Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#76   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:00

Μετα απο αρκετα χρονια παρουσιας μου...απο προχτες αφησα το κοσμο της apple και του iphone 4ς που ειχα στη κατοχη μου..
Η φοβερη μεταπωλητικη της apple μου απεφερε 400 ευρω απο τη πωληση του και με ελαχιστα αγορασα το s3.
Μια η αναγκη μου για μεγαλυτερη οθονη, μιας και πλεον εχω κοψει να χρησιμοποιω αλλους υπολογιστες,
μια η αναγκη της ανανεωσης μιας και ανανεωνοντας απο iphone σε iphone ειχα παψει να περνω την χαρα της νεας gadgetias,
μια η τρομερη αναβαθμιση του κοσμου των android σε συνδυασμο με τον φοβερων συσκευων που κυκλοφορουν..
με οδηγησαν στο δρομο του γαλαξια.
Δεν θα σταθω στα θετικα και τα αρνητικα μιας και υπαρχουν και απο τα 2 (παντα αντικειμενικος κριτης).
Το μονο που θα πω ειναι οτι η αλλαγη δεν μου φανηκε δραματικη.. οτι εφαρμογη χρησιμοποιουσα στο iphone εχει ακριβως τις ιδιες και το android...οπως ακριβως ειχα τους φακελους στο iphone τους εφτιαξα και στο android...απλα με τα διαφορα widget καθως και την τεραστια οθονη (την οποια την συνηθισα απο την πρωτη μερα κιολας) μου εδωσε μια ιδιαιτερη αισθηση και χαρα της νεας μου συσκευης.
Αυτα τα ολιγα και φυσικα θα παραμεινω στο foroum μιας και δεν τελειωσε ο κοσμος της apple..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:21

iPhone και πάλι iPhone! Είναι απλό και ξεκάθαρο ... ποιότητα!

#78   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:22

Για κινητό το έκανα ήδη και απέκτησα με 448 ευρώ το galaxy s3! Δεν μου έχει λείψει δευτερόλεπτο το iphone. Για tablet όμως η κουβέντα αλλάζει και δεν πρόκειται να αποχωριστώ προς το παρόν το ipad 3 μου.

#79   djs

djs

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:23

Το σκεφτομαι σοβαρα αλλα θα περιμενω μεχρι το φθινoπωρο να εχω συνολικη εικονα απο apple και ανταγωνιστες android.

#80   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:36

Πρωτη φορα πηρα apple συσκευη και συγκεκριμενα iphone μολις βγηκε το 3gs.Μετα περασα απο διαφορα sony και ξανακατεληξα εδω με το 4s.Το κινητο μου αρεσει παρα πολυ και τελικα μετα απο σκεψη δε το αλλαζω με το 5 γιατι δεν αξιζει και περισσοτερο γιατι δε μου αρεσε το 5αρι οταν το πιασα στο χερι μου. Να πω την αληθεια οπως εχω ξαναδηλωσει θελω να δω κατι ριζικα νεο στο σχεδιασμο και ακομα ελπιζω στο δακρυ. Καποιο κινητο που να μ αρεσει και φυσικα να με εξυπερετει περισσοτερο δεν εχω βρει.Το ios ναι μεν εχει μενει στασιμο αλλα δε εχω βρει κατι που να με καλυπτει περισσοτερο. To android δε μου αρεσει οσο και αν το δοκιμασα σε συκευες φιλων. Τα wp μου κινησαν την περιεργεια και μ αρεσει το 920. Σκεφτηκα την μεταβαση αλλα χρησιμοποιωντας ενα 820 για 2 μερες βρηκα το λειτουργικο υπερβολικα απλο και βαρετο οποτε προς το παρον το απορριπτω και αυτο.Συμπερασμα μεχρι αν βγει κατι που θα μου αρεσει σχεδιαστικα και θα με καλυψει λειτουργικα (αυτο μπορει να ναι και το iphone 5s/6) μενω ως εχω.

Τελευταία επεξεργασία από: Badass, 10/01/2013 - 15:36


#81   xariskapa

xariskapa

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Twitter:@Samsung GT-7100 Note2
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:macbook pro

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:47

Έκανα την αλλαγή πριν 2 μήνες και πήρα το note 2. Αν και είμαι υποστηρικτής της apple (iphones,ipad,macbook pro), επειδή όμως για το iphone 5 οι κρητικές δεν ήταν ικανοποιητικές και δεν είχε κάτι παραπάνω να μου προσφέρει από τα προηγούμενα γιατί (και) για μένα έμεινε στάσιμο, στράφηκα σε άλλη συσκευή. Ως καινούργιος σε android μου φαινόταν πολύ ξένο και διαφορετικό. Όσο το μαθαίνω όμως καταλαβαίνω ότι είναι πολύ καλή συσκευή και σωστά την επέλεξα. Έχει ότι ακριβώς είχα και στο iphone και παραπάνω. Περιμένω και το GS4 να βγει για να το αποκτήσω. Σε iphone θα ξαναγυρίσω μόνο αν δω μεγάλες αλλαγές. Το iphone που έχω, το έχω για 2η συσκευή και πολλές φορές μου κλείνει από μπαταρία και το ξεχνάω να το φωρτίσω.

Τελευταία επεξεργασία από: xariskapa, 10/01/2013 - 15:48


#82   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 10/01/2013 - 17:26

Κατοχος 4S και εχοντας δει και λειτουργησει σχεδον ολα τα κορυφαια κινητα οπως s3,note,lumia,onex το iphone δεν το αλλαζω με τιποτα και ας εχει τις ιδιοτροπιες του.

#83   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2013 - 08:14

και εγω την εχω κανει εδω και 2 μηνες και δεν βλεπω κανεναν λογο να γυρισω στην apple ...

φευγουν απο το σπιτι και τα ipod των παιδιων με την θεση τους να παιρνουν NEXUS 7 αλλα η γυναικα εχει γαντζωθει πανω στο ipad ...

#84   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 12/01/2013 - 08:58

Εγώ τον Σεπτέμβρη δοκίμασα το s3 και μέσα Οκτωβρίου πήρα το note 2! Δεν μπορώ να πώ αρκετά χρηστικά τηλέφωνα! Εντάξει το note 2 λίγο δύσκολο στη μεταφορά... Ομως δεν μπορώ να πώ ότι με ενθουσίασαν, δεν είδα στιβαρότητα κατασκευής, είχαν κάποια έξυπνα πραγματάκια για εντυπωσιασμό περισσότερο αλλά τουσ έλειπε σταθερότητα! Και σε καθημερινή χρήση με κούρασαν! Εντέλει πήρα iPhone 5 και μπορώ να πω ότι είμαι πιο ευχαριστημένος! Δεν είμαι τόσο ενθουσιασμένος όσο όταν πήρα το iPhone 4 π.χ. Αλλά ακόμα το iPhone για μένα έχει κάτι να δώσει σαν σύνολο (έστω και χωρίς jb) που δεν το βρίσκω σε πρόταση άλλης εταιρίας! Τα δύο galaxy τελικά τα έδωσα σε πατέρα (note 2) που δεν βλέπει καλά, και σε αδερφό s3

#85   panosgr

panosgr

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/01/2013 - 18:45

έχοντας περάσει από τα χέρια μου για πολύ καιρό δύο iphone (3s και 4) και τρία android (htc desire, samsung galaxy s και s2 ) και χωρίς να ειμαι fanboy κανενος θα πω τα εξής:

α) το ios ειναι λίγο καλυτερο ομως σταθερο τα τελευταία χρόνια με το android να αναπτύσεται συνεχώς
β) μου την δίνει ότι πρέπει να κάνω jb για να κάνω περισσότερα πράγματα, πράγματα που τα κάνω στο android χωρίς να το rootαρω
γ) ποιότητα κατασκευής έχει καλύτερο η apple από τους ανταγωνιστές
δ) αλλά όχι καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά (με τα καλά τηλέφωνα των ανταγωνιστών)
ε) περιμένω το ubuntu phone

ο ανταγωνισμός μόνο καλό κάνει και ειδικά μια εποχή που δεν υπάρχουν λεφτά για πέταμα. και αυτή την εποχή πιστεύω ειμαι 60%- 40% υπέρ android ειδικά αν συνδυάζομαι με κινητά όπως LG Nexus 4 και Samsung Galaxy S3 . και ειδικά με το δεύτερο που ειναι 250€ φτηνότερο από το 5ρι.

#86   kopoylos

kopoylos

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@kopoylos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:kostugos

Δημοσίευση 13/01/2013 - 18:49

Εγω παντως ηδη απο την τριτη "αλλαζω "στρατοπεδο....πουλησα το 4ρι για το note2

#87   thakost

thakost

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/01/2013 - 19:41

Το έκανα δυό φορές,μία με το SII πέρυσι και μία με το NoteII φέτος.Το πρώτο πουλήθηκε στο μήνα και το δεύτερο στο δίμηνο.Οι λόγοι πολλοί και διάφοροι.Τώρα ξέρω σίγουρα, ότι πολύ δύσκολα θα το ξαναφήσω.

#88   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 13/01/2013 - 20:14

Αν βρεθεί ένα android κατά προτίμηση που να με ελκύει (δλδ, να μην είναι παντόφλα, να έχει χαρακτηριστικά ναβαρχίδας, να είναι σταθερό το λογισμικό και να έχει πολύ καλή υποστίρηξη από την εταιρία, και να μην είναι ψευτέ) τότε ναι ευχαρίστως θα άλλαζα το iPhone μου, αλλά μάλλον μετά από 4.5-5 χρόνια στο iOS δύσκολα να αλλαχτεί λογισμικό, κινιτό και οικοσύστημα!
Μιά πολύ καλή επιλογή θα ήταν ένα Note ή ενα S3 σε κανονικό μεγεθος όχι τόσο παντοφλάρες που είναι τώρα! Once you go Mac you'll never go back!

#89   iliasgf

iliasgf

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2013 - 20:19

Κάτοχος iphone 4 εδώ και 2 χρόνια! Ομολογώ ότι δεν έχω παράπονο απο το κινητό. Παρόλα αυτά θα ήθελα να πάρω και κάτι διαφορετικό για να δω και τον ανταγωνισμό και να δω το τι είναι στα δικά μου μέτρα.

#90   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2013 - 22:32

Μετά από 5 μέρες με το s3 αναρωτιέμαι γιατί δεν έκανα αυτή τη κινηση τόσο καιρό.
Οθόνη διαμάντι που μόλις σε 2 μέρες την έχεις συνηθίσει. Σύνδεση με pc και περνάς τα πάντα πανεύκολα χωρίς iTunes κτλ.
Ακόμα και ΤΑΙΝΙΕΣ ολόκληρες χωρίς μετατροπές και παίζει καμπάνα με υπότιτλους κτλ.
Playstore σχεδόν ίδιο με το appstore και παντού βρίσκεις σχεδόν τις ίδιες εφαρμογές.
Ελεύθερο λογισμικό χωρίς να χρειάζεσαι jailbreak κτλ.
Τι να λέμε λοιπόν..
Once you go mac...then you go android και βρίσκεις όσα δεν είχες!!!
Όσο η τεχνολογία εξελίσσεται είναι κρίμα να την αφήνεις να σε περνάς για να ΛΕΣ ότι πάνω στο τραπέζι του καφέ έχω iPhone..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες