Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερωτησεις αρχαιου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:52

Ναι φιλε μου και οπως γραφτηκε και πιο πανω και απο μενα και απο αλλους. Thats Marketing! Καταλαβες? Με βαλανε και μενα να αγορασω iphone εστω και με αυτον τον τροπο. ;) Ο αλλος λογος ειναι γιατι η Voda ειναι αυτη που τα εισαγει (αν δεν κανω λαθος) και μπορει και κανει super deals σε iphone.


Και πάλι δεν μου ακούγεται λογικό γιατι το 4s είναι καινουρια συσκευη έναντι του s2 και θα έπρεπε να σου δίνει λιγότερο επιδότηση! Εκει που ίσως αλλάζει το θέμα είναι αν σου δώσανε συμβόλαιο για περισσότερο καιρό (18μηνες) με αυξημένο πάγιο! Έτσι είναι σίγουροι ότι θα τα βγάλουν!

Και αν είναι έτσι δεν αξίζει να το δώσεις γιατι έτσι κι αλλιώς θα το πληρώνεις! Οπότε προτείνω να του δώσεις μια ευκαιρία γιατι πραγματικά είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 18/11/2011 - 14:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:54

Καλως ορισες στον κοσμο της Apple :lol:

για ringtones, μπορεις να βαλεις οποιον ηχο θελεις, φτανει να ειναι κατω απο 30'', κ επισης τον συντονιζεις με το αριστερο μενου του itunes, πρεπει να ειναι aac ή mp3



για τα Ringtone υπάρχει ένας περιορισμός όμως που ξέχασαν να αναφέρουν τα παιδιά, θα πρέπει ο ήχος να είναι μέχρι 39 δευτερόλεπτα για να το περάσεις. Και για τις φωτογραφίες υπάρχει και άλλη μέθοδος πλέον να τις περάσεις με ένα απλό copy - paste αρκεί να έχεις ρυθμίσει το iCloud και στο PC σου, στο Φάκελο PhotoStream στο PC υπάρχει ένας φάκελος που λέγετε Upload βάζεις τις φωτογραφίες που θες εκεί μέσα και τις στέλνει αυτόματα και ασύρματα σε ολες τις iDevices που έχεις.



το αναφεραμε αγαπητε στην 1η σελιδα ;)

#48   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:55

Το περιβαλλον και το λειτουργικο ειναι μια χαρα. Ξερω οτι δεν ειναι android. Ξερω οτι οταν παταω στο κενο της επιφανειας δεν μου βγαζει add shortcut, widget, theme, animation κτλ κτλ. Απο θεμα χρηστικότητας εγω μιλαω μονο. Δηλαδη εγω θελω το κινητο μου μιας που εχει και 16gb χωρο θελω να το χρησιμοποιω και σαν εξ.δισκο. Πραγμα που δεν κανει πχ το μηλαρακι. Θελω να κανω τα πραγματα που κανουν ολα τα κινητα (εκτος apple) τα τελευταια 5χρονια ανεξαρτητος λειτουργικου. Δεν θελω να θαψω το κινητο απλα κανει που κανει τοσα λεφτα, δεν μπορω να καταλαβω ακομα γιατι κ γι αυτο ακομα διαβαζω, ψαχνω, ρωταω.

#49   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:58

θελεις να μας πεις δηλ, οτι δεν ηθελες να το παρεις, αλλα σε επεισαν? (λογω τιμης/επιδοτησης) ??


ΝΑΙ! Κ ηθελα κιολας να ανακαλυψω και τον κοσμο της apple. Μιας που ειχα symbian, android και windows mobile.

#50   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 14:59

εαν εκανε τα παραπανω με τον τροπο που το κανουν τα αλλα κινητα.. δεν θα ηταν apple.. τωρα.. ολα αυτα που ζητας γινονται.. με διαβασμα θα ανακαλυψεις.. το πως.. :)

εαν την κρατησεις 1 μηνα.. μετα δεν ξαναγοραζεις αλλη συσκευη .. μη σου πω θα παρεις και mac.. παθων.. ο υποφαινομεννος.. :)

#51   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:00

Ευχαριστω Slaughter για την ομορφη απαντηση.
Γι αυτο δεν το εχω δωσει ακομα για ενα S2, γιατι θελω ειλικρινα να καταλαβω την φιλοσοφια του apple.



βάλε μια υπενθύμιση σε 2-3 μήνες να μας στείλεις την τελική σου άποψη αν άξιζε τελικά ή όχι η αγορά του. έτσι ήμουν κ εγώ χαμένος στην αρχή αλλά για όλα έβρισκα την απάντηση στο google. Μου την σπάνε πολλά πράγματα σε αυτό το κινητό-λειτουργικό αλλά είτε τα λύνω με tweaks του jb είτε τα βάζω στην άκρη κ ελπίζω σε μελλοντικό update.

φτιάξε τα βασικά κ τα υπόλοιπα έρχονται εν καιρώ

PS: αυτό που ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω είναι ότι δεν έχουν βάλει την αναφορά στα SMS χεχε

#52   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:01

ειναι απλο

κανει αυτα που κανει, γτ τα κανει οπως οριζει η συγκεκριμενη φιλοσοφια του, κ οχι οτι οι αλλες συσκευες

δεν λειτουργει σαν εξωτερικος δισκος, να το βαλεις σε οποιον υπολογιστη, κ να μεταφερεις αρχεια ετσι (υπαρχει τροπος αλλα....)
αυτο μπορεις να το κανεις μ ενα φλασακι 15 ευρω, δεν χρειαζεται iphone

μεταφορα κ συντονισμο αρχειων, μπορεις να κανεις με 100 τροπους

κ 5 χρονια πισω δεν επαιζαν αυτα σε αλλα κινητα...

ψαξε λιγο στο appstore, τις εφαρμογες που κυκλοφορουν

#53   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:02

Ρίξε μια ματιά στους οδηγούς του forum κ σε λίγες ώρες θα καταλάβεις πως λειτουργεί. Είναι άλλη φιλοσοφία που σίγουρα θα σε κερδίσει με τον καιρό όσο το χρησιμοποιείς. Κ εμένα με ξένισε όταν πήρα το πρώτο μου μηλόφωνο. Το 2008 που πήρα το 3G κ αντικατέστησα το samsung omnia (το TOP όπως το λέγανε όλοι) το οποίο είχε 5 megapixels κάμερα με βιντεο (το 3g είχε 2 χωρίς βίντεο), windows ce με δωρεάν εφαρμογές, ραδιόφωνο κλπ κλπ κλπ... Πίστεψέ με όλα τα χαρακτηριστικά στα χαρτιά ήταν υπέρ του omnia. Όμως στη πραγματικότητα ήταν απλά στατιστικά, στην ουσία το μηλοφωνάκι ήταν άψογο στη χρήση κ ό,τι σου υποσχότανε ότι έκανε το έκανε σε ατίθεση με τον τότε αντίζηλό του κ τους σημερινούς συνεχιστές του.

#54   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:02

Αυτο εχω πει παιδες. Να το κρατησω με το ζορι 1-2μηνες και μετα να βγαλω μια σωστη αποψη για το κινητο.
Δεν θελω να με παρετε με στραβο ματι, δεν ειρωνευουμαι ουτε θαβω το κινητο. Απλα λεω την γνωμη μου και θελω να ανταλλαζω αποψεις με αλλους καθως εσεις ξερετε περισσοτερα γι αυτο το κινητο απο μενα. Σας ευχαριστω και παλι για ολες τις απαντησεις.

.... Μα να μην εχει ραδιοφωνο! :P :P :P :P

#55   glk

glk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:glk85

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:06

καλύτερα που δεν εχει ραδιόφωνο γιατι όλο το ξεχνάω ανοιχτο το βραδυ και ξυπναω και εχω μεινει χωρις μπαταρια με ενα nokia που εχω! φαντασου να γινοταν με το 4s αυτό!!!! κάθε 3 ώρες θα ήθελα φορτιση!! :lol:

#56   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:06

ΝΑΙ! Κ ηθελα κιολας να ανακαλυψω και τον κοσμο της apple. Μιας που ειχα symbian, android και windows mobile.


μεινε στο κ ηθελα κιολας

αν δεν ηθελες, δεν θα το επαιρνες
οπως δεν πηρες αλλη συσκευη....

πιστεψε με,
κανενας δεν εχει πουλησει το iphone του επειδη τελικα δεν του εκανε/ δεν ηταν καλο

κ οσοι με καποιο εκνευρισμο το εκαναν, μετανιωσαν

απλα, εισαι σε καινουριο κοσμο, κ χρειαζεσαι συντονισμο

διαβασε, ερευνησε, κ για τις αποριες, οπως ειδες, εδω ειμαστε


ΑΑ !!! κ για το ραδιοφωνο...
χμμ χμμ

θα σε αφησω να το ανακαλυψεις απο μονος σου

αλλα οπως λενε στην Μηλια

We have an app for that ! :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: azaleea, 18/11/2011 - 15:08


#57   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:08

iTunes πρεπει να βαλω μονο σε εναν υπολογιστη? Η μπορω να το συγχρονιζω και με το laptop μου πχ αλλα και με το pc στην δουλεια ή στο σπιτι?

#58   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:10

μεινε στο κ ηθελα κιολας

αν δεν ηθελες, δεν θα το επαιρνες


Δεν μπορω να πω, ειναι κλασατο, design-ato, λευκο και ολα τα λεφτα σε design γενικως. ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ! ;) Για ολα τα αλλα, σιγα σιγα! 8)

#59   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:13

:)
μολις μπηκες στη φιλοσοφια του

καλως ορισες λοιπον

υγ. Καλο διαβασμα.... :lol:

#60   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:13

iTunes πρεπει να βαλω μονο σε εναν υπολογιστη? Η μπορω να το συγχρονιζω και με το laptop μου πχ αλλα και με το pc στην δουλεια ή στο σπιτι?

Αυτο ειναι οντως ενα προβλημα και ενα μεγαλο μπερδεμα.. ::)

Δεν μπορω να πω, ειναι κλασατο, design-ato, λευκο και ολα τα λεφτα σε design γενικως. ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ! ;) Για ολα τα αλλα, σιγα σιγα! 8)

Ειδες που μεσα σε λιγη ωρα αρχισες ηδη να συμβιβαζεσαι; Μαθε, ρωτησε, διαβασε και θα μαθεις τις δυνατοτητες του και στο τελος θα δεις οτι δε θα θες να κρατησεις αλλο κινητο στα χερια σου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες