Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπαταρια iphone4 s


  • Please log in to reply
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5,732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 23:13

και εγώ με voda μια χαρά.. Αφού όταν είδα ότ ιπέρα από το πρόβλημα με τη μπαταρία τέθηκε και το πρόβλημα σήματος κουφάθηκα... λέω δεν μπορεί... Πιο τέλειο σήμα δεν γίνεται... και παρ όλο που είμαι σε δύσκολο σημείο με το σήμα να αλλάζει από σημείο σε σημείο από gprs, edge , 3G

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 23:15

Εκλεισα αυτο το αυτοματο ωρας απο το system services να δουμε αν θα βοηθησει στη μπαταρια οπως λενε


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)



και πριν ρωτήσετε κάτι, κάντε κι εναΑναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/11/2011 - 23:15.

Whatsapp doc?

#63   gchatz

gchatz

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 23:19

Καλοριζικο καταρχας, δευτερον αν δεν περιμενες προβληματα μαλλον δεν το ψαξες πολυ χαχα!

Καινγω βοντα εχω και κανενα θεμα με σημα κλπ. Εδω και εναμισι χρονο περιπου πολλοινφιλοινμου με κοσμοτε μου παραπονιουνται οτι εχουν χαλια σημα, προβληματα κλπ. (6 ατομα συγκεκριμενα μου χουν πει τα ιδια). Για wind δεν ξερω λλα με κοσμοτε μαλλον κατι παιζει.


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)



και πριν ρωτήσετε κάτι, κάντε κι εναΑναρτημένη εικόνα


κατ αρχην να σε ευχαριστησω...
οχι δεν εννουσα οτι δεν περιμενα προβληματα... τουλαχιστον ομως δεν περιμενα προβλημα σηματος... με 2πλες κεραιες κλπ, ελεγα οτι απλα δεν υπαρχουν τετοια θεματα, τωρα ας πουμε για την μπαταρια δεν μου προξενει κανενα προβλημα γιατι ετσι κι αλλιως απο τις προηγουμενες εμπειρειες μου με smartphones τα πραγματα ειναι ειτε λιγο ειτε πολυ καπως ετσι... δηλαδη καθε βραδυ πρεπει να βαζεις πριζα... οποτε αυτο δεν το θεωρω και προβλημα!!!! αλλα το σημα ρε γμτ???? κριμα....

#64   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5,732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/11/2011 - 23:19

Εκλεισα αυτο το αυτοματο ωρας απο το system services να δουμε αν θα βοηθησει στη μπαταρια οπως λενε


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)



και πριν ρωτήσετε κάτι, κάντε κι εναΑναρτημένη εικόνα



ενημέρωσε να ξέρω κι εγώ όταν καταλήξεις σε αποτέλεσμα...

#65   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 23:24

ενημέρωσε να ξέρω κι εγώ όταν καταλήξεις σε αποτέλεσμα...

Ναι ναι θα δω αυριο


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)



και πριν ρωτήσετε κάτι, κάντε κι εναΑναρτημένη εικόνα
Whatsapp doc?

#66   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 14:42

Ποιός μπορεί να μου πει με βεβαιότητα και αποδείξεις πως το πρόβλημα το έχει το 4s και όχι το iOS 5 με το οποίο όλα είναι εφοδιασμένα;

Σήμερα θα τεστάρω....


Λοιπόν πέρασαν 3 ημέρες στις οποίες έχω σβησμένα τα location services. Η μπαταρία έχει δει πάρα πολύ μεγάλη βελτίωση. Δοκιμάστε το.

#67   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2011 - 14:47

Λοιπόν πέρασαν 3 ημέρες στις οποίες έχω σβησμένα τα location services. Η μπαταρία έχει δει πάρα πολύ μεγάλη βελτίωση. Δοκιμάστε το.


Ακριβως το ιδιο..
Ειμαι με usage: 3 hours kai 5 minutes
standby 18 hours,33 minutes
και ειμαι στο 50%...

Η εστρωσε η μπαταρια μετα απο μια βδομαδα η βοηθησε παρα πολυ το off στο setting time zone στο location services.

Πλεον ειμαι 1000% ευχαριστημενος...
Και απο ιντερνετ μεσω 3g 3 ταχυτητες πανω απο το 3gs που ειχα...απλα παει σφαιρα το μηχανημα.

#68   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3,477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 22/11/2011 - 15:37

να και απο εμενα..!

Αναρτημένη εικόνα

#69   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3,327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 22/11/2011 - 15:41

Μια χαρά είσαι, πες μας και τι είδους χρήση έκανες;

#70   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3,477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 22/11/2011 - 15:48

παιχνιδια, iMessage,FaceTime,song Και κλειστα οτι δεν χρειαζετε δηλαδη: κινιση,iAd,Ρυθμιση ζωνης ωρας..!

#71   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3,477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 22/11/2011 - 15:59

και παντα πληρες φωρτηση και ολα τα αλλα ανοιχτα background ολα σχεδον ανοιχτα και εχω και το siri

#72   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/11/2011 - 16:07

Ετσι απο περιεργεια, γιατι να εχει καποιος τα location ανοιχτα; Εγω τα ανοιγω μονο για τσεκ ιν ή αν χρειαζομαι το gps και μετα αμεσως κλεισιμο.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#73   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3,477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 22/11/2011 - 16:10

εε ενταξει εγω εχω καποιες εφαρμογες που λειτουργουν με location αλλα ολα ειναι ανοιχτα εκτος απο το location του siri φυσικα λογο το οτι δεν λειτουργει..!

#74   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 22/11/2011 - 16:31

Παντως ρε παιδια σχετικα με το χαλια σημα νομιζω οτι ευθυνονται οι εταιρειες!! Εγω εχω Vodafone τα τελευταια 13 χρονια δηλαδη απο τοτε που εχω κινητο !! Εχω φιλο κολλητο μου που ηταν τα ιδια χρονια με εμενα στην Vodafone. Προσφατα εκανε φορητοτητα στην Cosmote λογω καλυτερης επιδοτησης. Βεβαια τον εβρισα που δεν πιεσε αρκετα την Vodafone οπως εκανα εγω. Ασχετα παντως με αυτο, το σημα της Cosmote μονο καμπανα δεν ειναι !! Χανει διαρκως κλησεις και γενικα εχει θεματα πολλα ακομα και στο κεντρο του Πειραια που εχει μαγαζι!! Να σημειωσω οτι ο φιλος δεν εχει μηλοφωνο, αλλα με το κινητο του δεν ειχε καποιο θεμα με την Vodafone. Δεν διαφημιζω την εταιρεια που βρισκομαι αλλα μιλαω για γεγονοτα!!Ψαχτε το λιγακι.Εγω εχω το 4αρι 16αρι λευκο και περιμενω απο βδομαδα να παρω το 4s στα 32gb μαυρο!Θα σας πω συντομα για το σημα. Παντως σχετικα με την μπαταρια ολα ειναι θεμα χρησης του κινητου!!Ειμαι στην 5,0,1 και εχω αυτα!!

στο 5% μπαταριας εχω 5 ωρες και 44 λεπτα χρηση και 1 ημερα και 13 ωρες αναμονη
στο 10% μπαταριας εχω 6 ωρες χρηση και 1 ημερα και 22 ωρες αναμονη

Το wifi το ανοιγω αρκετες φορες!! Το Location servises το εχω ανοιχτο(εκτος απο την ωρα που ειδα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια οταν το εκλεισα)

Τελος οταν το παιρνει ο 4.5 χρονων γιος μου στα χερια του, το λιωνει στο παιχνιδι!!

Συμπερασματα δικα σας!!

Τελευταία επεξεργασία από: smoothjimmy27, 22/11/2011 - 16:32.


#75   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 17:14

Ετσι απο περιεργεια, γιατι να εχει καποιος τα location ανοιχτα; Εγω τα ανοιγω μονο για τσεκ ιν ή αν χρειαζομαι το gps και μετα αμεσως κλεισιμο.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)


Το χρειάζομαι συνεχώς! Όλες οι φωτο μου θελω να έχουν geotagging, η Siri για τις αλλαγές καιρού θέλει location services, επιπλέον με την κοπέλα μου χρησιμοποιούμε το find my friends χτυπά ξύλο μη γίνει τίποτα. Επιπλέον το find my phone είναι πάντα ενεργοποιημένο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες