Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μετά από καιρό χωρίς J/B!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Μετά από καιρό χωρίς J/B!

Πόσο χρήσιμο/απαραίτητο είναι το J/B;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:39

Και μόνο η δυνατότητα να μπαίνεις στα αρχεία του λειτουργικού με το jailbreak (ifile) είναι όλα τα λεφτά και δεν περιμένεις την Apple να σου δώσει άδεια τι μπορείς να κάνεις και τι όχι ανάλογα με το πως κερδίζει αυτή με τα χρήματα που έδωσες εσύ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   thes1os

thes1os

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:40

Aνήκεις δυστυχώς στη λάθος κατηγορία.. Που έχουν παρερμηνευσει τον όρο JB και τι πραγματικά προσφέρει.

Που επειδή δεν ασχολήθηκαν θεωρούν πως είναι μόνο για Cracked.

Γι αυτο και "δεν καταλαβαίνεις που διάολο είναι όλες αυτές οι δυνατότητες".

Φιλικά :)

Φιλικά φιλικά, δεν μου λές και ποιές είναι οι δυνατότητες;

Όταν πήρα το 3GS δεν γνωριζα καν το πλήθος και την ποιότητα των εφαρμογών που μπορούν να με βοηθήσουν στην δουλειά μου. Γι'αυτό και πλέον σκέφτομαι να μην το κάνω. Αλλά τί παραπάνω απο μπιχλιμπίδια και extra κουμπάκια προσφέρει το jailbreak?

Το μόνο που κατανοώ είναι ίσως η χρηστικότητα του κινητού, πράγματα που σταδιακά ενσωματώνονται στο iOS. (χρηστικότητα που έχει κόστος μεγάλο όταν οι εφαρμογές σου απαιτούν πλέον αναβάθμιση του iOS) Αλλά αυτό δεν είναι απεριοριστη δυνατότητα! Απεριόριστη δυνατότητα είναι να μπορείς να παρακολουθείς το monitor της καρδιολογικής μονάδας απο το κινητό σου (δεν το κάνω, απλά το αναφέρω σαν παράδειγμα). Και αν χρειαστεί αναβάθμιση το iOS να μη σε λούζει κρύος ιδρώτας τύπου ...ώχ έχω διάβασμα για το πώς θα τα καταφέρω να κάνω το update χωρίς να χάσω τα πάντα.

Εγώ, δεν είμαι στην λάθος κατηγορία. Είμαι απλά σε άλλη κατηγορία.

Φιλικά πάντα (αλλά δε νομίζω ότι χρειάζεται να το διευκρινίζουμε, απλά συζητάμε)

Τελευταία επεξεργασία από: thes1os, 21/12/2011 - 01:49


#48   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:44

Αυτοί που απάντησαν "Χρήσιμο αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας,μπορώ και χωρίς αυτό" ειναι κάτοχοι 4S που απλά προσπαθούν να δικαιολόγηθουν..

Και μόλις βγει το Untethered.. Τρέχοντας.. :)

Και ναι.. Το iPhone χωρις JB είναι μιση συσκευή.

Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο!!!είμαι με jb απο το 2g και συνεχίζω μέχρι να το λιωσω!!!εννοείται ότι έχω αγορασμενα το 90% του cydia για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και γιατί πρέπει απλά να πληρωθούν και αυτοί που μας δίνουν όλα αυτά τα καλουδια!!!!


Sent from my iPhone4,
using Tapatalk

#49   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:44

Από τότε που πήρα το 4, πέρα από καμιά δυο φορές για πειραματισμό, και ένα σύντομο χρονικό διάστημα που το λειτουργούσα το MiWy (βλέπετε οι απατεώνες εδώ το χρεώνουν ακριβά το tethering >:( ), το έχω καθαρό, και δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι!

Και μην μου πείτε 'δεν ξέρεις το τηλέφωνο σου' η 'δεν ξέρεις τι χάνεις', γιατί οι ποιο παλιοί ίσως να θυμούνται ακόμα πόσο 'τρελαμένος' ήμουν με το JB! (το είχα λιώσει) <_<

Προσωπικά θέλω να πιστεύω ότι έχουμε πλέον μπει στην τελική πορεία, για 'τέλος εποχής' (JB)!! Χρόνια τώρα παρακολουθώντας την πορεία της Apple περί iPhone & JB, παρατηρώ ότι μπαίνει όλο και περισσότερο στην πολιτική του 'ότι δεν μπορείς να το καταστρέψεις, κάντο φίλο σου'! (...η απόκτησε το, αγόρασε το, ενσωμάτωσε το, κτλ)

Θα μπορούσα να γράψω αλλα τόσα, και να γεμίζουμε σελίδες και σελίδες από θέσεις, και αντιπαραθέσεις! Αλλα επειδή το έχουμε κάνει ήδη τουλάχιστον εκατό φορές!! λέω αυτή την φορα να κάνω μονο μια υπενθύμιση! ::)



Όλα αυτά βέβαια, παραμένουν προσωπικές απόψεις. 8)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 21/12/2011 - 01:45

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#50   djzito

djzito

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:45

Αλλά τί παραπάνω απο μπιχλιμπίδια και extra κουμπάκια προσφέρει το jailbreak?


Ifile,activator,multicleaner κλπ

#51   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:47

Από τότε που πήρα το 4, πέρα από καμιά δυο φορές για πειραματισμό, και ένα σύντομο χρονικό διάστημα που το λειτουργούσα το MiWy (βλέπετε οι απατεώνες εδώ το χρεώνουν ακριβά το tethering >:( ), το έχω καθαρό, και δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει κάτι!

Και μην μου πείτε 'δεν ξέρεις το τηλέφωνο σου' η 'δεν ξέρεις τι χάνεις', γιατί οι ποιο παλιοί ίσως να θυμούνται ακόμα πόσο 'τρελαμένος' ήμουν με το JB! (το είχα λιώσει) <_<

Προσωπικά θέλω να πιστεύω ότι έχουμε πλέον μπει στην τελική πορεία, για 'τέλος εποχής' (JB)!! Χρόνια τώρα παρακολουθώντας την πορεία της Apple περί iPhone & JB, παρατηρώ ότι μπαίνει όλο και περισσότερο στην πολιτική του 'ότι δεν μπορείς να το καταστρέψεις, κάντο φίλο σου'! (...η απόκτησε το, αγόρασε το, ενσωμάτωσε το, κτλ)

Θα μπορούσα να γράψω αλλα τόσα, και να γεμίζουμε σελίδες και σελίδες από θέσεις, και αντιπαραθέσεις! Αλλα επειδή το έχουμε κάνει ήδη τουλάχιστον εκατό φορές!! λέω αυτή την φορα να κάνω μονο μια υπενθύμιση! ::)



Όλα αυτά βέβαια, παραμένουν προσωπικές απόψεις. 8)

σε ολα αυτα που λες συμφωνω εκτος απο ενα...
το jailbreak δεν τελειωνει διοτι εν μερει δινει κινητρο στην apple για νεες "καινοτομιες" που ενσωμετωνει στο ios...

My life's goal is only to fight


#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:48

Φιλικά φιλικά, δεν μου λές και ποιές είναι οι δυνατότητες;


Να κάτσω να σου γράψω αυτά που βρίσκονται εδώ, δεν έχει νόημα..

Ρίξε μια ματιά και θα δεις πόσα χρήσιμα Tweak υπάρχουν. Το τι είναι χρησιμο για το καθένα βεβαια είναι υποκειμενικό..

Ενδεικτικά θα σου αναφέρω τα

  • SBSettings
  • iFile
  • CallBar
  • KuaiDial
  • FullScreen for Safari

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 21/12/2011 - 01:48

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   thes1os

thes1os

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:51

Να κάτσω να σου γράψω αυτά που βρίσκονται εδώ, δεν έχει νόημα..

Ρίξε μια ματιά και θα δεις πόσα χρήσιμα Tweak υπάρχουν. Το τι είναι χρησιμο για το καθένα βεβαια είναι υποκειμενικό..

Ενδεικτικά θα σου αναφέρω τα

  • SBSettings
  • iFile
  • CallBar
  • KuaiDial
  • FullScreen for Safari


μπιχλιμπίδια και extra κουμπάκια



Το μόνο που κατανοώ είναι ίσως η χρηστικότητα του κινητού, πράγματα που σταδιακά ενσωματώνονται στο iOS. (χρηστικότητα που έχει κόστος μεγάλο όταν οι εφαρμογές σου απαιτούν πλέον αναβάθμιση του iOS) Αλλά αυτό δεν είναι απεριοριστη δυνατότητα!



#54   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:51

Να κάτσω να σου γράψω αυτά που βρίσκονται εδώ, δεν έχει νόημα..

Ρίξε μια ματιά και θα δεις πόσα χρήσιμα Tweak υπάρχουν. Το τι είναι χρησιμο για το καθένα βεβαια είναι υποκειμενικό..

Ενδεικτικά θα σου αναφέρω τα

  • SBSettings
  • iFile
  • CallBar
  • KuaiDial
  • FullScreen for Safari

μονο στο δευτερο συμφωνω στο ifile...
οσο για τα αλλα ειναι στην κριση του καθενος...
για sbsettings υπαρχουν εφαρμογες που εν μερει το αντικαθιστουν...
callbar εξυπηρετικο αλλα οχι απαραιτητο (τουλαχιστον για μενα)
kualdial δεν ξερω τι κανει δε φερω αποφη...
fullscreen for safari...τον υπολογιστη τι τον εχεις?

φιλικα παντα χωρις παρεξηγηση...

Τελευταία επεξεργασία από: Hidalgo, 21/12/2011 - 01:52

My life's goal is only to fight


#55   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:51

Δε με ενδιαφέρει πότε θα βγει jb και δε σκοπεύω να το κάνω. Αγόρασα τη συσκευή για αυτά που προσφέρει και όχι για εκείνα που μπορεί να γίνει αν αφιερώσω πολύ χρόνο ψάχνοντας,βρίζοντας και ταλαιπωρώντας τον εαυτό μου. Αν ήταν να αφιέρωνα τόση ώρα για το πως θα το σπάσω,την επίλυση των προβλημάτων,να διαβάζω οδηγούς κτλ κτλ κτλ θα μπορούσα κάλλιστα αντ' αυτού να διαβάσω 5 ώρες παραπάνω για να περάσω κανένα μάθημα ή έστω να παίξω ένα παιχνίδι στο pc ή wii ή οτιδήποτε. Δε με ενδιαφέρουν τα θέματα πχ ούτε οι σπασμένες εφαρμογές και το κυριότερο είναι ότι μου αρέσει το τηλ όπως είναι δε θέλω να του αλλάξω κάτι και προφανώς δε θέλω μετά να τρέχω. Τέλος θέλω να αισθάνομαι ότι ξέρω 100% το τηλ μου ανα πάσα στιγμή και αυτό γίνεται απ τις 2-3 πρώτες μέρες τις αγοράς,μου αρέσει γενικά να ξέρω με κλειστά μάτια τις συσκευές μου. Αυτά από εμένα...

#56   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:54

μπιχλιμπίδια και extra κουμπάκια


Πίστεψε με.. Μονο αυτο δεν είναι.

Αν ποτε τα χρησιμοποιήσεις θα αλλάξεις γνώμη. Μέχρι τότε, μην είσαι τόσο απόλυτος.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 21/12/2011 - 01:55

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#57   thes1os

thes1os

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:55

Δεκτόν... :lol:

#58   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:55

Παιδια συγνώμη αλλα... πραγματικά δε πιστεύω με αυτά που διαβάζω από κάποιους συμφορουμίτες...

Δηλαδη δεν σας λείπει η παράδοση αναφοράς? Η μήπως να κλείνεις όλες τις εφαρμογές που τρεχουν με ΈΝΑ μονο πάτημα κουμπιού? δηλαδη SBSettings δεν? εχετε βρει μήπως και κανένα app και για αυτό? Η μήπως μπορείτε να έχετε πρόγραμμα black list όπως το φανταστηκό και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ καθημερινα iblacklist απο cydia? το ifile? δηλαδη εντάξη δε δέχομαι την λογική του είναι απλά ενα τηλέφωνο... τηλέφωνο απλά(ο), είναι το νόκια που έχω στην δουλειά που ειναι heavy duty... αυτό είναι και λέγεται smartphone... αν θέλετε απλά ένα τηλέφωνο πάρτε ρε παιδιά ενα Νόκια και αφήστε σε εμάς τις συσκευές να μην περιμένουμε και στην αναμονή κάθε φορα... και το γεγονός ότι έχει αναφερθεί και σε άλλες συζητήσεις ότι έχεις μια συσκευή των 600 ευρώ και δε δίνεις χρήματα για εφαρμογές είναι παντελώς άκυρο... γτ ο άλλος πραγματικά μπορεί να κάνει αιματηρή οικονομία για να το πάρει επείδη στο κάτω κάτω αυτό γουστάρει και θέλει γιατι ειναι αξιοπιστο κτλ κτλ τκλ ή... το πείρε μεταχειρισμένο γτ δεν είχε να τα σκάσει για καινούργιο... και αυτός γύφτος είναι? μπορεί κάποιοι από εμάς να τα φυσάμε και να πέρνουμε ότι καινούργιο βγάζει η Apple αλλα δεν είναι δυστηχώς ολοι έτσι... σεβαστείτε και την αντίπερα όχθη της πραγματικότητας και μην κράζεται γενικά και αόριστα δεν ειναι ολοι ίσοι και όμοιοι...

#59   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 21/12/2011 - 01:57

δηλαδη SBSettings δεν? εχετε βρει μήπως και κανένα app και για αυτό?

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 21/12/2011 - 02:28

My life's goal is only to fight


#60   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:00

ποιο? αυτό με τις συντομέυσεις σαν κουμπάκια που είναι εφαρμογή από το app store? απλα απαράδεκτο αν αυτό εννοείς...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες