Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:52

Μαθε να κανεις πράξεις γιατί θα στην παρει την επιχειρηση ο μπαμπας. lol



Ωραιος εισαι εσύ. Δε φτανει που τα βρηκες ετοιμα, ηθελε να πληρωνει ακομα ο μπαμπας! Ολοι πληρωνουμε μη κανεις τον καμποσο κανοντας το αυτονοητο.


Μηπως μπορεις να μου βρεις σε ποια πραξη εκανα λαθος??Και δευτερον τι θελεις να ζητησω ταπεινα συγγνωμη που τα βρηκα ετοιμα??Θελεις να τα πουλησω για να εξαγνιστω? Πες μου τι θελεις να κανω...Παρ ολο ομως που τα βρηκα ετοιμα απ οτι φαινεται ξερω καλυτερα απο μερικους περι διαχειρισης χρηματων..Ακομα και εαν βγαζω πολυ περισσοτερα πο τον βασικο μισθο ξερω να ξοδευω για τις αναγκες μου και οχι για πραγματα που ειναι μη απαραιτητα για την επιβιωση μου...Οταν θα εχω θα παρω και iphone και οτι αλλο γουσταρω εγω...Και τελος το τι στερηθηκα εγω και η οικογενεια μου μεχρι να δημιουργηθει αυτη η επιχειρηση δεν το γνωριζετε..Οποτε τα περι "του μπαμπα" αφηστε τα...Γιατι παλλικαρακι μου και εσυ οταν σπουδασες το σπιτακι, τα ρουχαλακια, το φαγητακι ο μπαμπακας σου τα πληρωνε...Και δεν ξερω μηπως σου τα πληρωνει και τωρα..

Και ΠΟΙΟΣ σας είπε ότι όλοι πρέπει να ξοδεύουν τα χρήματά τους με τον ΙΔΙΟ τρόπο?

Κάθε 3 μήνες η ίδια ιστορία.

Κάποιος "ηθικοπλάστης" θα πει την ίδια ανοησία ότι το iPhone φταίει για την κρίση και αντικατοπτρίζει την καταναλωτική μανία του Έλληνα.

Αλλά από όλους εσάς, αμφιβάλλω το πόσοι έχουν βγει παραέξω να δουν τι γίνεται.

Να δουν τι ποσοστό έχουν iPhone στο εξωτερικό.

Και τι ποσοστό από την άλλη έχουν δικό τους σπίτι...

Ή πόσοι 20χρονοι έχουν δικό τους αυτοκίνητο.

Ή πόσοι 27χρονοι το παίζουν γνώστες των πάντων διαχειριζόμενοι την επιχείρηση του μπαμπά, τη στιγμή που κατηγορούν τους υπόλοιπους ότι τους θρέφουν οι γονείς τους...

Για συνέλθετε λίγο λέω εγώ.

Ο καθένας κουμάντο στην τσέπη του.

Το είπα και νωρίτερα:

ΔΕΝ τα έκλεψα. ΔΕΝ τα δανείστηκα. ΔΕΝ χρωστάω πουθενά. ΔΕΝ σας αφορά τι τα κάνω.



Σε ρωτησε κανεις πως που και γιατι τα σκορπας??Σου ζητησε κανεις τον λογο που αγοραζεις οτι γουσταρεις?..Εδω μιλαμε για την λογικη του να κλαιμε την μοιρα μας , να φωναζουμε για περικοπες μισθων αλλα το iphone στην τσεπουλα....Ετσι ε? Λεφτα δεν εχουμε ενα 800αρακι για την αγορα iphone ,galaxy κ.λ.π θα το διαθεσουμε..Και μετα θα βγουμε και στην καφετερια και θα συμφωνησουμε με τους φιλους μας οτι υπαρχει κριση...Ποια κριση ρε?? Ολοι περνετε οτι γουσταρετε...Οτι θελετε...Τι φωναζετε? Σας ελειψε κατι?

Τωρα οσον αφορα την διαχειριση δυστυχως για εσενα ΔΕΝ ειναι του μπαμπα...Δυστυχως για εσενα ειναι στο δικο μου ονομα...Δυστυχως για εσενα οτι βγαζω , τα βγαζω γιατι οπως πολυ σωστα ειπες ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ..Και κανεις αλλος...Απο τα 15 μου δουλευα ενω μπορουσα να καθομουν και να τα τρωω...Εχεις καμια εννοια στο κεφαλι σου αγαπητε μου? Ανησυχεις ποτε μηπως για καποιο λογο η παραγωγη πεσει σε επιπεδα? Ανησυχεις ποτε οτι καθε τι λαθος αποφαση μπορει να σε βαλει μεσα εκατονταδες χιλιαδες ευρω? Πιστευω πως οχι..Γι αυτο και εχεις την διαχειριση μιας επιχειρησης τοσο ευκολη....Γι αυτο τοσες επιχειρησεις κλεισανε τωρα...Γιατι δεν πατουσαν σε στερεες βασεις...Γιατι την ειδαν οταν εγιναν τα λεφτα και πιστευανε οτι παντα θα εχουμε..Ανοιξαμε πετρελαιοπηγη και δεν στερευει...Οποτε κρατα τους χαρακτηρισμους για τον εαυτο σου και κοιτα να κρινεις τα δικα σου....

Τελευταία επεξεργασία από: Panos1985, 15/08/2012 - 19:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:58

ό,τι να ναι έχει καταντήσει το topic

#123   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:58

Μηπως μπορεις να μου βρεις σε ποια πραξη εκανα λαθος??Και δευτερον τι θελεις να ζητησω ταπεινα συγγνωμη που τα βρηκα ετοιμα??Θελεις να τα πουλησω για να εξαγνιστω? Πες μου τι θελεις να κανω...Παρ ολο ομως που τα βρηκα ετοιμα απ οτι φαινεται ξερω καλυτερα απο μερικους περι διαχειρισης χρηματων..Ακομα και εαν βγαζω πολυ περισσοτερα πο τον βασικο μισθο ξερω να ξοδευω για τις αναγκες μου και οχι για πραγματα που ειναι μη απαραιτητα για την επιβιωση μου...Οταν θα εχω θα παρω και iphone και οτι αλλο γουσταρω εγω...Και τελος το τι στερηθηκα εγω και η οικογενεια μου μεχρι να δημιουργηθει αυτη η επιχειρηση δεν το γνωριζετε..Οποτε τα περι "του μπαμπα" αφηστε τα...Γιατι παλλικαρακι μου και εσυ οταν σπουδασες το σπιτακι, τα ρουχαλακια, το φαγητακι ο μπαμπακας σου τα πληρωνε...Και δεν ξερω μηπως σου τα πληρωνει και τωρα..




Σε ρωτησε κανεις πως που και γιατι τα σκορπας??Σου ζητησε κανεις τον λογο που αγοραζεις οτι γουσταρεις?..Εδω μιλαμε για την λογικη του να κλαιμε την μοιρα μας , να φωναζουμε για περικοπες μισθων αλλα το iphone στην τσεπουλα....Ετσι ε? Λεφτα δεν εχουμε ενα 800αρακι για την αγορα iphone ,galaxy κ.λ.π θα το διαθεσουμε..Και μετα θα βγουμε και στην καφετερια και θα συμφωνησουμε με τους φιλους μας οτι υπαρχει κριση...Ποια κριση ρε?? Ολοι περνετε οτι γουσταρετε...Οτι θελετε...Τι φωναζετε? Σας ελειψε τιποτα?

το ωραιο ξερεις ποιο ειναι ρε φιλε? να ξεκινησεις και συ να εχεις αυτη τη νοοτροπια τη καταναλωτικη.να αγοραζεις αυτοκινητα,iphone,τηλεορασεις,οτι σου γουσταρει να ριξεις εξω τη δουλεια σου και να αναγκαστεις να τη βαλεις λουκετο.και ενας απο αυτους που σε λοιδωρουν τωρα να εργαζεται στην επιχειρηση σου.αυτος,ο αδερφος του,η μανα του,ο πατερας του.αραγε τοτε τι θα ελεγε?κουμαντο κανει ο καθενας στη τσεπη του θα λεγε?ή θα ανεβαινε στα καγκελα αραγε?

#124   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:01

Μηπως μπορεις να μου βρεις σε ποια πραξη εκανα λαθος??Και δευτερον τι θελεις να ζητησω ταπεινα συγγνωμη που τα βρηκα ετοιμα??Θελεις να τα πουλησω για να εξαγνιστω? Πες μου τι θελεις να κανω...Παρ ολο ομως που τα βρηκα ετοιμα απ οτι φαινεται ξερω καλυτερα απο μερικους περι διαχειρισης χρηματων..Ακομα και εαν βγαζω πολυ περισσοτερα πο τον βασικο μισθο ξερω να ξοδευω για τις αναγκες μου και οχι για πραγματα που ειναι μη απαραιτητα για την επιβιωση μου...Οταν θα εχω θα παρω και iphone και οτι αλλο γουσταρω εγω...Και τελος το τι στερηθηκα εγω και η οικογενεια μου μεχρι να δημιουργηθει αυτη η επιχειρηση δεν το γνωριζετε..Οποτε τα περι "του μπαμπα" αφηστε τα...Γιατι παλλικαρακι μου και εσυ οταν σπουδασες το σπιτακι, τα ρουχαλακια, το φαγητακι ο μπαμπακας σου τα πληρωνε...Και δεν ξερω μηπως σου τα πληρωνει και τωρα..


Είδες που όταν κριτικάρουν εσένα αντιδράς?

Όπως πολύ σωστά λες ότι δεν ξέρουμε πως τα έβγαλες και με τι θυσίες, έτσι και εσύ θα πρέπει να σκέφτεσαι το ίδιο όταν πας να κριτικάρεις κάποιον που πήρε κάτι.


Σε ρωτησε κανεις πως που και γιατι τα σκορπας??Σου ζητησε κανεις τον λογο που αγοραζεις οτι γουσταρεις?..Εδω μιλαμε για την λογικη του να κλαιμε την μοιρα μας , να φωναζουμε για περικοπες μισθων αλλα το iphone στην τσεπουλα....Ετσι ε? Λεφτα δεν εχουμε ενα 800αρακι για την αγορα iphone ,galaxy κ.λ.π θα το διαθεσουμε..Και μετα θα βγουμε και στην καφετερια και θα συμφωνησουμε με τους φιλους μας οτι υπαρχει κριση...Ποια κριση ρε?? Ολοι περνετε οτι γουσταρετε...Οτι θελετε...Τι φωναζετε? Σας ελειψε τιποτα?


Κάνεις λάθος φίλε μου.

Δεν άνοιξε κάποιος ένα τόπικ να παραπονεθεί για αυτά που λες για να βγείτε να τον φάτε.

Το τόπικ ρωτάει ξεκάθαρα αυτό που λέει στον τίτλο.

Οπότε αν εσύ γράφεις αυτά που λες είσαι ξεκάθαρα OFFTOPIC.

Και στην τελική ρε συ Πάνο να σε ρωτήσω κάτι?

Έχεις αυτοκίνητο?

Καπνίζεις?

Πήγες φέτος διακοπές?

Αν ναι πως τα έκανες όλα αυτά τα "μη απαραίτητα"?

(είδες πόσο λάθος είναι η λογική σας?)

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 15/08/2012 - 19:02


#125   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:05

Είδες που όταν κριτικάρουν εσένα αντιδράς?

Όπως πολύ σωστά λες ότι δεν ξέρουμε πως τα έβγαλες και με τι θυσίες, έτσι και εσύ θα πρέπει να σκέφτεσαι το ίδιο όταν πας να κριτικάρεις κάποιον που πήρε κάτι.




Κάνεις λάθος φίλε μου.

Δεν άνοιξε κάποιος ένα τόπικ να παραπονεθεί για αυτά που λες για να βγείτε να τον φάτε.

Το τόπικ ρωτάει ξεκάθαρα αυτό που λέει στον τίτλο.

Οπότε αν εσύ γράφεις αυτά που λες είσαι ξεκάθαρα OFFTOPIC.

Και στην τελική ρε συ Πάνο να σε ρωτήσω κάτι?

Έχεις αυτοκίνητο?

Καπνίζεις?

Πήγες φέτος διακοπές?

Αν ναι πως τα έκανες όλα αυτά τα "μη απαραίτητα"?

(είδες πόσο λάθος είναι η λογική σας?)



Να με κριτικαρεις για οτι στερηθηκα πραγματα για να φτιαχτει μια δουλεια η οποια πετυχε ειναι εκτος τοπου και χρονου...Εγω κριτικαρω αυτους που δεν εχουν να φανε αλλα iphone θα παρουν...Αυτους πουθα στερηθουν πραγματα της καθημερινοτητας ακομα και εναν καφε με τοςυ φιλους τους απλα και μονο για να παρουν iphone..Δεν κριτικαρω ως προς το γιατι το πηρε...Τον κριτικαρω ως προς τον τροπο σκεψης τους που ειναι παιδιαστικος

#126   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:07

Είδες που όταν κριτικάρουν εσένα αντιδράς?

Όπως πολύ σωστά λες ότι δεν ξέρουμε πως τα έβγαλες και με τι θυσίες, έτσι και εσύ θα πρέπει να σκέφτεσαι το ίδιο όταν πας να κριτικάρεις κάποιον που πήρε κάτι.




Κάνεις λάθος φίλε μου.

Δεν άνοιξε κάποιος ένα τόπικ να παραπονεθεί για αυτά που λες για να βγείτε να τον φάτε.

Το τόπικ ρωτάει ξεκάθαρα αυτό που λέει στον τίτλο.

Οπότε αν εσύ γράφεις αυτά που λες είσαι ξεκάθαρα OFFTOPIC.

Και στην τελική ρε συ Πάνο να σε ρωτήσω κάτι?

Έχεις αυτοκίνητο?

Καπνίζεις?

Πήγες φέτος διακοπές?

Αν ναι πως τα έκανες όλα αυτά τα "μη απαραίτητα"?

(είδες πόσο λάθος είναι η λογική σας?)

γιατι το κανεις προσωπικο το ζητημα ρε φιλε?εχεις κολλησει με το τιτλο του τοπικ και το χεις παρει πολυ στραβα..

#127   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:09

το ωραιο ξερεις ποιο ειναι ρε φιλε? να ξεκινησεις και συ να εχεις αυτη τη νοοτροπια τη καταναλωτικη.να αγοραζεις αυτοκινητα,iphone,τηλεορασεις,οτι σου γουσταρει να ριξεις εξω τη δουλεια σου και να αναγκαστεις να τη βαλεις λουκετο.και ενας απο αυτους που σε λοιδωρουν τωρα να εργαζεται στην επιχειρηση σου.αυτος,ο αδερφος του,η μανα του,ο πατερας του.αραγε τοτε τι θα ελεγε?κουμαντο κανει ο καθενας στη τσεπη του θα λεγε?ή θα ανεβαινε στα καγκελα αραγε?



Σε αυτο εχεις ενα δικιο....Οχι τοτε δεν θα υπηρχε το κουμαντο οτι θελει κανει ο καθενας αλλα θα υπηρχε..Κοιτα τον ατζαμη τον λαλακα εφαγε τα λεφτα σε αυτοκινητα, κινητα , μπουζουκια χρεωσε την επιχειρηση και αφησε 350 οικογενειες στον δρομο....Η εαν κανω καμια μειωση μισθων τοτε θα ακουστει το αλλο...Κοιτα εκανε μειωση για να βγαλει περισσοτερα και εμεις ας πεινασουμε....Τοτε δεν θα επρεπε να τους απαντησω" Δικια μου η επενδυση, δικια μου η τσεπη εγω αποφασιζω εαν σας αρεσει"..Αλλα νομιζω οτι και τωρα καποιος θα πει..Οχι αυτο το κουνατο στην τσεπη σου ειναι εκμεταλλευση

#128   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:12

Με λιγα λογια.

Αγοραστε οτι θελετε αλλα μην κλαιγεστε μετα οτι δεν εχετε να φατε, ειναι τοσο απλο, αν ο αλλος γουσταρει να παρει iPhone/Ferrari/Porsche και νιωθει καλα ετσι και ας μην μπορει να κανει καποια αλλα πραγματα,προβλημα του, αν κλαφτει τοτε ναι κραξιμο, συμφωνω σε πολλα με τον Panos1985, αλλα ως ενα σημειο, αν δεν κλαιγεται ο αλλος πανω απο την καμπουρα μας δεν μας νοιαζει κιολας.

#129   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:14

Με λιγα λογια.

Αγοραστε οτι θελετε αλλα μην κλαιγεστε μετα οτι δεν εχετε να φατε, ειναι τοσο απλο, αν ο αλλος γουσταρει να παρει iPhone/Ferrari/Porsche και νιωθει καλα ετσι και ας μην μπορει να κανει καποια αλλα πραγματα,προβλημα του, αν κλαφτει τοτε ναι κραξιμο, συμφωνω σε πολλα με τον Panos1985, αλλα ως ενα σημειο, αν δεν κλαιγεται ο αλλος πανω απο την καμπουρα μας δεν μας νοιαζει κιολας.



Εννοειται φιλε μου πως κραζω αυτους που θα κλαφτουν μετα...Τη στιγμη που καποιος εχει την ανεση να το παρει και να ειναι και ανετος (ειτε iphone ειτε αμαξι κ.λ.π) δεν υπαρχει κανεις λογος να του την πω...Τα ειχε, δεν στερηθηκε το αγορασε και καλα εκανε...Κριτκαρω την σκεψη του να στερηθουμε για να παρουμε το οτιδηποτε και οχι την αγορα του

#130   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:15

Δηλαδή πάνο θες να μας πείς ότι αν δεν αγοράσουμε iPhone θα πάμε καλύτερα στα οικονομικά; Γιατί με τη δική σου διαχείριση χρημάτων λες ότι κρατάς μια επιχείρηση πετυχημένη. Όκ λοιπών , αν έχεις τα κότσια και είσαι μάγκας βρές μια δουλειά που θα παίρνεις 600€ και με καλή διαχείρηση που κάνεις ξεκίνα μια πετυχημένη επιχείρηση. Στα λόγια όλα εύκολα είναι, όταν έρθει η ώρα για πράξεις τότε αρχίζουν τα δύσκολα. Και για να απαντήσω και εγώ στο αρχικό ερώτημα του λιγόψυχου μετανάστη, τα λεφτά τα βρίσκουμε με αποταμίευση, δεν έχουν όλοι να σκάσουν 700€ μπραφ. 10,20,30€ ότι μπορεί ο καθένας βάζει στην άκρη για να πάρει αυτο που γουστάρει και κάνει κέφι. Και να σου πώ για την εφορία, ο πατέρας μου πέρνει 400€ σύνταξη και έχει σαν ιδιοκτισία ένα σπίτι στο χωριό, είναι δίκαιο να πληρώνει 650€ εφορία; Εγώ έχω εισόδημα 9000 με ένα παιδί, πάντα έπαιρνα επιστροφή και μου ζητάνε φέτος 900€ πρέπει να είμαι και χαρούμενος για την ξεφτίλα του κράτους; Η μήπως να προσκυνήσω τους γερμαναράδες και να γίνω μετανάστης; Βέβαια εμείς είμαστε οι καλοί μετανάστες αλλα οι Πακιστανοί όχι....

#131   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:16

Παντως μιας κ αναφερθηκε το εξωτερικο,επειδη εργαζομαι εξω...το 90% των πελατων μας (Σε ξενοδοχειο δουλευω) εχουνε iPhone/iPad...κ μιλαω για international πελατολογιο!!!
Απο τον μπαμπα,μαμα μεχρι κ τα παιδια τους!!
Περιττο να σας πω οτι για λαπτοπ,που κουβαλανε μαζι τους..ειναι σχεδον ολα Mac Book Pro/Air!!

Το 10% εχουνε γαλαξιες..αναμεσα κ ο διευθηντης μας ο οποιος ειναι μεγαλος Apple Hater...lol


Υ.Γ.
Σορρυ για το οφ τοπικ!

#132   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:17

Εννοειται φιλε μου πως κραζω αυτους που θα κλαφτουν μετα...Τη στιγμη που καποιος εχει την ανεση να το παρει και να ειναι και ανετος (ειτε iphone ειτε αμαξι κ.λ.π) δεν υπαρχει κανεις λογος να του την πω...Τα ειχε, δεν στερηθηκε το αγορασε και καλα εκανε...Κριτκαρω την σκεψη του να στερηθουμε για να παρουμε το οτιδηποτε και οχι την αγορα του


Ε ναι εδω συμφωνω και εγω, δεν θα θελα ποτε να παρω ενα ακριβο κινητο που λεει ο λογος και τον υπολοιπο χρονο να μην εχω καν υπολοιπο στην καρτα μου μεσα να κανω εστω μια αναπαντητη, αυτο θα ηταν τραγικο.

#133   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:18

Με λιγα λογια.

Αγοραστε οτι θελετε αλλα μην κλαιγεστε μετα οτι δεν εχετε να φατε, ειναι τοσο απλο, αν ο αλλος γουσταρει να παρει iPhone/Ferrari/Porsche και νιωθει καλα ετσι και ας μην μπορει να κανει καποια αλλα πραγματα,προβλημα του, αν κλαφτει τοτε ναι κραξιμο, συμφωνω σε πολλα με τον Panos1985, αλλα ως ενα σημειο, αν δεν κλαιγεται ο αλλος πανω απο την καμπουρα μας δεν μας νοιαζει κιολας.

και ομως ως ενα βαθμο μας νοιαζει thanos..οταν ο αλλος δε θα χει να πληρωσει κατι βασικο,για παραδειγμα μια δοση σπιτιου και η τραπεζα του το παρει και μετα το βγαλει σε πλειστηριασμο και μετα η τραπεζα θα εχει μαζεψει ενα καρο σπιτια τα οποια δε θα μπορει να πουλησει,αυτο θα εχει επιπτωση στην "οικοδομη" λογω της τεραστιας προσφορας που θα δημιουργηθει και το ενα φερνει το αλλο.αλυσιδωτα παν αυτα..

#134   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:21

Μηπως μπορεις να μου βρεις σε ποια πραξη εκανα λαθος??


Βρες την μονο σου, δε ξέρεις αριθμητική; Δεν έμαθες στο σχολείο;;

Όσο για τα υπολοιπα δε θα μπω σε αντιπαραθεση με καποιον που τα βρηκε όλα έτοιμα χωρίς να ξέρει καν να κάνει απλές πράξεις*.

*ελπιζω μονο ναχεις καλό λογιστή...

Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 15/08/2012 - 19:21

You'll Never Walk Alone


#135   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2012 - 19:22

και ομως ως ενα βαθμο μας νοιαζει thanos..οταν ο αλλος δε θα χει να πληρωσει κατι βασικο,για παραδειγμα μια δοση σπιτιου και η τραπεζα του το παρει και μετα το βγαλει σε πλειστηριασμο και μετα η τραπεζα θα εχει μαζεψει ενα καρο σπιτια τα οποια δε θα μπορει να πουλησει,αυτο θα εχει επιπτωση στην "οικοδομη" λογω της τεραστιας προσφορας που θα δημιουργηθει και το ενα φερνει το αλλο.αλυσιδωτα παν αυτα..


Ειναι πραγματικα αλυσιδωτα οντως, αλλα δεν φανταζομαι απο την αγορα ενος iPhone να πεσει και ολοκληρη η οικονομια εξω, θα μου πεις βεβαια σε τι κλιμακα μετραμε, δεν διαφωνω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες