Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 4S με 8MP κάμερα και ενσωματωμένη SIM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
232 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   alexaros

alexaros

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 18:30

ρε παιδεια εχω ενα μικρο προβληματακι με το i4 το οποιο ειναι εντελως ασχετο με το θεμα αλα επειγει !! οποιος εχει χρονο και ορεξη ας ριξει μια ματια !!

http://www.iphonehel...967#entry532967

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 31/05/2011 - 18:57

Αν δεν έχεις δουλέψει άλλο κινητό δεν μπορείς να πεις αν τελικά θα γυρίσεις στο iphone...
Είμαι με το galaxy s από τον αύγουστο και πίστεψέ με, δε θα γυρίσω στο iphone. Πιο πολύ ψήνομαι για το S2...
Συμφωνώ πως η τιμή πέφτει πάρα πολύ, συμφωνώ πως οι εφαρμογές του market δεν έχουν επαφή με αυτές του app store, αλλά όλα τα άλλα είναι αντάξια ή καλύτερα του iphone...
Το android έχει πολύ πράμα... σαν λειτουργικό πάντα και όχι λόγω market...
Από την άλλη, τις εφαρμογές του appstore τις χαίρομαι και στο ipad... :)
Όσο για τις 4.3", θεωρώ πω είναι το καλύτερο μέγεθος οθόνης... Από τις 4" που έχω τώρα, αρνούμαι να γυρίσω σε 3.5" παρά μόνο να πάω σε 4" ή 4,3"...

Φίλε μου αυτό λέω παραπάνω όμως.

Έχω δουλέψει και με άλλα κινητά και μου φαίνεται ότι παίζω με Lego μετά από λίγη ώρα. Ίσα ίσα που λέω τι καλά που έχω τα πάντα μέσα στο iPhone.

Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται πως από κάπου "μπάζουν" τα άλλα λειτουργικά και κάτι δεν στέκει καλά στην όλη λειτουργία και την αλληλεπίδραση που έχουν με τον χρήστη.

Φυσικά και δεν λέω όχι στο να υπήρχαν ένα σωρό έξτρα δυνατότητες συνδεσιμότητας στο iPhone (bluetooth, hdmi, 3d, hologram κλπ), αλλά για το σήμερα και το πως κινείται ο κόσμος της τεχνολογίας γύρω μας, το iPhone είναι αυτό που μου δίνει μια σιγουριά και μια στιβαρότητα στον τρόπο λειτουργίας του, σε σχέση με το τι χρειάζεται ένας χρήστης σε καθημερινή βάση.

Αμάν κάναμε να γίνουν πιο απλές και εύχρηστες οι νέες τεχνολογίες.
Θυμάμαι τον Jobs που είχε πει κάποτε (παρέα με τον Gates ήταν): "Μπορούμε να δώσουμε και νέες τεχνολογίες αλλά ίσως ο κόσμος δεν είναι έτοιμος για αυτό". Είχε φέρει και ένα παράδειγμα για ένα αμάξι με 5 ρόδες ή χωρίς τιμόνι αν θυμάμαι καλά, το οποίο μπορεί να γίνει είπε, αλλά ποιος θα το χρησιμοποιεί; Χρειάζεται πάντα ένα μεταβατικό στάδιο.

Σε αυτό το μεταβατικό στάδιο πιστεύω πως η Apple τα πάει πολύ καλά. Δίνει με λειτουργικό και εύχρηστο τρόπο, συσκευές και λειτουργικά στο κοινό, ώστε να κάνει την δουλειά του, με ασφαλή και εύκολο τρόπο.

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα. Πολλά φούμαρα και παραπανίσια πράγματα στις συσκευές, τα γεύτικα και με το παραπάνω. Και πάντα έψαχνα μετά, τρόπους για να κάνω πιο εύκολη την λειτουργία της συσκευής μου (ξεχνούσα τα έξτρα γιατί, είτε τα βαριόμουν, είτε δεν χρειαζόντουσαν τις περισσότερες φορές).

Ανάλογα το τι εμπειρίες έχει κανείς.

#78   papamitsos

papamitsos

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 19:25

Να πω και γω την μπαρουφα μου.

Οταν οι αλλοι τιγκαρουν τα προϊόντα τους με 6πυρηνους και σουπερ ντουπερ καρτες γραφικων, η apple βγαινει πρωτη στα benchmarks με core 2 duo και Nvidia 310M. Σε καμμια περιπτωση δεν το δικαιολογώ (λογο υψηλης τιμης πωλησης), αλλα φαντασου τι θα γινοταν αν εβαζε προϊοντα ισαξιων χαρακτηριστικων με τον ανταγωνισμο στα προϊοντα της.

Αρα κατι παιζει με την ολη αρχιτεκτονικη του συστηματος. Επισης δεν ειναι τυχαιο οτι η εταιρια ειναι μονοδρομος για τους επαγγελματιες φωτογραφους, επεξεργαστες εικονας, βιντεο και οχι μονο που σεβονται των εαυτο τους. Αξιοπιστια, software support, επιδοσεις.

Ετσι και με το iPhone. Κανει τα ιδια πραγματα με τους υπολοιπους αλλα με ποιο "απλα" κυκλωματα.
Οι αλλοι βαζουν 8πυρηνους για να κανουν κατι που η apple εκανε το '07 με το 3g, εν ετοι 2011. Στα συν της εχει και το design. Οπως και να το κανουμε, τα περισσοτερα προϊοντα της ειναι "βιτσιο" για πολλους.

Δεν ειμαι κολλημενος. Αν με βολεψει κατι αλλο, θα το υϊοθετησω με το ιδιο ενδιαφερον και ευχαριστηση οπως το iPhone και το Mac.

Τελευταία επεξεργασία από: papamitsos, 31/05/2011 - 19:27


#79   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 31/05/2011 - 19:29

Πριν απο το iphone 4 ειχα ενα Desire S και πιστεψτε με ειναι 2 φορες πιο γρηγορο απο το iphone 4.Σταθεροτατο και κανει παπαδες!

Φίλε μου επειδή έχει τύχει να το παίξω αρκετά, που ακριβώς είναι πιο γρήγορο?

#80   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/05/2011 - 19:38

Λαθος!Αν εξαιρεσεις παιδια οπως εμεις που ασχολουμαστε με το κινητο μας και ξερουμε να το χρησιμοποιησουμε σαν smartphone
εκτιμουμε τις δυνατοτητες τους σαν συσκευη.Οι περισσοτεροι ομως που ξερω το πηραν γιατι ειναι μοδα,γιατι ειναι μουρη να εχει καποιος iphone.Ξερω κοπελα που το εχει 4 μηνες και τις λεω το χεις συνδεσει ποτε με itunes,και μου απανταει τι ειναι το itunes.
Καλως ή κακως λιγοι εκτιμαμε τις δυνατοτητες του.Οι υπολοιποι ηταν απλα θυματα του πολυ καλου μαρκετινγκ της Apple.
Επισης οσοι μηδενιζεται το Android να ξερετε οτι ειναι τοσο κοντα οσο ποτε.Πριν απο το iphone 4 ειχα ενα Desire S και πιστεψτε με ειναι 2 φορες πιο γρηγορο απο το iphone 4.Σταθεροτατο και κανει παπαδες!
Το μονο που λειπει απο το Android ειναι οι εφαρμογες που ιδιες εφαρμογες με το iOS φαινονται υποδεεστερες.Καποια στιγμη θα το φτιαξουν κι αυτο και τοτε να δουμε.

Αν αρχισουν και φτιαχνουν και συσκευες με ακριβα υλικα οπως του iphone 4 τοτε δυσκολα θα ξαναγυρισω σε iphone...


Αυτοι που το πρωτοπηραν ομως(iphone,iphone 3g) το πηραν γιατι ηξεραν τι εκανε. Απλα λογω του οτι ηταν και ευχρηστο και designατο οταν βγηκε στην "πιατσα" το ειδαν και αλλοι και εντυπωσιαστηκαν. Ετσι κατεληξε να εχει γινει μοδα και κατι σαν status πλεον( αν και πολλοι ηταν καχυποποτοι στην αρχη γιατι το designατo εντυπωσικακο Iphone δεν ειχε καμερα 8mp που ειχε το Nokia N97 τους, η δεν επερνε καρτες επεκτασης μνημης 4gb, ωστοσο στην πορεια πολλοι "ξεπεσαν" στα 2-3Mp!) O μοδατος, ο gadgetακιας, ο ευπορος εχει iphone πλεον αλλα λιγοι ξερουν τι κανει περα απο τηλεφωνα, μηνυματα , παιχνιδια και φωτογραφικη, αλλα ποιος νοιαζεται, οταν θα ερθει ο κολλητος με το νεο nokia ή sony ericsson με τα 12mp να μας πει οτι πηρε καλυτερο εμεις θα του πουμε "ξερεις φιλε τι κανει το δικο μου?-και ας μην ξερουμε καλα καλα και οι ιδιοι-οοοτι θες, κατσε να ανοιξω το appstore να δεις" και καπου εκει του απαριθμεις 100εφαρμογες και τον εχεις κανει αλοιφη! ... Ο ανταγωνισμος εχει ξεκαθαρα αντιγραψει λογισμικο και συσκευη και προσφερουν "αναβαθμισμενα" μοντελα με λιγο πιο γρηγορους επεξεργαστες και λιγο καλυτερες καμερες. Ομως δεν εχουν πιασει αυτο που εχει εντυπωσιασει και το εχει κανει μοδα...την πρωτοποριακη εκπληξη της Apple(!) που θα βγαλει και οι αλλοι απλα θα αντιγραψουν, και ας μην το χρησιμοποιησουν ποτε, απλα να το χει...


#81   panosfx

panosfx

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 19:42

Φίλε μου επειδή έχει τύχει να το παίξω αρκετά, που ακριβώς είναι πιο γρήγορο?


Στην πλοηγηση και του κινητου και του ιντερνετ.Το ειχα ενα μηνα δικο μου,δεν το επαιξα απλα και τωρα εχω iphone 4 οποτε πιστευω εχω αποψη.Για το galaxy S δεν εχω να σου πω παρα μονο απο φιλο.Δικο μου δεν το ειχα ποτε.

#82   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 31/05/2011 - 19:43

Εγω παντως παιδια πιστευω πως ειναι κολπα αυτα τις Apple να μην θελει να βγαλει καλυτερη συσκευη απο τις αλλες εταιριες.. γτ ετσι κι αλλιως πωλησεις εχει και επισης με αυτες τις ''μικρες'' αναβαθμισεις δεν πολυ τρελενεται ο κοσμος οποτε περιμενουν την καταληλη στιγμη να κανουν την διαφορα ωστε ενοειται να κανει τρελες πωλησεις αλλα και να ειναι καπως δυσκολο να την αντιγραψουν και επισης να εχει καταφερει να λανσαρει κατι καινουριο που δεν θα το εχει κανει αλλη εταιρια.. για μενα αυτα ειναι τα χαρακτηριστικα αυτης της εταιριας

#83   alexaros

alexaros

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 20:04

Ρε παιδια επειδη δεν το πολυεψαξα το νεο iphone θα κυκλοφορισει τον Ιουνιο σιγουρα?? ενοω το ειπε σε δελτιο τυπου η apple?

#84   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 20:34

Να πω εγω την σημερινη μου εμπειρια..

Καθομουνα και εκανα μια ασκηση με ενα φιλο και μετα απο ενα μισαωρο ηρθε ακομα ενα παιδι και καθομασταν..Αρχισαμε την ασκηση και αυτος ειχε android ενα απλο με 160 ευρω το galaxy 3 νομιζω και συνανταμε ενα προβλημα και επρεπε να δουμε τον πινακα ελεγχου απο μια εγκατασταση και αυτος την ειχε βγαλει φωτο..και μου λεει ανοιξε τα bluetoοth να στην στειλω κολλαω ..μου λεει δεν το εχεις jaikbrake του λεω ναι αλλα δεν μπορω παλι να δεκτω..

Και αναγκαστηκα να του πω οταν πας σπιτι συνδεσε το κινητο σου στο υπολογιστη περνα την φωτο και μετα στειλτην μου με email να την παρω..οταν παω και γω σπιτι ..Ωραια δεν μου εκατσε... :blink:

Τελευταία επεξεργασία από: YesorNo, 31/05/2011 - 20:41


#85   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 20:41

μπορουσε να στην στειλει εκεινη την ωρα με email και να την κατεβαζες απο το email σου...

#86   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 20:46

Ναι αμα υπαρχει internet..πραγμα που δεν εχουν ολοι ..

#87   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 31/05/2011 - 20:53

Το μεγαλυτερο πλεονεκτημα του iOS (iPhone & iPad) εναντι του Android ειναι το Apple Store. Οταν το Android market στελεχωθει απο ισαξιες ποιοτικα και ισαριθμες εφαρμογες με του Apple Store τοτε η κυριαρχια της Apple θα παει περιπατο... και μαλιστα υγιεινο!

#88   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:08

Να πω εγω την σημερινη μου εμπειρια..

Καθομουνα και εκανα μια ασκηση με ενα φιλο και μετα απο ενα μισαωρο ηρθε ακομα ενα παιδι και καθομασταν..Αρχισαμε την ασκηση και αυτος ειχε android ενα απλο με 160 ευρω το galaxy 3 νομιζω και συνανταμε ενα προβλημα και επρεπε να δουμε τον πινακα ελεγχου απο μια εγκατασταση και αυτος την ειχε βγαλει φωτο..και μου λεει ανοιξε τα bluetoοth να στην στειλω κολλαω ..μου λεει δεν το εχεις jaikbrake του λεω ναι αλλα δεν μπορω παλι να δεκτω..

Και αναγκαστηκα να του πω οταν πας σπιτι συνδεσε το κινητο σου στο υπολογιστη περνα την φωτο και μετα στειλτην μου με email να την παρω..οταν παω και γω σπιτι ..Ωραια δεν μου εκατσε... :blink:

Θα μπορούσε να στη στείλει μέσω εφαρμογής bump που έχει βγει και για iOS και για android κινητά χωρίς να μπεις σε διαδικασία

#89   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:15

Το μεγαλυτερο πλεονεκτημα του iOS (iPhone & iPad) εναντι του Android ειναι το Apple Store. Οταν το Android market στελεχωθει απο ισαξιες ποιοτικα και ισαριθμες εφαρμογες με του Apple Store τοτε η κυριαρχια της Apple θα παει περιπατο... και μαλιστα υγιεινο!

OffTopic: Το μηχάνημα σου σκοτώνει!

#90   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:16

OffTopic: Το μηχάνημα σου σκοτώνει!


Δηλαδη να μη βαλω 8GB RAM ??? :lol:
Thanks man!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες