Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λύση σχετικά με συνδεσιμότητα Bluetooth MW600


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/07/2011 - 21:37

Μήπως έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με το Sony Ericsson HBH-PV703. Κάνει συχνά αποσυνδέσεις και ακόμη συχνότερα όταν κάποιος με καλεί δεν ακούγεται και αν δεν έχω οπτική επαφή με τη συσκευή...γεια σας!!!


Ότι περίπου μου έκανε κι εμένα... Τα Sony Ericsson έχουν θέμα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Dimacos

Dimacos

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/07/2011 - 12:08

Μήπως κάποιος έβαλε την 4.3.4 για να μας πει αν έχει καμία βελτίωση;

Έκανα ακριβώς τα παραπάνω βήματα αλλα το πρόβλημα παραμένει.

#18   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 19/07/2011 - 13:56

Μήπως κάποιος έβαλε την 4.3.4 για να μας πει αν έχει καμία βελτίωση;

Έκανα ακριβώς τα παραπάνω βήματα αλλα το πρόβλημα παραμένει.

Όχι. Η 4.3.4 απλώς κλείνει ένα κενό ασφαλείας που υπάρχει σε κάποια PDF. Τίποτα άλλο. Αναμονή για την 5

#19   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 19/07/2011 - 14:00

Επίσης να προσθέσω ότι εάν κατά την δειάρκεια της ημέρας πατήσετε κατά λάθος το κουμπί με το τηλεφωνάκι από το MW600 το οποίο ενεργοποιεί τις φωνητικές εντολές τότε θα πρέπει να κλείσετε το bluetooth και απο το handset και από το τηλέφωνο και να τα ξανασυνδέσεται γιατί αλλιώς μπορεί να μπλοκάρει.
Και πάντα τερματίζουμε την κλ´ηση από το ακουστικό και ΌΧΙ από το τηλέφωνο.
Αυτά........ ^_^ ^_^ ^_^

#20   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2011 - 17:54

Το έχω εδώ και 3 μέρες και δεν μου παρουσίασε τίποτα
αλλάζει κανονικά τα τραγούδια του iPod
έχει αναγνωρίσει κλήσης
και βγάζει ωραίο ήχο και στο ραδιόφωνο
iphone 3GS 4.3.3

#21   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/07/2011 - 17:51

Επίσης να προσθέσω ότι εάν κατά την δειάρκεια της ημέρας πατήσετε κατά λάθος το κουμπί με το τηλεφωνάκι από το MW600 το οποίο ενεργοποιεί τις φωνητικές εντολές τότε θα πρέπει να κλείσετε το bluetooth και απο το handset και από το τηλέφωνο και να τα ξανασυνδέσεται γιατί αλλιώς μπορεί να μπλοκάρει.


Τα προβλήματά του με τη φωνητική κλήση απλά δεν υπάρχουν :) το πιο σύνηθες ειναι να έχεις κλήσει τη γραμμή και το ακουστικό να δείχνει ότι ... μιλάς ακόμη :)




Το έχω εδώ και 3 μέρες και δεν μου παρουσίασε τίποτα
αλλάζει κανονικά τα τραγούδια του iPod
έχει αναγνωρίσει κλήσης
και βγάζει ωραίο ήχο και στο ραδιόφωνο
iphone 3GS 4.3.3


Τα προβλήματα αρχίζουν πιο μετα.... Να το χαίρεσαι όσο δουλεύει!

#22   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2011 - 21:04

Τα προβλήματα αρχίζουν πιο μετα.... Να το χαίρεσαι όσο δουλεύει!




Μου έκανε κι εμένα κάτι νερά σε iOS 4.3.3. Αποσυνδεόταν μετά από λίγο, όσο άκουγες ραδιόφωνο και τύχαινε να σε πάρει κάποιος τηλ, απλά δεν χτύπαγε κλπ. Ψάχνοντας το λίγο μία πιθανή λύση είναι το Ιnsomnia Pro από το Cydia (θα το βρείτε στο ρέπο του sinfuliphone δωρεάν). Κρατάει awake τις υπηρεσίες του τηλεφώνου (wifi-bluetooth etc) και το handsfree δεν αποσυνδέεται. Το δουλεύω όλη μέρα και πραγματικά δεν έχει κάνει το παραμικρό και έχω εντυπωσιαστεί. Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει για επιβεβαίωση..

Τελευταία επεξεργασία από: danik_gr, 06/09/2011 - 21:05


#23   dinost

dinost

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα

Δημοσίευση 06/09/2011 - 23:08

Μου έκανε κι εμένα κάτι νερά σε iOS 4.3.3. Αποσυνδεόταν μετά από λίγο, όσο άκουγες ραδιόφωνο και τύχαινε να σε πάρει κάποιος τηλ, απλά δεν χτύπαγε κλπ. Ψάχνοντας το λίγο μία πιθανή λύση είναι το Ιnsomnia Pro από το Cydia (θα το βρείτε στο ρέπο του sinfuliphone δωρεάν). Κρατάει awake τις υπηρεσίες του τηλεφώνου (wifi-bluetooth etc) και το handsfree δεν αποσυνδέεται. Το δουλεύω όλη μέρα και πραγματικά δεν έχει κάνει το παραμικρό και έχω εντυπωσιαστεί. Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει για επιβεβαίωση..

Το έβαλα το Insomnia Pro αλλά λέει μόνο για το Wi-Fi της συσκευής, όχι για το Bluetooth....
Όντως δουλεύει?

#24   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2011 - 23:26

Το έβαλα το Insomnia Pro αλλά λέει μόνο για το Wi-Fi της συσκευής, όχι για το Bluetooth....
Όντως δουλεύει?


Μόλις γύρισα από βόλτα με το ποδήλατο, δεν έκανε το παραμικρό disconnect και είχα και το runkeeper ανοικτό. Χτύπησε το τηλέφωνο, σταμάτησε το ραδιόφωνο και απάντησα κανονικά. Μετά το έκλεισα με το κουμπάκι και δεν έδειχνε στην οθόνη ότι μιλάω ακόμη όπως έκανε τις προηγούμενες ημέρες. Επίσης κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι αν παρατηρήσεις με respring το bluetooth εικονίδιο στην μπαταρία δίπλα συνδέεται απευθείας με το ακουστικό όταν έχεις το insomnia ανοικτό σε σχέση με όταν δεν το έχεις που το δείχνει disconnected και συνδέεται μόνο με pair από την αρχή ή μέσω ipod. Eπίσης νομίζω ότι το bluetooth με το wifi "πατάνε" στο ίδιο κομμάτι του λογισμικού οπότε πολύ πιθανό να κάνει δουλειά το insomnia.

Aπλά δοκίμασε το να δεις.. δεν ξέρω στα σίγουρα αλλά εμένα είναι λες κι έχω άλλο headset από το πρωί. Όσο περισσότεροι το δοκιμάσουμε τόσο περισσότερες γνώμες θα χουμε! Εύχομαι να κάνεις δουλειά.

Νίκος.:)

Τελευταία επεξεργασία από: danik_gr, 06/09/2011 - 23:27


#25   cash

cash

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2011 - 11:03

Μόλις γύρισα από βόλτα με το ποδήλατο, δεν έκανε το παραμικρό disconnect και είχα και το runkeeper ανοικτό. Χτύπησε το τηλέφωνο, σταμάτησε το ραδιόφωνο και απάντησα κανονικά. Μετά το έκλεισα με το κουμπάκι και δεν έδειχνε στην οθόνη ότι μιλάω ακόμη όπως έκανε τις προηγούμενες ημέρες. Επίσης κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι αν παρατηρήσεις με respring το bluetooth εικονίδιο στην μπαταρία δίπλα συνδέεται απευθείας με το ακουστικό όταν έχεις το insomnia ανοικτό σε σχέση με όταν δεν το έχεις που το δείχνει disconnected και συνδέεται μόνο με pair από την αρχή ή μέσω ipod. Eπίσης νομίζω ότι το bluetooth με το wifi "πατάνε" στο ίδιο κομμάτι του λογισμικού οπότε πολύ πιθανό να κάνει δουλειά το insomnia.

Aπλά δοκίμασε το να δεις.. δεν ξέρω στα σίγουρα αλλά εμένα είναι λες κι έχω άλλο headset από το πρωί. Όσο περισσότεροι το δοκιμάσουμε τόσο περισσότερες γνώμες θα χουμε! Εύχομαι να κάνεις δουλειά.

Νίκος.:)



Να σου το κατεβασα και μετα απο 1/2 ωρα τα ιδια .
Κατεβασα και το SB Settings και του εβαλα αλλα παλι τα ιδια .

Και εμενα δεν μου λεει για Bluetooth μονο ωρες .
Απλα επειδη το ειπαν και παραπανω

#26   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 13/10/2011 - 08:48

Με την αναβάθμιση σε ios5 δουλεύει άψογα. Δοκιμάστε το.


---
I am here: http://maps.google.c...37603,23.757697

#27   Protza

Protza

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 09:12

Καλημέρα,

Και εγώ επιβεβαιώνω ότι με το iOS 5 δεν μου έχει ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα ενώ πριν μου έβγαζε την πίστη.

#28   30fillos

30fillos

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2011 - 09:30

Καλημέρα,

Το ειχα παρει και εγω και το εδωσα γιατι μου ειχε σπασει τα νευρα.
Μακαρι να λυθηκε το πρόβλημα με την 5 εκδοση που εβαλα και παω αμεσως να το αγορασω.

#29   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 17/10/2011 - 09:49

Επιβεβαιώνω μετά από 1 βδομάδα χρήσης. Όλα άψογα.


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 17/10/2011 - 09:50


#30   MariosArv

MariosArv

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/10/2011 - 11:09

ρε παιδια επειδη ψαχνομαι να το αγοράσω το συγκεκριμενο γιατι εχει και ενσωματομενο ραδιο για πειτε μου να το αγοράσω η να παω σε τιποτα αλλο?

Και αν ειναι να παω σε αλλο σε ποιο προτεινεται????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες