Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπαταρια iphone4 s


  • Please log in to reply
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3,328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 19/11/2011 - 19:46

Αυτά μέχρι τώρα. Βλέπω βελτίωση γενικά όσο περνάνε οι μέρες.
Αλλά χωρίς games.
Όλα όμως ανοιχτά.
Μήπως κι εσείς με τα 4S πρέπει να περιμένετε λίγες μέρες μέχρι να στρώσει η μπαταρία..;

Attached Files



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:17

Ρε παιδιά, στο θέμα με το σήμα το πρόβλημα είναι το 3G. Από την στιγμή που δεν μας δίνεται η δυνατότητα να το απενεργοποιήσουμε είναι λογικό να μην έχει σήμα σε κάποια μέρη. Σε μένα στο σπίτι, όσο είναι στο 3G έχω μια γραμμή και με το που αλλάζει 2G το σήμα ανεβαίνει στις 3 με 4 γραμμές. Για την μπαταρία ναι υπάρχει πρόβλημα και γίνεται μεγαλύτερο από την στιγμή που δεν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το 3G (γνώμη μου πάντα). Καταναλώνει πολύ περισσότερο από το εάν το χρησιμοποιούσαμε στο 2G....


Στην 5,0,1 το 3g δεν μπορεις να το κλεισεις ?εγψ το κλεινω κανονικα και το ανοιγω οποτε θελω !!!

#48   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:17

εγω μετα απο 10 ημερες που εχω στα χερια μου το 4s βλεπω βελτιωσει με την αυτονομια ,νομιζω εχει ¨στρωσει" πλεον

#49   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2,729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:18

Στην 5,0,1 το 3g δεν μπορεις να το κλεισεις ?εγψ το κλεινω κανονικα και το ανοιγω οποτε θελω !!!

κλεινεις τα data
αλλος μπορει να θελει data αλλα οχι 3g

#50   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:20

Εμενα χανει κλεισεις καμια φορα η μου λεει no service αλλα ανοιγω και κλεινω το airplane mode και φτιαχνει αμεσως !!!Οσο για την μπαταρια στο μεσο ορο στην χρηση ειναι 5,20 με 5,40 και σε αναμονη παει απο 16,20 μεχρι 1 μερα !!δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο!!!

#51   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3,328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:29

Εμενα χανει κλεισεις καμια φορα η μου λεει no service αλλα ανοιγω και κλεινω το airplane mode και φτιαχνει αμεσως !!!Οσο για την μπαταρια στο μεσο ορο στην χρηση ειναι 5,20 με 5,40 και σε αναμονη παει απο 16,20 μεχρι 1 μερα !!δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο!!!


Αν είναι βαριά χρήση - games - και όλα ανοιχτά είσαι σούπερ!

#52   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:59

Αν είναι βαριά χρήση - games - και όλα ανοιχτά είσαι σούπερ!



Ναι η κοπελα μου το γονατιζει στα παιχνιδια !!! :rolleyes: !!!Και εγω οποτε ειμαι σπιτι ειναι ολα ανοικτα wifi και τα σχετικα !!και οταν ειμαι εκτοσ σπιτιου ανοιγω οτι χρειαζομαι!!!

Τελευταία επεξεργασία από: leuterismarkakis, 19/11/2011 - 21:00.


#53   tasos53

tasos53

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 21:06

Μετα την αναβαθμιση σε 5.0.1 στο 4s δεν στελνει sms ,χανει το σημα,αργει να παρει φορεα και αλλα πολλα κουλα.
Για πειτε τι κανουμε διοτι εχω διπλα του δυο 4αρα με 5.0.1 και δεν εχουν το παραμικρο

#54   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2011 - 21:07

Κάνε restore as new στην 5.0.1 και θα στρώσει.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#55   iordanhs

iordanhs

    iPH User

  • PipPip
  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/11/2011 - 21:18

Αν είναι βαριά χρήση - games - και όλα ανοιχτά είσαι σούπερ!

Εμενα χανει κλεισεις

#56   tasos53

tasos53

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 22:27

Λοιπον παληκαρια μου ακουστε προσεκτικα.
Το κινητο 4s το πηρε προχθες με την 5 επανω και δεν ειχε κανενα προβλημα.
Απο εχθες που εβαλε την 5.01 οπως ειπα αρχισε τα περιεργα δλδ να κανει αναζητηση σηματος στα καλα καθουμενα,να μην μπορει να καλεσει,να μην μπορει να στειλει sms.
Το πρωτο πραγμα εβαλα το δικο μου το 4αρι διπλα αλλαξαμε sim και στο δικο μου εστελνε κανονικα η sim με wind για την ακριβεια...το δικο μου ειναι vodafone.
Λεω οκ ξαναβαζω τις sim οπως αρχικα τα βαζω διπλα διπλα και η wind με το 4S ειχε δυο μπαρες λιγοτερες απο το φουλ ενω η vodafone φουλ στο δικο μου το 4αρι.
Ξεκιναω με restore προ λιγου τελειωνει και παλι τα ιδια ασε που με το που σου ζηταει pin (αλλο κουλο) κανει 3 λεπτα με το ρολοι να επιβεβαιωσει...και τπτ με το απλο restore.
Προσπαθω να κανω restore αφου εχω κατεβασει το ipsw της 5 αλλα δεν το δεχεται και ετσι παω στο restore as new οπως μου ειπε ο φιλος απο πανω αλλα και παλι τπτ.
Παρακαλω οποιος ξερει κατι ας βοηθησει διοτι η κοπελα με χιλια ζορια το πηρε με μικρη επιδοτηση και και και ειναι το πρωτο της iphone το 4S και ηδη το εχει μετανιωσει δυστηχως.

#57   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2011 - 22:30

Τάσο αν δεν βλέπει βελτίωση τα πράγματα είναι απλά παίρνεις την Arvato στο 2310165550 και έρχεται courier και το παραλαμβάνει και σε μια εβδομάδα έρχεται άλλο μήλο ανακατασκευασμένο .

Λυπηρό που ένα κινητό 700,00 Ευρώ που πήρες για αξιόπιστο να βγει προβληματικό αλλά τα έχω περάσει και εγώ και ξέρω με πολύ χειρότερα το δικό μου .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#58   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 22:32

Καταστρέφεται δε θα το έλεγα. Αν είναι θυσιάσω 5% μπαταρία την ημέρα για να μην έχω για ειδοποιήσεις τα εμετικά pop-ups μέχρι το iOS 4 μια χαρά μου φαίνεται. Άσε που δεν έχω δει ουδεμία διαφορά.
Τέλος πάντων θα φτιάξουν, αλλά πραγματικά ό,τι και αν γίνει, κάθε βράδυ θα φορτίζουμε. Αν θα το βάζουμε με 20% ή με 30%, ίδια γεύση ξαναλέω. Θέλω πάνω από 60% της μπαταρίας για να μου βγάλει την μέρα.

Απορια: και τι εγινε αν φορτιζουμε καθε βραδυ? μανιβελλα πρεπει να γυριζουμε ολη νυχτα να φορτισει?


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)



και πριν ρωτήσετε κάτι, κάντε κι εναΑναρτημένη εικόνα
Whatsapp doc?

#59   gchatz

gchatz

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 23:08

και μενα το 4S ειναι το πρωτο μου iphone και δεν περιμενα με τιποτα τετοια θεματα, εμενα το προβλημα ειναι με το σημα καθως η κλησεις μου σταματανε ενω μιλαω... ελπιζω να γινει κατι, παντως εχω να κανω μια διαπιστωση:
α. χρηστες με vodafone μαλλον δεν εχουν κανενα προβλημα σηματος πουθενα...
β. χρηστες wind οπως και cosmote υπαρχουν καποιοι με σοβαρα προβληματα σηματος εως απλα προβληματα σηματος... και καποιοι απολυτα ευχαριστημενοι...
εκτος αν χανω κατι σε σχεση με την vodafone... αλλα απ οτι εχω διαβασει μεσα στο φορουμ τα προβληματα με το σημα ειναι σε cosmote και wind... μυπως πρεπει να το δουν και αυτες οι εταιρειες?? τι παραπανω εχει η vodafone απο τους αλλους 2??
εγω παντως σημερα φανταζομαι οπως και πολλοι αλλοι εστειλα μηνυμα στην cosmote λεγοντας τους το προβλημα... δεν περιμενω και τιποτα βαβαια, αλλα ποτε δεν ξερεις....

#60   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 23:10

και μενα το 4S ειναι το πρωτο μου iphone και δεν περιμενα με τιποτα τετοια θεματα, εμενα το προβλημα ειναι με το σημα καθως η κλησεις μου σταματανε ενω μιλαω... ελπιζω να γινει κατι, παντως εχω να κανω μια διαπιστωση:
α. χρηστες με vodafone μαλλον δεν εχουν κανενα προβλημα σηματος πουθενα...
β. χρηστες wind οπως και cosmote υπαρχουν καποιοι με σοβαρα προβληματα σηματος εως απλα προβληματα σηματος... και καποιοι απολυτα ευχαριστημενοι...
εκτος αν χανω κατι σε σχεση με την vodafone... αλλα απ οτι εχω διαβασει μεσα στο φορουμ τα προβληματα με το σημα ειναι σε cosmote και wind... μυπως πρεπει να το δουν και αυτες οι εταιρειες?? τι παραπανω εχει η vodafone απο τους αλλους 2??
εγω παντως σημερα φανταζομαι οπως και πολλοι αλλοι εστειλα μηνυμα στην cosmote λεγοντας τους το προβλημα... δεν περιμενω και τιποτα βαβαια, αλλα ποτε δεν ξερεις....



Καλοριζικο καταρχας, δευτερον αν δεν περιμενες προβληματα μαλλον δεν το ψαξες πολυ χαχα!

Καινγω βοντα εχω και κανενα θεμα με σημα κλπ. Εδω και εναμισι χρονο περιπου πολλοινφιλοινμου με κοσμοτε μου παραπονιουνται οτι εχουν χαλια σημα, προβληματα κλπ. (6 ατομα συγκεκριμενα μου χουν πει τα ιδια). Για wind δεν ξερω λλα με κοσμοτε μαλλον κατι παιζει.


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)



και πριν ρωτήσετε κάτι, κάντε κι εναΑναρτημένη εικόνα
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες