Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:41

ρε πάνο, είναι τουλάχιστον ηλίθιο να προσπαθείς να μας πείσεις οτι είμαστε καταναλωτικά ζώα και δε βλέπουμε την τύφλα μας, γιατί αυτό κάνεις. Δε με λές, έχεις τηλεόραση γκουμούτσα η lcd, γιατί και η γκουμούτσα σου κάνει τη δουλειά, γιατί πήρες την καινούργια τη μοδάτη? Βγαίνεις για καφέ? Στο σπίτι καφέ δεν έχεις? Γιατί τον πληρώνεις 4 ευρώ ενώ στο σπίτι καθαρίζεις με 0.30 ΄λεπτά? Γιατί παίρνεις απο το περίπτερο το μπουκαλάκι το νερό 0,50 ενώ απο τη βρύση είναι τζάμπα? Πας σε εστιατόριο. το σπιτικό είναι πολύ ποιο φτηνό και ξέρεις τι έχεις. Διακοπές? Πας σε ξενοδοχείο? τρελάθηκες, πάρε μια σκηνή και είσαι κομπλέ, καλά ποιος έχει αμάξι τις μέρες μας, ανέβα στο αστικό και ακόμη καλύτερα κάνε οτοστόπ, τζάμπα δεν είναι. Κινητό που σε χρειάζεται, πουθενά τζάμπα λεφτά είναι. Μάλλον είσαι εθισμένος στον καταναλωτισμό φίλε, πρόσεχε θα χάσεις τα λεφτά του μπαμπά.



Ναι εχω απο ολα τα παραπανω γιατι δεν στερουμαι τιποτα απαραιτητο για να τα αποκτησω..Γιατι εχω την δυνατοτητα να τα παρω χωρις να χρεωθω...Δεν ειμαι εναντιον του καταναλωτισμου , ειμαι εναντιον του παιρνω 600 ευρω το μηνα αλλα iphone και lcd και οτι θελω θα το εχω και ας χρεωθω και ας πεινασω...Ευχομαι την ιδια αντιληψη με εσενα περι "λεφτα του μπαμπα" να την ειχε και η εφορια και να μην μου εστελνε εμενα να πληρωσω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:45

Παλι το γυρίσαμε σε προσωπικό επίπεδο
Απο τήν καρέκλα του δεν έχω τιποτα να χάσω όλοι ξέρουμε να μιλάμε...



#108   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:45

Ρε πετρο γιατι δε καταλαβαινεις τι λεμε εδω και τοση ωρα??αυτος που χρωσταει παντου και αλλαζει τη γκουμουτσα με lcd ειναι καταναλωτικο ζωο που λες και συ.αυτος που δεν εχει να πληρωσει το χαρατσι αλλα παιρνει και ενα iphone να γουσταρει παλι ειναι ζωο.αυτος που στο τελος του μηνα δυσκολευεται και φυτοζωει και τρεχει στη μαμα και στο μπαμπα για δανεικα και αγυριστα παλι ειναι ζωο.και μη μου πεις οτι αυτα τα παραδειγματα που αναφερω δεν συμβαινουν,γιατι πραγματικα θα νομισω οτι εισαι απο αλλο κοσμο

#109   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:46

δεν ξερω ρε παιδια, αλλα εγω τα βλεπω πολυ λογικα σχεδον ολα αυτα που λεει ο panos1985..

#110   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:51

δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο ακομα και 600 ευρω να παιρνει καποιος να βαζει στην ακρη ενα 50αρι το μηνα και καθε χρονο να πουλαει το παλιο και να παιρνει καινουργιο??

#111   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2012 - 17:56

Χρήματα τα οποία δεν δουλέψες εύκολα σκορπας
Δεν πιστεύω να υπαρχη κάποιος που να αμφισβήτη τήν ελληνική καταναλωτική μανία
Αυτό εκμεταλλεύτηκαν και μας χορεύουν στα καρβουνα

δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο ακομα και 600 ευρω να παιρνει καποιος να βαζει στην ακρη ενα 50αρι το μηνα και καθε χρονο να πουλαει το παλιο και να παιρνει καινουργιο??

Οχι δύσκολο δεν ειναι τιποτα ...απαραίτητο ισως λεω ισως να μην ειναι

#112   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:04

....

Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 15/08/2012 - 18:06


#113   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:06

Και ΠΟΙΟΣ σας είπε ότι όλοι πρέπει να ξοδεύουν τα χρήματά τους με τον ΙΔΙΟ τρόπο?

Κάθε 3 μήνες η ίδια ιστορία.

Κάποιος "ηθικοπλάστης" θα πει την ίδια ανοησία ότι το iPhone φταίει για την κρίση και αντικατοπτρίζει την καταναλωτική μανία του Έλληνα.

Αλλά από όλους εσάς, αμφιβάλλω το πόσοι έχουν βγει παραέξω να δουν τι γίνεται.

Να δουν τι ποσοστό έχουν iPhone στο εξωτερικό.

Και τι ποσοστό από την άλλη έχουν δικό τους σπίτι...

Ή πόσοι 20χρονοι έχουν δικό τους αυτοκίνητο.

Ή πόσοι 27χρονοι το παίζουν γνώστες των πάντων διαχειριζόμενοι την επιχείρηση του μπαμπά, τη στιγμή που κατηγορούν τους υπόλοιπους ότι τους θρέφουν οι γονείς τους...

Για συνέλθετε λίγο λέω εγώ.

Ο καθένας κουμάντο στην τσέπη του.

Το είπα και νωρίτερα:

ΔΕΝ τα έκλεψα. ΔΕΝ τα δανείστηκα. ΔΕΝ χρωστάω πουθενά. ΔΕΝ σας αφορά τι τα κάνω.

#114   nospipian

nospipian

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:nospipian

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:11

Ασε μας ρε θειε μπηκες πρωι πρωι σε φορουμ για iphone για να κραξεις αυτους που παιρνουν iphone..ακου λογικη
Θα μπω κι εγω σε φορουμ για κοτερα και θα τους λεω που τα βρισκεται για τα κοτερα ρε λεβεντες..

#115   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:12

Και ΠΟΙΟΣ σας είπε ότι όλοι πρέπει να ξοδεύουν τα χρήματά τους με τον ΙΔΙΟ τρόπο?

Κάθε 3 μήνες η ίδια ιστορία.

Κάποιος "ηθικοπλάστης" θα πει την ίδια ανοησία ότι το iPhone φταίει για την κρίση και αντικατοπτρίζει την καταναλωτική μανία του Έλληνα.

Αλλά από όλους εσάς, αμφιβάλλω το πόσοι έχουν βγει παραέξω να δουν τι γίνεται.

Να δουν τι ποσοστό έχουν iPhone στο εξωτερικό.

Και τι ποσοστό από την άλλη έχουν δικό τους σπίτι...

Ή πόσοι 20χρονοι έχουν δικό τους αυτοκίνητο.

Ή πόσοι 27χρονοι το παίζουν γνώστες των πάντων διαχειριζόμενοι την επιχείρηση του μπαμπά, τη στιγμή που κατηγορούν τους υπόλοιπους ότι τους θρέφουν οι γονείς τους...

Για συνέλθετε λίγο λέω εγώ.

Ο καθένας κουμάντο στην τσέπη του.

Το είπα και νωρίτερα:

ΔΕΝ τα έκλεψα. ΔΕΝ τα δανείστηκα. ΔΕΝ χρωστάω πουθενά. ΔΕΝ σας αφορά τι τα κάνω.

φιλε εισαι αλλου,,μαλλον εσυ πρεπει να συνελθεις.συζητηση κανουμε και προς θεου σκασιλα μας το τι κανεις με τα χρηματα σου.το πως τα απεκτησες.αν χρωστας ή δε χρωστας..

Δικη σου υποθεση.ή δικο σου προβλημα

#116   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:16

φιλε εισαι αλλου,,μαλλον εσυ πρεπει να συνελθεις.συζητηση κανουμε και προς θεου σκασιλα μας το τι κανεις με τα χρηματα σου.το πως τα απεκτησες.αν χρωστας ή δε χρωστας..

Δικη σου υποθεση.ή δικο σου προβλημα

Δεν γίνεται συζήτηση ρε συ, κριτική χωρίς βάση γίνεται.

Όταν κάποιος γράφει ότι όποιος πάρει το νέο iPhone είναι η αιτία της κρίσης ε τότε τι να απαντήσω? Ευχαριστώ πολύ?

Τι εννοείς σκασίλα σας το τι κάνω?

Αυτό δεν συζητάτε? Το που τα βρήκαν τα λεφτά όσοι έχουν iPhone? Για δες τον τίτλο του τόπικ...

#117   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:27

Ποιος εγραψε οτι το iphone ειναι αιτια της κρισης ρε φιλε?που το ειδες αυτο?η καταναλωτικη νοοτροπια καποιοων που ενιοτε αγοραζουν και iphone ειναι ΜΕΡΟΣ της αιτιας της κρισης.
Τωρα για το τιτλο του τοπικ,δε νομιζω να ρωτουσε το καθενα προσωπικα να του απαντησει που βρισκει τα λεφτα και πως τα ξοδευει και αν ειναι δανεικα ή οχι.εσυ αυτο καταλαβες και εξανιστασαι?εγω παντως νομιζα οτι απλα ηθελε να δειξει τη νοοτροπια στη καταναλωση..αυτη που συζηταμε στα παραπανω posts

#118   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:29

Ωραια ας τα βαλουμε κατω μπας και καταλαβετε...Λοιπον 600 ευρω μισθος...Δηλαδη εχουμε ειδοσημα τον χρονο 7200..Απο αυτα βγαζουμε τα 700 για αγορα iphone,επισης βγαζουμε 2400 (μεσο ορο 200 το μηνα) για ενοικιο σπιτιου, επισης βγαζουμε 200 ευρω για τελη κυκλοφοριας αμαξιου, βγαζουμε και αλλα 150 ευρω για ασφαλεια αυτοκινητου, Μεχρι τωρα εχουμε υπολοιπο 3.750 ευρω..Απο αυτα βγαζουμε τα κοινοχρηστα του σπιτιου 100 ευρω το μηνα (ρευματα, νερα κ.λ.π ) Παμε στα 3650..Πετρελαιο θερμανσης δεν θελουμε..Αντε να βγαλουμε 500 ευρω για ολους τους μηνες..Παμε σε υπολοιπο 3.150..Δηλαδη εχουμε το μηνα 262 ευρω...Απο αυτα λοιπον τα 262 ευρω το μηνα πρεπει να αγορασουμε και φαγητο για το σπιτι μην πεθανουμε και της πεινας...σου βαζω εγω 100 ευρω το μηνα για αγορα φαγητου..Αρα εχουμε 100 ευρω το μηνα πανω κατω αφου εχουμε βγαλει ΟΛΑ τα απαραιτητα για να τα ξοδεψουμε οπου θελουμε...Τωρα ποιος βλεπει ανετη με λιγο οικονομια την αγορα Iphone απο εναν με μισθο 600 το μηνα??Εαν δεν ισχυουν τα παραπανω τοτε απλα μενετε με καποιον ο οποιος εχει αναλαβει τα εξοδα του σπιτιου.,..


Μαθε να κανεις πράξεις γιατί θα στην παρει την επιχειρηση ο μπαμπας. lol

Ευχομαι την ιδια αντιληψη με εσενα περι "λεφτα του μπαμπα" να την ειχε και η εφορια και να μην μου εστελνε εμενα να πληρωσω...


Ωραιος εισαι εσύ. Δε φτανει που τα βρηκες ετοιμα, ηθελε να πληρωνει ακομα ο μπαμπας! Ολοι πληρωνουμε μη κανεις τον καμποσο κανοντας το αυτονοητο.

You'll Never Walk Alone


#119   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:30

Ποιος εγραψε οτι το iphone ειναι αιτια της κρισης ρε φιλε?που το ειδες αυτο?η καταναλωτικη νοοτροπια καποιοων που ενιοτε αγοραζουν και iphone ειναι ΜΕΡΟΣ της αιτιας της κρισης.
Τωρα για το τιτλο του τοπικ,δε νομιζω να ρωτουσε το καθενα προσωπικα να του απαντησει που βρισκει τα λεφτα και πως τα ξοδευει και αν ειναι δανεικα ή οχι.εσυ αυτο καταλαβες και εξανιστασαι?εγω παντως νομιζα οτι απλα ηθελε να δειξει τη νοοτροπια στη καταναλωση..αυτη που συζηταμε στα παραπανω posts

Αν διαβάσεις το πρώτο ποστ είναι ξεκάθαρο ότι ρωτάει αυτό ακριβώς που γράφει στον τίτλο.

Όσο για το ποιος λέει για την κρίση, διάβασε ΟΛΑ τα ποστ και θα δεις ότι δεν είναι λίγοι αυτοί που το λένε...

#120   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2012 - 18:37

νομιζει οτι ολοι οσοι εχουν iphone εχουν να φανε.
στην ελλαδα πολλοι καναν λαθοι(πολιτικοι,πολιτες) τα πιο πολλα οι πολιτικοι αλλα δυστηχως ΟΛΟΙ θα τα πληρωσουμε.
Γιαυτο μονιαστε ΕΛΛΗΝΕΣ και αφηστε την εσωτερικη κριτικη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες