Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβληματα i-phone 4s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:31

Για δες την αποδειξη σου μηπως αναγραφει τιποτα??? Εμενα δεν μου εκανε ποτε το παραμικρο το 4s γιατι οταν το παρελαβα απο πλαιδιο με επιδοτηση η κοπελα επειδη ειχα παλια μεγαλη sim μου εβγαλε καινουργια micro sim.
Οπου και αν εχω ψαξει ειδα παιδια με προβλημα σηματος ηταν κυριως τα παιδια που πηγαν απο το 4 στο 4ς και ειτε ειχαν τις παλιες ειτε τις ειχαν κοψει μονοι τους..
Και οταν και αυτοι αλλαξαν οπως και εσυ τωρα ειδα πολυ μεγαλη διαφορα..
Και αν δεις διαφορα-σταθεροτητα στο σημα, τοτε θα δεις κ καλυτερες αποδοσεις της μπαταριας σου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   jon7

jon7

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:39

Και εγω πριν απο λιγο ρωτησα και σε αλλο καταστημα wind (το τεταρτο) και μου ειπαν οτι κανεναν παροχος δεν εχει στη Ελλαδα 128Κ.

#48   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:45

Και εγω πριν απο λιγο ρωτησα και σε αλλο καταστημα wind (το τεταρτο) και μου ειπαν οτι κανεναν παροχος δεν εχει στη Ελλαδα 128Κ.

τοσο καιρο το φωναζα οτι δεν υπαρχουν καρτες 128κ και καποιοι εδω μεσα λεγανε οτι το αντιθετο,οτι ειχαν αγορασει 128 και τετοια,τεσπα!!!!

#49   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:48

Μπερδευτικα....τωρα μολις κοιταξα την αποδειξη.... ???


Σταλμένο απο το iΤσίου, το καινούριο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (www.ikoutsoulame.gr)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 30/11/2011 - 13:49

Whatsapp doc?

#50   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:50

Για δες την αποδειξη σου μηπως αναγραφει τιποτα??? Εμενα δεν μου εκανε ποτε το παραμικρο το 4s γιατι οταν το παρελαβα απο πλαιδιο με επιδοτηση η κοπελα επειδη ειχα παλια μεγαλη sim μου εβγαλε καινουργια micro sim.
Οπου και αν εχω ψαξει ειδα παιδια με προβλημα σηματος ηταν κυριως τα παιδια που πηγαν απο το 4 στο 4ς και ειτε ειχαν τις παλιες ειτε τις ειχαν κοψει μονοι τους..
Και οταν και αυτοι αλλαξαν οπως και εσυ τωρα ειδα πολυ μεγαλη διαφορα..
Και αν δεις διαφορα-σταθεροτητα στο σημα, τοτε θα δεις κ καλυτερες αποδοσεις της μπαταριας σου.



Δεν είχα παλιά κομμένη πάντως, μικροσίμ πέρισυ 28 Δεκέμβρη που πήρα το 4άρι.
Whatsapp doc?

#51   jon7

jon7

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:59

Δειτε λιγο και εδω τι λεει Apple Support Communities.
Ο τυπος λεει οτι βρηκε καποιες λυσες για το προβλημα με το σημα και σε καποιο σημειο λεει οτι το προβλημα το εχουν τα μοντελα που αρχιζουν απο MD2. Settings --> General --> About --> Model Number. Αν διαβασετε παρακατω λενε μαλιστα οτι δεν εμφανιζετε σε ολους τους παροχους αλλα σε μερικους το προβλημα. Και το δικο μου αρχιζει απο MD2 αλλα μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα με το σημα. (παροχος wind, μικροσιμ 64Κ)

Τελευταία επεξεργασία από: jon7, 30/11/2011 - 14:01


#52   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 13:59

Μπερδευτικα....τωρα μολις κοιταξα την αποδειξη.... ???


Σταλμένο απο το iΤσίου, το καινούριο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (www.ikoutsoulame.gr)


Βλακειες, μπορει να εχουν αφησει ετσι τον κωδικο...
Δεν ξερω και εγω εχω μπερδευτει..
Απο την αλλη ολοι σχεδον οσοι προμηθευονται νεα καρτα λυνονται τα οποια προβληματα με το σημα τους.
Εκτος και αν στις τελευταιες που κυκλοφορουν εχουν βαλει περισσοτερες πληροφοριες για τη βοηθεια τυγχων carrier..
Τι να πω.. με οσο ψαξιμο εχω ριξει ξερω 100% οτι κυκλοφορουν 128αρες.. και μαλιστα πχ στην αγγλια κυκλοφορουν αρκετα χρονια.. Οποτε χλωμο το βλεπω να μην εχουν ερθει και ελλαδα!

#53   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:04

Δειτε λιγο και εδω τι λεει Apple Support Communities.
Ο τυπος λεει οτι βρηκε καποιες λυσες για το προβλημα με το σημα και σε καποιο σημειο λεει οτι το προβλημα το εχουν τα μοντελα που αρχιζουν απο MD2. Settings --> General --> About --> Model Number. Αν διαβασετε παρακατω λενε μαλιστα οτι δεν εμφανιζετε σε ολους τους παροχους αλλα σε μερικους το προβλημα. Και το δικο μου αρχιζει απο MD2 αλλα μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα με το σημα. (παροχος wind, μικροσιμ 64Κ)



Α καλά ομως αυτά που λέει ειναι εξτρήμ περίπτωση (no network και να πρέπει να γινει reset/reboot). Eμενα απλά μια δυο φορές την ημέρα έπεφτε το σήμα για μερικά δευτερόλεπτα σε searching και μετά εντάξει πάλι.

Με την καινούρια σιμ πάντως βλέπω φουλ σήμα οπως είπα και παραπάνω.

(MD2 βλέπω οτι έχω)

Καλα δε θα τρελλαθώ κιολας, αφού δεν πέφτει, ουτε σε κλήσεις έχω προβλημα ουτε σε μηνύματα κλπ, δε βαριέσαι.


"check the model number if it starts with MD2 then you are not lucky and you phone may never work with your carrier" <-----εντάξει είπαμε μην το κάνουμε και δράμα εντελώς.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 30/11/2011 - 14:05

Whatsapp doc?

#54   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:10

axaxaxaxa.....και εγω md2 και δεν εχω κανενα προβλημα με vodafone!!! αχαχαχα τρομερος ο τυπος!

#55   jon7

jon7

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:11

Α καλά ομως αυτά που λέει ειναι εξτρήμ περίπτωση (no network και να πρέπει να γινει reset/reboot). Eμενα απλά μια δυο φορές την ημέρα έπεφτε το σήμα για μερικά δευτερόλεπτα σε searching και μετά εντάξει πάλι.

Με την καινούρια σιμ πάντως βλέπω φουλ σήμα οπως είπα και παραπάνω.

(MD2 βλέπω οτι έχω)

Καλα δε θα τρελλαθώ κιολας, αφού δεν πέφτει, ουτε σε κλήσεις έχω προβλημα ουτε σε μηνύματα κλπ, δε βαριέσαι.


"check the model number if it starts with MD2 then you are not lucky and you phone may never work with your carrier" <-----εντάξει είπαμε μην το κάνουμε και δράμα εντελώς.



Λεει ομως παρακατω και καποιο παιδι που δουλευει σε εταιρεια κινητης οτι το προβλημα δεν εμφανιζεται σε ολους τους παροχους. Μαλιστα σε αντιπαλο παροχο που δεν ειχαν κανενα προβλημα οταν ζητησανε τι βοηθεια τους για να δουν τι φταιει δεν τους τι δωσανε. Τελος παντον ουτε εγω εχω καποιο προβλημα με το σημα μονο με τη μπαταρια. Ας ελπισουμε να φτιαχτει με το update της 5.1

Τελευταία επεξεργασία από: jon7, 30/11/2011 - 14:12


#56   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:12

Τεκμηριωμένος ο τύπος πάντως!κι εγώ md2 και κανένα πρόβλημα και το σήμα δεν πέφτει ποτέ!!!


Sent from my iPhone!

Αναρτημένη εικόνα


#57   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:24

Εγώ πάντως με μπαταρία κάθε βράδυ φορτίζω με βαριά χρήση, το σήμα δε μου έχει πέσει ούτε σε ασανσέρ που έπεφτε σε άλλα τηλ (βέβαια δεν έχω συνεχώς το 3G ανοιχτό αλλά μόνο όταν το χρειάζομαι). Με το μικρόφωνο δεν με ακούν καμιά φορά πολύ καλά αλλά δεν είμαι και παράδειγμα προς μίμηση γιατί μιλάω αρκετά σιγά από φυσικού μου κι έτσι όταν μου το λένε απλά πάω το μικρόφωνο πιο κοντά στο στόμα μου και Ok. Δηλαδή και με το προηγούμενο τηλ μου έλεγαν ότι δε με άκουγαν επειδή μιλάω σιγά οπότε δεν το θεωρώ πρόβλημα του τηλ...

#58   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:31

Εγώ πάντως με μπαταρία κάθε βράδυ φορτίζω με βαριά χρήση, το σήμα δε μου έχει πέσει ούτε σε ασανσέρ που έπεφτε σε άλλα τηλ (βέβαια δεν έχω συνεχώς το 3G ανοιχτό αλλά μόνο όταν το χρειάζομαι). Με το μικρόφωνο δεν με ακούν καμιά φορά πολύ καλά αλλά δεν είμαι και παράδειγμα προς μίμηση γιατί μιλάω αρκετά σιγά από φυσικού μου κι έτσι όταν μου το λένε απλά πάω το μικρόφωνο πιο κοντά στο στόμα μου και Ok. Δηλαδή και με το προηγούμενο τηλ μου έλεγαν ότι δε με άκουγαν επειδή μιλάω σιγά οπότε δεν το θεωρώ πρόβλημα του τηλ...


Sorry αλλα το 3g δεν απενεργοποιειται στο 4s.. εκτος αν εννοεις οτι κλεινεις τα δεδομενα που ειναι αλλο πραγμα.

#59   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:39

Sorry αλλα το 3g δεν απενεργοποιειται στο 4s.. εκτος αν εννοεις οτι κλεινεις τα δεδομενα που ειναι αλλο πραγμα.

Ναι αυτό εννοούσα αλλά σα να κλείνει το 3G δεν είναι? Γιατί όταν τα κλείνω δε μου το εμφανίζει δίπλα στο σήμα...

#60   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/11/2011 - 14:40

Ναι αυτό εννοούσα αλλά σα να κλείνει το 3G δεν είναι? Γιατί όταν τα κλείνω δε μου το εμφανίζει δίπλα στο σήμα...


Περίπου.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες