Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple λαμβάνει μέτρα κατά της πειρατείας και του AppTrackr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:52

Αυτό μου θύμισε πολύ μια ιστορία.. Πριν 4 χρόνια Στην 3η λυκείου είχαμε ορίσει ένα παιδί σαν "αρχηγό" με την έννοια να κανονίσει τα πάρτυ κτλ για να μαζέψουμε λεφτά για την 5ήμερη. Θυμάμαι του δίναμε 20 ευρώ για ένα πάρτυ σε ένα club.. Από την επόμενη μέρα τον βλέπαμε με καινούρια τζιν και πανακριβα ρουχα και παπουτσια.. Τελικα αποκαλυφθηκε ότι μας έκλεβε και μας έπαιρνε 5 ευρώ ανα ατομο!!! Το συνολικό κέρδος που έβγαλε ήταν τουλάχιστον 1000 ευρώ από μας!!!! Από τα λεφτά των γονιων μας !! Κάποοι του έλεγαν μπράβο μάγκα που το έκανες ... Αφού είχες τη δυνατότητα κι εγώ θα το κανα.. Κάποοι τον πλάκωσαν στο ξύλο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:54

Αυτό μου θύμισε πολύ μια ιστορία.. Πριν 4 χρόνια Στην 3η λυκείου είχαμε ορίσει ένα παιδί σαν "αρχηγό" με την έννοια να κανονίσει τα πάρτυ κτλ για να μαζέψουμε λεφτά για την 5ήμερη. Θυμάμαι του δίναμε 20 ευρώ για ένα πάρτυ σε ένα club.. Από την επόμενη μέρα τον βλέπαμε με καινούρια τζιν και πανακριβα ρουχα και παπουτσια.. Τελικα αποκαλυφθηκε ότι μας έκλεβε και μας έπαιρνε 5 ευρώ ανα ατομο!!! Το συνολικό κέρδος που έβγαλε ήταν τουλάχιστον 1000 ευρώ από μας!!!! Από τα λεφτά των γονιων μας !! Κάποοι του έλεγαν μπράβο μάγκα που το έκανες ... Αφού είχες τη δυνατότητα κι εγώ θα το κανα.. Κάποοι τον πλάκωσαν στο ξύλο..


ε μονο ρουχα??ο δικος μας εσκασε μυτη με μηχανακι... :D

#228   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:56

ε μονο ρουχα??ο δικος μας εσκασε μυτη με μηχανακι... :D


Και κράνος κι άλλα... Από τότε τον έχω σιχαθεί πραγματικά.. Να κλέβει τα λεφτά των γονιών μας????

#229   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:57

Θέλω να μου πεις τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μπορύμε όλη μέρα να κυνηγάμε την μάστιγα που ακούει στο όνομα installous?

Είναι δυνατόν όλη μέρα να κλειδώνουμε τα ίδια θέματα?Πιστεύεις δηλαδή ότι το κάνουμε σκόπιμα..?

Η απάντηση μου σε αυτό φίλε μου είναι ότι όταν ένα ποσοστο της τάξης του 40% αφορά το installous στις ερωτήσεις χρηστών θα πρέπει όλη μέρα να έχουμε βάρδυα ένας απο εμάς μέσα στην ενότητα και κλειδώνουμε θέματα..Πρακτικά αυτό είναι δύσκολο.Πιστεύω ότι το καταλαβαίνεις..

Αν θέλεις πες και σε εμάς τι εννοείς όταν λες "διαίτερη θέση εδω μέσα"..Μιλάμε για Server Administrator και βάλε?

Καλό θα ήταν να μην τα ισοπεδώνεις όλα :) Σαφώς και είναι εύκολο να βρεις αναφορές για το installous και το κάθε Installous σε ένα φόρουμ που απαριθμεί 761944 Posts και 40471 Members άλλα μην ρίχνεις ευθύνες εκεί που δεν πρέπει :)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 31/12/2011 - 20:59

ezgif_com_crop_2.gif


#230   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:57

παρακαλω επανερθετε στο θεμα..

#231   Panich

Panich

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/12/2011 - 20:59

Να κοιτάξουν πρώτα να φτιάξουν μια συςκευή αξιόπιςτη χωρις προβλήματα και μετά να λαμυάνουν μέτρα κατά τις πηρατίας . . .

#232   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:00

Θέλω να μου πεις τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μπορύμε όλη μέρα να κυνηγάμε την μάστιγα που ακούει στο όνομα installous?

Είναι δυνατόν όλη μέρα να κλειδώνουμε τα ίδια θέματα?Πιστεύεις δηλαδή ότι το κάνουμε σκόπιμα..?

Η απάντηση μου σε αυτό φίλε μου είναι ότι όταν ένα ποσοστο της τάξης του 40% αφορά το installous στις ερωτήσεις χρηστών θα πρέπει όλη μέρα να έχουμε βάρδυα ένας απο εμάς μέσα στην ενότητα και κλειδώνουμε θέματα..Πρακτικά αυτό είναι δύσκολο.Πιστεύω ότι το καταλαβαίνεις..

Αν θέλεις πες και σε εμάς τι εννοείς όταν λες "διαίτερη θέση εδω μέσα"..Μιλάμε για Server Administrator και βάλε?

Καλό θα ήταν να μην τα ισοπεδόνεις όλα :) Σαφώς και είναι εύκολο να βρεις αναφορές για το installous και το κάθε Installous σε ένα φόρουμ που απαριθμεί 761944 Posts και 40471 Members άλλα μην ρίχνεις ευθύνες εκεί που δεν πρέπει :)

Δεν Νομιζω Να Ειναι Τοσα Τα Νηματα Για Το Instalus Οσα Τα μελη... ΑΥτο Που Μου Λες Πρωτη Φορα Το Ακουω... ΑΥτη Δν Ειναι Η Δουλεια Σας? Να Επιτηρειτε Το Φορουμ? ΦΥΣΙΚΑ Και Θα Επρεπε Να Κλειδωνετε Θεματα Τετοιο Περιεχομενου... Και Οκ ΑΝ Σας Ξεφυγει Μερικες Φορες καποιο Νημα Με Το Instalus... Αλλα Τοσους Μηνες Εδω... Δεν Εχω Δει να Κλεινει Καποιο Νημα Σε Σχεση Με Το Instalus...

#233   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:01

Να κοιτάξουν πρώτα να φτιάξουν μια συςκευή αξιόπιςτη χωρις προβλήματα και μετά να λαμυάνουν μέτρα κατά τις πηρατίας . . .

η δηλωση σου ειναι πως ολες ειναι προβληματικες εκτος απο καποιες.. και αυτο λεγεται troll... :)

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 31/12/2011 - 21:01


#234   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:04

Δεν Νομιζω Να Ειναι Τοσα Τα Νηματα Για Το Instalus Οσα Τα μελη... ΑΥτο Που Μου Λες Πρωτη Φορα Το Ακουω... ΑΥτη Δν Ειναι Η Δουλεια Σας? Να Επιτηρειτε Το Φορουμ? ΦΥΣΙΚΑ Και Θα Επρεπε Να Κλειδωνετε Θεματα Τετοιο Περιεχομενου... Και Οκ ΑΝ Σας Ξεφυγει Μερικες Φορες καποιο Νημα Με Το Instalus... Αλλα Τοσους Μηνες Εδω... Δεν Εχω Δει να Κλεινει Καποιο Νημα Σε Σχεση Με Το Instalus...



Θέλεις να ανταλάξουμε για μερικές ημέρες ιδιότητα ? Έξω απο το χορό πολλά τραγούδια ακούγονται..Όταν κάτι δεν το ξέρεις απο μέσα καλό θα είναι να μην το κρίνεις..

Πίστεψε με η δουλειά μας είναι "λερναία ύδρα" με πολλά μέτωπα...Δεν είναι μόνο να επιτηρούμε :)

Εν παση περιπτώση δεν είναι επι του παρόντος.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 31/12/2011 - 21:05

ezgif_com_crop_2.gif


#235   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:04

Κάτι τελευταίο:όταν κάποιος παίρνει ενα κινητο το οποίο έχει -το πιο οικονομικό -600€ είναι επιεικώς αστείο να μην αγοράζει εφαρμογές που έχουν οι περισσότερες 0.79€!στη τελική πόσες θα αγοράσει κανεις??? εγω προσωπικά αγοράζω τις εφαρμογές που χρειάζομαι απο το AppStore κ τα τραγούδια που μου αρέσουν απο τα iTunes ,τωρα εάν κάποιοι το θεωρούν μ@@@@@@α δικο τους θέμα -_-
Καλή χρόνια κ πάλι :)


Αναρτημένη εικόνα

#236   Aris94

Aris94

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:08

Θέλεις να ανταλάξουμε για μερικές ημέρες ιδιότητα ? Έξω απο το χορό πολλά τραγούδια ακούγονται..Όταν κάτι δεν το ξέρεις απο μέσα καλό θα είναι να μην το κρίνεις..

Πίστεψε με η δουλειά μας είναι "λερναία ύδρα" με πολλά μέτωπα...Δεν είναι μόνο να επιτηρούμε :)

Εν παση περιπτώση δεν είναι επι του παρόντος.

Θα Μπορουσαμε να Το Συζητησουμε Και Μεσω Προσωπικου Μηνυματως... Απλα Οπως ΕΙπα Αυτη Την Εντυπωση Ειχα... Τελοσπαντων... Καλη Χρονια Σε Ολους Με Υγεια Για Εσας Και Τισ Οικογενειες Σας... Ασχετος Με Το Θεμα Των IPhone :P

#237   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:09

Κάτι τελευταίο:όταν κάποιος παίρνει ενα κινητο το οποίο έχει -το πιο οικονομικό -600€ είναι επιεικώς αστείο να μην αγοράζει εφαρμογές που έχουν οι περισσότερες 0.79€!στη τελική πόσες θα αγοράσει κανεις??? εγω προσωπικά αγοράζω τις εφαρμογές που χρειάζομαι απο το AppStore κ τα τραγούδια που μου αρέσουν απο τα iTunes ,τωρα εάν κάποιοι το θεωρούν μ@@@@@@α δικο τους θέμα -_-
Καλή χρόνια κ πάλι :)


Έλα "γυφτάκι" εσύ...Πες την αλήθεια, ότι όλα τα έχεις σπασμένα και μάλιστα χαίρεσαι που τα έχεις όλα πειρατικά :P

Καλη χρόνια σε όλους!!!

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 31/12/2011 - 21:10

Once You Go Mac You Never Go Back

#238   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:11

ειναι τοσο δυσκολο να μεινετε on topic.. και ο,τι αλλο θελετε να συζητησετε να στελνετε pm... ???

#239   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:20

Έλα "γυφτάκι" εσύ...Πες την αλήθεια, ότι όλα τα έχεις σπασμένα και μάλιστα χαίρεσαι που τα έχεις όλα πειρατικά :P

Καλη χρόνια σε όλους!!!


Προδοτη....όλα θα τα πεις;;;;;;;;; :mad: :lol: :P

#240   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 31/12/2011 - 21:23

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, προσωπική μου άποψη είναι ότι το jb δίνει πολύ μεγαλύτερη ελευθερία στο iphone. Το Cydia πάλι είναι και αυτό ένα μαγαζί, όποιος θέλει ψωνίζει άλλος όχι. Εάν θέλει η apple να γίνει πολύ πιο ανταγωνιστική, με εφαρμογές τύπου intelliscreenX, την οποία έχω και εγώ και είναι SUPER…, και να μου δίνουν το δικαίωμα δοκιμής στις εφαρμογές. Τέλος μην ξεχνάτε ότι όλες οι μεγάλες πολυεθνικές είναι στυγνές ως προς τους εργαζόμενους τους (βλέπε Κίνα…) οπότε όπου μπορώ και εγώ να τους εκμεταλλεύομαι…μαζί ΔΕΝ τα φάγαμε….χοχοχοχοχο !!!

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα ! ! ! :excl:
:lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες