Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μετά από καιρό χωρίς J/B!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Μετά από καιρό χωρίς J/B!

Πόσο χρήσιμο/απαραίτητο είναι το J/B;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   JStriker

JStriker

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:11

Πόσταρα πριν λίγο κάπου αλλού, αλλά αυτό που θέλω να πω ταιριάζει μάλλον εδώ, οπότε θα το βάλω και εδώ.

To Jailbreak για μένα είναι πάρα πολύ χρήσιμο, το πρώτο πράγμα που έκανα πριν βάλω καν επαφές στο iphone μου...αφού πιάνω iphone φίλου clean κάνω swipe από συνήθεια, δε βγαίνουν τα sbsettings και είμαι... Wtf'! :-)

Αυτή την καραμέλα με τη γυφτιά των cracked apps αρχίζω να τη βαριέμαι... Και ταμπού λέξη έχουν γίνει τα cracked apps για ένα σωρό ιεροκήρυκες εδώ μέσα... Με τη δικαιολογία των 0,79 ευρώ. 0,79x 100 για διάφορες βλακειούλες, 3,99x10 για κάτι πιο σοβαρό, 5,99x 10 καλά παιχιδάκια 79,99x2 για 2 navigation apps (τις οποίες όμως είναι οκ να τις κρακάρεις γιατί απλά είναι ακριβές, έτσι;) να τα τα 300 ευρώ...δλδ επειδή κάποιος έδωσε 400 για ένα iphone είναι πλούσιος και πρέπει ο π ω σ δ ή π ο τ ε να δώσει άλλα 200-300... αν θέλει να έχει μέσα μερικές εφαρμογούλες.

Επίσης 2 ακόμα ενδιαφέροντα σημεία:

1."τις κατεβάζω πειρατικές, και αν μου αρέσουν τις αγοράζω..." ναι ε; Σοβαρά; Αν ο developer ήθελε να δώσει trial version, θα έδινε trial version.... Και όσοι έχετε πλήρη λειτουργική cracked app μετά από μια βδομάδα τη σβήνετε, για να την αγοράσετε εεεε; really?! .....

2. Φαντάζομαι όλοι εσείς που κάνετε το κήρυγμα δεν είχατε ποτέ σπασμένα windows office ή photoshop ή οτιδήποτε άλλο σε κανένα pc, σπασμένο παιχνίδι σε καμία απολύτως παιχνιδοκονσόλα από εποχής mega drive μέχρι ps3, κανένα πειρατικό τραγούδι σε καμιά συσκευή σας, και δεν έχετε δει ποτέ πειρατική ταινία εε; Δλδ για παράδειγμα έχετε δώσει τα τελευταία 5 χρόνια πχ μέχρι και 20.000 € για να πάρετε όλα τα άυλα αγαθά νόμιμα...

Γιατί δε γίνεται εδώ έτσι κι εκεί γιουβέτσι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:12

σε ολα αυτα που λες συμφωνω εκτος απο ενα...
το jailbreak δεν τελειωνει διοτι εν μερει δινει κινητρο στην apple για νεες "καινοτομιες" που ενσωμετωνει στο ios...


Κατά κάποιο τρόπο έχεις δίκιο!

Θα έπρεπε να γράψω το 'ανεξέλεγκτο' JB! Εξηγούμαι:


Παλιά ήταν μαγκιά (cool atitude) να το έχεις JB το τηλέφωνο, και όλοι αυτοί που ασχολιόντουσαν με αυτό, ήταν κάτι σαν urban heros!! Ένας από τους κυριότερους λόγους ήταν το iPhone όταν πρωτοβγήκε ναι μεν ήταν πρωτοποριακό, αλλά ειρωνεία της υπόθεσης, του λείπαν βασικά απλά πράγματα, που το καταναλωτικό κοινό είχε ήδη ενσωματώσει στην καθημερινή του ζωη!
Πλέον τα χρόνια πέρασαν, και η Apple έφερε όλο και περισσότερες εφαρμογές και καινοτομίες στο τηλέφωνο της, που κάλυψε αυτό το κενό! Και συνεχίζει....

Τώρα όλοι αυτοί οι κοινότητα, ομάδα, (χακερς) ναι μεν το κάνουν γιατί γουστάρουν, αλλά και επειδή λειτουργεί και εδώ ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης! (Adam Smith) Αν πέσει το ενδιαφέρων από τους followers, fan's, καταναλωτές, (βλέπε Cydia) δωρητές (βλέπε Unlock), τι νομίζεις ότι θα κάνουν;;

Εγώ βλέπω δυο λύσεις: Η μάλλον θα κάνουν καμία βόλτα από το campus της Apple, η της Google, η του Facebook, (ξέρετε για ποιους μιλάω έτσι δεν είναι); η θα βρουν κάτι άλλο αντίστοιχο (ίσως και όχι) για να ασχοληθούν, και να βγάλουν και αυτοί το ψωμάκι τους!!




Γιατί ως γνωστών, 'το χρήμα πολλοί εμίσησαν, το πολύ χρήμα ουδείς'....!! 8)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 21/12/2011 - 04:33

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#63   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:17

Τοτε δοκιμασε το systemstatus(βεβαια εγω αυτο το χρησιμοποιω για ανανεωση μνημης και για τιποτα αλλο)...

αν και ειμαι me jailbreak διοτι...iphone 3G ακομα...
αλλα αν εχεις μια τοσο προηγμενη συσκευη οπως το 4S τι να το κανεις και το sbsettings και ολα τα αλλα...?
βαριεσαι να πατησεις δυο φορες παραπανω ενα κουμπι?

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 21/12/2011 - 02:31

My life's goal is only to fight


#64   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:21

τοτε δοκιμασε το systemstatus(βεβαια εγω αυτο το χρησιμοποιω για ανανεωση μνημης και για τιποτα αλλο)...

αν και ειμαι me jailbreak διοτι...iphone 3G ακομα...
αλλα αν εχεις μια τοσο προηγμενη συσκευη οπως το 4S τι να το κανεις και το sbsettings και ολα τα αλλα...?
βαριεσαι να πατησεις δυο φορες παραπανω ενα κουμπι?



για πολλους λόγους... πρώτον έχω αλλάξει 2 φορές home button... τρίτη δε θέλω... για μένα δεν έχει να κάνει αν εχεις το 2g, 3g,3gs,4,4s... όλα το "ιδιο" ΟS φοράνε... και κανένα δεν κάνει αυτό που κάνει το sbsettings... airplane mode η wifi on off με ενα πάτημα... 8)

#65   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:26

off topics διαγράφηκαν.

Μείνετε στον τίτλο:

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#66   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:27

για πολλους λόγους... πρώτον έχω αλλάξει 2 φορές home button... τρίτη δε θέλω... για μένα δεν έχει να κάνει αν εχεις το 2g, 3g,3gs,4,4s... όλα το "ιδιο" ΟS φοράνε... και κανένα δεν κάνει αυτό που κάνει το sbsettings... airplane mode η wifi on off με ενα πάτημα... 8)

Αυτο ειναι λεπτομερεια φιλε μου...κατα τη δικη μου αποψη...
βεβαια μη νομιζεις οτι εγω ειμαι κατα του jailbreak...
απλα ειπα οτι οταν πρωτα ο Θεος αποκτησω καινουργιο iphone θα δω τι και πως και θα αποφασισω αν θα κανω η οχι...

My life's goal is only to fight


#67   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:28

Καί εγώ με τό 4άρι είμαι 1 καί βάλε χρόνο "καθαρός"!

Τώρα για το άν γνωρίζω τίς δυνατότητες τού jailbreak, νομίζω πώς ξέρω τί μου γίνεται. Σίγουρα, τα πράγματα έχουν αλλάξει από τότε, αλλά ασχολούμουν πολύ, μέχρι και Metasploit είχα βάλει στό κινητό! :P

Από 'κεί και πέρα, ναί μέν έπαιξα με διάφορα πραγματάκια (tweaks, themes, κτλ.), αλλά για καθημερινή χρήση αποδείχτηκε ότι χρειαζόμουν περισσότερο σταθερότητα, απροβλημάτιστα updates, καλύτερη αυτονομία και απλότητα, οπότε και επέλεξα να συνεχίσω χωρίς jailbreak.


Απλά να προσθέσω κάτι στήν άποψη που ακούγεται "με το jailbreak κάνεις το τηλέφωνο δικό σου, χωρίς αυτό είναι σάν όλα τα άλλα".
Εδώ διαφωνώ. Το τηλέφωνο γίνεται δικό σού από τόν τρόπο που το χρησιμοποιείς, το περιεχόμενο που παράγεις και καταναλώνεις, τα apps και τα δεδομένα που έχεις.
Το iPhone δέν είναι αυτοσκοπός ώστε να θές να διαφοροποιήσεις τήν συσκευή. Είναι μέσο, άρα αυτό που τήν διαφοροποιεί είναι το περιεχόμενο και το πλαίσιο χρήσης της.
Εξάλλου όλα τα βιβλία μοιάζουν στήν μορφή, αυτό που τα κάνει ξεχωριστά είναι το περιεχόμενο.
Επομένως, σε 'μένα πιό ίδια φαίνονται δυό iPhones με διαφορετικά θέματα, carriers' logos και ότι άλλο, που όμως χρησιμοποιούνται ώς παιχνιδομηχανές και έχουν τα ίδια ή παρόμοια παιχνίδια.
Από τήν άλλη, εντελώς διαφορετικά μου φαίνονται δύο τηλέφωνα με ίδιο springboard, wallpaper, ringtone, κτλ., που το ένα το χρησιμοποιεί ένας μουσικός για παραγωγή/επεξεργασία μουσικής, και το άλλο ένας φοιτητής για παρουσιάσεις, έγγραφα Word, κτλ. .

Το τηλέφωνο είναι μέσο... Μήν κολλάτε σ'αυτό, δείτε μέσα από αυτό.
Δύο φωτογράφοι μπορεί να έχουν τήν ίδια φωτογραφική μηχανή, αλλά το έργο τούς να είναι τελείως διαφορετικό.
Καί αυτό είναι που μετράει! :)

#68   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2011 - 02:30

Αυτο ειναι λεπτομερεια φιλε μου...κατα τη δικη μου αποψη...
βεβαια μη νομιζεις οτι εγω ειμαι κατα του jailbreak...
απλα ειπα οτι οταν πρωτα ο Θεος αποκτησω καινουργιο iphone θα δω τι και πως και θα αποφασισω αν θα κανω η οχι...


εγω σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να αποκτήσεις το μηλοφωνάκι σου που γουστάρεις σύντομα... γτ οτι θα το αποκτήσεις το θεωρώ σίγουρο... ;)

#69   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/12/2011 - 03:46

Δεν την παλεύω χωρίς j/b 8)

#70   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/12/2011 - 04:08

κοιταξτε μπορει να ειναι καποια ατομα κατα το jb αλλα χωρις αυτο δεν μπορουμε να κανουμε καποια πραγματα πχ να ωαλουμε θεματα που κατα την γνωμη που και χωρις jb θα επρεπε να το υποστιριζει αυτο.

#71   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/12/2011 - 04:16

Καταρχας να πω οτι το jailbreak απο τους περισσοτερους, ειδικα τους νεους κατοχους, ειναι "παρεξηγημενο". Jailbreak δεν σημαινει μονο cracked apps. (δεν λεω οτι δεν εχω cracked apps- δεν το παιζω αγιος, οποτε μην παρερμηνευτει)
Απο κει και περα ομως ειναι και αυτο που κανει τους περισσοτερους νεους χρηστες να θελουν να κανουν jailbreak..
Θα πω για μενα τι ειναι ακριβως και τι γνωμη εχω για το jailbreak, αναφεροντας ενδεικτικα και καποιες προσθηκες μεσω jailbreak που ναι μεν θα μπορουσα να ζησω και χωρις αυτες, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανουν και την ζωη μας ευκολοτερη...
Καταρχας πρωτα απ'ολα το jailbreak ειναι μια ευχαριστη ασχολια, για οσους εχουν χρονο και ορεξη πανω απ'ολα να ασχοληθουν με την συσκευη που εχουν στα χερια τους, να μαθουν τις δυνατοτητες της και να δοκιμασουν νεα πραγματα σχετικα με αυτη. Δηλαδη αυτο το "παιχνιδι", με τις διαφορες προσθηκες, τα θεματα, τις απειρες δοκιμες κτλ, δεν το αλλαζα ουτε με την καλυτερη εφαρμογη του appstore!
Απο προσθηκες τωρα...
Κλασσικο και ανεπαναληπτο, sbsettings, ισως το πρωτο που ανακαλυπτει ενας νεος χρηστης που μπορει να κανει με το jailbreak μετα τα cracked apps. Must λοιπον. Οσο και να υπαρχουν διαφορες επιλογες για clean συσκευη, δεν λενε μια μπροστα του.
iFile και γενικα δυνατοτητα προσβασης στο filesystem του iphone, δυνατοτητα που δε σου δινει η μαμα apple και ειναι χρησιμη εν μερη για τον λογο που μπορεις να επεξεργαστεις χιλια δυο πραγματα που εχουν να κανουν με το κινητο σου και απο την αλλη μια πολυ καλη εναλλακτικη λυση για αποθηκευση δεδομενων (μουσικη, βιντεο, φωτογραφιες κτλ) απευθειας στο iphone χωρις καμια επαφη με το itunes, και προβολη η αναπαραγωγη απευθειας απο το ifile..
Winterboard, dreamboard, blurriedncbackground, iretiner, bytafont, colorkeyboard, barrel, masks και χιλια δυο αλλα πραγματα που εχουν να κανουν καθαρα με την εμφανιση του iphone. Μπορει καποιος να τα χαρακτηρισει καγκουριες, μη μου πειτε ομως οτι δεν υπαρχει κατι απο ολα αυτα που δεν ζηλευει καποιος, και γενικοτερα να κανει μια αλλαγη στη σχετικα βαρετη εμφανιση του iOS..
F.lux. Ναι, απαραιτητο για μενα. Φτανει μονο καποιος που το χρησιμοποιει να παει μια βολτα στις ρυθμισεις απο το απογευμα κ μετα και να το απενεργοποιησει για λιγο. Θα δει πως θα την "ακουσουν" τα ματια του και για ποσο θα το ενεργοποιησει ξανα..
Folderenhancer, infinifolders. Αναρωτιεμαι ακομα για ποιο λογο η apple να με αναγκαζει να τοποθετησω τα 50 (παραδειγμα) παιχνιδια μου σε 5 φακελους και οχι σε εναν. Επισης για ποιον λογο ενας φακελος του folderenhancer με πολυ περισσοτερες εφαρμογες απο εναν φακελο σε clean συσκευη να ανοιγει πιο γρηγορα...(?)
Να εχω 50 εφαρμογες να τρεχουν στο background και να πρεπει να ανοιξω την μπαρα και να τις κλεισω ολες μια μια.. Ελεος! Remove background λοιπον...
Springflash. Συμφωνοι, ειναι δευτερευον. Την στιγμη που θα χρειαστεις φως ομως δεν θα πρεπει να πατησεις το home button, να ξεκλειδωσεις το iphone, να βρεις την εφαρμογη και να την ανοιξεις, για να εχεις φως.. Φτανουν δυο κλικ στο sleep button και το iphone σου εχει μετατραπει σε εναν εναλλακτικο φακο. Ενα μικρο δειγμα του τι μπορεις να κανεις με το activator λοιπον, απο τις πιο χρησιμες προσθηκες σε μια jailbroken συσκευη με πολλες επιλογες που σου λυνουν τα χερια.
Lockdown pro, applocker, locktopus κτλ.. Δεν νομιζω να υπαρχει χρηστης iphone που δε θα ηθελε να ειχε την επιλογη να κλειδωνει οτιδηποτε στο κινητο του, ετσι;
iPhonedelivery... Η καλυτερη λυση στο "προβλημα" των κατοχων iphone, σχετικα με την αναφορα μηνυματων.
Springtomize. Ενταξει, μια μικρη γευση για το τι ακριβως μπορεις να κανεις σε μια jailbroken συσκευη........
Θα μπορουσα να αναφερω και αλλα.. Πολλα που εχουν αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες αλλα και αλλα οπως kuaidial, callcontroller, multiconmover, double at, user agent faker, greek logos, voiceactivator, fakeclockup, iblacklist, photoalbums+ κτλ κτλ.....
Ολα αυτα ειναι λοιπον το jailbreak κ αλλα πολλα, και ναι δεν με ενδιαφερει πραγματικα να μην ειχα καποιες cracked εφαρμογες του appstore που εχω, αλλα να ειχα ολα αυτα που εγραψα παραπανω..
Yπαρχουν και καποιοι λογοι φυσικα που θα με εκαναν να θελω να εχω clean την συσκευη μου.. Δεν ειναι πολλοι ομως..
Προβληματα με διαφορα κολληματα, μειωση της διαρκειας της μπαταριας, αλλα και σοβαροτερα που πολλες φορες εχω κινδυνευσει (και εχει γινει) να χασω προσωπικα δεδομενα μου που δεν ειχα κρατησει backup. Την ευκολια αναβαθμισης η restore απο το itunes, κατι που μετατρεπεται σε μια μεγαλη βαρετη διαδικασια αν μιλαμε για jailbroken συσκευη..
Αυτα, δε νομιζω οτι εχω καποιον αλλον σοβαρο λογο για να μην κανω jailbreak, και εστω οτι υπαρχουν και αλλοι, νομιζω οτι αξιζει να το κανει καποιος αν δει αυτα που εχω γραψει πιο πανω. (και αρκετα αλλα που σιγουρα εχω ξεχασει..)
Οποτε για να κλεισω γιατι εχω γραψει την ιστορια της ζωης μου, μπορει το iphone να ειναι ενα πολυ ομορφο και ποιοτικο κινητο, μπορει να εχει ενα καλο και αξιοπιστο λειτουργικο, αλλα μετα απο τοσο καιρο προσωπικα δεν ξερω πως θα μου φαινοταν να μην ειχα ολα αυτα που μου προσφερει το jailbreak και εχω συνηθισει αυτα τα χρονια. Αν φτασει αυτη η στιγμη που δεν θα υπαρχει πια jailbreak (και πολλα απο αυτα δεν μου τα εχει προσφερει η apple) τοτε σιγουρα θα κοιταξω καπου αλλου.
Και απλα κατι τελευταιο, ωραια ολα, αλλα ενα κινητο ειναι, δε θα κατσουμε να σκασουμε.. Πολυ σημασια του δινουμε στο κατω κατω πολλες φορες..

#72   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 21/12/2011 - 04:42

Α και την αληθεια δεν με νοιαζει πλεον τωρα που το ipad μου δεν ειναι jailbroken παιζει να εχω δωσει πανω απο 200-300€ για app αστα....καποιες φορες σωζει το jailbreal :lol:

#73   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/12/2011 - 07:41

Αν η Apple ήταν λίγο ποιο ελεύθερη και σε άφηνε να περάσεις θέματα να μπορείς να αφαιρέσεις την εργοστασιακή μορφή του μήλου ίσως δεν έκανα καν jb .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#74   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/12/2011 - 08:05

ετσι οπως τα λες , ειδικα το inteliscreenΧ ,sbsettings, facetime over 3g , tether meχρειαζονται κ δεν ειναι καγκουριες!
Πχ ειμαι στο δρομο η για ψωνια κ δεν εχω wifi , ανοιγω 3g και παιρνω με facetime στο mac κ βλεπω τη μικρη μου ζουζουνα κ τη σηζυγο :P


Ετσιιιιι!
Whatsapp doc?

#75   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/12/2011 - 08:16

Πάντως όλοι έχουν το δίκιο τους σε αυτό το τόπικ.

(Νικο ναι και το callbar, και ismart dialer αλλα αυτό βγήκε και στο appstore).


Εν πασει περιπτώσει τα βασικά για μενα τα εξής:

1. Οι χωρίς jailbreak (αλλά που το έχουν κάνει παλιότερα και μιλάνε εκ πείρας) δεν χολοσκάνε γιατί έχουν αναπνεύσει απο το άγχος πιθανών κολλημάτων (που οσο και να προσέχεις μπορουν να συμβουν μικροπραματα). Και ναι, Hidalgo δε μας τρελλοχαλάει να πατήσουμε ενα κουμπι δυο φορες παραπάνω, αλλα οταν ολη μερα εισαι ανοιξε κλεισε εναλλαγές απο wifi data κλπ κλπ ειναι καλύτερο σαφώς. Το ιδιο και με τα folderenhancer (αγορασμενο τοχω) και το quickcompose, multifl0w και δυο τρια αλλα. Απο κει και περα, οι περισσοτεροι νομίζω είμαστε σε θέση να ευχαριστηθούμε το τηλέφωνό μας (εγω τουλάχιστον) χωρίς να το "κοιτάμε στο κουτί και να μην το χρησιμοποιούμε αν δε βγει επιτέλους jailbreak" (ναι τοχω διαβάσει κι αυτό.

2. Δυστυχώς είναι ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ οι ψαγμένοι με το jailbreak που θα φτιάξουν ενα ωραίο και απροβλημάτιστο τηλέφωνο. Οι πιο πολλοί δεν ξέρουν την τύφλα τους με αποτέλεσμα να κανουν οτι ναναι και να βαζουν οτι ναναι και μετά να τρελαίνονται που κόλλησε το κινητό.


Δε θα σκάσουμε κιόλας στην τελική.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 21/12/2011 - 08:17

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες