές εφαρμογές. Για παράδειγμα είχα πληρώσει 50€ να αγοράσω το Navigon και στην πορεία είδα ότι ... Δεν με εξυπηρετούσε και θα προτιμουσα να είχα το TomTom. Όμως άλλα 50€ να δώσω δεν μπορώ απλά και μόνο γιατί δεν υπάρχει ένα άρτιο προγραμμα trial software στο AppStore. Προφανώς θα κάνω jb και θα βάλω το TomTom σπασμένο, και όχι γιατί δεν θα το αγοραζα αλλά γιατί δεν μπορώ να ξεπαραδιαζομαι.

#455   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/03/2011 - 01:51

Για το youtube ποιά η άποψή σου?

Το επισκέπτεσαι?


Φυσικά και το επισκέπτομαι. Υποθέτω πως θες να καταλήξεις στο ότι η παρακολούθηση videos απο το Youtube συνιστά πειρατεία. Δυστυχώς το ζήτημα του YouTube είναι πραγματικά τεράστιο, και χρειάζεται από μόνο του ένα (τεράστιο) thread. Το θέμα με το Youtube είναι πως περιέχει τόσο copyrighted όσο και non-copyrighted υλικό, και ο τελικός χρήστης δεν είναι σε θέση να γνωρίζει ποιο είναι τι. Απο καθαρά νομική άποψη (και πάντα στις ΗΠΑ, μιας και στην Ελλάδα δεν υπάρχει νομοθεσία που να καλύπτει υπηρεσίες σαν το Youtube), ο τελικός χρήστης ο οποίος παρακολουθεί ένα video το οποίο είναι copyright protected και έχει ανέβει στο Youtube χωρίς την συγκατάθεση αυτών που έχουν τα δικαιώματα εκμετάλλευσης, υπόκειται και αυτός στην ίδια κατηγορία παράβασης που υπόκειται και αυτός που ανέβασε το video στο Youtube. Φυσικά τόσο το RIAA όσο και το MPAA γνωρίζουν την ιδιαιτερότητα της κατάστασης και την αδυναμία του χρήστη να γνωρίζει με βεβαιότητα αν το υλικό που παρακολουθεί στο YouTube είναι παράνομο ή όχι, γι΄ αυτό και ενώ κυνηγούν αλύπητα αυτούς που ανεβάζουν copyrighted υλικό στο Youtube, εντούτοις δεν ασχολούνται με τους τελικούς χρήστες, καθότι επιπλέον γνωρίζουν ότι τα πιθανά οικονομικά οφέλη απο κάτι τέτοιο δεν θα ήταν ικανά να καλύψουν ούτε τα έξοδα των δικηγόρων που θα απασχολούνταν για να πάνε τέτοιες υποθέσεις σε δίκη.

Από την μεριά μου τώρα, γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είμαι σε θέση να ξεχωρίσω ένα νόμιμο απο ένα παράνομο video στο YouTube. Παρ΄ όλα αυτά το χρησιμοποιώ, μιας και είναι ο μόνο τρόπος που έχω πολλές φορές για να μάθω κάποια πράγματα (όταν πρόκειται για μουσική κυρίως). Απο εκεί και πέρα, δεν κάνω ποτέ download videos και δεν σώζω ποτέ MP3 απο videos του YouTube (συν τοις άλλοις, ο ήχος είναι αισχρός).

Για να επανέλθουμε όμως στο αρχικό σου ερώτημα, και κυρίως στο που στοχεύει αυτό το ερώτημα: Το να προσπαθείς να καταδείξεις ότι κάποιος είναι πειρατής απλά και μόνο επειδή παρακολουθεί videos στο YouTube, είναι τουλάχιστον τραβηγμένο απο τα μαλλιά. Βλέπεις, υπάρχει μια βασική διαφορά ανάμεσα σε αυτόν που βλέπει videos στο YouTube και σε αυτόν που κατεβάζει σπασμένα προγράμματα, ταινίες και μουσική. Ο πρώτος δεν μπορεί να γνωρίζει αν αυτό που βλέπει είναι copyrighted ή όχι. Ο δεύτερος όμως το γνωρίζει εκ των προτέρων ότι αυτό που κατεβάζει είναι προϊόν παραβίασης δικαιωμάτων...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 18/03/2011 - 01:53


#456   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/03/2011 - 02:01

Κι όμως αν ρωτήσεις κάποιον από τον χώρο της μουσικής, θα σου πει ότι περισσότερα είναι τα χαμένα λεφτά από το youtube παρά από τα μαύρα cd!!!

Τέλος πάντων θεωρώ ότι οι απόψεις μας απέχουν κατά πολύ...

Εσύ τα βλέπεις όλα άσπρα ή μαύρα εγώ σου λέω ότι υπάρχει και το γκρίζο...

Και μάλλον είμαστε και οι δύο σε τέτοια ηλικία πλέον ώστε να μην αλλάζουμε εύκολα γνώμη...


Όσο για το youtube ήταν απλά ένα παράδειγμα.

Τραβηγμένο μεν αλλά παράδειγμα.

Είμαι σίγουρος ότι θα βρούμε και άλλα αν ψάξουμε οπότε για αυτό σου λέω να μην εμμένεις τόσο πολύ στο ότι ζεις μια τόσο pirate-free ζωή!

#457   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/03/2011 - 02:14

Κι όμως αν ρωτήσεις κάποιον από τον χώρο της μουσικής, θα σου πει ότι περισσότερα είναι τα χαμένα λεφτά από το youtube παρά από τα μαύρα cd!!!
Τέλος πάντων θεωρώ ότι οι απόψεις μας απέχουν κατά πολύ...
Εσύ τα βλέπεις όλα άσπρα ή μαύρα εγώ σου λέω ότι υπάρχει και το γκρίζο...
Και μάλλον είμαστε και οι δύο σε τέτοια ηλικία πλέον ώστε να μην αλλάζουμε εύκολα γνώμη...
Όσο για το youtube ήταν απλά ένα παράδειγμα.
Τραβηγμένο μεν αλλά παράδειγμα.
Είμαι σίγουρος ότι θα βρούμε και άλλα αν ψάξουμε οπότε για αυτό σου λέω να μην εμμένεις τόσο πολύ στο ότι ζεις μια τόσο pirate-free ζωή!


Φυσικά υπάρχει και το γκρίζο. Μόλις τώρα δε μιλούσαμε για το YouTube?
Απο εκεί και πέρα, η διαφορά μας είναι ότι εγώ επιλέγω συνειδητά να προσπαθώ να ζήσω μια pirate-free ζωή. Εσύ επιλέγεις συνειδητά να μην κάνεις αυτή την προσπάθεια. Και ενώ αυτό που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα έπρεπε να απασχολεί τόσο εσένα όσο και όλους τους άλλους που συμμετέχουν σε αυτή τη συζήτηση είναι το γιατί επιλέγει κάποιος συνειδητά μια παραβατική συμπεριφορά, αναλώνεσαι στην αναζήτηση γκρίζων σημείων που θα καταδείξουν ότι είμαι και εγώ και και εσένα.

Αν το σκεφτείς, όλο αυτό το σκηνικό είναι μια μικρογραφία του τι συμβαίνει σήμερα στην Ελλάδα: Αντί να προσπαθεί ο καθένας να είναι ειλικρινής και σωστός απέναντι στον εαυτό του και στους άλλους, προτιμά να πείσει τους άλλους ότι και αυτοί είναι ίδιοι με αυτόν, αναζητώντας έτσι το "συλλογικό άλλοθι" που θα δικαιολογήσει τις πράξεις του... Ακόμα όμως κι αν καταφέρεις να καταδείξεις ότι είμαι και εγώ το ίδιο πειρατής με εσένα, δεν πρόκειται να κερδίσεις κανένα άλλοθι: και πάλι θα είσαι ένας πειρατής, κάποιος που επιλέγει να ιδιοποιηθεί παράνομα κάτι που αρνείται να το αποκτήσει νόμιμα...

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 18/03/2011 - 02:16


#458   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 18/03/2011 - 02:17

Όχι φίλε μου απλά δεν είμαι σολωμός να κολυμπάω αντίθετα στο ρεύμα από τη στιγμή που ξέρω ότι δεν θα αλλάξει κάτι.

Απλά συμβιβάζομαι με τα δεδομένα της εποχής μου.

Δε σου είπα σε κανένα σημείο ότι μου αρέσουν.

Ήμουν από τους πρώτους που έδωσα δίκιο στον Anlock.

Ξέρω τις δυνάμεις μου και ξέρω ότι δεν μπορώ να αλλάξω τον κόσμο!

Οπότε δεν πρόκειται να το παίξω ήρωας και να πω ότι θα προσπαθήσω να το κάνω...

#459   creative21

creative21

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/03/2011 - 03:32

Ουτε 10% δεν ειναι. Λιγοτεροι πρεπει να ειναι.

#460   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 18/03/2011 - 07:34

παιδιά ότι και να λέτε κοιτάξτε μην μπλέξετε με την BSA (business software association) και το ελληνικό branch που αυτη την περίοδο κυνηγάνε σαν τρελοί περιπτώσεις και σκάνε μαζι με ΣΔΟΕ ώστε να έχουν το δικαίωμα σωματικού ελέγχου..

απλά σας το αναφέρω, έχει συμβεί δύο, ΌΧΙ μια .. "ΔΎΟ" φορές ...."ΦΕΤΟΣ"..

#461   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2011 - 11:46

/offtopic on

Πριν από αυτό το Cataclysm. Πριν απο αυτό το WotLK. Πρίν απο αυτό το Burning Crusade. Και πριν απο αυτό το WoW.

Σε ποιον σέρβερ είσαι? ;)
/offtopic off

#462   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/03/2011 - 12:17

/offtopic on

Σε ποιον σέρβερ είσαι? ;)
/offtopic off


Genjuros. Ήμουν. Δεν παίζω πια, βαρέθηκα. Τώρα μόνο Starcraft II.

#463   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 18/03/2011 - 12:19

Genjuros. Ήμουν. Δεν παίζω πια, βαρέθηκα. Τώρα μόνο Starcraft II.



alliance η horde? name character ?

off topic

#464   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/03/2011 - 12:35

Πάντως μια δημοσκόπηση θα είχε ενδιαφέρον από την σελίδα...

Τι λένε οι διαχειριστές?
Να μας πει την γνώμη του το αγοραστικό κοινό: Αγοράζει ή όχι τις εφαρμογές για το Iphone και αν ναι με ποια κριτήρια...

Δηλαδήθα μπορούσε να μπει μια δημοσκόπηση με 4-5 επιλογές όπως:

Δεν αγοράζω καμία εφαρμογή από το Appstore τις κατεβάζω όλες σπασμένες
Αγοράζω μόνο Ελληνικές εφαρμογές γιατί στηρίζω τους Έλληνες developers
Αγοράζω μόνο εφαρμογές που κοστίζουν 0.79 Ευρώ, τις άλλες τις κατεβάζω σπασμένες
Γενικά δεν αγοράζω εφαρμογές από το Appstore γιατί δεν θέλω να μπλέξω με κάρτες

Να δούμε τι ποσοστά θα έχουμε...

#465   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/03/2011 - 13:03

Πάντως μια δημοσκόπηση θα είχε ενδιαφέρον από την σελίδα...

Τι λένε οι διαχειριστές?
Να μας πει την γνώμη του το αγοραστικό κοινό: Αγοράζει ή όχι τις εφαρμογές για το Iphone και αν ναι με ποια κριτήρια...

Δηλαδήθα μπορούσε να μπει μια δημοσκόπηση με 4-5 επιλογές όπως:

Δεν αγοράζω καμία εφαρμογή από το Appstore τις κατεβάζω όλες σπασμένες
Αγοράζω μόνο Ελληνικές εφαρμογές γιατί στηρίζω τους Έλληνες developers
Αγοράζω μόνο εφαρμογές που κοστίζουν 0.79 Ευρώ, τις άλλες τις κατεβάζω σπασμένες
Γενικά δεν αγοράζω εφαρμογές από το Appstore γιατί δεν θέλω να μπλέξω με κάρτες

Να δούμε τι ποσοστά θα έχουμε...


1. Δηλαδή την επιλογή "Αγοράζω από το AppStore τις εφαρμογές που χρειάζομαι/ θέλω ανεξαρτήτως τιμής/ developer" ούτε καν την υπολογίζεις, έτσι?

2. Άντε και είδες τι ποσοστά έχουμε. Και λοιπόν; Αμα δηλαδή ένα ποσοστό 90% επιλέξει "Δεν αγοράζω καμία εφαρμογή από το Appstore τις κατεβάζω όλες σπασμένες", τι νομίζεις ότι θα σημαίνει αυτό; ότι επειδή είναι η πλειοψηφία, έχουν και δίκιο που κατεβάζουν σπασμένα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες