Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 4S με 8MP κάμερα και ενσωματωμένη SIM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
232 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   dos659

dos659

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:16

Epeidi exw dei ta panta s auti ti syzitisi ...Re magkes eseis den eisastan pou allaksate to 3Gs sas gia to 4 ?! Gia 400mhz parapanw kai 3MP camera ?!


θα συμφωνήσω ΑΛΛΑ δεν έβαλες κάτι σημαντικό.... το design...
Το design μπορεί να παραπλανήσει τον οποιοδήποτε κάνοντας τον να πιστέψει πως αυτό που αγοράζει έχει τιτανοτεράστειες διαφορές με το προηγούμενο μοντέλο, ενώ στην ουσία οι διαφορές είναι μικρές και τα λεφτά της διαφοράς τεράστια σε χρηματικό πόσο. Αρά 0 στο πηλίκο.

Αυτά κάνει πάντα η Apple. Για μένα αν με ρωτούσε κάποιος είτε παίζω το 3g είτε παίζω το 4 είναι το ίδιο και το αυτό. OK το 3g μπορεί να κολλούσε σε μερικά applications αλλά μην τρελαθούμε. Και μιλώ για έμενα που γουστάρω τα gadget's. Οι τιμές στα κινητά είναι εξωφρενικές. Με 700 ευρώ παίρνω ένα pc και κάνω ότι γουστάρει η ψυχή μου. Όλο αυτό για εμάς είναι ένα χόμπι που απλός κοστίζει πάρα πολύ ακριβά. Όσο για το αν είναι 8mp η καινούργια κάμερα πραγματικά την έχω χεσμένη γιατί με 700 ευρώ πάω και παίρνω μια canon με ένα καρούμπαλο μπροστά από εδώ μέχρι απέναντι και τραβώ ποδοσφαιριστές σε αγώνες...

Ένα φοβερά καλό που έχουν τα Iphone είναι η απίθανη μεταπώληση τους και μιλώ εγώ που έχω ξοδέψει μόνο 250 ευρώ στο σύνολο από την τσέπη μου (χωρίς επιδοτήσεις) για την αγορά 2g, 3g (τα οποία και έχω πουλήσει), και τώρα κάτοχος 4.

αυτά τα ολίγα, ας μην τρελαινόμαστε...!!

Τελευταία επεξεργασία από: dos659, 31/05/2011 - 21:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:18

Θα μπορούσε να στη στείλει μέσω εφαρμογής bump που έχει βγει και για iOS και για android κινητά χωρίς να μπεις σε διαδικασία

Και μενα αμα μου βαλεις μια τουρμινα μπορει να πεταξω..Φιλικα..

#93   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:20

Δηλαδη να μη βαλω 8GB RAM ??? :lol:
Thanks man!

Κάνεις κάτι ιδιαίτερο; Photo, Music; Εγώ ασχολούμαι με μουσική και θέλω ένα MBP αλλά λεφτά δεν υπάρχουν! Αν η μνήμη είναι αυτό που το καθυστερεί περισσότερο από όλα τα άλλα βάλε :P

#94   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:26

Στην πλοηγηση και του κινητου και του ιντερνετ.Το ειχα ενα μηνα δικο μου,δεν το επαιξα απλα και τωρα εχω iphone 4 οποτε πιστευω εχω αποψη.Για το galaxy S δεν εχω να σου πω παρα μονο απο φιλο.Δικο μου δεν το ειχα ποτε.

στην πλοήγηση του κινητού θα συγχωρήσω την apple που έχει προσθέσει εφέ. μπορείς με jb να δείς οτι κερδίζοντας ταχύτητα στα εφέ χάνεις ευχαρίστηση :rolleyes:
Για την πλοήγηση του ίντερνετ έριξα μια ματιά στο youtube και δεν επιβεβαίωσα τα λεγόμενα σου, χωρίς να σημαίνει οτι σε αμφισβητώ κιόλας.

#95   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:42

Ναι αμα υπαρχει internet..πραγμα που δεν εχουν ολοι ..


Γνωμη μου, iphone διχως internet, δασος χωρις ελατο!!!! :P


#96   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:45

αποψη που εχει ακουστει πολλες φορες. συμφωνω αν και δε χρησιμοποιω συχνα 3g στο iphone :)

#97   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:45

Γνωμη μου, iphone διχως internet, δασος χωρις ελατο!!!! :P

iPhone χωρίς internet = ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ!

#98   nikolakis91

nikolakis91

    iPH Enthousiast

  • 549 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nikolakis91

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:46

Γνωμη μου, iphone διχως internet, δασος χωρις ελατο!!!! :P

Συμφωνώ....αν και είναι ακόμα ακριβο το γ@μημενο στο ελλαδισταν μας!πάντως μερικοί (και χωρίς να θέλω να προσβαλω κανέναν-ειπα είναι θεοακριβο) πάμε σκαμε τόσα λεφτά για αυτα τα κινητά τα οποία ουσιαστικά προορίζονται για χρήση στο Ίντερνετ! ;) Και δεν μιλάω μόνο για τα iphonia....! ;)

#99   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:48

Δεν ειπα εγω οτι το ιντερνετ δεν χρειαζετι στο κινητο ή οτι ειναι περιττο αλλα δεν μπορει καθε σπιτι ή οπου βρισκεσαι να εχει wifi..νομιζω..

#100   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 31/05/2011 - 21:50

Δεν ειπα εγω οτι το ιντερνετ δεν χρειαζετι στο κινητο ή οτι ειναι περιττο αλλα δεν μπορει καθε σπιτι ή οπου βρισκεσαι να εχει wifi..νομιζω..

μα δε μιλανε τα παιδια για το wifi. για το ιντερνετ απο το δικτυο κινητης λενε.

#101   Demonoire

Demonoire

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 22:59

Στην πλοηγηση και του κινητου και του ιντερνετ.Το ειχα ενα μηνα δικο μου,δεν το επαιξα απλα και τωρα εχω iphone 4 οποτε πιστευω εχω αποψη.


Στην πλοήγηση κινητού βάλε fakeclockup για να κανείς πιο γρήγορα τα animations του iOS ή να τα ακυρώσεις. ;) είναι έτσι σχεδιασμένα τα εφε

#102   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 01/06/2011 - 13:53

Φίλε μου επειδή το επάγγελμα μου είναι φωτογράφος (το ξεκαθαρίσω για να μην με πείτε άσχετο) πίστεψε με δεν είναι κάτι σημαντικό!τα 8 mp δεν έχεις λόγο να τα πληρώσεις σε ένα κινητο για δυο απλούς λόγους:πρώτον σε μια οθόνη 4 σχεδόν ιντσών δεν θα μπορέσεις πότε να αξιοποίησης αυτήν την ανάλυση και δεύτερον και ποιο σημαντικό.....με αυτούς τους φακούς που βάζουν στα κινητά (και λόγο μεγέθους και λόγο εύρους) και 35 mp να βάλουν πάλι την κλασική ανάλυση ενός κινητού θα έχεις!τώρα στα υπόλοιπα που λες συμφωνώ! :rolleyes:

επειδή τυχαίνει το επάγγελμα μου είναι φωτογράφος σε ενημερώνω ότι πάντα όταν δεν έχω εύκαιρη την φωτογραφική θέλω να βγάζω μια καλύτερη εικόνα χωρίς να χρειάζομαι 3ποδό γιατί τρέμει το χέρι μου!

#103   Socratis10

Socratis10

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2011 - 14:03

Συγνωμη αλλα θυμα του iphone δεν ξαναπεφτω.Ελεος δηλαδη.2 κινητα σε 1 χρονο.2 κινητα σε ενα χρονο τα οποια θα ειναι πιο αδυναμα απο το samsung gaalxy s2 ,και το iphone 4 που κλανει στο samsung κανει τα ιδια χρηματα.Αληθεια ,μπορειτε να μου πειτε τον λογω γαιτι δεν πατε σε samsung galaxy s2 ,μιας και μια χαρα προγραμματα εχει πλεον,και καλυτερη καμερα εχει,και μεγαλυτερη οθονη,καλυτερο επεξεργαστη,μεγαλυτερη αναλυση,και παιζει και flash και προτιματε το iphone 4[4s-5-6-15]?Ελεγα να το απρω και εγω το 4σαρι αλλα ειναι αμαρτια να δινω τοσα λεφτα καθε χρονο ενα κινητο το οποιο δεν εινα το δυναντοτερο της αγορας,

Τελευταία επεξεργασία από: Socratis10, 01/06/2011 - 14:04


#104   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/06/2011 - 14:08

Συγνωμη αλλα θυμα του iphone δεν ξαναπεφτω.Ελεος δηλαδη.2 κινητα σε 1 χρονο.2 κινητα σε ενα χρονο τα οποια θα ειναι πιο αδυναμα απο το samsung gaalxy s2 ,και το iphone 4 που κλανει στο samsung κανει τα ιδια χρηματα.Αληθεια ,μπορειτε να μου πειτε τον λογω γαιτι δεν πατε σε samsung galaxy s2 ,μιας και μια χαρα προγραμματα εχει πλεον,και καλυτερη καμερα εχει,και μεγαλυτερη οθονη,καλυτερο επεξεργαστη,μεγαλυτερη αναλυση,και παιζει και flash και προτιματε το iphone 4[4s-5-6-15]?Ελεγα να το απρω και εγω το 4σαρι αλλα ειναι αμαρτια να δινω τοσα λεφτα καθε χρονο ενα κινητο το οποιο δεν εινα το δυναντοτερο της αγορας,

παντα μετα απο λιγο καιρο το κινητο σου δε θα ειναι το δυνατοτερο της αγορας. οποτε αν μπαινεις σε αυτη τη λογικη κανενα κινητο δε σου κανει.

#105   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2011 - 14:09

Το iphone 4 ειναι ομως ενα χρονο στην αγορα.
Για την τιμη εχεις απολυτο δικιο βεβαια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες