Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 2 ή Samsung Galaxy Tab 10.1v;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
355 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/04/2011 - 06:38

Το archos δεν έχει καμία σχέση με τα παραπάνω tablets...

Aπο Μαμα, κανένα Απο τα 2 δεν έχει USB hosting, το έχουν αναφέρει ΌΛΑ τα τεστ.

Όσο εύκολο είναι να κανείς ροοτ το galaxy , άλλο τόσο είναι να κανείς jb to iPad.


Μάλιστα...ξεκαθάρισε το τοπίο εδώ!

Γιατί ένα macbook air είναι 100 φορές πιο χρήσιμο και όχι δραματικά πιο μεγάλο. Το iPad το έχεις για να βλέπει ο άλλος ότι σερφάρεις με iPad.

Είναι θέμα ποζεριάς και τίποτα άλλο.

Εναλλακτική εντελώς η άποψή σου χωρίς να είναι εσφαλμένη κατ'εμέ...!

Διάβασα με ενδιαφέρον όλη τη συζήτηση μέχρι τώρα. Όλη αυτή η συζήτηση μου θυμίζει την ιστορία του iphone που από την στιγμή που κυκλοφόρησε οι αντίπαλοι προσπαθούν με φανταχτερά στολίδια να μας πείσουν ότι είναι οι επόμενοι iphone killers. Είμαι χρήστης iphone από το 2007 με το 2g, όταν ακόμη δεν υπήρχε αυτή η τρέλα με το iphone. Με πολύ μεγάλη διστακτικότητα έκανα το βήμα (μετά από 10 χρόνια χρήσης nokia συσκευών)αδιαφορώντας για τα φυλλάδια που διαφήμιζαν όλα αυτά τα στολίδια. Αποτέλεσμα; Το 2g είναι το πρώτο τηλέφωνο που κράτησα για 3 χρόνια, πριν πάρω το 4, και το οποίο εξακολουθεί να λειτουργεί ακόμη και σήμερα στα χέρια της συζύγου καλύτερα από την πρώτη μέρα που το πήρα στα χέρια μου μετά τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού. Είναι χειρότερο σε προδιαγραφές από πολλά κινητά της αγοράς; Σαφέστατα. Η εμπειρία χρήσης του μπορεί να συγκριθεί με κάποιο από τα άλλα; Σαφέστατα όχι. Για μένα αυτό είναι που έχει σημασία. Το ίδιο ισχύει και με το ipad. Όταν κυκλοφόρησε, δεν υπήρχε αντίπαλος, οπότε καθόρισε τις προδιαγραφές του όπως ήθελε. Όσο εντείνεται ο ανταγωνισμός, θα προσπαθεί να κάνει βήματα ώστε να κρατηθεί μπροστά. Ναι έχει ελλείψεις. Ο μόνος τρόπος να πει κάποιος αν είναι καλύτερο ή όχι, είναι να περάσει ένα διάστημα και με τα 2 και από την εμπειρία χρήσης να αποφασίσει. Από τη στιγμή που πήρα στα χέρια μου το 1 πριν ένα χρόνο, η ζωή μου έχει διευκολυνθεί κατά πολύ. Πλέον δεν χρησιμοποιώ laptop στο σπίτι, ενώ ακόμη και η χρήση του imac έχει περιοριστεί σε εξειδικευμένες εργασίες. Πριν λίγο καιρό το άλλαξα και πέρασα στο 2. Δεν είχα κανέναν ενδοιασμό. Μετά από τόσο καιρό, έχω συνηθίσει τις ελλείψεις του. Ακόμη και τώρα που δεν μπορώ να έχω jailbreak, δεν νοιώθω ιδιαίτερη έλλειψη, σε σημείο που να το σκεφτώ να το κάνω αν και όταν βγει. Με όλα αυτά δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν ότι το ipad είναι το καλύτερο και δεν υπάρχει τίποτα άλλο. Εγώ κάνω τη δουλειά μου (έγγραφα, σημειώσεις, autocad, mail, σερφάρισμα αλλά και παιχνίδια στον ελεύθερο χρόνο) πολύ εύκολα και ευχάριστα. Όποιος δοκιμάσει να κάνει τα ίδια πράγματα και με κάποιο άλλο προϊόν σήμερα και όχι μετά από 6 μήνες ή ένα χρόνο και τα κάνει καλύτερα, θα ήθελα να μας ενημερώσει ώστε να το σκεφτώ κι εγώ στην επόμενη αναβάθμισή μου. Γιατί μην ξεχνάμε ότι δεν θα βγάλει μόνο ο ανταγωνισμός καινούρια προϊόντα, αλλά και η apple με εξελιγμένα χαρακτηριστικά. Να συγκρίνουμε όμοια πράγματα με πραγματικά δεδομένα. Όλα αυτά δεν τα λέω γιατί είμαι κολλημένος με την apple, απλά τα τελευταία χρόνια κάνω καλύτερα και πιο εύκολα τη δουλειά μου με τα προϊόντα της. Όπως διάλεξα αυτόν τον δρόμο, μπορώ πολύ εύκολα να πάρω κάποιον άλλο. Απλά, η όλη εμπειρία χρήσης δεν μπορεί να περιγραφεί με ένα ξερό φυλλάδιο χαρακτηριστικών.

Χαράς το κουράγιο σου αγαπητέ! Είναι δαιδαλώδες το όλο νήμα και πραγματικά θέλει πολύ χρόνο και όρεξη τόσο να
το διαβάσεις ολόκληρο αλλά και να συντάξεις σε σχέση με ότι διάβασες ένα σκεπτικό παρουσιάζοντάς το εδώ! Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ πολύ! Διάβασα με προσοχή την άποψή σου! Παρατηρώ ότι αγαπάς την Apple εν γένει όπως και εγώ άσχετα αν σε πολλά σημεία της την βλέπω, την κρίνω και την κατακρίνω!!!Σε κάποια σημεία συμφωνώ σε πάλι όχι! Το θέμα δεν είναι η συμφωνία μου ή όχι με όσα γράφεις αλλά η διάθεση από το χρόνο σου στο να βοηθήσεις...αυτό και εκτιμώ! Και άλλοι φίλοι του φορουμ αυτού το ίδιο έπραξαν και γι'αυτό τους ευχαριστώ ασχέτως εάν συμφωνήσαμε ή διαφωνήσαμε!!!! Το θέμα είναι ότι αρκετοί φίλοι κατέθεσαν την άποψή τους δαπανώντας χρόνο από τον πολύτιμο που έχουν για να μου δώσουν-καταθέσουν την δική τους άποψη!!!!
Σας ευχαριστώ όλους! Όποιος θέλει να συνεχίσει να καταθέτει την άποψή του, πάντα θα είναι καλοδεχούμενη...
Εγώ θα είμαι εδώ να απαντώ και να συζητώ!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 30/04/2011 - 06:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2011 - 07:05

Καλημέρα και απο εμένα. Πολύ ενδιαφέρον το θέμα έτσι όπως εξελικτηκε και κάποιες απόψεις είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέροντες.

Η δική μου αίσθηση είναι ότι ο ανταγωνισμός στα tablet είναι ακομα λίγο πίσω. Δεν είναι τόσο ώριμα προϊόντα όσο το iPad ακομα. Εγώ μάλιστα που το θέλω για επαγγελματική χρήση το iPad είναι μονόδρομος προς το παρόν.

Φυσικά όλα αυτά αλλάζουν και μπορεί σε 6 μήνες να έχουμε μια διαφορετική εικόνα. Πάντως ακομα τα android tablet μου βγάζουν την αίσθηση του beta product.

Εν κατακλείδι η αγορά ενός android tablet τώρα δικαιολογείται μόνο αν χρειάζεσαι τα έξτρα χαρακτηριστικά του πχ full customization, flash player κλπ . Κατα τη γνώμη μου η εμπειρία χρήσης του iOS υπερκαλυπτει όλες τις χτυπητες του αδυναμίες και τα έξτρα χαρακτηριστικά του ανταγωνισμού.


Κλείνοντας να πω ότι προβλέπεται πολύ έντονος ανταγωνισμός τα επόμενα χρόνια, φυσικά τα tablet θα επικρατήσουν, οι επιλογές θα γίνουν περισσότερες και τ´οτε θα έχεις πολλές επιλογές. Άρα για την ώρα το iPad είναι το safer bet κατα την άποψη μου.

#303   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/04/2011 - 09:01

Καλημέρα και απο εμένα. Πολύ ενδιαφέρον το θέμα έτσι όπως εξελικτηκε και κάποιες απόψεις είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέροντες.

Η δική μου αίσθηση είναι ότι ο ανταγωνισμός στα tablet είναι ακομα λίγο πίσω. Δεν είναι τόσο ώριμα προϊόντα όσο το iPad ακομα. Εγώ μάλιστα που το θέλω για επαγγελματική χρήση το iPad είναι μονόδρομος προς το παρόν.

Φυσικά όλα αυτά αλλάζουν και μπορεί σε 6 μήνες να έχουμε μια διαφορετική εικόνα. Πάντως ακομα τα android tablet μου βγάζουν την αίσθηση του beta product.

Εν κατακλείδι η αγορά ενός android tablet τώρα δικαιολογείται μόνο αν χρειάζεσαι τα έξτρα χαρακτηριστικά του πχ full customization, flash player κλπ . Κατα τη γνώμη μου η εμπειρία χρήσης του iOS υπερκαλυπτει όλες τις χτυπητες του αδυναμίες και τα έξτρα χαρακτηριστικά του ανταγωνισμού.


Κλείνοντας να πω ότι προβλέπεται πολύ έντονος ανταγωνισμός τα επόμενα χρόνια, φυσικά τα tablet θα επικρατήσουν, οι επιλογές θα γίνουν περισσότερες και τ´οτε θα έχεις πολλές επιλογές. Άρα για την ώρα το iPad είναι το safer bet κατα την άποψη μου.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άποψή σου! Την βρίσκω ενδιαφέρουσα και αντικειμενική!Η αλήθεια είναι ότι βρισκόμαστε στην ανατολή της τεχνολογίας των tablets και κατά συνέπεια είναι όλα πολύ πρώιμα για τις δυνατότητες που εγώ ζητώ ενδεχομένως! Ωστόσο, θεωρώ ότι πρέπει να κάνουμε λίγο υπομονή διότι την επόμενη 5αετία θα είναι η εποχή των ταμπλετών!!! Προς το παρόν παρατηρώ ότι και η δική άποψη κλείνει προς το iPad μιας και όπως υποστηρίζεις η Android τεχνολογία είναι σε βρεφικό στάδιο!Από τη μία σε ότι έχει να κάνει με το παρόν δεν είναι ώριμη αλλά στο εγγύς μέλλον
ενδεχομένως η εν λόγω ταμπλέτα να εξελιχθεί τόσο που να να μπορέσει να ξεχωρίσει! Ελπίζω ότι θα είμαστε όλοι εδώ και θα τα λέμε-γράφουμε...!
Η αλήθεια είναι επίσης ότι στα εξτρά χαρακτηριστικά Bluetooth, Flash player και άλλα υπερέχει το Galaxy! Ωστόσο το λειτουργικό του είναι-κατά πως γράφεις-νεογνό και κατά συνέπεια με αρκετά προβλήματα τα οποία βεβαίως σηκώνουν διόρθωση και ενδεχομένως υπόσχονται πολλά στο μέλλον αλλά στον παρόν, είναι ακόμα αναξιόπιστα!
Νομίζω λοιπόν, ότι το μέλλον προμηνύεται ιδιαίτερα ελπιδοφόρο και εμείς τυχεροί που θα το συναντήσουμε παρακάτω... Καλή αντάμωση λοιπόν!!!
Και πάλι σ'ευχαριστώ για την όμορφη παράθεση της άποψής σου επί του θέματος!

#304   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 30/04/2011 - 10:00

Εγω παντος εχω να πω κατι πολυ απλο παιδια.Για να προσπαθησουν να φθασουν οι αλλοι το μηλο σε smoothness & scrolling βγαλανε τερατα επιδοσεων και ακομη δεν εχουν καταφερει κατι το αξιολογο.Δεν λεω και το μηλο θα ηθελα να εχει πολυ περισσοτερα τουλαχιστον στο δευτερο περιμενα retina.ειμαι και εγω σε αναζητηση του καταλληλου ταμπλετ και αυτο το θρεντ με βοηθαει αρκετα στο σχηματισω αποψη

#305   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/04/2011 - 10:19

Εγω παντος εχω να πω κατι πολυ απλο παιδια.Για να προσπαθησουν να φθασουν οι αλλοι το μηλο σε smoothness & scrolling βγαλανε τερατα επιδοσεων και ακομη δεν εχουν καταφερει κατι το αξιολογο.Δεν λεω και το μηλο θα ηθελα να εχει πολυ περισσοτερα τουλαχιστον στο δευτερο περιμενα retina.ειμαι και εγω σε αναζητηση του καταλληλου ταμπλετ και αυτο το θρεντ με βοηθαει αρκετα στο σχηματισω αποψη


Χαίρομαι αγαπητέ που το εν λόγω νήμα σε βοηθάει! Και εγώ είμαι στην αναζήτηση της «ιδανικής» ταμπλέτας γι'αυτό και η ύπαρξη του νήματος!
Συμφωνώ στο smoothness & scrolling αλλά αγαπητέ δεν τα θεωρώ αρκετά ικανά για να το επιλέξω. Το iOS είναι ένα όντως ισχυρό επιχείρημα το
οποίο με προβληματίζει και θα το σκεφτώ σοβαρά! Δεν θα κάνω ούτε βιαστικές αλλά ούτε και επιπόλαιες κινήσεις.
Θεωρώ επίσης από τα όσα διάβασα και εδώ αλλά και αλλού ότι το iPad2 σε σχέση με το iPad δεν έχει ουσιαστικές διαφορές!
Εκεί συντείνει αυτό που έχω γράψει σε προηγούμενα posts του εν λόγω νήματος ότι η Apple μας «παίζει» για να αγοράζουμε κάθε σειρά της με επί
της ουσίας ελάχιστες αναβαθμίσεις και κλειδώματα στα βασικά της όπως BT(bluetooth), κόντρα iOS και Adobe Flash και άλλα... που όπως και
να το κάνουμε, όσο και «περιττά» να τα θεωρούν κάποιοι φίλοι, μην γελιόμαστε ή καλλίτερα μην κρυβόμαστε, δεν είναι, όπως και να το κάνουμε
ΔΕΝ είναι!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 30/04/2011 - 10:22


#306   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 30/04/2011 - 10:21

Κάπου εδώ θέλω να επισημάνω κάτι το οποίο ξέχασα να γράψω εχθές, σχετικά με το iOS και τις δυνατότητές του στα tablets. Ως τώρα κρίνουμε και συγκρίνουμε βάση της τέταρτης έκδοσής του, την στιγμή που σύντομα η apple έχει ανακοινώσει event επικεντρωμένο ως επί το πλήστον στο software της. Από αυτό συμπεραίνει κανείς ότι η επόμενη έκδοση του iOS δεν θα είναι κάτι μικρό αλλά έτσι όπως το βλέπω, προμηνύεται δυνατό update σε λειτουργίες και δυνατότητες και προφανώς, δεν αναφέρομαι σε bluetooth, radio και flash, αλλά για παράδειγμα, σε ένα ριζικά αναδιοργανωμένο notification system μεταξύ άλλων.

Αυτό το λέω, γιατί λίγο πολύ το hardware είναι ίδιο πάνω κάτω στις διάφορες συσκευές. Όπως έχει δείξει η εμπειρία όμως, το software είναι ο καθοριστικός παράγοντας που μεταμορφώνει το σκεύος σε κάτι ανώτερο. Οπότε, λίγη υπομονή να δούμε τί μας επιφυλάσσει το μέλλον και πιστεύω θα ξεδιαλύνει το τοπίο ως προς το τί προσφέρει τί.

#307   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/04/2011 - 10:25

Κάπου εδώ θέλω να επισημάνω κάτι το οποίο ξέχασα να γράψω εχθές, σχετικά με το iOS και τις δυνατότητές του στα tablets. Ως τώρα κρίνουμε και συγκρίνουμε βάση της τέταρτης έκδοσής του, την στιγμή που σύντομα η apple έχει ανακοινώσει event επικεντρωμένο ως επί το πλήστον στο software της. Από αυτό συμπεραίνει κανείς ότι η επόμενη έκδοση του iOS δεν θα είναι κάτι μικρό αλλά έτσι όπως το βλέπω, προμηνύεται δυνατό update σε λειτουργίες και δυνατότητες και προφανώς, δεν αναφέρομαι σε bluetooth, radio και flash, αλλά για παράδειγμα, σε ένα ριζικά αναδιοργανωμένο notification system μεταξύ άλλων.

Αυτό το λέω, γιατί λίγο πολύ το hardware είναι ίδιο πάνω κάτω στις διάφορες συσκευές. Όπως έχει δείξει η εμπειρία όμως, το software είναι ο καθοριστικός παράγοντας που μεταμορφώνει το σκεύος σε κάτι ανώτερο. Οπότε, λίγη υπομονή να δούμε τί μας επιφυλάσσει το μέλλον και πιστεύω θα ξεδιαλύνει το τοπίο ως προς το τί προσφέρει τί.


Ουδέ μία διαφωνία μαζί σου! Θα περιμένω το event της να δω τι θα μας παρουσιάσει, τον Ιούνιο είναι εξάλλου! Τον Ιούνιο θα βγει και η νέα ταμπλέτα
της Samsung Galaxy Tab 10.2v οπότε λίγο πολύ μαζί θα πάνε αυτά και έτσι θα έχουμε μία ενδεχομένως σφαιρικότερη άποψη!

#308   kokolaki

kokolaki

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2011 - 11:56

Με 3G
http://www.gsmarena....0_1_3g-3892.php
και χωρις
http://www.gsmarena....b_10_1-3894.php

#309   kokolaki

kokolaki

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2011 - 11:59

και ειναι και αυτο dual core σα το ipad 2 ,επειδη καπου στην αρχη αναφερθηκε οτι ειναι μονου πυρηνα.

#310   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/04/2011 - 12:01

και ειναι και αυτο dual core σα το ipad 2 ,επειδη καπου στην αρχη αναφερθηκε οτι ειναι μονου πυρηνα.



Άρα το μοντέλα είναι πλήρως ισότιμα από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών, εκτός από κάτι bluetooth και flash...
Συνεπώς και συγκρίσιμα...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 30/04/2011 - 12:02


#311   kokolaki

kokolaki

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2011 - 12:03

ναι αλλα QUOTE:
Ο Steve Jobs, αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα, φαίνεται να είχε δίκιο όταν δήλωσε πως τα tablets δεν είναι προσωπικοί υπολογιστές για να συγκρίνουμε τα τεχνικά χαρακτηριστικά και να μπαίνουμε σε κοκορομαχίες του στυλ “πόσα megapixels ανάλυση έχει το δικό σας”. Σημασία έχει η εμπειρία που αποκομίζει κανείς από την χρήση του tablet, είτε για να διασκεδάσει, είτε για να δουλέψει. Ιδιαίτερα σημαντικό ρόλο παίζει το λειτουργικό σύστημα και η πληθώρα των εφαρμογών που υπάρχουν. Και αυτή τη στιγμή, το Android 3.0, παρόλο που έχει σχεδιαστεί αποκλειστικά για tablets, δεν έχει σχεδόν καμία εφαρμογή. For the record, υπάρχουν περισσότερες από 65000 εφαρμογές για τον μεγάλο του ανταγωνιστή, το iPad..

#312   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/04/2011 - 12:08

ναι αλλα QUOTE:
Ο Steve Jobs, αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα, φαίνεται να είχε δίκιο όταν δήλωσε πως τα tablets δεν είναι προσωπικοί υπολογιστές για να συγκρίνουμε τα τεχνικά χαρακτηριστικά και να μπαίνουμε σε κοκορομαχίες του στυλ “πόσα megapixels ανάλυση έχει το δικό σας”. Σημασία έχει η εμπειρία που αποκομίζει κανείς από την χρήση του tablet, είτε για να διασκεδάσει, είτε για να δουλέψει. Ιδιαίτερα σημαντικό ρόλο παίζει το λειτουργικό σύστημα και η πληθώρα των εφαρμογών που υπάρχουν. Και αυτή τη στιγμή, το Android 3.0, παρόλο που έχει σχεδιαστεί αποκλειστικά για tablets, δεν έχει σχεδόν καμία εφαρμογή. For the record, υπάρχουν περισσότερες από 65000 εφαρμογές για τον μεγάλο του ανταγωνιστή, το iPad..


Δηλαδή ο θείος Steve τόνισε όλως τυχαίως όλα αυτά που υπερτερούν οι δικές του ταμπλέτες... Δηλαδή λειτουργικό iOS και εφαρμογές (App store)!
εξάλλου αφού το android είναι φτιαγμένο για τεμπλέτες, γιατί στο μέλλον να μην αποδειχθεί καλλίτερο εν τέλει? ? Θέλει λοιπόν-κατ'εμέ-και αυτό την ευκαιρία του!!!'Εχω άδικο ? ? ?

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 30/04/2011 - 12:10


#313   kokolaki

kokolaki

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2011 - 12:15

Καθε αλλο και εγω πιστευω πως μπορει να εξελιχθει σε μια θαυμασια πλατφορμα, αλλα το ιδιο θα συνεχισει να εξελλισεται και το iOS.Η ιστορια δειχνει οτι πολλες φορες οι ισοροπιες αντιστρεφονται.Απλα που ξερεις οτι οταν γινει αυτο η ταμπλετα που ειχες αγορασει τοτε θα ειναι τελειως παρωχημενη για τα νεα στανταρτ τοθ android.Αποψη μου ειναι να χαρω τωρα την υπεροχη της apple εστω και με "υποδυεστερο" hardware και οταν τα android θα αρχισουν να μαμανε παω κατα κει.Εξαλλου δεν εχω συμβολαιο με τη apple.Αλλα μεχρις εκει αυτη μου τα τρωει κατα κορον

#314   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 30/04/2011 - 12:21

Καθε αλλο και εγω πιστευω πως μπορει να εξελιχθει σε μια θαυμασια πλατφορμα, αλλα το ιδιο θα συνεχισει να εξελλισεται και το iOS.Η ιστορια δειχνει οτι πολλες φορες οι ισοροπιες αντιστρεφονται.Απλα που ξερεις οτι οταν γινει αυτο η ταμπλετα που ειχες αγορασει τοτε θα ειναι τελειως παρωχημενη για τα νεα στανταρτ τοθ android.Αποψη μου ειναι να χαρω τωρα την υπεροχη της apple εστω και με "υποδυεστερο" hardware και οταν τα android θα αρχισουν να μαμανε παω κατα κει.Εξαλλου δεν εχω συμβολαιο με τη apple.Αλλα μεχρις εκει αυτη μου τα τρωει κατα κορον


Σαφώς και μπορεί να εξελιχθεί και όχι απλά να είναι γίνει εφάμιλλο αλλά και καλλίτερο!Εν πάση περιπτώσει, στο μέλλον θα δούμε τι μας επιφυλάσσουν τα πράγματα...Είναι που δεν έχω εμπειρία από Android και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για τα πράγματα αυτά! Ενώ για iOS έχω μία εμπειρία, όσο να πεις είναι κάτι από το τίποτα που έχω στο άλλο...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 30/04/2011 - 12:22


#315   kokolaki

kokolaki

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2011 - 12:24

Βρε ναι λεμε,αλλα εσυ ψαχνεις τι θα αγορασεις τωρα(ιουνιο-ιουλιο).Θα αγορασεις κατι καθαρα απο tech specs με την ελπιδα-αναμονη να γινει καλλιτερο-εφαμιλλο του iOS?

Τελευταία επεξεργασία από: kokolaki, 30/04/2011 - 12:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες