Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   sokoro

sokoro

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2011 - 19:15

Επειδη βαριεμαι να το διαβασω ολο το τοπικ
εχω να πω οτι φταινε οι Developers μιας και εχουν
την δυνατοτητα να κλειδωνουν τα προγραμματα τους
και να τα ασφαλιζουν, μιας και υπαρχει αυτη η δυνατοτητα
και εφ'οσων δεν την εκμεταλευτηκατε τοτε οι Users
βρηκαν ξεμπαρκο αμπελι και μπηκαν μεσα :)

Πιστευεις οτι οι Developers δεν βγαζουν απ'ολα αυτα???
Οι ακομα ακομα αν κρυβονται αυτοι πισω απο τα jailbreak και οτι εχει να κανει με
παρακαμψεις σε λειτουργηκα η apps...
Συμφωνω με τα jailbreak και τις free apps διοτι ολοι δικαιουνται τα πολλα!!!! :blush:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   thanospc

thanospc

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2011 - 19:43

Εγώ πάντως από την στιγμή που ξέρω οτι μπορώ να χρησιμοποιήσω την καλύτερη εφαρμογή τσάμπα δεν θα ασχοληθώ καν με την free...αν θα έπρεπε να πρληρώσω τις εφαρμογές όπωσδήποτε τότε θα στραφόφουν σε opensource free εφαρμογές από την στιγμή όμως που μπορώ γιατί να μην τις χρησιμοποιήσω? Όσο για το παράδειγμα με τα τσιγάρα όντως είναι εντελώς άκυρο...Και είμαι σίγουρος οτί δεν υπάρχει έστω και ένας που να έχει όλες μα όλες τις εφαρμογές original και να μην έχει χρησιμοποιήσει έστω και μια φορά cracked εφαρμογή...(και αυτοί που έχουν linux στανταρ κάποια στιμγή έχουν δοκιμάσει και κάτι cracked) και η πειρατεία υπάρχει παντού...δηλαδή αν παραπονιέτε ένας developer για μια τέτοια εφαρμογή κάποιοι άλλοι τι πρέπει να κάνουν...και όχι μόνο οι developers και οι μουσικοί κ.ο.κ....
Δεν λέω ότι είναι σωστό αυτό που γίνετε αλλά έτσι ήταν κ παλιά ετσί είναι κ τώρα και έτσι θα είναι και στο μέλλον..

#438   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2011 - 19:57

ειστε στην 22 σελιδα οταν παει στην σελιδα 55 κλειδωστε το ::)

#439   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 17/03/2011 - 20:13

Δεν καταλαβαινω για αναρωτιεστε και ασχολειστε με το αν στη ζωη του ο tillter χρησιμοποιει κατι παρανομα. Εκει ειναι η ουσια?
Επειδη δηλαδη καποιος σας λεει ποιο ειναι νομιμο (δικαιωμα) και ποια η επιλογη πρεπει ντε και καλα να τον βγαλετε παρανομο? Και παρανομος να ηταν, τι κερδιζετε? Νομιμοποιειτε τις πραξεις σας ετσι? Δε νομιζω. :rolleyes:
Για παραδειγμα παλια κατεβαζα ο,τι παρανομο game και app για pc μου κατεβαινε στο μυαλο.
Απο ενα σημειο και μετα καταλαβα καποια πραγματα και αρχισα να αγοραζω τα παντα αυθεντικα. Δεν ειμαι δηθεν. Το ομολογω οτι καποτε εκανα αυτο το λαθος, ομως τωρα που συνειδητοποιησα τη βλακεια μου το σταματησα. 8)

#440   thanospc

thanospc

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2011 - 20:18

Αλλιώς ξεκίνησε αυτό το post και αλλού το πήγαμε...νομίζω οτί πρέπει να το αφήσουμε εδώ :P

#441   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/03/2011 - 21:24

δλδ στν ερωτηση μου αν εχειςκατι σπασμενοστο pc σου λες οχι.αρα αν εισαι παλιος στα pc θα εχεις και κανεις χρηση windows
εχεις αγορασει ολες τις εκδοσεις ε? μαλιστα.τι να πω μπραβο σου .


Ευχαριστώ.
Το πρώτο μου PC είχε Windows 3.1. Εννοείται πως ήταν αγορασμένα.
Τα μόνα λειτουργικά που δεν αγόρασα ήταν τα Windows Me και τα Windows 2000 γιατί εκείνη την περίοδο έγραφα δυο βιβλία για αυτά, και μου τα είχε δώσει η MS Hellas με άδειες χρήσης μέσω του CΓΟ.
Θεωρώ εντελώς τραγικό να δίνει κανείς ένα σκασμό λεφτά για σούπερ ντούπερ επεξεργαστές και κάρτες γραφικών και να λυπάται τα λεφτά για το λειτουργικό, που στο κάτω - κάτω το αλλάζει κάθε 3-4 χρόνια...

#442   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/03/2011 - 21:30

Δεν συμφωνώ .. Τί θα πεί χρήση του word για οικιακή χρήση?.. Να γράφεις τις συνταγές? :P
Για αυτό υπάρχει το Notepad .. Αλλά όταν έχεις εργασίες , essays των 1000-4000 λέξεων, πολύ απλά θές word..
Φυσικά όμως ισχύει το οτι άν το χρειάζεσαι το αγοράζεις..

Τώρα πάλι με το photoshop , πάλι το ίδιο ισχύει..
Οικιακή χρήση για τον έναν μπορεί να είναι να κάνει ένα απλά και μόνο conversions και να περνάει κανέναν εφέ απο τα έτοιμα στις pic του ..
Κάποιος άλλος όμως μπορεί να την θέλει για να καλυτερεύει τις φωτογραφίες του, να επεξεργάζεται logos και images για το ερασιτεχνικό του website κτλπ κτλπ..

Δηλαδή θεωρείς οτι ο δεύτερος κάνει επαγγελματική χρήση του photoshop?..



Είσαι εντελώς λάθος. Οτιδήποτε κάνει το Word, το κάνει και o κειμενογράφος του Open Office, και με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Και το ίδιο ισχύει και για το Excel και για το Powerpoint. To Open Office είναι 100% εφάμιλλο του Office.

Το ίδιο και με το Gimp: οτιδήποτε θελήσει να κάνει ένας οικιακός χρήστης στο Photoshop, γίνεται με την ίδια ευκολία και στο Gimp, το οποίο ουσιαστικά είναι επαγγελματικό εργαλείο, απλά είναι free γιατί το φτιάχνουν linuxάδες.

#443   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/03/2011 - 21:32

ακυρο το παραδειγμα...........


Το να χαρακτηρίζεις το παράδειγμα μου άκυρο, δεν το κάνει άκυρο. Θα πρέπει να το αποδείξεις κιόλας, και δεν βλέπω να το κάνεις...

#444   thanospc

thanospc

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2011 - 22:36

Δηλαδή Tillter και ότι μουσική έχεις ή ακους την έχεις αγοράσει?? Η εκεί η πειρατεία δεν μετράει?

#445   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/03/2011 - 22:50

Το να χαρακτηρίζεις το παράδειγμα μου άκυρο, δεν το κάνει άκυρο. Θα πρέπει να το αποδείξεις κιόλας, και δεν βλέπω να το κάνεις...


Αγνοείς επιδεικτικά επί πολλές σελίδες κάτι πολύ απλό που σε ρωτάω...

Θέλεις να μου πεις ότι δεν χρησιμοποιείς ΠΟΥΘΕΝΑ και σε καμία πτυχή της ζωής σου πειρατικά προϊόντα??

#446   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 17/03/2011 - 22:56

Ποτέ. Η συζήτηση συνεχίζεται επ' αόριστον. Όσοι παρεκτρέπονται θα γίνονται ban από το forum και όσοι επιθυμούν θα συνεχίζουν τη συζήτηση σε κόσμια επίπεδα :-) Απλά πράγματα.

:lol:

#447   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 17/03/2011 - 22:57

Αν έχεις κατεβάσει έστω και μια φορά mp3 , είσαι πειρατής.
Την αστυνομία τώρα...θα πέσουν μηνύσεις....

#448   bebinoss

bebinoss

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2011 - 23:13

κανονικα θα πρεπε να χαιρεσαι , σιγα ρε φιλε το destinator σου κλεψαν!!! ντροπη σου θα πρεπε να την εδινες μονος σου δωρεαν να χαρουν τα παιδακια.....ελεος!!! 1,5 ε για ποιο λογο το χομπι σουεκανες στην τελικη developer απο που και ως που εγινες ρε μεγαλε??

#449   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 17/03/2011 - 23:15

κανονικα θα πρεπε να χαιρεσαι , σιγα ρε φιλε το destinator σου κλεψαν!!! ντροπη σου θα πρεπε να την εδινες μονος σου δωρεαν να χαρουν τα παιδακια.....ελεος!!! 1,5 ε για ποιο λογο το χομπι σουεκανες στην τελικη developer απο που και ως που εγινες ρε μεγαλε??

:blink:

#450   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 17/03/2011 - 23:44

Αγνοείς επιδεικτικά επί πολλές σελίδες κάτι πολύ απλό που σε ρωτάω...

Θέλεις να μου πεις ότι δεν χρησιμοποιείς ΠΟΥΘΕΝΑ και σε καμία πτυχή της ζωής σου πειρατικά προϊόντα??


PC: Έχω Windows, NOD32 και Advanced Sysyem Optimizer νόμιμα αγορασμένα. Όλο το άλλο λογισμικό μου είναι free. Το τελευταίο παιχνίδι που αγόρασα ήταν το Starcraft II. Πριν από αυτό το Cataclysm. Πριν απο αυτό το WotLK. Πρίν απο αυτό το Burning Crusade. Και πριν απο αυτό το WoW. Έχω επίσης αγορασμένα τα Warcraft I, II και III, και καμία 25ριά ακόμα παιχνίδια, αγορασμένα απο το 2000 και μετά. Πριν το 2000 ήμουν βουτηγμένος στο κλέψυ-κόπυ: πρέπει να έπαιρνα μέχρι και 10 αντεγραμμένα παιχνίδια τη βδομάδα απο το γνωστό μαγαζάκι πίσω απο τη Στουρνάρη...

iPhone: Έχω καμιά εικοσαριά εφαρμογές νόμιμα αγορασμένες, και καμιά εκατοστή free, όλα απο AppStore. Επίσης έχω και 7-8 εφαρμογές αγορασμένες απο Cydia, μαζί με μερικές free.

Archos 101: Έχω 5 αγορασμένες εφαρμογές και άλλες 10 free.

Μουσική: Διαθέτω μια πολύ ωραία συλλογή με ~500 νόμιμα CD, όλη ψηφιοποιημένη και περασμένη στο iTunes. Επίσης έχω και καμιά 30ριά κομμάτια αγορασμένα απευθείας απο iTunes. Δουλεύω τη συλλογή μου 20 χρόνια τώρα...

Ταινίες: Έχω μια συλλογή από 110 DVD, όλα νόμιμα. Κομμάτια διαλεγμένα ένα προς ένα (πχ έχω τον Κλέφτη Ποδηλάτων, το Εργαστήρι του δόκτωρος Καλλιγκάρι, τον Γαλάζιο Άγγελο, τα Director's Cut του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών με τα αγαλματάκια, την κασετίνα των επεισοδίων IV, V, VI του Πόλεμου των ¨Αστρων, την κασετίνα με την τριλογία του Νονού...). Μαζεύω τα κομμάτια αυτά εδώ και 15 χρόνια.

Απο εκεί και πέρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί να θεωρηθεί πειρατικό... Τα τζήν μου για παράδειγμα είναι όλα ίδια μάρκα (Lee) και ΔΕΝ είναι μαϊμούδες, τα δε 2 κουστούμια που έχω δεν είναι επώνυμα, τα έχω ράψει σε ράφτη. Μπλούζες, T-Shirt και καπέλα αγοράζω απο το Jinx.com.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 17/03/2011 - 23:47


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες