Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 ή Samsung Galaxy Tab 10.1v;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
355 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:08

Διάβασα κάμποσες απαντήσεις για το εν λόγω θέμα και αυτό που έχω να πω είναι ότι ,ή ότι κάποιοι γράφουν ,απλά για να γράφουν , ή έχουν πιάσει την συγκεκριμένη ταμπλέτα στα χέρια τους και απο την πλύση εγκεφάλου που τους έκανε ή apple ,έχουν πορωθεί με τα προϊόντα της apple.
Δεν λέω ωραίο το iPhone, αλλά τα υπόλοιπα δεν παύει να είναι μια μεγάλη αντιγραφή του iPhone και τίποτα περισσότερο αφού ουσιαστικά υστερεί σε ορισμένα χαρακτηριστικα με τους μετέπειτα ανταγωνιστές του.
'Οσον αφορά το Samsung galaxy tab, μιλάμε για ένα διαφορετικό πράγμα. Δεν μιλάμε για τηλέφωνο ή για μία παραλλαγή του τηλεφώνου, αλλά για μια πολύ καλή εξέλιξη των Η/Υ που έχουμε. Και όπως δείχνει το πράγμα όλα εκεί οδηγούνται. Σύντομα δηλαδή, οι Η/Υ να έχουν αντικατασταθεί απο τις ταμπλέτες, που στο μέλλον θα υποστηρίζουν ακόμα περισσότερα χαρακτηριστικά ,όπως οι συμβατοί Η/Υ.
Για να συνέχισω ,θα σας πω ότι είμαι εδώ και δύο μέρες κάτοχος του Galaxy tab 7 και οι εντυπώσεις που αποκόμμισα είναι πολύ καλές. Πρώτον, δεν χρειάστηκα, παρά μόνο πέντε με επτά λεπτά για να εξοικειωθώ με το νέο περιβάλλον ,το οποίο μου φάνηκε πάρα πολύ εύχρηστο. Δεύτερον η υποστήριξη όλων των πρωτοκόλων, όλων των φορμά του ήχου και του βίντεο και του High definition Video, του flash, του html5, ο ήχος -2,1 surround audio- τα γραφικά, το επιταχύμετρο, η πυξίδα, το γυροσκόπειο, το multitasking , Ο πλοηγός, το τηλέφωνο, καθώς και οι τόσσες δωρεάν και πληρωμένες εφαρμογές που έχει το αντίστοιχο κατάστημα για android , με έχουν καταενθουσιάσει.
Τρίτον, η υποστήριξη όλων των πρόσφατων πρωτοκόλων σύνδεσης με το διαδίκτυο, η ταχύτατα απόκριση στην κάθε μου κίνηση, στο σκρολάρισμα, αλλά και η έξτρα επιλογές για ευκολότερη χρήση σε καθε αντίστοιχη ενότητα στην ταμπλέτα, δεν μου αφήνει κανένα περιθώριο να πώ ότι η Samsung έκανε ένα τεράστιο βήμα και σίγουρα θα την συναντάμε στο μέλλον , όλο και πιο συχνά ,όταν θα αναφερόμαστε στο πως μοιράζετε η ζήτηση τέτοιων προϊόντων, με άνετο και σίγουρο προβάδισμα.
Εγώ το μόνο που έχω να πώ ότι τα έχει όλα. Απο εφαρμογές, παιχνίδια- τα οποία βρίσκουμε και στο iPhone,iPad ,μετατροπείς, λεξικά, κάθε είδους και κατηγορίας εφαρμογές και άνετα μενού ,που δεν θα δυσκολέψουν κανένα νέο χρήστη.
Φυσικά ,η Samsung, ετοιμάζει το επόμενο χτύπημα. Αυτές τις μέρες έρχετε το Sasmung galaxy tab 10.1 που τα σπάει στην κυριολεξία..
όπως όμως όλα, έτσι και αυτό, υστερεί σε ορισμένα πράγματα, για να λέμε και του στραβού το δίκιο. Δεν έχει θύρες USB, δεν έχει ραδιόφωνο-πράγμα που ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί, οι μπακατέλες και της πλάκας κινητά έχουν και όχι της apple ή της Samsung.
Ελπίζω ότι το 10.2 της samsung που ήδη δρομολογείται να έχει και ας ελπίσουμε και το επόμενο iPhone, γιατί όταν δεν φτιάχνουν προϊόντα που θα ικανοποιούν τις ανάγκες των πελατών, το έχουν χάσει το παιχνίδι και οι καταναλωτές αργά ή γρήγορα τους γυρίζουν την πλάτη.
Εν κατακλείδι, συνιστώ ανεπιφύλακτα, να δοκιμάσετε τις ταμπλέτες της samsung, εφόσον θέλετε να συνδιάσετε τηλέφωνο και Η/Υ μαζί και όχι μόνο αυτά αλλά και όλα αυτά που τα τελευταία χρόνια έχουν κάνει θραύση. Για όσους δεν τους ενδιαφέρει να έχουν κοντά τους τηλέφωνο και Η/Υ ,ας μην μπούν στην διαδικασία αυτή. Αλλά πως θα σας φαινότανε, να πίνατε τον καφέ σας στην καφετέρεια, να σερφάρατε στο ίντερνετ, να παίζατε τα παιχνίδια σας, να κάνε τσάτ, να βλέπατε και να ακούγατε ότι θέλατε και μετά να σας ενημέρωνε ένας τέλειος πλοηγός για το τι υπάρχει στον δρόμο σας ή κοντά σας και όλα αυτά με μηδενικό κόστος;
Αν όλα αυτά σας συγκίνησαν, τότε επισκεφτείτε ένα κατάστημα και δείτε απο κοντά την παλαιά και την νέα ταμπλέτα της samsung ή και άλλων εταιρειών και βγάλτε απο κοντά τα συμπερασματά σας.

Χαίρομαι που επιτέλους και ένας χρήστης τόσο iPhone όσο και Samsung Galaxy Tab καταθέτει την άποψή του!
Σ'ευχαριστώ φίλε μου και για την δική σου κατάθεση απόψεων! Θεωρώ ότι ως γνήσιο χρήστης του iPhone όπως
-και εγώ εξάλλου-αλλά με ανοιχτό μυαλό στην γενικότερη ανάπτυξη της τεχνολογίας δίνεις και την άλλη άποψη
στα πράγματα! Είναι καλό να υπάρχει πλουραλισμός στις απόψεις ιδίως σε τέτοια θέματα...!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   jass

jass

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:44

@jass
Καταρχήν σ' ευχαριστώ για την κατάθεση της άποψής σου. Αυτό είναι άλλωστε και η ύπαρξη του
εν λόγω topic! Διάβασα με προσοχή την θέση και θα σου έλεγα,ναι, μία χαρά όλα καλά! Συμφωνώ
σε ό,τι έχει να κάνει με την αξιοπιστία της Apple και όπως δείχνεις και στα videos σου,ναι πληρεί
τις προϋποθέσεις μία χαρά! Άλλες ταμπλέτες δοκιμάστηκαν ? Αν ναι, ποιες και τι αποτελέσματα είχαν ?
Αν οι άλλες αποδείχθηκαν ελλειπείς και εγώ μαζί σου. Δηλαδή θέλω να πω, έχουμε συγκριτικό
στοιχείο ? Σε κάθε περίπτωση δεν αμφισβητώ την πρωτοπορία της Apple στο εν λόγω χώρο αλλά δεν είναι
«πανάκιο» ό,τι βγάζει!!!Εν πάση περιπτώσει, αν συντρέχουν και κάποια άλλα κριτήρια σύγκρισης θα
συνταχθώ, ειδάλλως θα συνεχίσω να έχω τις όποιες-δικαιολογημένες κατά κάποιους και κατά άλλους όχι-
ενστάσεις μου!!!
Σε κάθε περίπτωση, σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου να συνδράμεις στο εν λόγω τopic!!!



Aγαπητε Χρηστο, οχι αλλες ταμπλετες δεν εχουν δοκιμαστει για τον απλουστατο λογο οτι ο κολοσσος (στον χωρο την ναυτιλιας) που λεγεται Jeppesen και οι υπολοιπες εταιρες που φτιαχνουν αεροπορικες εφαρμογες εχουν δημιουργησει εφαρμογες μονο για το IOS περιβαλλον της Αpple...αυτο και μονο κατι σημαινει!!!

Στο αρχικο μου ποστ απλα επισημανα την εισοδο-πρωτοπορια της Αpple με το IPAD σε ενα συγκεκριμενο χωρο με απολυτη επιτυχια.

Σε καμια περιπτωση τα γραφομενα μου δεν εχουν σκοπο να πεισουν εσενα κ αλλους οτι η ταμπλετα της Apple ειναι η καλυτερη σε σχεση με αλλες!Ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια κ φυσικα διαφορετικους λογους χρησης της ταμπλετας επιλεγοντας αυτην που του κανει... ;)

#333   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:50

Aγαπητε Χρηστο, οχι αλλες ταμπλετες δεν εχουν δοκιμαστει για τον απλουστατο λογο οτι ο κολοσσος (στον χωρο την ναυτιλιας) που λεγεται Jeppesen και οι υπολοιπες εταιρες που φτιαχνουν αεροπορικες εφαρμογες εχουν δημιουργησει εφαρμογες μονο για το IOS περιβαλλον της Αpple...αυτο και μονο κατι σημαινει!!!

Αυτό σημαίνει ότι ακόμα ο ανταγωνισμός δεν έχει επέλθει σε όλους τους τομείς! Σε λίγο καιρό θα δεις και εκεί να υπεισέρχεται ο ανταγωνισμός!
Κατ'εμέ αυτό σημαίνει! Ενδεχομένως το honeycomp ακόμα δεν έχει ωριμάσει για εκεί! Ότι χρειάζεται λίγο χρόνο για να ισορροπήσει το iOS ενδεχομένως
να συμφωνήσω αλλά ακόμα έχουμε να δούμε πολλά...

Σε καμια περιπτωση τα γραφομενα μου δεν εχουν σκοπο να πεισουν εσενα κ αλλους οτι η ταμπλετα της Apple ειναι η καλυτερη σε σχεση με αλλες!Ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια κ φυσικα διαφορετικους λογους χρησης της ταμπλετας επιλεγοντας αυτην που του κανει... ;)

Γι'αυτό είμαι απόλυτα σίγουρος, δεν έχω αμφιβολία ότι δεν προσπαθείς να με πείσεις! Ούτε εγώ προσπαθώ να σε πείσω εξάλλου! Απλά, παραθέτουμε τις απόψεις μας και θέλω να πιστεύω ότι γράφουμε το δυνατόν αντικειμενικότερα!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 05/05/2011 - 11:55


#334   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2011 - 11:58

Η Federal Aviation Authority tων ΗΠΑ και η αναλογη ευρωπαικη JAA (αεροπορικες εποπτικες αρχες των 2 ηπειρων) τεσταραν το ΙPAD, αφου για να χρησιμοποιηθει κατι στο χωρο της αεροποριας και γενικοτερα σε ενα πιλοτηριο πρεπει να δοκιμαστει, να τεσταριστει σε διαφορες συνθηκες πτησης απο τις αεροπορικες αρχες και μετα θα επιτραπει να χρησιμοποιηθει επισημα στα cockpit.To ΙPAD2 δοκιμαστηκε σε διαφορες συνθηκες στο πιλοτηριο,στα 51000ποδια και σε συνθηκες αποσυμπιεσης καμπινας απο test-pilots και φυσικα περασε τα τεστ!!!!


Υπάρχει και σχετικό Post πάνω σε αυτό..!

FAA: Αντί Για Έντυπους Αεροπορικούς Χάρτες εγκρίθηκε το IPad ως "οδηγός" στης Πτήσεις

ezgif_com_crop_2.gif


#335   venisk

venisk

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2011 - 12:00

Η ανάλυση για μένα είναι το παν σε όλες τις συσκευές..γι αυτό αγόρασα 27 οθόνη στο pc γι αυτό αγόρασα το iphone 4 και γι αυτό το λόγο θα προτιμούσα και το samsung...εφόσον είναι ένας φορητός υπολογιστής που σύντομα θα υποστηρίζει και 2 παράθυρα ανοιχτά μαζί σίγουρα θα προτιμούσα το android σε tablet..τώρα τα υπόλοιπα για την κρίση μου έρχονται δεύτερα..
Βασικά εγώ έχω να σου κάνω μια ερώτηση..Σε τι ακριβώς χρειάζεται ένα υβρίδιο ανάμεσα σε κινητό και σε φορητό υπολογιστή? ούτε την ευκολία της μεταφοράς έχει(iPhone+τσέπη=τα πάντα) ούτε την δύναμη-λειτουργικότητα ενός κανονικού φορητού (για κανένα λόγο ποτέ και μην μπεις καν στον κόπο να το σκεφτείς lol)
Καλά τα λειτουργικά για κινητά αλλά μεταφέρθηκαν στα υβρίδια για να μεγαλώσει η ανάλυση ώστε να παίζουμε παιχνίδια? μήπως έχουμε χάσει το νόημα?
Φιλικά πάντα :)

#336   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 12:04

Υπάρχει και σχετικό Post πάνω σε αυτό..!

FAA: Αντί Για Έντυπους Αεροπορικούς Χάρτες εγκρίθηκε το IPad ως "οδηγός" στης Πτήσεις

Ευχαριστούμε για την παρατήρηση! Χρήσιμη επισήμανση!

Η ανάλυση για μένα είναι το παν σε όλες τις συσκευές..γι αυτό αγόρασα 27 οθόνη στο pc γι αυτό αγόρασα το iphone 4 και γι αυτό το λόγο θα προτιμούσα και το samsung...εφόσον είναι ένας φορητός υπολογιστής που σύντομα θα υποστηρίζει και 2 παράθυρα ανοιχτά μαζί σίγουρα θα προτιμούσα το android σε tablet..τώρα τα υπόλοιπα για την κρίση μου έρχονται δεύτερα..
Βασικά εγώ έχω να σου κάνω μια ερώτηση..Σε τι ακριβώς χρειάζεται ένα υβρίδιο ανάμεσα σε κινητό και σε φορητό υπολογιστή? ούτε την ευκολία της μεταφοράς έχει(iPhone+τσέπη=τα πάντα) ούτε την δύναμη-λειτουργικότητα ενός κανονικού φορητού (για κανένα λόγο ποτέ και μην μπεις καν στον κόπο να το σκεφτείς lol)
Καλά τα λειτουργικά για κινητά αλλά μεταφέρθηκαν στα υβρίδια για να μεγαλώσει η ανάλυση ώστε να παίζουμε παιχνίδια? μήπως έχουμε χάσει το νόημα?
Φιλικά πάντα :)

Και εσύ αγαπητέ βλέπω ότι θα επέλεγες samsung!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 05/05/2011 - 12:07


#337   chrisfrag

chrisfrag

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Chrisfrag

Δημοσίευση 05/05/2011 - 12:12

Διαβάζοντας τα τελευταία σχόλια, βλέπω ότι δημιουργούνται παρεξηγήσεις μεταξύ μας χωρίς λόγο. Δεν υπάρχει λόγος για κανέναν να προσπαθεί με φανατισμό να επιβάλει την άποψή του ότι το ένα προϊόν είναι καλύτερο ή να καταφεύγουμε σε δογματισμούς του στυλ αφού εσύ υποστηρίζεις ότι αυτό το προϊόν είναι καλύτερο σημαίνει ότι φοράς παρωπίδες και δεν βλέπεις γύρω σου. Νομίζω ότι η παρέμβαση του jass είναι απολύτως αντιπροσωπευτική της υπάρχουσας κατάστασης. Αντίστοιχα, θα μπορούσα να αναφέρω κι εγώ τη χρήση του autocad μόνο στα προϊόντα της apple αυτή τη στιγμή, αφού σαν μηχανικός μου είναι πολύ χρήσιμο και μπορώ να παραβλέψω άλλα πράγματα. Καλώς ή κακώς, η apple δημιούργησε μια καινούρια κατηγορία. Λογικό είναι και άλλες εταιρείες βλέποντας την ανταπόκριση του κόσμου να θέλουν να μπουν στο παιχνίδι και θα κάνουν ό,τι περνάει από το χέρι τους για να μας δώσουν καλά προϊόντα, ώστε να πάρουν και αυτοί ένα κομματάκι της πίτας. Κατά τη γνώμη μου, αυτή τη στιγμή αυτά που προσφέρει το ipad είναι περισσότερα (και μιλάω σαν πακέτο hardware και software) από ότι ο ανταγωνισμός. Φυσικά και δεν πρέπει να κλείνουμε τα μάτια μας και να φανατιζόμαστε, εξάλλου όποιος το κάνει μόνο χαμένος μπορεί να βγει. Ελπίζω οι ανταγωνισμός σε όσο το δυνατόν μικρότερο διάστημα να μπορέσει να μας προσφέρει ανταγωνιστικά πακέτα, ώστε να έχουμε περισσότερες επιλογές και να κάνουμε λιγότερους συμβιβασμούς. Εξάλλου, μέχρι πριν κάποια χρόνια όλοι κάναμε τη δουλειά μας και χωρίς iphone. Απλά το iphone μας πρόσφερε πρώτο κάποια πράγματα που δεν μπορούσε να μας προσφέρει κάποιος ανταγωνιστής και στραφήκαμε σε αυτό. Αύριο, τη θέση της apple μπορεί να πάρει κάποιος άλλος. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι έχουν τα μάτια τους ανοιχτά και βλέπουν μπροστά. Ο φανατισμός είναι σίγουρο ότι δεν είναι καλός σύμβουλος.

#338   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 12:21

Διαβάζοντας τα τελευταία σχόλια, βλέπω ότι δημιουργούνται παρεξηγήσεις μεταξύ μας χωρίς λόγο. Δεν υπάρχει λόγος για κανέναν να προσπαθεί με φανατισμό να επιβάλει την άποψή του ότι το ένα προϊόν είναι καλύτερο ή να καταφεύγουμε σε δογματισμούς του στυλ αφού εσύ υποστηρίζεις ότι αυτό το προϊόν είναι καλύτερο σημαίνει ότι φοράς παρωπίδες και δεν βλέπεις γύρω σου. Νομίζω ότι η παρέμβαση του jass είναι απολύτως αντιπροσωπευτική της υπάρχουσας κατάστασης. Αντίστοιχα, θα μπορούσα να αναφέρω κι εγώ τη χρήση του autocad μόνο στα προϊόντα της apple αυτή τη στιγμή, αφού σαν μηχανικός μου είναι πολύ χρήσιμο και μπορώ να παραβλέψω άλλα πράγματα. Καλώς ή κακώς, η apple δημιούργησε μια καινούρια κατηγορία. Λογικό είναι και άλλες εταιρείες βλέποντας την ανταπόκριση του κόσμου να θέλουν να μπουν στο παιχνίδι και θα κάνουν ό,τι περνάει από το χέρι τους για να μας δώσουν καλά προϊόντα, ώστε να πάρουν και αυτοί ένα κομματάκι της πίτας. Κατά τη γνώμη μου, αυτή τη στιγμή αυτά που προσφέρει το ipad είναι περισσότερα (και μιλάω σαν πακέτο hardware και software) από ότι ο ανταγωνισμός. Φυσικά και δεν πρέπει να κλείνουμε τα μάτια μας και να φανατιζόμαστε, εξάλλου όποιος το κάνει μόνο χαμένος μπορεί να βγει. Ελπίζω οι ανταγωνισμός σε όσο το δυνατόν μικρότερο διάστημα να μπορέσει να μας προσφέρει ανταγωνιστικά πακέτα, ώστε να έχουμε περισσότερες επιλογές και να κάνουμε λιγότερους συμβιβασμούς. Εξάλλου, μέχρι πριν κάποια χρόνια όλοι κάναμε τη δουλειά μας και χωρίς iphone. Απλά το iphone μας πρόσφερε πρώτο κάποια πράγματα που δεν μπορούσε να μας προσφέρει κάποιος ανταγωνιστής και στραφήκαμε σε αυτό. Αύριο, τη θέση της apple μπορεί να πάρει κάποιος άλλος. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι έχουν τα μάτια τους ανοιχτά και βλέπουν μπροστά. Ο φανατισμός είναι σίγουρο ότι δεν είναι καλός σύμβουλος.

Συμφωνώ αγαπητέ συμφορουμίτη με την ιδέα του ανταγωνισμού και την καλλιτέρευση των προϊόντων αλλά και υπηρεσιών! Αυτός είναι ο αντικειμενικός
στόχος του πράγματος! Επίσης δεν νομίζω ότι κανείς έχει προσπαθήσει να επιβάλλει-πόσο μάλλον με φανατισμό-την άποψή του για το A ή το B! Απλά
εκφράζουμε απόψεις, θεωρώ με ωραίο τρόπο άσχετα αν διαφωνούμε ή συμφωνούμε σε κάποια άλλα! Το θέμα είναι από την αντιπαράθεση που δημιουργείται
να βγούμε Ε Μ Ε Ι Σ οι ίδιο κερδισμένοι έχοντας κάνει την βέλτιστη επιλογή σύμφωνα με τις ανάγκες μας αλλά και ό,τι καλλίτερο μπορούν να μας προσφέρουν στην καθημερινότητά μας!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 05/05/2011 - 12:22


#339   venisk

venisk

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2011 - 12:37

Και εσύ αγαπητέ βλέπω ότι θα επέλεγες samsung!


Φυσικά και το τεκμηρίωσα..αν είναι να πετάξεις τα λευτά σου να τα πετάξεις στον σωστό κάδο τουλάχιστον.. :lol:
Μάλλον ρητορική ήταν η ερώτησή μου οπότε δεν περιμένω απάντηση... :P

#340   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 12:39

Φυσικά και το τεκμηρίωσα..αν είναι να πετάξεις τα λευτά σου να τα πετάξεις στον σωστό κάδο τουλάχιστον.. :lol:
Μάλλον ρητορική ήταν η ερώτησή μου οπότε δεν περιμένω απάντηση... :P

Δεν πρόκειται να πετάξω και επειδή ακριβώς δεν θέλω να τα πετάξω το μελετώ και κάνω την ενδελεχή
έρευνα αγοράς μου!!!

Για δείτε εδώ :



Για να δούμε τι λένε για τις δύο αυτές ταμπλέτες... είναι αρκετά ενδιαφέρον πάντως!!!

Προσέξτε δεν έχει συγκριθεί ακόμα με το 10.1v που θα είναι διαθέσιμο σε λίγες μέρες...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 05/05/2011 - 12:48


#341   drpantelisk

drpantelisk

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 05/05/2011 - 14:41

Δεν πρόκειται να πετάξω και επειδή ακριβώς δεν θέλω να τα πετάξω το μελετώ και κάνω την ενδελεχή
έρευνα αγοράς μου!!!

Για δείτε εδώ :



Για να δούμε τι λένε για τις δύο αυτές ταμπλέτες... είναι αρκετά ενδιαφέρον πάντως!!!

Προσέξτε δεν έχει συγκριθεί ακόμα με το 10.1v που θα είναι διαθέσιμο σε λίγες μέρες...

Αυτο ειδικα το post φίλε μου είναι απο παραπλανητικό εως άχρηστο.
Συγκρίνεται το παλιό iPad (!) και μάλιστα σε παλαιότερη έκδοση iOS με το galaxy και όχι το ipad2.
Αυτο πως δεν το προσεξες και αναφέρεις μόνο ότι δεν γίνεται σύγκριση με το tab των 10.1 ιντσών;
Το μόνο που αξίζει να κρατήσει κάνεις απο το τεστ είναι η διαφορα στο μέγεθος. Μόνο εμένα το tab μου φαίνεται μινιατουρα, σαν ενα μεγάλο τηλέφωνο καλύτερα; Κι όμως κάποιοι κατηγορούν το iPad ότι είναι απλώς ενα μεγάλο iPhone. Τελικά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως οι πολέμιοι της apple είναι πιο φανατικοί και μονοπλευροι μερικές φορές απο τα apple fan boys. Το χειρότερο δε είναι ότι αυτοί δεν έχουν πιάσει προϊόν της apple στα χέρια τους και δεν ξέρουν τι ακριβώς κατηγορούν. Βασίζονται συνήθως στα γραφόμενα άλλων, στα specs και τα τεστ που βλέπουν στο Internet.

Φιλικά...

#342   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 05/05/2011 - 17:05

χαχαχα!
Ρε παιδιά, Ειρήνη υμίν!
Γιατί τόσος θόρυβος; Άλλου του αρέσει το τάδε και άλλου το δείνα. Γιατί το πολυσκέφτεστε; Δεν μπορεί κάποιος να αγοράζει τα πάντα; Πρέπει να είναι μονόπλευρος; Μην τρελαθούμε κιόλας;

#343   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 18:34

Αυτο ειδικα το post φίλε μου είναι απο παραπλανητικό εως άχρηστο.
Συγκρίνεται το παλιό iPad (!) και μάλιστα σε παλαιότερη έκδοση iOS με το galaxy και όχι το ipad2.
Αυτο πως δεν το προσεξες και αναφέρεις μόνο ότι δεν γίνεται σύγκριση με το tab των 10.1 ιντσών;
Το μόνο που αξίζει να κρατήσει κάνεις απο το τεστ είναι η διαφορα στο μέγεθος. Μόνο εμένα το tab μου φαίνεται μινιατουρα, σαν ενα μεγάλο τηλέφωνο καλύτερα; Κι όμως κάποιοι κατηγορούν το iPad ότι είναι απλώς ενα μεγάλο iPhone. Τελικά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως οι πολέμιοι της apple είναι πιο φανατικοί και μονοπλευροι μερικές φορές απο τα apple fan boys. Το χειρότερο δε είναι ότι αυτοί δεν έχουν πιάσει προϊόν της apple στα χέρια τους και δεν ξέρουν τι ακριβώς κατηγορούν. Βασίζονται συνήθως στα γραφόμενα άλλων, στα specs και τα τεστ που βλέπουν στο Internet.

Φιλικά...

Παραπλανητικό εώς άχρηστο ? Έγραψα εγώ ότι αυτό είναι για iPad2 ? Τα μειονεκτήματά του εξάλλου παραμένουν και στον απόγονό του, ή όχι ? ? ?
Μην ξεχνάς ότι και το κομμάτι με το οποίο συγκρίνουμε είναι και αυτό παλαιό, δ ε ν είναι με τον απόγονό του!!!Πέραν του αν είναι ένα μεγάλο
iPhone ή όχι δεν μπορείς επουδενί να με «κατηγορήσεις» ως μονόπλευρο στην κριτική μου ειδικά εμένα που είμαι κάτοχος συσκευών της Apple! Αυτό
σημαίνει ότι έχω βιώσει εκ του σύνεγγυς τα όποια μειονεκτήματα ή πλεονεκτήματα! Όταν λοιπόν γίνονται συγκρίσεις μοιραία κάποια πράγματα θα
αναφερθούν είτε έτσι είτε αλλιώς!Μην εκνευρίζεσαι εάν κάτι άλλο μπορεί να υπερτερεί κάπου, τι να κάνουμε, υπάρχουν και καλλίτερα πράγματα
από αυτά που έχουμε μάθει ή «μας» έχουν μάθει! Επίσης δεν είμαι πολέμιος καμιάς εταιρίας ή φίρμας ή οργανισμού! Το τελευταίο το αναφέρω προς
αποφυγή των όποιων παρεξηγήσεων! Είμαι απλά ένας χρήστης που θέλω να τα βλέπω ό λ α ! ! ! Δεν έχω παρωπίδες, δεν πουλάω κανένα από τα προανα-
φερθέντα και δεν φανατίζομαι επίσης! Να σε ενημερώσω επίσης ότι iPad όπως και iPad2 τα έχω πιάσει στα χέρια μου πολλάκις. Galaxy όμως όχι ακόμα!
Όταν βγει και τα demo στα μαγαζιά θα το δω και αυτό και θα μεταφέρω την εμπειρία μου! Μήπως έτυχε να διαβάσεις και το post στο εν λόγω topic του χρήστη strawb ? ? ?
Δες τι γράφει και ένας που όχι απλά το έχει πιάσει αλλά είναι και κάτοχος της συσκευής!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 05/05/2011 - 18:36


#344   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/05/2011 - 18:36

Χρηστο μολις το πιασεις στα χερια σου και το χειρίστης και το galaxy ,μονο τοτε θα μπορεσεις να βγαλεις συμπερασμα.Tην καλησπερα μου :)

#345   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 18:38

Χρηστο μολις το πιασεις στα χερια σου και το χειρίστης και το galaxy ,μονο τοτε θα μπορεσεις να βγαλεις συμπερασμα.Tην καλησπερα μου :)

Ζήτημα χρόνου είναι αγαπητέ, μόνο ζήτημα χρόνου!!! Οσονούπω, θα συμβεί κι αυτό...
Και την δική μου καλησπέρα Ηρακλή!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες