Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερωτησεις αρχαιου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:14

iTunes πρεπει να βαλω μονο σε εναν υπολογιστη? Η μπορω να το συγχρονιζω και με το laptop μου πχ αλλα και με το pc στην δουλεια ή στο σπιτι?


Προσοχη με αυτο γιατι δικαιούσε 5 Authorized PC.

Επίσης, μια φορα το χρονο Deauthorize All.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 18/11/2011 - 15:15

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:15

Αυτο ειναι οντως ενα προβλημα και ενα μεγαλο μπερδεμα.. ::)

Καταλαβα.... Πφφφ :(

Τελευταία επεξεργασία από: EddieX, 18/11/2011 - 15:16


#63   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:19

Ειχα κανει και εγω φιλε, ενα παρομοιο θεμα, γιατι ειμαι αρχαριος και ηθελα ακριβως τις ιδιες διευκρινισεις, δες εδώ, και τα παιδια, ηταν προθυμα να μου πουν λυσεις, οπως και σε σενα, ειμαι και εγω κατοχος android απλα το ειχαμε συνηθησει..ξεσκονισα το forum εδω και αρχιζω να μαθαινω πολλα, ηδη παρηγγειλα και την συσκευη, ελπιζω να σου αρεσει κ σε σενα, οταν το μαθεις καλυτερα.!

#64   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:20

Καταλαβα.... Πφφφ :(


θα σου πω κατι και σε παρακαλω να το κανεις.! μεινε με την συσκευη που μολις πηρες και δωσε της μια ευκαιρια για κανα μηνα.! με ολα τα μειον που μπορει να εχει η ελευθερια κινησεων.! να εισαι σιγουρος οτι μετα τον μηνα, δεν θα θελεις να εχεις αλλη συσκευη για κανεναν λογο.! πιστεψε με. και οταν με το καλο βγει το jb, και μαθεις λιγα πραγματα θα μου πεις παλι μετα.! ακουω android και με πιανει τρεμουλα. και δεν ειμαι κολλημενος. ειχα σχεδον τα παντα απο συσκευες αndroid.!

*** εχω φιλο που ειχε τεσσαρι, πηρε το s2, και για ενα μηνα με ειχε τρελλανει. πουλαω το iphone, δεν φανταζεσαι τι συσκευη ειναι το s2, (που ειναι), εαν κραταγα το iphone ηταν μονο για facetime, και αλλα τετοια πολλα.! τελικα το πουλησε το τεσσαρι. αποτελεσμα? μετα απο εναν μηνα ειχε τρελλαθει χωρις ios, και την προηγουμενη εβδομαδα πηγε τρεχοντας και πηρε το 4s, και ηρεμησε.! :) νομιζω οτι εκει εξω θα υπαρχουν δεκαδες τετοιες περιπτωσεις.... :) ***

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 18/11/2011 - 15:24


#65   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:22

θα σου πω κατι και σε παρακαλω να το κανεις.! μεινε με την συσκευη που μολις πηρες και δωσε της μια ευκαιρια για κανα μηνα.! με ολα τα μειον που μπορει να εχει η ελευθερια κινησεων.! να εισαι σιγουρος οτι μετα τον μηνα, δεν θα θελεις να εχεις αλλη συσκευη για κανεναν λογο.! πιστεψε με. και οταν με το καλο βγει το jb, και μαθεις λιγα πραγματα θα μου πεις παλι μετα.! ακουω android και με πιανει τρεμουλα. και δεν ειμαι κολλημενος. ειχα σχεδον τα παντα απο συσκευες αndroid.!


Its a deal! 8)

#66   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:31

παντως δικαιολογημενα, παθαινουμε ενα σοκ εμεις που ερχομαστε απο android και δεν ειχαμε ποτε iphone , γιατι ειχαμε μαθει αλλιως τοσο καιρο..ολα θεμα συνηθειας, μονο η αναφορα μηνυματος ειναι αυτο που ακομα δεν το εχω χωνεψει.. :(

#67   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:40

παντως δικαιολογημενα, παθαινουμε ενα σοκ εμεις που ερχομαστε απο android και δεν ειχαμε ποτε iphone , γιατι ειχαμε μαθει αλλιως τοσο καιρο..ολα θεμα συνηθειας, μονο η αναφορα μηνυματος ειναι αυτο που ακομα δεν το εχω χωνεψει.. :(

Κοίτα η αναφορά μηνύματος είναι απαράδεκτη για την Ελλάδα, στην Αμερική όμως λογικά θεωρούν δεδομένο ότι το μήνυμα θα παραδοθεί. Όχι όπως εδώ που είναι 50-50 ανάλογα με τις ορέξεις του παρόχου κι αν βρέχει φυσάει ή χιονίζει εκεί που είναι η κεραία :P

#68   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:50

Κοίτα η αναφορά μηνύματος είναι απαράδεκτη για την Ελλάδα, στην Αμερική όμως λογικά θεωρούν δεδομένο ότι το μήνυμα θα παραδοθεί. Όχι όπως εδώ που είναι 50-50 ανάλογα με τις ορέξεις του παρόχου κι αν βρέχει φυσάει ή χιονίζει εκεί που είναι η κεραία
0


Μόνο στο Ελλάντα δεν ξέρεις αν θα λάβει ο άλλος το sms!!!
Πάντως κ το adroid ειναι πολύ καλό. Απ' ότι βλέπω ios κ android θα μονοπωλούν στα smartphones την ερχόμενη 5ετία.
Σκέφτομαι να αρχίσω να φτιάχνω κ εφαρμογές για τα android απλά ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ. Σε λίγο καιρό θα αρχίσε να ξεκαθαρίζει το τοπίο
του android. Ήδη ακούγεται οτι θα αρχίσει να περιορίζεται το εύρος συσκευών (θα μπαίνει στις καλύτερες μόνο) κ αναμένω κ τη νέα έκδοση
που θα έχει ξεκαθαριστεί τί θα γίνει με το flash ::)

#69   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:49

Λοιπον εχω μια απορεια που θα ηθελα την βοηθεια σας.
Αν εχεις αλλο ενα iphone με το ιδιο id name της Apple μπορεις να περασεις τα apps και στο καινουργιο πχ κιν iPhone 4s ktl? Μεσω itunes εννοω.
Αν ναι, αν ειχα ενα jb iPhone 4 ή ενα iPhone 3G θα μπορουσα να περναω jailbroken apps στο itunes και μετα να συνδεα το 4S μου και να τις περνουσα τσαμπε ολε?

#70   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:57

Λοιπον εχω μια απορεια που θα ηθελα την βοηθεια σας.
Αν εχεις αλλο ενα iphone με το ιδιο id name της Apple μπορεις να περασεις τα apps και στο καινουργιο πχ κιν iPhone 4s ktl? Μεσω itunes εννοω.
Αν ναι, αν ειχα ενα jb iPhone 4 ή ενα iPhone 3G θα μπορουσα να περναω jailbroken apps στο itunes και μετα να συνδεα το 4S μου και να τις περνουσα τσαμπε ολε?


Δεν μπορείς φίλε μου, δεν θα στις περάσει της σπασμένες! Για να περάσουν οι σπασμένες εφαρμογές δεν φτάνει μόνο το jailbreak αλλά πρέπει να περάσεις και ένα πακέτο που λέγεται AppSync για να εγκαταστήσεις τις σπασμένες εφαρμογές στη συσκευή σου!

Το 3g που λες θα το έχει αυτό και θα περάσουν στο iTunes αλλά οταν θα πας να συγχρονισεις με το 4s που δεν εχει το πακέτο εγκατεστημένο θα σου βγάλει error και θα περάσει μόνο τις αγορασμένες!

#71   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:01

Δεν μπορείς φίλε μου, δεν θα στις περάσει της σπασμένες! Για να περάσουν οι σπασμένες εφαρμογές δεν φτάνει μόνο το jailbreak αλλά πρέπει να περάσεις και ένα πακέτο που λέγεται AppSync για να εγκαταστήσεις τις σπασμένες εφαρμογές στη συσκευή σου!

Το 3g που λες θα το έχει αυτό και θα περάσουν στο iTunes αλλά οταν θα πας να συγχρονισεις με το 4s που δεν εχει το πακέτο εγκατεστημένο θα σου βγάλει error και θα περάσει μόνο τις αγορασμένες!


Thanks αδερφε, ηταν μια "πουστ1@" που απλα μου ρθε κ ειπα να δω αν γινεται!

#72   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:04

Λοιπον γεια σας και παλι, εχω το iPhone (4s) ηδη 3 μερες και θελω να κανω μερικες ερωτησεις. Ερχομαι απο Android (rooted) το οποιο εκανα οτι ηθελα και να πω την αληθεια μου το iPhone μου εχει σπασει τα νευρα. Εκτος οτι δεν μπορω να στειλω ΤΙΠΟΤΑ με bluetooth το οποιο ηξερα και λεω οκ, εκτος οτι δεν μπορω να παραμετροποιησω ΤΙΠΟΤΑ απο θεματα, εικονες, ηχους κτλ κλτ, η δευτερη καμερα ΔΕΝ ειναι για βιντεοκληση οπως την ηξερα εγω αλλα για Facetime και π@π@ρια, δεν μπορω να "κλεισω" καμια εφαρμογη που μενει ανοιχτη απο πισω και μπορω να λεω για ωρες βασικα τι ΔΕΝ κανει και μου την σπαει.
Μια ερωτηση λοιπον που θελω να κανω γιατι αποκλειεται λεω να μην με αφηνει να αντιγραψω 2 εικονες στο iphone, κατι λαθος κανω. Συνδεω το iphone με τον υπολογιστη, το βλεπει κανονικα, ανοιγω τον φακελο με τις φωτογραφιες που εχω τραβηξει και θελω να βαλω 3εικονες μεσα δικες μου απο τον υπολογιστη. Δεν με αφηνει να κανω Paste. Μην μου πειτε οτι ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ δεν μπορω να κανω? Ειλικρινα θα το πεταξω στον τοιχο.

Επισης χθες ηθελα μεσα απο την Γκαλερι (τις εικονες μου) να ανεβασω μια φωτο στο facebook. Και δεν υπηρχε αυτη η επιλογη. Δεν γινεται κατευθειαν κατι τετοιο? Δηλαδη πρεπει να μπω στο facebook, να πατησω να ανεβασω φωτογραφια κτλ κτλ?
Επισης οτι δεν μπορω να βαλω ηχους για ηχο κλησεις ΕΣΤΩ το θεωρω τουλαχιστον ΗΛΙΘΙΟ! Και μην μου πειτε για Jailbreak. Εναν ηχο θελω να βαλω, οχι να κλεψω και να κατεβασω.




Καλησπέρα.

Και ο άντρας μου έτσι είναι, του χουν σπάσει τα νεύρα τα restrictions και έχει ενα δίκιο.

ολα αυτά που αναφέρεις γίνονται με jailbreak δυστυχώς ή με διάφορες εφαρμογές προς το παρόν.

Για το facebook, η εφαρμογή είναι πολύ καλή, μπορείς να μπείς μέσα και να διαλέξεις οσες φωτό θες και να τις ανεβάσεις (πιο παλιά γινοταν μονο μια μια μεσω της facebook app.)

Στο jailbreak έπαιζε ενα tweak Που τοχα στο τεσσαρι στο οποίο ενσωμάτωνε upload to facebook απο το photo.app απευθείας.

Υπομονή και θα το συνηθίσεις σιγά σιγά. Και μολις βγεί και το Jailbreak θα είμαστε όλοι βασιλιάδες πάλι (δυστυχώς).


Οσο για τους ήχους, έχουν μια διαδικασιούλα να κοπουν στα 30 δευτερόλεπτα και να περαστούν κλπ, αν δεν είσαι jailbreak.

Και κανεις ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ αν νομίζεις οτι το Jailbreak είναι για να κλέψεις κάτι.

Το να έχεις full access στο root του κινητού οπως στα android για να μπορείς να περνάς φωτος και να κάνεις οτι θες δεν ειναι κλέψιμο.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 21/11/2011 - 17:06

Whatsapp doc?

#73   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:13

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΤΟ JAIL BREAK ΙΣΟΥΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΛΕΨΙΑ! Ειπα πιο κατω και εννοουσα οτι οταν καποιος κανει JB παιζει κατευθειαν το CYDIA που αυτο εννοω κλεψια. Απο εκει και περα προσπαθω να το συνηθησω οπως μου ειπατε ολοι. Εχω καταφερει τα περισσοτερα αλλα αυτο με πολυ ψαξιμο και παιδεμα. Και απλα εκει ειναι η ενσταση μου, πολλες ωρες και πολυ παιδεμα για κατι που τα android τα κανουν με το καλημερα στα μισα λεφτα. Οπως και να εχει ομως μου αρεσει το κινητο.

Να κανω κ αλλη μια ερωτηση επειδη εψαξα (λιγο) και δεν το βρηκα. Καθε φορα που μπαινω στο app store για να κατεβασω κατι μου ζηταει ΣΥΝΕΧΕΙΑ για καθε app τον κωδικο μου. Δεν γινεται καπως να το σωσεις και να μην στο ζηταει? Ή ειναι σωστο αυτο? Και καλα για να μην στο κλεψουν κτλ.

#74   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:17

κάθε φορά που βάζεισ τον κωδικό σου έχεις περιθώριο 15 λεπτά μέχρι να στον ξαναζητήσει! την απάντηση την έδωσες μόνο σου, ο λόγος είναι η ασφάλεια!

#75   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/11/2011 - 17:18

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΤΟ JAIL BREAK ΙΣΟΥΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΛΕΨΙΑ! Ειπα πιο κατω και εννοουσα οτι οταν καποιος κανει JB παιζει κατευθειαν το CYDIA που αυτο εννοω κλεψια. Απο εκει και περα προσπαθω να το συνηθησω οπως μου ειπατε ολοι. Εχω καταφερει τα περισσοτερα αλλα αυτο με πολυ ψαξιμο και παιδεμα. Και απλα εκει ειναι η ενσταση μου, πολλες ωρες και πολυ παιδεμα για κατι που τα android τα κανουν με το καλημερα στα μισα λεφτα. Οπως και να εχει ομως μου αρεσει το κινητο.

Να κανω κ αλλη μια ερωτηση επειδη εψαξα (λιγο) και δεν το βρηκα. Καθε φορα που μπαινω στο app store για να κατεβασω κατι μου ζηταει ΣΥΝΕΧΕΙΑ για καθε app τον κωδικο μου. Δεν γινεται καπως να το σωσεις και να μην στο ζηταει? Ή ειναι σωστο αυτο? Και καλα για να μην στο κλεψουν κτλ.



Σωσμένο είναι αλλα οταν θες να κατεβάσεις μια εφαρμογή στο ζητάει, σαν σιγουριά. Αν κατεβάσεις μια εφαρμογή έχοντας βάλει τον κωδικό και μετά πας να κατεβάσεις αμέσως μετα κι αλλες δεν το ζητάει.

Η cydia δεν είναι κλεψιά. Μαλλον έχεις μπερδευτεί με το Installous.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες