Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5s με κίτρινη (θερμή) οθόνη.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
292 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 05/03/2014 - 18:48

Λοιπον το θεμα ειναι ως εξης.Οταν αγοραζεις κατι πρεπει να ειναι αψεγαδιαστο αλλιως θα περναμε ολοι μεταχειρισμενο οταν καποτε παιρναμε nokia δεν ειχαμε τετοια θεματα η apple πρεπει να προσεξει γενικα τι δινει,τα λεφτα τα δινουμε στο ακεραιο ετσι θελουμε κ το τηλεφωνο μας.Αποψη μου.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/03/2014 - 22:36

Ούτε τιμωρός είμαι αλλά ούτε δέχομαι ότι μου πασάρουν. Είμαι ένας κόκκος σκόνης όπως λες. Τι θα γίνει αν όμως γίνουν πολλοί? Και τι θα γίνει αν σηκωθεί θύελλα? Είμαι 33 χρονών και όχι πιτσιρικάς απλά έτυχε να έχω άδεια αυτές τις 2 εβδομάδες. Ούτε κομμουνιστής είμαι. Το χειρότερο ξέρεις πιο είναι? Το να έχεις δίκιο και οι άλλοι να σου λένε βούλωσε το φάε ότι σου πασάρουν... Κρίμα... Για αυτό και μας αξίζει ότι τραβάμε. Είτε σαν καταναλωτές είτε σαν πολίτες. Στον κόσμο που εσύ θέλεις να ζεις εγώ δεν χωράω! Και θα σου έλεγα εσένα να ξυπνήσεις γιατί όπως και να το κάνουμε... έχεις και δικαιώματα! Και αν βαρέθηκες να διαβάζεις μπορείς απλά να αδιαφορήσεις όπως αδιαφορείς και για άλλα πράγματα στην ζωή σου... Το έχεις συνηθίσει μάλλον.

Και όλα αυτά στα λέει αυτός που δεν είχε χρόνο σαν τα παιδάκια και πήγε μόνο 7 φορές..
Ωραίο πράγμα να κουνας το σε τυφλό σε κάποιον,αφού πρώτα εσύ έχεις κάνει πολλάκις το ίδιο πράγμα..

#228   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 05/03/2014 - 22:45

Και όλα αυτά στα λέει αυτός που δεν είχε χρόνο σαν τα παιδάκια και πήγε μόνο 7 φορές..
Ωραίο πράγμα να κουνας το σε τυφλό σε κάποιον,αφού πρώτα εσύ έχεις κάνει πολλάκις το ίδιο πράγμα..

χαχαχαχα... 7 φορές γιατί?

 

Υ.Γ. Σόρρυ για τα γέλια μιας και ξέρω ότι η ταλαιπωρία είναι μεγάλη και ιδιαίτερα η ψυχολογική που περιμένεις πως και πως το τηλέφωνο και ξαφνικά βλέπεις πως είναι κάτω των προσδοκιών σου...


Τελευταία επεξεργασία από: gtferrari, 05/03/2014 - 22:53


#229   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/03/2014 - 22:57

αλλαξε απλα εταιρεια.
εισαι δυσαρεστημενος.
δεν εχεις το κινητο στα χερια σου.
στο ειπα οτι κουτας δεν θα παρεις ΠΟΤΕ!ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ!.

Από όλο το κατεβατό κρατάω αυτό επειδή έχω προσωπική εμπειρία και με 4άρι και με 5άρι.

Μου έστειλαν σφραγισμένο 4άρι μετά από 9 μήνες και πέντε 5άρια σφραγισμένα(φωτογραφίες έχω βάλει σε αλλά thread)και σε φίλη μου έγινε αντικατάσταση στη 4άρι 2,5 ετών,κατ'εξαίρεση μεν,έγινε δε.
Τι θα ζητήσεις και από που είναι το θέμα αλλά ΚΑΝΕΙΣ δεν ακούει..

Σε περίπτωση που έχει κάνει κάποιος πολλά swaps από Κανονικούς λόγους και όχι δικαιολογίες απλά για να αλλάξει το γρατζουνισμένο του τηλέφωνο,και ως πολλά λέμε 6-7 φορές,έχοντας ποσά χαρτιά με αλλαγές IMEI μπορεί να πάρει στο ελληνικό κέντρο και να ζητήσει case Id και μεταφορά της κλήσης στο customer relations,από εκεί να εξηγήσει στα αγγλικά τι έχει γίνει και αν ξαναλέω ότι λέτε είναι έτσι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα σφραγισμένου.

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 05/03/2014 - 22:58


#230   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/03/2014 - 23:20

Σιγα ενα pixel ειναι..

Ναι μωρέ τώρα πως κανείς έτσι :huh:
Μήπως είσαι κομουνιστής? 

Τελευταία επεξεργασία από: jzago, 05/03/2014 - 23:29


#231   PAOKgate4

PAOKgate4

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 06/03/2014 - 01:58

Διαβάζοντας από την αρχή το θέμα που άνοιξε ο φίλος κατάλαβα ποιοι είναι αυτοί που πάνε και κολλάνε το αυτοκόλλητο με το μηλαράκι στο αυτοκίνητο τους.gtferrari μπράβο σου που το κυνήγισες τόσο.μακάρι σε αυτή την χώρα όλοι να ξέραμε τα δικαιώματα μας και να τα διεκδίκουσαμε.και εννοώ στα πάντα.δυστυχώς κυκλοφορούν αμέτρητα fanboys της apple που δεν βλέπουν ΤΙΠΟΤΑ μπροστά τους.εκτός και αν κρύβεται κάτι άλλο από πίσω.ευτυχώς στη ζώη μου ποτέ δεν υπήρξα πρόβατο.να αναφέρω απλά ότι είμαι κάτοχος iphone 4s,samsung galaxy s4 mini,ipad 4 και απο λαπτοπ ενα sony vaio και παλιότερα hp και samsung.το αναφέρω γιατί σίγουρα θα βρεθεί κάποιο fanboy να μου πει ότι τα παίρνω από κανέναν ανταγωνιστή της apple.προσπαθώ στη ζωή μου να είμαι πάντα ανοιχτόμυαλος.όπως λοιπόν πιστεύω ότι οι mac είναι τοπ έτσι πιστεύω ότι και το iphone 5s δεν είναι καν στην πεντάδα των καλύτερων κινητών.

#232   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 06/03/2014 - 09:59

η δικη μου εμπειρια λεει οτι ολα μα ολα τα τηλεφωνα ειτε ειναι samsung ειτε ειναι apple ειτε οτιδηποτε εχουν καποιο θεματακι!παιδια ξεκολληστε και χαρειτε τα τηλεφωνα σας!μην τρεχεται στα σερβις για ψιλου πηδημα!για οθονες κτλ!ειναι αστειο!σκεφτειτε τι κανετε!δινετε ενα σκασμο λεφτα και τρεχετε στα σερβις!δεν υπαρχει τελεια συσκευη παρτε το χαμπαρι!!ακουστε με και δε θα χασετε!φιλικα προς ολους!

 

αλλαξε απλα εταιρεια.

εισαι δυσαρεστημενος.

δεν εχεις το κινητο στα χερια σου.

στο ειπα οτι κουτας δεν θα παρεις ΠΟΤΕ!ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ!ναι φιλε μου καλε συμφουριτη,μην τσατιζεσαι αλλα ακομη και αμερικη να πας θα παρεις μαντεψε....ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ...

ναι και εκει τετοια δινουν...αληθεια..

εν συνεχεια διακρινω μια επιμονη-εμονη να λες οτι εμεις δεχομαστε και εσυ δεν δεχεσαι και εισαι ο τιμωρος των ''κατουρημενων οθονων'' της apple....και οτι θα τους κυνηγησεις....

μαντεψε...και παλι...εισαι ενος κοκκος σκονης που απλα μπηκε στο κινητο...και τι κανουν;;;;το ανακατασκευαζουν!

δλδ τσαμπα χτυπιεσαι και χαλας την ζαχαρενια σου.

ο batman-superman-spiderman και ολοι οι avengers ειναι στην marvel...οποτε αναψε το φως πες καλημερα...και ξυπνα.

κουραστηκα να διαβαζω ολοκληρα κατεβατα περι τελειας λευκης οθονης και περι τελειων συσκευων!!!

και εγω ειμαι ο απολυτος ψειρας-σπασικλας και ψαχνω το παραμικρο.αλλα δεν εχει νοημα.

δεν γνωριζω την ηλικια σου αλλα πιθανον να εχεις χρονο για να τρεχεις infoquest καθε μερα...αλλα υπαρχουν σημαντικοτερα προβληματα.

αν δεν μπορεις με το συγκεκριμενο κινητο πουλησε το και παρε μια αλλη εταιρεια.

απλα...τοσο απλα.

Εκτίθεστε και οι 2 γιατί μπορεί ο ferrari να μη ξερει, αλλα οι περισσότεροι γνωριζουμε το "ιστορικο" σας.

 

Εσυ lalako εχεις ανοιξει χιλιαδες θεματα για τα κατα φανταστικα προβληματα σου, που ηθελες να πας για ανακατασκευασμενο και εσυ ρε stevo εισαι στο επομενο επιπεδο, εχεις παρει ήδη καμια 15αρια ανακατασκευασμενα, αλλαξες και εταιρεια και ξαναγυρισες στην apple και τα ανακατασκευασμενα.

 

Αφηστε λοιπον το παλικαρι να πραξει οπως θελει και μην ασχολειστε αλλο.

 

gtferrari συνέχισέ το όσο πάει! ;)


You'll Never Walk Alone


#233   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:07

Εκτίθεστε και οι 2 γιατί μπορεί ο ferrari να μη ξερει, αλλα οι περισσότεροι γνωριζουμε το "ιστορικο" σας.

 

Εσυ lalako εχεις ανοιξει χιλιαδες θεματα για τα κατα φανταστικα προβληματα σου, που ηθελες να πας για ανακατασκευασμενο και εσυ ρε stevo εισαι στο επομενο επιπεδο, εχεις παρει ήδη καμια 15αρια ανακατασκευασμενα, αλλαξες και εταιρεια και ξαναγυρισες στην apple και τα ανακατασκευασμενα.

 

Αφηστε λοιπον το παλικαρι να πραξει οπως θελει και μην ασχολειστε αλλο.

 

gtferrari συνέχισέ το όσο πάει! ;)

αταρι παιξε κανενα μπλιμπλικι φιλε.

και ασε τους εντυπωσιασμους.

επειδη ακριβως φαγαμε τα πακετα μας,τουλαχιστον εγω, και επειδη ημουν ψειρας οσο δεν πηγαινε τα εγραψα στα κοχονες μου.

τωρα τι μου λες εσυ και τι του λες να το κυνηγησει!

αφου θα τον πιει.....


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#234   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:14

αταρι παιξε κανενα μπλιμπλικι φιλε.

και ασε τους εντυπωσιασμους.

επειδη ακριβως φαγαμε τα πακετα μας,τουλαχιστον εγω, και επειδη ημουν ψειρας οσο δεν πηγαινε τα εγραψα στα κοχονες μου.

τωρα τι μου λες εσυ και τι του λες να το κυνηγησει!

αφου θα τον πιει.....

 

Ναι, ναι τα εγραψες. Ασε μας ρε stevo αφου και την προηγουμενη βδομαδα παλι ανακατασκευασμενο πηρες...

 

Θα το αλλαξει μεχρι να πετυχει σωστο! Οπως εκανες και συ!


You'll Never Walk Alone


#235   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:25

Ναι, ναι τα εγραψες. Ασε μας ρε stevo αφου και την προηγουμενη βδομαδα παλι ανακατασκευασμενο πηρες...

 

Θα το αλλαξει μεχρι να πετυχει σωστο! Οπως εκανες και συ!

ναι ρε φιλε ειχε θεμα η οθονη.πηρα ανακατασκευασμενο και ειναι οκ.

αν παρουσιασει κατι αλλο λειτουργικο ναι θα το στειλω.αλλα τι να κανω;

αφου εχει εγγυηση.δεν απαιτω σφραγισμενο.

απλα να ειναι σωστο λειτουργικο και οχι κουδουνιστρα.

τριζει το power button και εχει κιτρινη οθονη το δικο μου.

δεν το παω ρε φιλε για αλλαγη γιατι ετσι ειναι.δεν θα βρεις καλυτερο.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#236   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:28

ναι ρε φιλε ειχε θεμα η οθονη.πηρα ανακατασκευασμενο και ειναι οκ.

αν παρουσιασει κατι αλλο λειτουργικο ναι θα το στειλω.αλλα τι να κανω;

αφου εχει εγγυηση.δεν απαιτω σφραγισμενο.

απλα να ειναι σωστο λειτουργικο και οχι κουδουνιστρα.

τριζει το power button και εχει κιτρινη οθονη το δικο μου.

δεν το παω ρε φιλε για αλλαγη γιατι ετσι ειναι.δεν θα βρεις καλυτερο.

 

Ε κατι αλλο θα βρεις, σιγα μη δε το πας, οσο θες στοιχημα!

 

Στειλε ΙΜΕΙ και αν μεχρι το καλοκαιρι δε τοχεις παει (για να μη πω Πασχα), χανω 50 κυκλους φορτισης iPhone! :lol:  :lol:


You'll Never Walk Alone


#237   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:30

φιλε αν αυριο μου πεσει και σπασει δλδ δεν θα σκασω 250 να παρω αλλο;

τι λες;

hellooooooooooooooooooooooo


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#238   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:39

φιλε αν αυριο μου πεσει και σπασει δλδ δεν θα σκασω 250 να παρω αλλο;

τι λες;

hellooooooooooooooooooooooo

hellooooo και αν στο κλεψουν θα παρεις αλλο. Ειπα εγω να σου σπασει; :blink:

 

stevo αστο εισαι ο ορισμος της τραγικης ειρωνιας, εχεις αλλαξει 1000 ανακατασκευασμενα και συμβουλευεις τους αλλους να μη κανουν τα ιδια, αλλα να συμβιβαστουν οπως εσυ που εισαι στ@ρχιδι@ σου.

 

Ο όρος τραγική ειρωνεία είναι θεατρικός χαρακτηρισμός της δραματικής τέχνης. Με τον όρο αυτό χαρακτηρίζεται ειδικότερα η στιγμή της πλοκής της υπόθεσης, όπου οι πρωταγωνιστές αγνοούν την αλήθεια, ή εκλαμβάνουν κάτι ψευδές ως αληθές και συνεχίζουν να δρουν και να συμπεριφέρονται απελπισμένοι και πάσχοντας, ενώ την ίδια στιγμή οι θεατές γνωρίζοντας τις πραγματικές αληθείς διαστάσεις των γεγονότων συμμετέχουν στο δράμα αγωνιώντας για την εξέλιξη της υπόθεσης. Αυτή η αντίφαση δημιουργεί έντονη συναισθηματική φόρτιση και τονίζει τη διαδραστικότητα της θεατρικής πράξης, ενώ ταυτόχρονα προοικονομεί την εξέλιξη της πλοκής.

 

Αυτα, δε περιγραφω αλλο.


You'll Never Walk Alone


#239   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:42

hellooooo και αν στο κλεψουν θα παρεις αλλο. Ειπα εγω να σου σπασει; :blink:

 

stevo αστο εισαι ο ορισμος της τραγικης ειρωνιας, εχεις αλλαξει 1000 ανακατασκευασμενα και συμβουλευεις τους αλλους να μη κανουν τα ιδια, αλλα να συμβιβαστουν οπως εσυ που εισαι στ@ρχιδι@ σου.

 

Ο όρος τραγική ειρωνεία είναι θεατρικός χαρακτηρισμός της δραματικής τέχνης. Με τον όρο αυτό χαρακτηρίζεται ειδικότερα η στιγμή της πλοκής της υπόθεσης, όπου οι πρωταγωνιστές αγνοούν την αλήθεια, ή εκλαμβάνουν κάτι ψευδές ως αληθές και συνεχίζουν να δρουν και να συμπεριφέρονται απελπισμένοι και πάσχοντας, ενώ την ίδια στιγμή οι θεατές γνωρίζοντας τις πραγματικές αληθείς διαστάσεις των γεγονότων συμμετέχουν στο δράμα αγωνιώντας για την εξέλιξη της υπόθεσης. Αυτή η αντίφαση δημιουργεί έντονη συναισθηματική φόρτιση και τονίζει τη διαδραστικότητα της θεατρικής πράξης, ενώ ταυτόχρονα προοικονομεί την εξέλιξη της πλοκής.

 

Αυτα, δε περιγραφω αλλο.

τα παραπανω λοιπον, χωρις να με γνωριζεις προσωπικα.

και επειδη βλεπεις τον γραπτο λογο και κρινεις και χαρακτηριζεις ανθρωπους και καταστασεις,να γνωριζεις επειδη τα γραπτα μενουν...

ειναι μηνυσιμα...


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#240   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 06/03/2014 - 10:44

φιλε αν αυριο μου πεσει και σπασει δλδ δεν θα σκασω 250 να παρω αλλο;

τι λες;

hellooooooooooooooooooooooo

To 5S είναι πιο ακριβό.. :P

 

Εδώ πάει στο $280 5S και το $250 το 5.

 

Όπως και με το  AppleCare+ αν το πας με δικό σου σφάλμα πληρώνεις $50 και $80 αντίστοιχα.. Για 2 φορές και μόνο, μετά τα σκας με τις παραπάνω τιμές.

 

Όσο για τα ανακατασκευασμένα όπως με έχουν πληροφορήσει πολλάκις σε Apple Stores, μόνο η μητρική είναι από άλλο, γιατί είναι το πιο ακριβό υλικό στο τηλέφωνο, όλα τα άλλα είναι εξολοκλήρου καινούργια από το εργοστάσιο.. Και γιαυτό έχουν εργοστασιακές ζελατίνες..


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 06/03/2014 - 10:44

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες