Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   akpe

akpe

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:42

Off topic: πίσω όμως απο τους καλοπληρωμενους καλλιτέχνες υπάρχουν κ άλλοι που δουλεύουν για να γίνει ενα cd!! Αυτοί είναι που χάνουν απο την πειρατεία :)


Ίσως, αν και δεν νομίζω ο μισθός του οποιουδήποτε υπαλλήλου να μειώνεται λόγω της πειρατείας. Το μόνο που μειώνεται είναι το καθαρό κέρδος των δισκογραφικών (μιλώντας πάντα για τους "μεγάλους"), τουλάχιστον αυτό βγήκε από κουβέντα που είχα προ δεκαετίας με στέλεχος της Minos. 8)

Παρ'όλα αυτά και εκεί ισχύει το "αν δεν σου αρέσει, δεν το αγοράζεις". Τέσπα η μουσική είναι μεγάλο θέμα με πληθώρα μεταβλητών και το ουίσκι ήδη έχει αρχίσει να με βαράει :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   sorrowdreamer

sorrowdreamer

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:42

κάτι τέτοια διαβάζω και σιχαίνομαι που ειμαι Έλληνας...έχετε καταντίσει την Ελλάδα κοτέτσι....μετά μην λέτε για τους πολιτικούς οτι είναι λαμόγια κτλπ...΄
όταν ο άλλος σκέφτεται την λαμογιά και πως θα γλιτώσει τα 0,79 λεπτά για να νιώσει μάγκας και να κλέψει τον ιδρώτα του άλλου(που υποτίθεται οτι δεν την έφτιαξε για τα λεφτά αλλά γιατι του αρέσει να φτιάχνει εφαρμογές ΕΛΕΟΣ το άκουσα και αυτό..)

τότε σίγουρα ο ίδιος άνθρωπος αν γίνει υπουργός οικονομικών θα φάει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει.

#213   pro10

pro10

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:43

Ε και?
Υπάρχει και το appcake που για μένα είναι καλύτερο και πιο γρήγορο στο κατέβασμα εφαρμογών,
Θα μου πείτε να αλλά δεν έχει τόσες εφαρμογές όπως το installous και πάλι όμως αυτές που θες τις έχεις τις πιο μπομπατες αλλιώς google και σε 3 λεπτά τις βρίσκεις.
;)

#214   dionisis00

dionisis00

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:43

Καλη χρονια σε ολους. Δεν καταλαβαινω ως προς τι το εχουμε κανει τοσο θεμα. Σχεδον ολοι μας λιγο πολυ κατεβαζουμε διαφορα πραγματα. Αυτο γινεται και με τα iphone apps απο ορισμενους. Που το προβλημα συγκεκριμενα στο αν κανουν το jailbreak για αυτον τον λογο? Θα μου πειτε καποιοι απο εδω ειστε developers? Πασο τοτε.

#215   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:44

Δεν είναι τυχαίο επίσης που η ποιότητα των αντίστοιχων εφαρμογών για android είναι συχνά πολυ κατώτερη (αν υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές για τα παντα). Το app development σε android δεν έχει "ψωμί" και οι εταιρείες λογισμικού το ξέρουν αυτο. Το ίδιο και η apple και θα διαφυλάξει τελικα τα συμφέροντα των εταιρειώναναπτυξης λογισμικού όσο μπορει.

Το ξερεις και το λες ή το υποθέτεις? Όλες οι κοινές εφαρμογές στα δύο appstore έχουν ακριβώς την ίδια ποιότητα.

#216   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:44

Φυσικα Αφου ηταν Απο Τα "Ατομα" Του Foroum :S


Δεν νομίζω να στο υπέδειξε κανείς απο την ομάδα διαχείρησης ή απο τους Administrators..Οι μόνοι που εκπροσωπούν το φόρουμ είμαστε οι διαχειρηστες κατα ένα μεγάλο ποσοστό και έπειτα οι Administrators στο 100%.

Όλα τα υπόλοιπα μέλη είναι χρήστες που σήμερα είναι και αύριο δεν είναι..Πολλοί απο τα μέλη προσφέρουν τεράστιο έργο στο φόρουμ και το αναγνωρίζουμε στο έπακρο αλλα αυτό δεν τους καθιστά εκπροσώπους του iPhoneHellas ώστε να λες οτι στο έμαθε το iPhoneHellas.

Φυσικά δεν το λέω για μειώσω κάνενα μέλος είτε ενεργό σε μεγάλο βαθμό είτε λίγοτερο ενεργό απλα αν το πάρεις ως επίσημη πλευρα του φόρουμ που το θέτεις εσύ τότε μάλλον καποιος Moderator η Administrator στο έδειξε..

Αν θέλεις πες μας το όνομα του Moderator / Administrator που στο υπέδειξε και φυσικά αυτό να μπορείς να το υποστιρίξεις στο 100% με ότι αυτό συνεπάγεται.

Σε ευχαριστώ. :)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 31/12/2011 - 20:45

ezgif_com_crop_2.gif


#217   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:44

κάτι τέτοια διαβάζω και σιχαίνομαι που ειμαι Έλληνας...έχετε καταντίσει την Ελλάδα κοτέτσι....μετά μην λέτε για τους πολιτικούς οτι είναι λαμόγια κτλπ...΄
όταν ο άλλος σκέφτεται την λαμογιά και πως θα γλιτώσει τα 0,79 λεπτά για να νιώσει μάγκας και να κλέψει τον ιδρώτα του άλλου(που υποτίθεται οτι δεν την έφτιαξε για τα λεφτά αλλά γιατι του αρέσει να φτιάχνει εφαρμογές ΕΛΕΟΣ το άκουσα και αυτό..)

τότε σίγουρα ο ίδιος άνθρωπος αν γίνει υπουργός οικονομικών θα φάει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει.



Είσαι ρατσιστης.

#218   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:44

Πολλοί μπερδεύετε το jb με τα σπασμένα apps.. JB δε σημαίνει απαραίτητα και σπασμένα apps.. Eγώ προσωπικά ποτέ δεν έκανα jb και ούτε θα κάνω.. Από το 3Gs πριν 2.5 χρόνια που το πήρα είχα αγοράσει αρκετές εφαρμογε΄ς που ηθελα.. Συνολικά θα ναι αρκετά.. Παρ όλα αυτά από τότε τις έχω δωρεάν και τις περνάω δωρεάν στο επόμενο iPhone μου.. Αυτός είναι και ένας λόγος που δεν θα αγόραζα άλλη συσκευή.. Πλεόν δεν έχω να αγοράσω τίποτα.. Άντε καμία εφαρμογή καινούρια που μου αρέσει ή κανένα παιχνιδάκι με 79 λεπτά.. Όποιος θέλει να κάνει jb για να έχει διάφορα άλλα που δεν μπορεί δεν το θεωρώ κακό από την άλλη.. Αλλά όχι και σπασμένα apps για τα πάντα... Έλεος .. δεν 79 λεπτά δεν μπορείτε να δώσετε για μία πολύ χρήσιμη εφαρμογή? Ακόμα και το Navigon που αγόρασα με 65 ευρώ ποτέ δεν το μετάνιωσα.. Όπως είπα το είχα από το 3Gs .. μετά στο 4 και τώρα στο 4S.. δωρεάν update χωρίς πρόβλημα.. Ούτε αγχώνομαι σε κάθε update του iOS... Και η εφαρμογή σίγουρα έβγαλε τα λεφτά της και με το παραπάνω..

Τέλος.. αυτό με το όλα τσαμπα είναι ελληνικό φαινόμενο περισσότερο.. ΕΙδικά για windows κανείς δεν πληρώνει για τίποτα.. Όλοι σπασμένα.. ακόμα και μαγαζιά.. Στην Αμερική δεν είναι τόσο ανεπτυγμένο αυτό.. Βλέπεις πολλούς να αγοράζουν windows και office.

#219   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:45

Το κράξιμο πέφτει επειδή όσοι κατεβάζουν σπασμένες εφαρμογές μας την λένε κιόλας σε όσους προτιμούμε την νόμιμη οδό, για τον οποιοδήποτε λόγο.
Εδώ είπα στον άλλον ότι πληρώνω τις εφαρμογές μου και μου είπε να φάω χαβιάρι...
Αυτό είναι θράσος και νοοτροπία νεοέλληνα.
Γι' αυτό και το κράξιμο.

Εγω Φιλε Μου Δεν ΕΙπα Πως ΟΠΟΙΟΣ Αγοραζει Τρωει Χαβιαρη... Και Δεν Σε Κοβω Για Τετοιον Γιατι ΑΝ Ησουν Δεν Θα Το Επερνες Σαν Προσβολη... Εγω Πολυ Απλα ΕΙπα Πως θα Ενιωθα Κουτος Και Ανωμαλος Αν Πληρωνα Για Κατι Που Μου Το Δινει Ο Αλλος Τσαμπα... Και Αρχισε Το Πανηγυρει Μετα Επειδη ΕΙπα Ξεκαθαρα Την Γνωμη Μου

#220   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:46

Τελοσπαντων ο καθένας πράττει όπως νομίζει!!! Ας μην χαλιομαστε τέτοια μέρα που είναι :P
Καλή χρόνια σε όλους B)


Αναρτημένη εικόνα

#221   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:46

Το ξερεις και το λες ή το υποθέτεις? Όλες οι κοινές εφαρμογές στα δύο appstore έχουν ακριβώς την ίδια ποιότητα.


Όχι φυσικα. Το ξέρω. Οι πιο πολλές που έχω δοκιμάσει σε android (συγκεκριμένα ιατρικές) είναι ported απο τις αντίστοιχες του iOS. Ειδικά στη δουλειά μου το iPhone είναι μονόδρομος.

#222   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:47

Εγω Φιλε Μου Δεν ΕΙπα Πως ΟΠΟΙΟΣ Αγοραζει Τρωει Χαβιαρη... Και Δεν Σε Κοβω Για Τετοιον Γιατι ΑΝ Ησουν Δεν Θα Το Επερνες Σαν Προσβολη... Εγω Πολυ Απλα ΕΙπα Πως θα Ενιωθα Κουτος Και Ανωμαλος Αν Πληρωνα Για Κατι Που Μου Το Δινει Ο Αλλος Τσαμπα... Και Αρχισε Το Πανηγυρει Μετα Επειδη ΕΙπα Ξεκαθαρα Την Γνωμη Μου

Κατ' αρχάς δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα σε σένα, αλλά σε άλλο μέλος.
Όπως και να 'χει αφού μας θεωρείς ανώμαλους που πληρώνουμε τον κόπο του άλλου, η συζήτηση (τουλάχιστον μαζί μου) τελειώνει κάπου εδώ.
Καλή χρονιά.

#223   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:48

Δεν νομίζω να στο υπέδειξε κανείς απο την ομάδα διαχείρησης ή απο τους Administrators..Οι μόνοι που εκπροσωπούν το φόρουμ είμαστε οι διαχειρηστες κατα ένα μεγάλο ποσοστό και έπειτα οι Administrators στο 100%.

Όλα τα υπόλοιπα μέλη είναι χρήστες που σήμερα είναι και αύριο δεν είναι..Πολλοί απο τα μέλη προσφέρουν τεράστιο έργο στο φόρουμ και το αναγνωρίζουμε στο έπακρο αλλα αυτό δεν τους καθιστά εκπροσώπους του iPhoneHellas ώστε να λες οτι στο έμαθε το iPhoneHellas.

Φυσικά δεν το λέω για μειώσω κάνενα μέλος είτε ενεργό σε μεγάλο βαθμό είτε λίγοτερο ενεργό απλα αν το πάρεις ως επίσημη πλευρα του φόρουμ που το θέτεις εσύ τότε μάλλον καποιος Moderator η Administrator στο έδειξε..

Αν θέλεις πες μας το όνομα του Moderator / Administrator που στο υπέδειξε και φυσικά αυτό να μπορείς να το υποστιρίξεις στο 100% με ότι αυτό συνεπάγεται.

Σε ευχαριστώ. :)

Το Ατομο Που Με Βοηθησε Ειχε Μια Ιδιαιτερη Θεση Εδω Μεσα... Και Για Καλο μου Το Ειπε... Φιλε Μου θαναση Και Περαν Του Ποιος Μου Το Ειπε.. Το Φορουμ Σας Φιλοξενει Θεματα Του Τυπου "Πως Βαζω Το Instalus" Την Ωρα Που Για Το XSellize Βαζετε Αστερακια... Το Οτι Φιλοξενειτε ΑΥτα Τα Θεματα Εδω Και Δεν τα Κλεινετε Η Τα Σβινετε... Δεν Σας Καθιστα Υπευθυνους? Φιλικα Το Λεω Και Απλη Ερωτηση Ειναι :)

#224   sorrowdreamer

sorrowdreamer

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:50

Κατ' αρχάς δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα σε σένα, αλλά σε άλλο μέλος.
Όπως και να 'χει αφού μας θεωρείς ανώμαλους που πληρώνουμε τον κόπο του άλλου, η συζήτηση (τουλάχιστον μαζί μου) τελειώνει κάπου εδώ.
Καλή χρονιά.


καλή χρονιά σε όλους

#225   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:50

Κατ' αρχάς δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα σε σένα, αλλά σε άλλο μέλος.
Όπως και να 'χει αφού μας θεωρείς ανώμαλους που πληρώνουμε τον κόπο του άλλου, η συζήτηση (τουλάχιστον μαζί μου) τελειώνει κάπου εδώ.
Καλή χρονιά.

++++

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)