Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλύτερο Tablet Pc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Καλύτερο Tablet Pc

Ποιο είναι το καλύτερο tablet;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/02/2012 - 12:34

Δεν έχεις άδικο,αλλά επειδή είναι φόρουμ για "I" device δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και καλύτερα "σκέτα" device..... ;)
Γιαυτό και το τόπικ αυτό για να πεί ο καθένας την γνώμη του αλλά και την προτίμηση του.Έχουμε φτάσει στο σημείο όλα μα όλα που έχουμε πρέπει να είναι I-device........υπολογιστής,κινητό,tablet,laptop,mp3 player κ.τ.λ.......... :lol:
Δηλαδή σε όλα είναι καλύτερη η Apple και ότι και να πεί κάποιος άλλος για άλλο device έχει άδικο,βλέπω ώρες ώρες κάτι απαντήσεις λές και "κάποιοι" πέρνουν ποσοστά απο την Apple......cool παιδιά,λέει κάποιος ότι καλό θα ήταν να είχε ενα i-device κάτι παραπάνω στα λειτουργικά κατευθείαν να τον φάνε........και να τον "βγάλουν"(χαρακτηρίσουν)και περίεργο.......


Δεν το κάνουν όλοι αυτό όμως. Για μένα αυτά τα κολλήματα είναι ασυνειδησία, ειδικά οταν σκας τόσα λεφτά για να καταλάβεις εκ των υστέρων ότι δε σου κάνει το οποιοδήποτε μηχάνημα (πχ. "*&(*&(*&(&( που δεν έχει bluetooth, radio κλπ κλΠ).

Δε θα πέσει η μούρη αν δεν αγοράσει κάποιος iphone και προτιμήσει android, μια χαρά είναι τα κινητά με android, ειδικά για κάποιον που θέλει άλλα features χωρίς να πρέπει να καταφεύγει σε jailbreak.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:16

ρε συ marillina ειλικρινά είσαι σκέτη παραπληροφόρηση
έβγαλες συμπέρασμα από μια βόλτα μισής ώρας σε σχέση με ένα ipad 2 που εχους πόσους μήνες στην κατοχη σου ?
επίσης όπως τα idevices έχουν jailbrake και tweaks έτσι κάθε μα κάθε πλατφόρμα έχει κάτι το αντίστοιχο στην περίπτωση του android root και custom roms
ειλικρινά λυπάμαι γιατί είσαι από τα αξιόλογα μελη του φόρουμ και πολύς κόσμος σε παίρνει στα σοβαρά, ίσως ήταν πιο καλο απλα να πεις ότι δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω για τις android ταμπλέτες..

#48   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:18

ρε συ marillina ειλικρινά είσαι σκέτη παραπληροφόρηση
έβγαλες συμπέρασμα από μια βόλτα μισής ώρας σε σχέση με ένα ipad 2 που εχους πόσους μήνες στην κατοχη σου ?
επίσης όπως τα idevices έχουν jailbrake και tweaks έτσι κάθε μα κάθε πλατφόρμα έχει κάτι το αντίστοιχο στην περίπτωση του android root και custom roms
ειλικρινά λυπάμαι γιατί είσαι από τα αξιόλογα μελη του φόρουμ και πολύς κόσμος σε παίρνει στα σοβαρά, ίσως ήταν πιο καλο απλα να πεις ότι δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω για τις android ταμπλέτες..


Μα δεν είπα οτι τώρα έβγαλα συμπέρασμα. Αν διαβάσεις πιο πάνω θα δεις οτι τα έχω λιώσει και παλιότερα στο ψάξιμο, απλά έτυχε και τα ξανακοίταξα χτες.

Και 7 ιντσών ταμπλέτα έχω με android (όχι απο τις ακριβές) και το έχω ψάξει έως ένα σημείο το android. Γιατί είμαι παραπληροφόρηση? Επειδή είπα οτι σαν smoothness ανταπόκρισης είναι μακράν καλύτερο το Ipad 2? ή επειδή είπα οτι κάποιος θα πρέπει να το ψάξει πριν σκάσει ένα σωρό λεφτά και πάρει κατι το οποίο στην τελική δεν τον εξυπηρετεί?

Αν αυτό είναι παραπληροφόρηση φαντάσου δηλαδή η κανονική παραπληροφόρηση πώς είναι.

Ασε που δε χρειάζεται custom rom κλπ για να έχεις ραδιόφωνο, bluetooth και πρόσβαση στους φακέλους (πράγματα για τα οποία συνεχώς γκρινιάζουν αρκετοί)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 23/02/2012 - 13:20

Whatsapp doc?

#49   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:22

απλα φαντάσου το αντίθετο να σου πω εγώ ότι κρίνω το ipad ως άχρηστο επειδή στην βιτρίνα που το δοκίμασα (χωρίς jailbrake) και 2 firmware πίσω ήταν αργό κράσαρε και δεν ξέρω τι άλλο
κρίμα κ άδικο δεν νομίζεις ?

#50   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:26

απλα φαντάσου το αντίθετο να σου πω εγώ ότι κρίνω το ipad ως άχρηστο επειδή στην βιτρίνα που το δοκίμασα (χωρίς jailbrake) και 2 firmware πίσω ήταν αργό κράσαρε και δεν ξέρω τι άλλο
κρίμα κ άδικο δεν νομίζεις ?


Kαι ξαναλέω. ΧΩΡΙΣ jailbreak και χωρίς custom roms και πολλά πολλά όπως είναι οι ταμπλέτες στα μαγαζιά, πάλι το ipad έχει καλύτερη ανταπόκριση στο scrolling και το smoothness. Απο κει και πέρα, δεν έχουν όλοι την ευκαιρία να δουλέψουν ένα τάμπλετ εκτός μαγαζιού για να δούνε τί γίνεται (εκτός αν έχεις φίλους με ipad/android κλπ). Το ψάχνεις, διαβάζεις τα χαρακτηριστικά, βλέπεις αν σου κάνει και τα δοκιμάζεις και στο μαγαζί.

Kαι με jailbreak πάλι μια χαρά καλύτερη είναι η ανταπόκρισή του. Για ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ μιλάω, τίποτα άλλο. Τώρα το πώς θα είναι το android με custom rom και το ipad2 με jailbreak δε μπορώ να σου πώ γιατί όντως δεν έχω δουλέψει ταμπλέτα με custom rom (η δική μου είναι καθαρή, απλά της είχα κάνει αναβάθμιση και μόνο). Πάντως και τις 4 φορές που είδα ipad2 σε διαφορετικά μαγαζιά (ακόμη και ένα με 128 apps ανοιχτά), και πάλι στην ανταπόκριση ήταν μια χαρά.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 23/02/2012 - 13:27

Whatsapp doc?

#51   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:31

για το smoothness του ipad θεωρω οτι ειναι μακραν καλυτερο απο οποιαδηποτε ταμπλετα ....για ολα τα υπολοιπα ,θελει πολυ ψαξιμο και δουλεια για να βγαλεις συμπερασμα...ειναι πολλα ......

Αποψη μου φυσικα .

Τελευταία επεξεργασία από: entzo, 23/02/2012 - 13:32


#52   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:33

να ξαναπώ ότι το smoothness από μονο του δεν αρκεί
η θα γινω γραφικός ?
και ναι συμφωνώ και γω ότι το ipad είναι καλύτερο στο smoothness και όχι μονο και στο store και στην υποστήριξη και στα αξεσουάρ και στην ομορφιά
αλλα ολοκληρομενη πρόταση ΔΕΝ είναι του λείπουν βασικα πράγματα για να λέγεται tablet pc (δες τίτλο θέματος)

Τελευταία επεξεργασία από: komos, 23/02/2012 - 13:37


#53   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:35

να ξαναπώ ότι το smoothness από μονο του δεν αρκεί
η θα γινω γραφικός ?


Σαφώς και δεν αρκεί. Οπότε απλά πρέπει κάποιος να το ψάξει και να ξέρει τί παίρνει και αν αυτό που θα πάρει τον εξυπηρετεί ή όχι για το σκοπό για τον οποίο το θέλει. Απλα.
Whatsapp doc?

#54   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:36

να ξαναπώ ότι το smoothness από μονο του δεν αρκεί
η θα γινω γραφικός ?

ποιος σου ειπε οτι αρκει αυτο απο μονο του.......

Ενα θετικο του ipad ανεφερα.... που για μενα ειναι σημαντικος παραγοντας αγορας .

Δεν ειπα οτι ειναι η καλυτερη ταμπλετα του κοσμου....
Θελει αρκετο ψαξιμο και δουλεια .....ετσι νομιζω εγραψα ....

Αποψη μου φυσικα

Τελευταία επεξεργασία από: entzo, 23/02/2012 - 13:37


#55   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 23/02/2012 - 13:49

Kαλά άσε μόλις γύρισα απο Media Markt (άσχετο, πήγα να πάρω μια ηλεκτρική σκούπα και εννοείται οτι έκανα 5 λεπτά για τη σκούπα και 35 λεπτά να χαζεύω υπολογιστές και λοιπά), και πέρασα μια μια τις ταμπλέτες πάλι (ΧΟΟΜ, LG, samsung, Archos κλπ κλπ), και ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ έχουν το ίδιο ακριβώς lag. Κάνει σαν ένα ντούπ που σχεδόν το αισθάνεσαι όταν αλλάζεις σελίδα.

Ξέχασα και τα usb και όλα :lol:


Α, οφφ τοπικ, είδα και το Galaxy Note και έπαιξα λιγάκι, εντάξει είναι τερατούργημα να το κρατάς στο χέρι.


με το ενα χερι το κρατουσες; :D
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#56   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/02/2012 - 14:00

με το ενα χερι το κρατουσες; :D


Αστα βράστα μιλάμε, και μου λέει η κοπέλα "μα αυτό καμία σχέση, είναι tablet". Λέω ναι και το ipad tablet είναι, δε με βλέπεις να το έχω στο αυτί και να μιλάω.

Για το σύζυγο που είναι 2 μέτρα με 3 φορές χέρι μεγαλύτερο απο το δικό μου μια χαρά θα τανε, εγώ δεν έφτανα ούτε με το ένα χέρι να το κρατήσω να γράψω όπως κάνω με το iphone lol.

Kαι το μεγαλύτερο γέλιο, πελάτης ακριβώς δίπλα μου έψαχνε να βρει το μικρότερο κινητό της αγοράς ("είχα ένα που είχε μέγεθος σχεδόν μπρελόκ" λέει). Και με το που λέει αυτό του δίνω το ΝΟΤΕ και ψόφησε στο γέλιο.
Whatsapp doc?

#57   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 23/02/2012 - 15:20

Εγώ ρε παιδιά που το θέλω για κανένα παιχνίδι, ή ταινία και ίντερνετ ποιο να πάρω;

#58   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 23/02/2012 - 15:21

τωρα εδω μεσα που εισαι, τι απάντηση περιμένεις να παρεις; :P
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#59   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/02/2012 - 15:22

Εγώ ρε παιδιά που το θέλω για κανένα παιχνίδι, ή ταινία και ίντερνετ ποιο να πάρω;


Για τα 3 που ανέφερες φαντάζομαι το ipad2 σου κάνει μια χαρά.
Whatsapp doc?

#60   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 23/02/2012 - 15:29

Θα δω απλά το Χoom 32GB= 399Ε και iPad 2 16GB WiFi=509Ε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες