Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλύτερο Tablet Pc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Καλύτερο Tablet Pc

Ποιο είναι το καλύτερο tablet;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/02/2012 - 15:32

Χαχαχαχα στο forum iPhonehellas τι περιμένατε να ψηφίσει ο κόσμος ??? :lol: :lol:

Πάντως ισχύει έτσι κι αλλιώς ότι το iPad είναι το καλύτερο tablet στην αγορά.. Ακόμα τα android tablets είναι πάρα πολύ πίσω και δεν υπάρχει κάποιος καλός ανταγωνιστής..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/02/2012 - 15:34

Χαχαχαχα στο forum iPhonehellas τι περιμένατε να ψηφίσει ο κόσμος ??? :lol: :lol:

Πάντως ισχύει έτσι κι αλλιώς ότι το iPad είναι το καλύτερο tablet στην αγορά.. Ακόμα τα android tablets είναι πάρα πολύ πίσω και δεν υπάρχει κάποιος καλός ανταγωνιστής..


Τί λες καλέ? Μας παραπληροφορείς κύριε πρόεδρε :lol:
Whatsapp doc?

#63   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 23/02/2012 - 15:35

To Χοοm όμως έχει USB, καλύτερη κάμερα, καλύτερη ανάλυση και όλα τα τεστ το βγάζουν πρώτο... έχει και Abode Flash Player, το iPad έχω ακούσει πως δεν έχει...

#64   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/02/2012 - 15:42

To Χοοm όμως έχει USB, καλύτερη κάμερα, καλύτερη ανάλυση και όλα τα τεστ το βγάζουν πρώτο... έχει και Abode Flash Player, το iPad έχω ακούσει πως δεν έχει...



Τι να την κάνεις την κάμερα στο tablet? Για μένα μόνο η μπροστινή χρειάζεται για βιντεοκλήσεις.. Τίποτα άλλο... Το usb επίσης δεν το θεωρώ και τόσο χρήσιμο.. Χρησιμοποιούν τόσοι πολλοί ακόμα στικάκια usb για να έχουν τα δεδομένα τους??? Και πέρα από τα τεχνικά χαρακτηριστικά.. μην ξεχνάς και το λειτουργικό.. Επειδή τα έχω δει σχεδόν όλα τα tablets.. το λειτουργικό android είναι πάρα πολύ πίσω ακόμα... Αν δεις και το ποσοστό των tablets που κατέχει το iPad.. http://t3mag.gr/news...i-pali-gia-ipad

Το android θεέλει πολύ μεγάλη αλλαγή και βελτίωση στα tablets...

ΥΓ.. ΤΟ ξέρετε ότι και τα carrefour (τα super markets) έχουν βγάλει tablet?? Το έχω δει και εδώ στην Ελλάδα μέσα στο σουπερ μαρκετ φυσικά :lol:

http://www.myphone.g...ad.php?t=318303

Η τιμή του 179 ευρώ

#65   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2012 - 20:08

είχα γράψει πιο πριν
ότι εγώ ας πούμε έχω ένα 2,5ρι εξωτερικό δίσκο με τροφοδοσία από το usb
τυχαίνει να έχω εκεί τις ταινίες μου
ποσο απέχω από τον μέσο χρηστη ?
χωρίς την παραμικρή δόση υπερβολής εθελοτυφλείς λέγοντας την usb θύρα μη χρήσιμη..
ξέρεις εκτος από δίσκους είναι γελοία εύκολο να πάρει και περιφερειακά (ποντικι πληκτρολόγιο gamepad)
σε συνδυασμό με την υπάρχον έξοδο για τηλεόραση φαντάζεσαι τι μπορείς να κανεις ?
είναι οολα αυτά πιστεύεις μη χρήσιμα ? η δύσκολα και ακριβά στην υλοποίηση ?

#66   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 23/02/2012 - 21:43

Ναι ειναι σιγουρα βελτιωση να εχεις μια θυρα sd και usb εξτρα απο το τιποτα. Αλλα δεν ειναι και λυση να κυκλοφορεις με τη ταμπλετα στο ενα χερι και ενα εξωτερικο δισκο στο αλλο. Ουτε στο φορητο δεν το εκανα και πηγα σε nas, δεδομενου οτι εχω περισσοτερα απο ενα pc. Οτι βολευει το καθενα, στη τελικη, αλλα δε μπορω να εξαρταμαι απο αυτο το χαρακτηριστικο μονο. Ποτε δε γουσταρα να μεταφερω εξωτερικο σκληρο δισκο παρα μονο αν ηταν αναγκη και παντα το εβλεπα σαν εξτρα ταλαιπωρια.

Απο την αλλη το να εχεις αυτη τη δυνατοτητα δε συνεπαγεται οτι εισαι γενικα καλυτερος. Το android 4 πχ ειναι μεγαλη βελτιωση σε σχεση με το 3.2. Αν καποιος δε κοιτα και αυτο κανει λαθος. Ποσες ταμπλετες εχουν αυτη τη στιγμη android 4? εχει κυκλοφορησει μηνες ηδη... Το πασχα θα βγει το 5 υποτιθεται. Το θεμα των αναβαθμισεων ειδικα στις ταμπλετες android δεν ειναι τοσο χαρμοσυνο. Προφανως ο μεσος χρηστης δεν πρεπει να ασχολειται με φλασαρισματα αν η εταιρια δε του δωσει την αναβαθμιση.

Εκει για μενα χανουν ολα τα android tablets τωρα και δυστυχως εταιριες σαν motorola, samsung δε μπορουν να υποστηριξουν γρηγορα πελατες με τη λογικη τους. Ενω εταιριες οπως asus, lenovo το βλεπουν περισσοτερο με τη σκεπτικη των laptop-netbook και ειναι καλυτερες. Ειδικα στους launcher τους ειναι πολυ ανωτερες.

Το point ειναι οτι αν στη ταμπλετα υπηρχε μονο το θεμα της εξωτερικης δικτυωσης τοτε δε θα ηταν τοσο ψηλα το ipad ακομα και μετα απο 2 χρονια. Προφανως πολλοι προτιμουν ipad σε σχεση με android και ας εχουν δοκιμασει και τα 2.

#67   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2012 - 22:05

μονο που εγώ δεν συγκρίνω λειτουργικά...
μέχρι στιγμής όλες οι ταμπλέτες δεν κάνουν και πολλά
είναι θέμα φιλοσοφίας, εγώ σου μιλάω ότι οι ταμπλέτες
θα έπρεπε να είναι και laptop replacements, για να μην χρειάζεσαι να αγοράσεις 2 συσκευές για την ιδια δουλεια

#68   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 23/02/2012 - 22:08

Πέρα από το σκληρό δίσκο,είναι μέγα λάθος,που ειπώθηκε παραπάνω " ποιος χρησιμοποιεί usb στικάκια για τα δεδομένα του;"...Εχμ, όλοι σχεδόν; Όσοι ξέρω εγώ τουλάχιστον.

#69   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2012 - 22:12

όχι ρε έιναι φτηνό το 3g internet και το χουν όλοι στο cloud...

#70   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/02/2012 - 00:46

Υπαρχει και για το ipad εξωτερικος δισκος παντως


Πέρα από το σκληρό δίσκο,είναι μέγα λάθος,που ειπώθηκε παραπάνω " ποιος χρησιμοποιεί usb στικάκια για τα δεδομένα του;"...Εχμ, όλοι σχεδόν; Όσοι ξέρω εγώ τουλάχιστον.


Απο τους γνωστouς μου κανεις παντως..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/02/2012 - 00:51


#71   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 24/02/2012 - 11:07

Μάλλον δεν είμαστε όλοι τόσο τρελοί. ;)

#72   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/02/2012 - 01:10

Ο καθενας κρινει με τις προτιμησεις του. Πχ αν παρω ταμπλετα android θα γουσταρα να ειναι με στυλο γιατι εχω βαρεθει με τις γκουμουτσες του ipad. Εχω παρει υποτιθεται τα καλυτερα στυλο απο amazon/ebay για ipad και ειναι ολα πανω κατω το ιδιο χαλι, ενω σε lenovo thinkpad που ασχοληθηκα μαζι του μου αφησε αριστες εντυπωσεις και ειδικα στη ταμπλετα το βρηκα απιστευτα χρησιμο να μπορεις να χρησιμοποιεις σωστα και στυλο.

Αλλα αυτο δεν αλλαζει κατι για το poll, απο αυτες που συγκρινονται το ipad ειναι καλυτερο.

Το ειχα πει και σε κατι ποστ πριν πισω: motorola και samsung απιστευτο χαλι με αναβαθμισεις, το asus transformer 101 που κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερη android ταμπλετα απο τις 2 συγκρινομενες πηρε ηδη την αναβαθμιση στην ελλαδα επισημα για android 4.0.3

#73   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2012 - 01:44

οι περισσότεροι λέγαμε δεν θέλουμε καν touch οθόνες στο κινητό μας κάποτε... θα δημιουργούσε σύγχυση λέγαμε..
θα γίνει ουτος η άλλος είναι μονόδρομος, βεβαια μπορεί να το λένε και thunderbolt by apple αλλα εκεί θα το βαπτίσουμε μαγικό και έξυπνο και πρωτοποριακό
και θα απορούμε πάλι πως ζούσαμε χωρίς αυτό...
Ο Μονος λόγος που δεν έχει βάλει η apple ακόμα τέτοια θύρα (micro usb στην εποχή μας) είναι οι παρα πολύ χαμηλές ταχύτητες της για την επομενη 10ετια, αφού είναι ήδη 10 15 χρόνων

Τελευταία επεξεργασία από: komos, 25/02/2012 - 01:45


#74   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/02/2012 - 02:17

Μπα ο μονος λογος που δεν εχει βαλει η apple γενικα οτιδηποτε θυρα σε συσκευη της ειναι το itunes....

Αν δεν υπηρχε θεμα συγχρονισμου απο την αρχη και εβαζες χυμα κατευθειαν τα αρχεια και τα διαβαζε το λειτουργικο και το καθε app δε θα χρειαζοταν itunes και συνεπως θα υπηρχε λογος για θυρα. Ας ηταν και compact flash διαστασεων, εμενα δε θα με ενοιαζε!

Αλλα σε αυτη τη φαση και τα android (που το κανουν αυτο) εχουν πολλα προβληματα κολληματα ακομα. Γενικα τελειο δεν υπαρχει, ειναι οτι εξυπηρετει τον καθενα.

#75   KirreGR

KirreGR

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2012 - 02:28

T3 Φεβρουαρίου 2012, Nr1 Tablet : Ipad2

Κάτι άλλο? :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες