Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

[Οδηγός] Εγκατάστασης Mac OS X Lion σε PC


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Nicmroc

Nicmroc

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/03/2012 - 20:18

Κανεις ?


Ποια είναι τα χαρακτηριστικά του;

Τελευταία επεξεργασία από: Nicmroc, 02/03/2012 - 20:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Kenz0

Kenz0

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2012 - 20:31

atom n270 1.5 gb ram

http://gdgt.com/acer.../one/zg5/specs/

με τη διαφορα οτι εχει αντι για 1 gb ram 1.6 gb ram και windows 7

#48   Nicmroc

Nicmroc

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/03/2012 - 21:47

Το laptop σου πάντως υποστηρίζει κανονικά hackintosh. Ποια έκδοση του iDeneb χρησιμοποιείς; Ξέρεις όλες αυτές οι διανομές περιλαμβάνουν και διάφορα kernel για να καλύπτουν κάθε περίπτωση hardware και τα οποία ενεργοποιούνται με το κατάλληλο boot flag. Βέβαια, δεν έχω ασχοληθεί πολύ με αυτές ,γιατί προτιμώ να εγκαθιστώ τα hackintosh με το original λειτουργικό και να προσθέτω έπειτα ο ίδιος τα patches ,αλλά θα προσπαθήσω να βοηθήσω όσο μπορώ.

Τελευταία επεξεργασία από: Nicmroc, 02/03/2012 - 21:48


#49   Kenz0

Kenz0

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2012 - 21:48

iDeneb_v1.5.1_OSX86_v10.5.7

σε ευχαριστω πολυ

#50   Nicmroc

Nicmroc

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/03/2012 - 21:56

Με ένα γρήγορο search βρήκα αυτο:http://basshead.word...-one-aoa150zg5/

Είναι για Snow Leopard και δεν βασίζεται σε έτοιμη διανομή ,αλλά στο αυθεντικό DVD από την Apple. Μιας και έχω αγορασμένο το DVD μπορώ αύριο να σου δώσω το image που θα χρειαστείς και φυσικά να σε βοηθήσω στα βήματα.

Κάτι άλλο όμως... υποθέτω ότι έχεις windows, σε ενδιαφέρει να τα κρατήσεις κανονικά έτσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk.

Τελευταία επεξεργασία από: Nicmroc, 02/03/2012 - 21:57


#51   Kenz0

Kenz0

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2012 - 21:58

με ενδιαφερει να εχω και τα δυο...αυτη τη στιγμη δεν εχω τπτ μεσα...

#52   Nicmroc

Nicmroc

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/03/2012 - 22:03

Ωραία! Οπότε dual boot. Λοιπόν ,αύριο θα ανεβάσω το image ,για να ξεκινήσεις ακολουθώντας τον οδηγό. Εάν θες μπορώ να στον μεταφράσω. Απλά θα χρειαστείς υπομονή για να πετύχεις τελικά ένα όσο το δυνατόν καλύτερο hackbook... Μόνο αυτο. :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk.

Τελευταία επεξεργασία από: Nicmroc, 02/03/2012 - 22:03


#53   Kenz0

Kenz0

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2012 - 22:16

οκ σε ευχαριστω...κατι αλλο να ξεκινησω να βαλω windows και να αφησω ενα partition η οχι?

#54   Nicmroc

Nicmroc

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/03/2012 - 22:54

Χμμ... Άσε καλύτερα αύριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk.

#55   kalpas

kalpas

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 04:03

Καλημέρα και από εμένα.Ειναι ήδη περασμένη η ώρα και προσπαθω εδω και 5 μέρες να βάλω ΜΑC OS αλλά διστυχώς τίποτα.Το κακό της υπόθεσης είναι οτι δεν ξέρω και τα βασικά.Έψαξα αρκετά αλλά χωρίς αποτέλεσμα να φανταστείτε πως σε αυτό το θέμα κατάλαβα ότι ήδη ξεκίνησα λάθος. πιο λάθος? ότι ήδη έχω περασμενα τα 7 και ήθελα να βάλω και τα Μακ τρομάρα μου.Τι να πω απογοητεύτικα.Κατεβασα το Iaktos L1 κατεβασα το VMware to Ideneb και chameleon kai άλλα πολλά και μπερδεύτικα.Το λάπτοπ που έχω είναι το Hp 2136 ev i5 2.27Mhz και καρτα γραφικών την Nvidia GeForce 320 M 1GB.Θα ήθελα να παρακαλέσω αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει για να καταλάβω από που πως και με τι να ξεκινήσω.
Γεγονός είναι πως μεχρι το Πάσχα θα αγοράσω ΜacBook Pro αλλά για το μαμώτο θα ηθελα και στο λάπτοπ που έχω τώρα να έχω και τα 2 λειτουργικά.
Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

#56   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:00

καλησπερα..........ξερετε αν μπορω να κατεβασω οοολα τα kexts για την μητρικη του υπολογιστη μου ωστε να μν αντιμετωπισω προβλημα με kernel panic???
ASUS P5KPL-SE

#57   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 13/12/2012 - 13:36

βλεπω και ειναι αρκετα μελη-γνωστες του θεματος!οποιος θελει ας μου απαντησει.....

#58   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2012 - 14:02

με iatkos σε ιδιο mobo δεν ειχα το παραμικρο προβλημα
παντως το δυσκολο με το hackintosh ειναι οτι θελει διαβασμα και ψαξιμο
μια λυση που δουλεψε σε μενα πχ σε σενα μπορει να μην δουλεψει γιατι εχεις αλλες μνημες
η αλλη καρτα γραφικων και ενα καρο διαφορες απο μηχανημα σε μηχανημα
παντως δοκιμασε και μια αναζητηση στο google ''hackintosh on p5k..'' ολο και κατι χρησιμο θα βγαλει
Επισης ειναι και ενας στο φορουμ που κανει εγκαταστασεις επι πληρωμη.. (εχει ποσταρει την αγγελια του σε καμια δεκαρια sites δεν θα ειναι δυσκολο να τον βρεις)

#59   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 13/12/2012 - 14:16

με iatkos σε ιδιο mobo δεν ειχα το παραμικρο προβλημα
παντως το δυσκολο με το hackintosh ειναι οτι θελει διαβασμα και ψαξιμο
μια λυση που δουλεψε σε μενα πχ σε σενα μπορει να μην δουλεψει γιατι εχεις αλλες μνημες
η αλλη καρτα γραφικων και ενα καρο διαφορες απο μηχανημα σε μηχανημα
παντως δοκιμασε και μια αναζητηση στο google ''hackintosh on p5k..'' ολο και κατι χρησιμο θα βγαλει
Επισης ειναι και ενας στο φορουμ που κανει εγκαταστασεις επι πληρωμη.. (εχει ποσταρει την αγγελια του σε καμια δεκαρια sites δεν θα ειναι δυσκολο να τον βρεις)

εγω οταν ειχα δοκιμασει να τα περασω bootare μεχρισ ενος σημειου και μετα η οθονη ξεκινησε και εκανε νερα με χρωματα!μαλλον δεν την αναγνωριζε...αν καταφερω και τον ανοιξω με καποιο flag μπορω να παραμετροποιησω το pc με το multibeast????να του περασω δλδ οτι driver/kext χρειαζετε?

(εχει ποσταρει την αγγελια του σε καμια δεκαρια sites δεν θα ειναι δυσκολο να τον βρεις)

αν θεσ στειλε μου σε pm το ονομα του

#60   EnGiNeEr25

EnGiNeEr25

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2012 - 19:09

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να φτιάξω υπολογιστή για όλες τις χρήσεις συμπεριλαμβανομένης και η χρήση προγραμμάτων CAD και θα ήθελα να έχω τόσο τα windows όσο και το mac osx.
Ρωτώ συνοικιακά μαγαζιά που ασχολούνται με το χτίσιμο υπολογιστών και κανένας δεν έχει ασχοληθεί σχετικά με το hackintosh.
Ωστόσο, μου προτείνουν να συμπεριλάβω στο build μου το socket 2011 και έχω δει build για hackintosh που να χρησιμοποιούν αντίστοιχους επεξεργαστές και μητρικές στο site tonymacx86 αλλά κανέναν γνωστό που να το έχει κάνει με αυτό το hardware.
Εσείς γνωρίζετε κάτι???
Θα ήθελα να μου πείτε αν γίνεται να έχω 2 ssd όπου στον έναν θα έχω περασμένα τα windows και στο άλλο το mac osx.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες