Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:27

Μα δε μιλαμε συγκεκριμενα για το iphone.εχει ξεφυγει προπολλου η συζητηση :P

Ασε που δυστυχως η κλιμακα εχει φτασει 1 iphone > μισθος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:32

Εμ γιαυτο ας μεινουμε και σε οτι εγραψε ο πρωτος χρηστης, που τα βρισκουμε...εγω δεν τα βρηκα η κοπελια τα βρηκε και μου το πηρε, τι να κανω να πω οχι? :P

1 iPhone > μισθος ισχυει, αλλα απο τι βλεπω οι πιο πολλοι πουλανε τις παλαιοτερες συσκευες τους και τσονταρουν καποιο υπολοιπο και περνουν τα καινουρια

Τελευταία επεξεργασία από: thanosdk, 15/08/2012 - 19:33


#138   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:34

Εμ γιαυτο ας μεινουμε και σε οτι εγραψε ο πρωτος χρηστης, που τα βρισκουμε...εγω δεν τα βρηκα η κοπελια τα βρηκε και μου το πηρε, τι να κανω να πω οχι? :P

1 iPhone > μισθος ισχυει, αλλα απο τι βλεπω οι πιο πολλοι πουλανε τις παλαιοτερες συσκευες τους και τσονταρουν καποιο υπολοιπο και περνουν τα καινουρια

εισαι ο καλυτερος του χωριου :P

#139   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:38

Ειμαι αγαπησιαρης τι να κανω χαχαχα :P

#140   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:39

Βρες την μονο σου, δε ξέρεις αριθμητική; Δεν έμαθες στο σχολείο;;

Όσο για τα υπολοιπα δε θα μπω σε αντιπαραθεση με καποιον που τα βρηκε όλα έτοιμα χωρίς να ξέρει καν να κάνει απλές πράξεις*.

*ελπιζω μονο ναχεις καλό λογιστή...



Αληθεια εσυ βλεπεις λαθος στις πραξεις μου???χαχαχ..Μπορεις να μου το επισημανεις??Η μηπως εσυ εκανες καποιο λαθος στις πραξεις το καταλαβες τωρα και μιας και μου πηγες να μου την πεις ε το συνεχιζεις...

#141   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:46

Αληθεια εσυ βλεπεις λαθος στις πραξεις μου :huh:χαχαχ..Μπορεις να μου το επισημανεις??Η μηπως εσυ εκανες καποιο λαθος στις πραξεις το καταλαβες τωρα και μιας και μου πηγες να μου την πεις ε το συνεχιζεις...


Ωραια ας τα βαλουμε κατω μπας και καταλαβετε...Λοιπον 600 ευρω μισθος...Δηλαδη εχουμε ειδοσημα τον χρονο 7200..Απο αυτα βγαζουμε τα 700 για αγορα iphone,επισης βγαζουμε 2400 (μεσο ορο 200 το μηνα) για ενοικιο σπιτιου, επισης βγαζουμε 200 ευρω για τελη κυκλοφοριας αμαξιου, βγαζουμε και αλλα 150 ευρω για ασφαλεια αυτοκινητου, Μεχρι τωρα εχουμε υπολοιπο 3.750 ευρω..Απο αυτα βγαζουμε τα κοινοχρηστα του σπιτιου 100 ευρω το μηνα (ρευματα, νερα κ.λ.π ) Παμε στα 3650..Πετρελαιο θερμανσης δεν θελουμε..Αντε να βγαλουμε 500 ευρω για ολους τους μηνες..Παμε σε υπολοιπο 3.150..Δηλαδη εχουμε το μηνα 262 ευρω...Απο αυτα λοιπον τα 262 ευρω το μηνα πρεπει να αγορασουμε και φαγητο για το σπιτι μην πεθανουμε και της πεινας...σου βαζω εγω 100 ευρω το μηνα για αγορα φαγητου..Αρα εχουμε 100 ευρω το μηνα πανω κατω αφου εχουμε βγαλει ΟΛΑ τα απαραιτητα για να τα ξοδεψουμε οπου θελουμε...Τωρα ποιος βλεπει ανετη με λιγο οικονομια την αγορα Iphone απο εναν με μισθο 600 το μηνα??Εαν δεν ισχυουν τα παραπανω τοτε απλα μενετε με καποιον ο οποιος εχει αναλαβει τα εξοδα του σπιτιου.,..


Με δουλευεις προφανως ε; Ακόμα και με κομπιουτερακι λαθος ταβγαλες;;; χαχα

Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 15/08/2012 - 19:47

You'll Never Walk Alone


#142   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:48

Δηλαδή πάνο θες να μας πείς ότι αν δεν αγοράσουμε iPhone θα πάμε καλύτερα στα οικονομικά; Γιατί με τη δική σου διαχείριση χρημάτων λες ότι κρατάς μια επιχείρηση πετυχημένη. Όκ λοιπών , αν έχεις τα κότσια και είσαι μάγκας βρές μια δουλειά που θα παίρνεις 600€ και με καλή διαχείρηση που κάνεις ξεκίνα μια πετυχημένη επιχείρηση. Στα λόγια όλα εύκολα είναι, όταν έρθει η ώρα για πράξεις τότε αρχίζουν τα δύσκολα. Και για να απαντήσω και εγώ στο αρχικό ερώτημα του λιγόψυχου μετανάστη, τα λεφτά τα βρίσκουμε με αποταμίευση, δεν έχουν όλοι να σκάσουν 700€ μπραφ. 10,20,30€ ότι μπορεί ο καθένας βάζει στην άκρη για να πάρει αυτο που γουστάρει και κάνει κέφι. Και να σου πώ για την εφορία, ο πατέρας μου πέρνει 400€ σύνταξη και έχει σαν ιδιοκτισία ένα σπίτι στο χωριό, είναι δίκαιο να πληρώνει 650€ εφορία; Εγώ έχω εισόδημα 9000 με ένα παιδί, πάντα έπαιρνα επιστροφή και μου ζητάνε φέτος 900€ πρέπει να είμαι και χαρούμενος για την ξεφτίλα του κράτους; Η μήπως να προσκυνήσω τους γερμαναράδες και να γίνω μετανάστης; Βέβαια εμείς είμαστε οι καλοί μετανάστες αλλα οι Πακιστανοί όχι....


Ξερω ατομα που τοσα χρονια με μισθους των 800 ευρω κ.λ.π εκαναν καλυτερη διαχειριση χρηματων απο ατομα επιχειρηματιες...ΤΟ οτι εβγαζαν πολλα δεν σημαινει οτι ηξεραν και να τα διαχειριζονται..Ομως στην περιοδο που ηταν παχιες οι αγελαδες αυτο δεν φαινοταν γιατι οι επιχειρησεις τους ειχαν εσοδα..Μεχρι που εγινε το μπαμ..Και τωρα ατομα με 800 ευρω που επαιρναν απο την αποταμιευση που εκαναν αγορασαν και δευτερο σπιτι για να το νοικιαζουν και να εχουν και απο εκει καποιο εισοδημα (αληθινη περιπτωση γνωστου μου ζευγαριου.) μιας και μες την κριση οι τιμες εχουν πεσει κατακορυφα λογω αμεσης αναγκης ρευστοποιησης.Αντιθετα οι επιχιερηματιες τραβανε τα μαλλια τους που θα βρουνε το ελλειμα...

Επισης ο ανθρωπος που εκανε την ερωτηση δεν νομιζω να ειναι λιγοψυχος...Απλα ειχε μια ευλογη απορια "εγω αναγκαστηκα να μεταναστευσω, γιατι ετσι ειναι δεν νομιζω να του αρεσει που αφησε οικογενια , φιλους και γνωστους, και βλεπω οτι πισω στην Ελλαδα που ενω μαστιζεται απο την κριση , ολοι περιμενουν την αγορα Iphone..Και δεν μιλαω μονο για το φορουμ αλλα και εξω αν βγεις μια βολτα θα ακουσεις κατι τετοια..

Τελευταία επεξεργασία από: Panos1985, 15/08/2012 - 19:52


#143   gregog7

gregog7

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:48

Πρωτα από όλα χρόνια πολλά
Και κατα δεύτερον το iphone είναι το πιο φτηνό κινητό που υπάρχει και εξηγούμαι:πριν το πάρω κάθε χρόνο ξόδευα πολλά σε διάφορες μπαχατέλες,εδώ και 2 χρόνια δεν μπορώ να σκεφτώ τον εαυτό μου με αλλο κινητό που συνεπάγεται με κόψιμο των σπαταλών.όταν το πήρα με επιδότηση μετά κάνει και τη μέγιστη κίνηση η cosmote με την καταγγελία ατελώς και μια χαρά.Και όταν θα αναβαθμίσω θα πουλήσω το 4αράκι συν νέο συμβόλαιο συν και κάτι να τσοντάρω εγώ έτοιμο το επόμενο
Ακόμη υπάρχουν άτομα με 3gs που δεν σκέφτονται να το αλλάξουν από τότε που βγήκε,φανταστήτε πόσα θα σκορπούσαν σε διάφορες συσκευές όλα αυτά τα χρόνια
Καλά να περνατε

#144   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:49

Με δουλευεις προφανως ε; Ακόμα και με κομπιουτερακι λαθος ταβγαλες;;; χαχα


Εγω βασικα δεν χρησιμποιοησα κομπιουτερακι για τοσο ευκολο υπολογισμο εκτος της διαρεσης του 3150 δια 12 που ειναι οι μηνες...Γιατι πιστευω οτι απλα θες να μου την πεις για κατι και ουτε σε αυτο δεν το καταφερνεις?

#145   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:55

Ξερω ατομα που τοσα χρονια με μισθους των 800 ευρω κ.λ.π εκαναν καλυτερη διαχειριση χρηματων απο ατομα επιχειρηματιες...ΤΟ οτι εβγαζαν πολλα δεν σημαινει οτι ηξεραν και να τα διαχειριζονται..Ομως στην περιοδο που ηταν παχιες οι αγελαδες αυτο δεν φαινοταν γιατι οι επιχειρησεις τους ειχαν εσοδα..Μεχρι που εγινε το μπαμ..Και τωρα ατομα με 800 ευρω που επαιρναν απο την αποταμιευση που εκαναν αγορασαν και δευτερο σπιτι για να το νοικιαζουν και να εχουν και απο εκει καποιο εισοδημα (αληθινη περιπτωση γνωστου μου ζευγαριου.) μιας και μες την κριση οι τιμες εχουν πεσει κατακορυφα λογω αμεσης αναγκης ρευστοποιησης.Αντιθετα οι επιχιερηματιες τραβανε τα μαλλια τους που θα βρουνε το ελλειμα...

Επισης ο ανθρωπος που εκανε την ερωτηση δεν νομιζω να ειναι λιγοψυχος...Απλα ειχε μια ευλογη απορια "εγω αναγκαστηκα να μεταναστευσω, γιατι ετσι ειναι δεν νομιζω να του αρεσει που αφησε οικογενια , φιλους και γνωστους, και βλεπω οτι πισω στην Ελλαδα που ενω μαστιζεται απο την κριση , ολοι περιμενουν την αγορα Iphone..Και δεν μιλαω μονο για το φορουμ αλλα και εξω αν βγεις μια βολτα θα ακουσεις κατι τετοια..

δηλαδή ρε πάνο σοβαρά τώρα, πιστεύεις οτι είναι δυνατόν απο την αποταμίευση του μισθού των 800 ευρώ μπορείς να αγοράσεις δεύτερο σπίτι για επενδυση? Το πιστεύεις αυτό που λές ? Γιατί αν το πιστεύεις νομίζω κάτι δεν πάει καλά στο μυαλουδάκι σου?

Τελευταία επεξεργασία από: petros29, 15/08/2012 - 19:56


#146   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:57

Εγω βασικα δεν χρησιμποιοησα κομπιουτερακι για τοσο ευκολο υπολογισμο εκτος της διαρεσης του 3150 δια 12 που ειναι οι μηνες...Γιατι πιστευω οτι απλα θες να μου την πεις για κατι και ουτε σε αυτο δεν το καταφερνεις?


Δε χρειαζεται κομπιουτερακι παλικαρι μου ούτε για την απλη διαιρεση!

Να χαρω εγω επιχειρηματιες!

3.750 ευρω..Απο αυτα βγαζουμε τα κοινοχρηστα του σπιτιου 100 ευρω το μηνα (ρευματα, νερα κ.λ.π ) Παμε στα 3650.

Πρωτη δημοτικου: 3750-12*100=2550

You'll Never Walk Alone


#147   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:58

Εγω βασικα δεν χρησιμποιοησα κομπιουτερακι για τοσο ευκολο υπολογισμο εκτος της διαρεσης του 3150 δια 12 που ειναι οι μηνες...Γιατι πιστευω οτι απλα θες να μου την πεις για κατι και ουτε σε αυτο δεν το καταφερνεις?


Πάνο στο μόνο που έχεις κάνει λάθος είναι ότι οι μισθοί είναι 14 οπότε πάμε σε ένα εισόδημα της τάξεως 8.400 τον χρόνο.
Once You Go Mac You Never Go Back

#148   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:58

δηλαδή ρε πάνο σοβαρά τώρα, πιστεύεις οτι είναι δυνατόν απο την αποταμίευση του μισθού των 800 ευρώ μπορείς να αγοράσεις δεύτερο σπίτι για επενδυση? Το πιστεύεις αυτό που λές ? Γιατί αν το πιστεύεις νομίζω κάτι δεν πάει καλά στο μυαλουδάκι σου?


Απτο στομα μου το πηρες!!

Αλλα οπως βλεπεις απο αριθμητικη γιοκ!

You'll Never Walk Alone


#149   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:01

Απτο στομα μου το πηρες!!

Αλλα οπως βλεπεις απο αριθμητικη γιοκ!


Έχεις δίκιο, τώρα το πρόσεξα το per month. + του ότι είναι μεγαλύτερο το ετήσιο εισόδημα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#150   gregog7

gregog7

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:02

Πάνο στο μόνο που έχεις κάνει λάθος είναι ότι οι μισθοί είναι 14 οπότε πάμε σε ένα εισόδημα της τάξεως 8.400 τον χρόνο.

Δεν πιστεύω να κοπήκαν τα δωρά :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες