Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

η γνωμη των ειδικων?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
162 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:17

Γιατί ασχολούμαστε με τα netbooks που ήταν μια απάτη; Τα βγάλανε, δουλέψανε τον κόσμο, μετά ο κόσμος αγανάκτησε και μείναν στις αποθήκες των εταιρειών;

Intel Atom, 1GB Ram και πράσινα άλογα. Γι' αυτό ο Jobs τους είχε στο κιούπι όλους...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:19

Γιατί ασχολούμαστε με τα netbooks που ήταν μια απάτη; Τα βγάλανε, δουλέψανε τον κόσμο, μετά ο κόσμος αγανάκτησε και μείναν στις αποθήκες των εταιρειών;

Intel Atom, 1GB Ram και πράσινα άλογα. Γι' αυτό ο Jobs τους είχε στο κιούπι όλους...


Σαν κα΄τι πολύ φορητό ήταν χρήσιμο.. Απλά τώρα με τα smartphones και τα tablets γίνεται καλύτερα η δουλειά.

#63   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:19

μείνε στο ότι θέλεις να δοκιμάσεις ένα νέο λειτουργικό που είναι λογικό και δεκτό. Μην κάνεις παρομοιάσεις και συγκρίσεις που δεν στέκουν.

ξερεις, διαβαζοντας ολα τα ποστ μου θα διαπιστωσεις οτι δεν μπηκα σε καμια συγκριση... Ο φιλος απο πανω εβαλε μια καρικατουρα κ ειπα οτι εχει δοση αληθειας. Η εμπειρια μου απο τα windows απο το 1999 που ημουν πιτσιρικι αυτο μ εχει διδαξει... Το πιο απροβληματιστο λειτουργικο ειναι τα linux... Δεν περιμενα εσενα να ερθεις να μου πεις αν κανω ασκοπες συγκρισεις ή τα πλεονεκτηματα των windows... Μονος σου ειρωνικα σχολιασες την καρικατουρα... Θες windows? δουλεψε με αυτα...


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Τελευταία επεξεργασία από: Eirini1988, 23/10/2011 - 01:21


#64   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:21

Δεν νομίζω ότι είναι σωστό έτσι που το λες.. Τι θα πει netbook και macbook pro?
Σαν κατηγορία μιλάμε.. Netbook και Notebooks(laptops).. Υπάρχει και laptop με 500 ευρώ, αλλά και με 3000 ευρώ.. που και τα 2 είναι laptops.. Τι παει να πει αυτό? Έτσι και στα netbook .. μπορεί να υπάρχει με 200 μέχρι 1500 δεν σημαινει κατι αυτο..

Σαν κατηγορία λοιπόν ανεξαρτήτως χρημάτων δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα netbook με ένα notebook. Όπότε το γεγονός ότι σέρνονται τα 7 στα netbooks είναι αδιάφορο, και βγαίνουν λάθος συμπεράσματα για ένα λειτουργικό.

Κατά τα άλλα, φυσικά και σημαίνει κάτι. Δεν μπορείς να έχεις τις ίδιες απαιτήσεις από ένα λάπτοπ που πλήρωσες 500€ με ένα λάπτοπ που κόστισε 1300€. Πού είναι το δύσκολο/περίεργο δλδ;

#65   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:23

Γιατί ασχολούμαστε με τα netbooks που ήταν μια απάτη; Τα βγάλανε, δουλέψανε τον κόσμο, μετά ο κόσμος αγανάκτησε και μείναν στις αποθήκες των εταιρειών;

Intel Atom, 1GB Ram και πράσινα άλογα. Γι' αυτό ο Jobs τους είχε στο κιούπι όλους...

δεν ασχοληθηκε κανεις.. Το ολο trolling κ η αναφορα στα windows εγινε μετα την ειρωνικη αντιδραση του φιλου, για μια αστεια φωτο... :rolleyes:


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#66   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:23

ξερεις, διαβαζοντας ολα τα ποστ μου θα διαπιστωσεις οτι δεν μπηκα σε καμια συγκριση... Ο φιλος απο πανω εβαλε μια καρικατουρα κ ειπα οτι εχει δοση αληθειας.


και όμως μπήκες.

#67   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:25

Σαν κατηγορία λοιπόν ανεξαρτήτως χρημάτων δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα netbook με ένα notebook. Όπότε το γεγονός ότι σέρνονται τα 7 στα netbooks είναι αδιάφορο, και βγαίνουν λάθος συμπεράσματα για ένα λειτουργικό.

Κατά τα άλλα, φυσικά και σημαίνει κάτι. Δεν μπορείς να έχεις τις ίδιες απαιτήσεις από ένα λάπτοπ που πλήρωσες 500€ με ένα λάπτοπ που κόστισε 1300€. Πού είναι το δύσκολο/περίεργο δλδ;

σου ειπα τα δουλευω κ σε desktop κ εχω εικονα. Τι προσπαθεις τωρα ν αποδειξεις; Το οτι δε ρωτησα γνωμη για windows στο θεμα μου, σημαινει οτι ΞΕΡΩ γι αυτα... Δεν εχω λανθασμενη αντιληψη του λειτουργικου κ αν μη τι αλλο ημουν σαφης.. Για MAC ρωτησα


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#68   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:27

σου ειπα τα δουλευω κ σε desktop κ εχω εικονα. Τι προσπαθεις τωρα ν αποδειξεις; Το οτι δε ρωτησα γνωμη για windows στο θεμα μου, σημαινει οτι ΞΕΡΩ γι αυτα... Δεν εχω λανθασμενη αντιληψη του λειτουργικου κ αν μη τι αλλο ημουν σαφης.. Για MAC ρωτησα


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

δεν προσπαθώ να αποδείξω τίποτα και αν νομίζεις ότι αυτή τη στιγμή αντιπαρατίθεμαι μαζί σου, να μου πεις να μην το συνεχίσω γιατί δεν υπάρχει νόημα. Συζήτηση γίνεται μπορείς να χαλαρώσεις.

#69   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:27

και όμως μπήκες.

η δοση αληθειας, εμπεριεχει κ ζητηματα ευκολιας στη χρηση, ταχυτητας στην εκτελεση, απροβληματιστης κ ορθης λειτουργιας, υποστηριξης, ιους κ αντιμετωπιση κλπ κλπ... Οχι στο παντρεμα software hardware που επικεντρωθηκες...


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#70   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:29

δεν προσπαθώ να αποδείξω τίποτα και αν νομίζεις ότι αυτή τη στιγμή αντιπαρατίθεμαι μαζί σου, να μου πεις να μην το συνεχίσω γιατί δεν υπάρχει νόημα. Συζήτηση γίνεται μπορείς να χαλαρώσεις.

χαλαρη ειμαι.. Ανταπαντω...


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#71   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:30

Γνώμη μου είναι για μας εδώ μέσα αν θες να ζευγαρώσεις το iphone-ipod-ipad η καλύτερη αγορά είναι ένα Mac ειδικά τώρα με το ios 5

#72   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:31

Δεν το κανω για ζευγαρωμα φιλε μου.. Ειπα εξαρχης, θελω να φυγω απο τα windows, τα linux τα δουλευω παραλληλα, κ προτεινετε μου ιδεες... Απλα... :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

#73   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:34

Δεν το κανω για ζευγαρωμα φιλε μου.. Ειπα εξαρχης, θελω να φυγω απο τα windows, τα linux τα δουλευω παραλληλα, κ προτεινετε μου ιδεες... Απλα... :)


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Πιστεύω ότι εσύ ειδικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα γιατί έχεις εξοικειωθεί με την apple αφού τόση ώρα γράφεις από ένα ipad

#74   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:35

η δοση αληθειας, εμπεριεχει κ ζητηματα ευκολιας στη χρηση, ταχυτητας στην εκτελεση, απροβληματιστης κ ορθης λειτουργιας, υποστηριξης, ιους κ αντιμετωπιση κλπ κλπ... Οχι στο παντρεμα software hardware που επικεντρωθηκες...


written on Tapatalk by my sexy iPad 2 


Ναί, και εγώ αυτά έλεγα, και μετά από 1.5 χρόνο το μόνο που παραδέχομαι ακόμα για το mbp είναι ότι είναι πανέμορφο και ότι η μπαταρία του είναι ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ.


Ένας μέσος χρήστης των 7 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το OSX, όμορφα είναι, λειτουργικά, μια χαρά γρήγορα (αγοράζεις καλύτερο hardware σε καλύτερη τιμή), αν δεν κάνεις ότι σου κατέβει μια χαρά απροβλημάτιστη λειτουργία έχεις (σε 1.5 χρόνο έχω κάνει ήδη ένα format στον mac, όπως και ένα στο desktop μου), υποστήριξη λυπάμαι αλλά ειναι καλύτερη στα wins. Ιούς δεν αντιμετώπισα πότε μετά τα windows 2000.

#75   fchris

fchris

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:fchris

Δημοσίευση 23/10/2011 - 01:38

Δεν άντεξα.. θα βγω off topic
Χαίρομαι που βλέπω τέτοιες συζητήσεις, θυμίζουν παλιούς καλούς καιρούς IRC
(sorry mods :P )

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες