Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καλύτερο Tablet Pc


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Καλύτερο Tablet Pc

Ποιο είναι το καλύτερο tablet;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 02:53

Ενα tablet δεν το παιρνεις επειδη θελεις να αντικαταστασεις 100% ενα laptop ουτε την τηλεοραση του σαλονιου σου. Δεν νομιζω μαλιστα να μας το εχουν πλασαρει κιολας με αυτον τον σκοπο. Ας πουμε εγω σαν αρχιτεκτονας τοπιου δεν προκειτε να αφησω ποτε τον σταθερο υπολογιστη για να σχεδιασω στο tablet αλλα μπορω καλιστα να μεταφερω τα 3D σχεδια σε αυτο και να τα δειχνω στον εκαστοτε ενδιαφερομενο. Ετσι και ενας μουσικος δεν θα εκανε ποτε συνθεση στο tablet αλλα σε ενα laptop ή σε σταθερο υπολογιστη και μετα μπορουσε να την εχει μαζι του σε tablet και οποιαδηποτε ωρα και στιγμη να την πλασαρει χωρις να χασει χρονο.Και πιστευω οτι το καλυτερο και με διαφορα απο ολα τα υπολοιπα ειναι το ipad. Ειναι πιο σταθερο, εχει απιστευτη αυτονομια, μεγαλη πληθωρα εφαρμογων ακομη και χωρις jailbreak (και για τον φιλο παραπανω ΠΟΤΕ δεν προκειται να ξεμεινει απο jb). Αν τωρα καποιος θελει να δει ταινιες απο usb ή να παρει απο φλασακι ενα αρχειο word(το οποιο μπορει να του συμβει μια φορα το μηνα και αν) κτλ τοτε ας παρει καποιο αλλο tablet...

για σκέψου ποσα περισσότερα μπορείς να κανεις με ένα 11ρι air
φαντάσου δεν θέλει ούτε βάση να κουβαλάς μαζι σου, στέκεται όρθιο από μονο του (αν και το smart cover την κάνει μια χαρα την δουλεια,αλλα είναι έξτρα..)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 02:54

Μα δε μιλαγαμε για τα εξωτερικά (πριν ο φιλος αναφερει την ελλειψη usb). Μιλαγαμε για ανταποκριση.

με διόρθωσα πιο πριν και είπα usb HOST

#33   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 03:12

για την ανταπόκριση δεν διαφώνησα επίσης απλα λέω ότι η ανταπόκριση από μονη της δεν φτάνει για να είναι ολοκληρωμένο ένα προϊόν

#34   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 03:21

edit

Τελευταία επεξεργασία από: komos, 22/02/2012 - 03:21


#35   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/02/2012 - 11:35

για την ανταπόκριση δεν διαφώνησα επίσης απλα λέω ότι η ανταπόκριση από μονη της δεν φτάνει για να είναι ολοκληρωμένο ένα προϊόν


Συμφωνοι σ'αυτό. Απλά τη μιάμιση ώρα που έφαγα στο Public να δοκιμάζω μια μια ταμπλέτα έτσι απο περιέργεια (πριν πάρω το ipad2) και να διαβάζω αναλυτικά τα specs και να δοκιμάζω touch, εφαρμογές κλπ, την είδα τη διαφορά και το βασικό είναι οτι πιστεύω ΟΛΟΙ οσοι πάνε να αγοράσουν ταμπλέτα θα έπρεπε να αφιερώσουν τον αντίστοιχο χρόνο να διαβάσουν, να ψάξουν και να δουν αν τους καλύπτει αυτό που θα πάρουν. Εγώ μετά απο εκείνη την ημέρα, έψαξα ακόμη 2 μήνες και το σκέφτηκα και κατέληξα οτι μου κάνει για αυτά όλα που το θέλω και το πήρα συνειδητά, ξέροντας τις ελλείψεις του και τα υπέρ και κατά.

Και δεν το έχω μετανιώσει. Ειδικά η εφαρμογή ForScore (στην οποία έχω περάσει μια τεράστια βιβλιοθήκη παρτιτούρες και τις έχω μαζί και έχω παίξει και συναυλίες με το ipad2) δεν υπάρχει απλά :)
Whatsapp doc?

#36   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 22/02/2012 - 11:42

Αν δεν τα πιασεις στα χερια σ δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα.
Ειχα παει μια μερα στο πλαισιο (αφου ειχα παρει ηδη το iPad) κ κοιταγα εκει τις ταμπλετες που ειχε αραδιασμενες.

Καμία σχεση, πολυ απλά.
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#37   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/02/2012 - 11:44

Αν δεν τα πιασεις στα χερια σ δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα.
Ειχα παει μια μερα στο πλαισιο (αφου ειχα παρει ηδη το iPad) κ κοιταγα εκει τις ταμπλετες που ειχε αραδιασμενες.

Καμία σχεση, πολυ απλά.


Ετσι είναι αλλά κάποιος που θέλει και αλλα features οπως λέει ο φίλος komos, θα πρέπει αναγκαστικά να πάρει κάποια άλλη (αν και αποτι φαίνεται το πρόβλημα έλλειψης usb δεν υφίσταται πλέον με εκείνο το iflashdrive)
Whatsapp doc?

#38   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 22/02/2012 - 11:47

ναι δεν το λες κ φθηνο ομως το iFlash
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#39   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/02/2012 - 19:04

ναι δεν το λες κ φθηνο ομως το iFlash


Kαλά άσε μόλις γύρισα απο Media Markt (άσχετο, πήγα να πάρω μια ηλεκτρική σκούπα και εννοείται οτι έκανα 5 λεπτά για τη σκούπα και 35 λεπτά να χαζεύω υπολογιστές και λοιπά), και πέρασα μια μια τις ταμπλέτες πάλι (ΧΟΟΜ, LG, samsung, Archos κλπ κλπ), και ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ έχουν το ίδιο ακριβώς lag. Κάνει σαν ένα ντούπ που σχεδόν το αισθάνεσαι όταν αλλάζεις σελίδα.

Ξέχασα και τα usb και όλα :lol:


Α, οφφ τοπικ, είδα και το Galaxy Note και έπαιξα λιγάκι, εντάξει είναι τερατούργημα να το κρατάς στο χέρι.
Whatsapp doc?

#40   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2012 - 11:50

Το ipad έχει usb που ειναι to iflashdrive( http://www.ebay.co.u...B-/180770978391) ..αυτα!

Ωραίο...... ;)

#41   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2012 - 11:56

Συμφωνώ και εγώ ότι δεν υπάρχει άλλο tablet που σου αφήνει την αίσθηση χρήσης που σου δίνει το ipad, όμως μην βάζουμε πάλι τις παροπίδες. Το usb είναι τεράστια έλλειψη και οφείλεται στα γνωστά κομπλεξικά κολλήμματα της Apple.

Ναί έτσι είναι,απλά γιατί δεν θέλουν δεν βάζουν,όμως ενα USB χρειάζεται θα έκανε το Ipad ακόμα πιο λειτουργικό έστω και για κάποιους που το χρειάζονται.Για άλλους που δεν το χρειάζονται έχουν "βολευτεί" χωρίς αυτό και το καταλαβαίνω αλλά ο καθένας έχει τις ανάγκες του και οφείλουμε να το σεβαστούμε αυτό.

#42   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2012 - 12:05

Δεν εχω στην κατοχη μου καποιο tablet αλλα μου φενεται καπως ματαιο να κανει καποιος ψηφοφορια για να αναδειξει το καλυτερο tablet σε ενα forum αφιερωμενο στα iDevice οταν μαλιστα στις επιλογες που δινονται η μια ξεκιναει απο "i" iPad 2!!!

#43   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/02/2012 - 12:10

Δεν εχω στην κατοχη μου καποιο tablet αλλα μου φενεται καπως ματαιο να κανει καποιος ψηφοφορια για να αναδειξει το καλυτερο tablet σε ενα forum αφιερωμενο στα iDevice οταν μαλιστα στις επιλογες που δινονται η μια ξεκιναει απο "i" iPad 2!!!


Ελα ντε...........καλά πάντως δεν είναι και όλοι κολλημένοι με την Apple, όπως είπα και πιο πάνω είναι και το θέμα του οτι και στο τηλέφωνο και στο τάμπλετ πρέπει κανεις εφόσον πληρώνει ένα σκασμό λεφτά να το ψάξει και να δει τί του ταιριάζει και αν καλύπτει τις ανάγκες για τις οποίες το αγοράζει. Απο κει και πέρα αν κάτι του είναι απαραίτητο (πχ το usb) μπορεί να ψάξει και να δει αν το ipad παίρνει usb (που τελικά βρήκαμε οτι παίρνει), ή αν δεν παίρνει τότε απλά αγοράζεις άλλη ταμπλέτα που να παίρνει usb (ή ότι άλλο είναι αυτό που θες και χρειάζεσαι) και τελειώνεις.

Απλά είναι τα πράγματα. Τώρα το αν η apple έπρεπε να βάλει ή να μή βάλει τα εκάστοτε bluetooth, radio, usb κλπ κλπ αυτό είναι λίγο mute point, γιατί ότι και να λέμε (ναι θα πρεπε να βάλει, οχι καλά ειναι οπως είναι), η Apple τραβάει το δρόμο της και σε όποιον αρέσει (οχι δικό μου ρητό, απλά η πολιτική της, σωστή ή λάθος, αυτή είναι).
Whatsapp doc?

#44   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2012 - 12:17

Δεν εχω στην κατοχη μου καποιο tablet αλλα μου φενεται καπως ματαιο να κανει καποιος ψηφοφορια για να αναδειξει το καλυτερο tablet σε ενα forum αφιερωμενο στα iDevice οταν μαλιστα στις επιλογες που δινονται η μια ξεκιναει απο "i" iPad 2!!!

Δεν έχεις άδικο,αλλά επειδή είναι φόρουμ για "I" device δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και καλύτερα "σκέτα" device..... ;)
Γιαυτό και το τόπικ αυτό για να πεί ο καθένας την γνώμη του αλλά και την προτίμηση του.Έχουμε φτάσει στο σημείο όλα μα όλα που έχουμε πρέπει να είναι I-device........υπολογιστής,κινητό,tablet,laptop,mp3 player κ.τ.λ.......... :lol:
Δηλαδή σε όλα είναι καλύτερη η Apple και ότι και να πεί κάποιος άλλος για άλλο device έχει άδικο,βλέπω ώρες ώρες κάτι απαντήσεις λές και "κάποιοι" πέρνουν ποσοστά απο την Apple......cool παιδιά,λέει κάποιος ότι καλό θα ήταν να είχε ενα i-device κάτι παραπάνω στα λειτουργικά κατευθείαν να τον φάνε........και να τον "βγάλουν"(χαρακτηρίσουν)και περίεργο.......

#45   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 23/02/2012 - 12:27

Εμείς κολλημένοι με την apple ?? Κακοήθειες !!!! :rolleyes: Εμείς έχουμε ανοιχτό μυαλό , αυτοί δέν έχουν καλές ταμπλέτες !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες