Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβληματα i-phone 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thes1os

thes1os

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:11

Όντως το 4S και αυτό τα προβλήματα του

1. Χάνει σήμα / call failures -> συζητιέται στα forum σε όλον τον κόσμο ότι μάλλον πρόκειται για πρόβλημα θα λυθεί με το επόμενο update καθώς στο εξωτερικό που είχαν το 4s για πιο πολές μέρες με την εκδοση 5.0 πολλοί παρατήρησαν ότι απέκτησαν αυτό το πρόβλημα μετά την αναβάθμιση στην 5.01. Λέγεται επίσης πως οι καρτες SIM 128Κ βοηθάνε προς το καλύτερο.

2. Έχει μικρή απόδοση η μπαταρία -> Η 5.01 βγήκε για να διορθώσει αυτό το πρόβλημα. Μάλλον δεν τα κατάφερε τόσο καλά αλλά προσωπικά δεν πιστευω οτι αυτό είναι μόνο θέμα software. Με τις απαιτήσεις που έχει το 4$ η μπαταρία θα εξαντλείται εύκολα.

3. Έχει πρόβλημα με το μικρόφωνο -> Εδώ η κλήση γίνεται κανονικά, ακούς και δεν σε ακούνε. Αυτό μπορεί και να είναι hardware issue.

4. Σε πολλούς η οθόνη φαίνεται υπερβολικά κίτρινη -> ειδικά συγκρίνοντάς το με το iPhone 4 (και όντως ισχύει). Εγώ πιστευω ότι είναι θέμα απόχρωσης (πιο ζεστά χρώματα).

5. Πρόβλημα με το GPS -> Κάτι που δεν έχει πολυ-αναφερθεί είναι ότι σε περιοχές με κακό σήμα κινητής, χωρίς 3G χωρίς WiFi συχνά τα location services αδυνατούν να πιάσουν σήμα. Εννοείται ότι καλό σήμα κινητής και WiFi βοηθούν στον ευκολότερο και ακριβέστερο εντοποισμό αλλλά σε αυτήν την περίπτωση μιλάμε για απώλεια δυνατότητας εντοπισμού. Σαν να απενεργοποιείται / κολλάει το GPS τελείως και βγάζει είτε "cannot detrmine location" ή σου δείχνει άσχετες περιοχές έως και 500 Km μακριά. Αυτό λύνεται με reset network settings. Και αυτό φαίνεται να είναι software related issue.

Συμπέρασμα: Αντε να βγει καμιά σοβαρή αναβάθμιση του iOS για να δούμε μια πιο άσπρη (όχι όμως πιο κίτρινη) μέρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   alexzgt4

alexzgt4

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:15

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που λέτε αλλά έχω άλλο. Κάτι κουνιέται μέσα στο κινητό. πάνω δίπλα στην κάμερα. Διάβασα ότι μπορεί να είναι από το μοτεράκι που κάνει τη δόνηση αλλά με ενοχλεί. Έχετε άλλοι το ίδιο πρόβλημα? Αν ξέρει κανείς και τι μπορούμε να κάνουμε θα εκτιμηθεί δεόντως. :blush:

#18   gatakos

gatakos

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:18

φιλε μου κοιτα,ημουν κατοχος του 4,το εδωσα στην γυναικα μου,και πηρα το 4S την πρωτη μερα κυκλοφοριας,δεν τρελαθηκα με την αγορα αυτη,ειχα ακριβως τα ιδια προβληματα με σενα,δεν σκεφτηκα να το γυρισω πισω να παρω καποιο πισω ανακατασκευασμενο,ετσι εβαλα κατι γνωστους και μου ειπαν παρε νεα sim και δες,ετσι και το εκανα,εδω και 5 μερες δεν εχει πεσει γραμμη,σου ευχομαι αληθεια να μην βγω ψευτης....

thx ρε φιλος θα παω να αγορασω τωρα νεα sim! και τα ξαναλεμε τις επομενες μερες! οσο για τον thes1os αναφερει 5!! σημαντικοτατα προβληματα για ενα τηλεφωνο! τηελφωνο! τηελφωνο! top υποτιθεται, αυτο πιστευω τα λεει ολα για το ποσο κοροιδα ή μαλλον για το ποσο προχειρατζα κινητο πηγαμε και πηραμε! προς γνωση και συμμορφωση αυτο βεβαια ολων μας!!

#19   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:18

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που λέτε αλλά έχω άλλο. Κάτι κουνιέται μέσα στο κινητό. πάνω δίπλα στην κάμερα. Διάβασα ότι μπορεί να είναι από το μοτεράκι που κάνει τη δόνηση αλλά με ενοχλεί. Έχετε άλλοι το ίδιο πρόβλημα? Αν ξέρει κανείς και τι μπορούμε να κάνουμε θα εκτιμηθεί δεόντως. :blush:

εγω φιλε μου το κουναω αλλα δεν ακουω τιποτα.....!!!!

#20   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:19

thx ρε φιλος θα παω να αγορασω τωρα νεα sim! και τα ξαναλεμε τις επομενες μερες! οσο για τον thes1os αναφερει 5!! σημαντικοτατα προβληματα για ενα τηλεφωνο! τηελφωνο! τηελφωνο! top υποτιθεται, αυτο πιστευω τα λεει ολα για το ποσο κοροιδα ή μαλλον για το ποσο προχειρατζα κινητο πηγαμε και πηραμε! προς γνωση και συμμορφωση αυτο βεβαια ολων μας!!

στειλε μου pm οταν την παρεις και κανεις κληση!!!

#21   dorikin

dorikin

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:25

Λέγεται επίσης πως οι καρτες SIM 128Κ βοηθάνε προς το καλύτερο.

Αυτές τις ζητάμε εμείς η μόνο τέτοιες δίνουν;

#22   chakabam

chakabam

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@ovvodesign
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:28

https://discussions....870113#16870113
αυτό το έχει δει κανείς ;;

#23   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:29

Αυτές τις ζητάμε εμείς η μόνο τέτοιες δίνουν;

εγω προσωπικα που εχω cosmote δεν εχω βρει 128 μονο 64

#24   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:29

και φυσικα ολα αυτα εχουν ξαναειπωθει εδω στο φορουμ....και για sim και για μπαταρια και για το σημα .Και φυσικα κανεις δεν μπαινει στον κοπο να καθησει να διαβασει.

#25   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:29

Πως τις ξεχωρίζεις εσύ ρε βαγγέλη;

Αναρτημένη εικόνα


#26   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/11/2011 - 18:33

Πως τις ξεχωρίζεις εσύ ρε βαγγέλη;

δεν μπορω να τις ξεχωρισω,μονο απο την αποδειξη αγορας,αλλα εχω παρει τηλεφωνα σε cosmote και δεν ξερουν κατι για 128 sim,και σε 5 γερμανους παλι δεν ξερανε κατι!!!

#27   gatakos

gatakos

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2011 - 19:04

[quote name='BAGGELISSMART' timestamp='1322584404' post='748314']
δεν μπορω να τις ξεχωρισω,μονο απο την αποδειξη αγορας,αλλα εχω παρει τηλεφωνα σε cosmote και δεν ξερουν κατι για 128 sim,και σε 5 γερμανους παλι δεν ξερανε κατι!!!
οποτε ρε βαγγελη αλλαξες την παλια 64 αρα σου με νεα 64 αρα micro sim! πως γινετε να εφτιαξε το προβλημα αφου και οι δυο ιδιες καρτες ειναι και αφου υποθεσουμε και οτι η παλια δεν εχει καμια χαρακια πανω και ειναι σε αψογη κατασταση!!

#28   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/11/2011 - 19:12

τι να σου πω φιλε μου δεν ξερω αλλαξα απλα την 64 και πηρα παλι 64 και εφτιαξε....

#29   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 29/11/2011 - 19:14

εγω 64 εχω και εχω το ιδιο σημα με αυτο που ειχα στο 3αρι σε ορισμενα σημεια αλλα και σε καποια εχω μια γραμμη πανω..!

#30   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/11/2011 - 19:26

εγω 64 εχω και εχω το ιδιο σημα με αυτο που ειχα στο 3αρι σε ορισμενα σημεια αλλα και σε καποια εχω μια γραμμη πανω..!



Εμένα πέφτει που και που το σήμα, καναδυο φορές μεσα στην ημέρα. Τη μικροσιμ την είχα πάρει καινούρια πριν απο 11 μήνες με το 4άρι. Σκέφτομαι και γώ να πάω να πάρω μια καινούρια αυριο απο Βοντα να δω αν θα αλλάξει αυτό.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες